Sansa Clip 8GB- Downgrade softwaru

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 3. 2011 08:44

Mám problém - půjčil jsem svou Sansu 8GB, koupenou před časem na inzerát zde na fóru - a když se mi vrátila, nebyla schopná přehrávat z paměti, jen rádio fungovalo. Půjčoval jsem ji jako nouzovou flashku v okamžiku, kdy jiná možnost nebyla - bez sluchátek. Předevčírem jsem ji dostal zpět. Co s ní ten dotyčný vyváděl netuším, ale po připojení k PC se mi zobrazila výzva k přehrátí softwaru. Původní web Sansa Updater je nedostupný, Ujec Gůgl mi vyhodil stránku nějaké Sansa komunity ( http://forums.sandisk.com/t5/Clip-Clip/ ... d-p/144965 ), kde se dal "sosnout" soft novější verze - v02.01.35F. Původní byl 02.01.32 - písmeno si bohužel nepamatuju. Po upgradu Sansa sice funguje, ale ve sluchátkách je zvuk tak utlumený, že je prakticky neslyšitelný i na max. hlasitost už při polohlasném okolním hovoru - o ruchu někde na ulici nemluvím, tam není slyšet vůbec nic. Po připojení nf kabelem na AUX vstup autorádia totéž - původní soft hrál tak, že jsem musel zvýšit hlasitost autorádia asi o třetinu proti hlasitosti z rádia, abych měl obdobnou intenzitu hudby - teď jí nedosáhnu ani s hlasitostí rádia na MAX. Mám divný pocit, že to je následek snahy nějakého zku.rveného eurohujerského idiota o "ochranu sluchu" uživatelů přehrávačů. Chtěl bych se proto vrátit na předchozí verzi softu - snad se mi povede Sanse vrátit její původní výkon.
Prosím proto uživatele fóra - majitele Sansy této verze - nemáte někde schovaný "updatovací soubor" se softem verze 02.01.32? Ujec Gůgl odkazuje neustále jen na ten 02.01.35...
Nebo nevíte, co by se dalo udělat jiného, aby se vrátila původní maximální hlasitost?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ujoslav 29. 3. 2011 09:29

Stačí znova nahrať ten FW 02.01.35 a pri prvom zapínaní po update zvoliť "Rest of world" nie Európu a už by to malo fachať na max. hlasitosti.
Ano, je to výmysel EU.
Na cesty: Clip+ => UE Triple.Fi
Do práce: iAudio X5L 120GB => UE Triple.Fi
Doma zdroj: Carat-Ruby 2 / ARCAM CD72T
Repro: ARCAM A85 => Monitor Audio RS6
Slúchadlá: Dispre II JFET => Sennheiser HD800
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 3. 2011 10:43

Nj, jenže tá ten původní "dump" 02.01.32 nemám - nenašel by se u někoho? Zazálohovat se to nedalo - nebo aspoň ne nijak viditelně, v root sektoru paměti se ukazovaly jen záložky "Music", "Playlist" atd - žádný "Firmware" tam nebyl...
Ty myslíš, že "přehrátím" a resetem v režimu "zbytek světa" se to odnaučí poslouchat soudruhy Zkur.vence Eurohujery?

EDIT: tak hlasitost je zpátky - ale stejně mi to některý názvy alb a tagy zobrazuje v nesmyslných znacích - vypadá to, že v tom "zbytku světa" je něco jinak dekódováno, než v "Evropě"...
Ujoslav - dík za nakopnutí správným směrem.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod feval 29. 3. 2011 10:53

Mám síce iný firmware, ale možno to bude rovnaké aj na tvojom. Nie je tam niečo takéto? nastavenie - nastavenie systému - hlasitosť
feval
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 3. 2011 10:59

Jo to tam je - ale až po tom zásahu, který poradil Ujoslav - bylo to tam i předtím, ve firmwaru v02.01.32, jenže po přehrátí verzí 02.01.35 a nastavení na "region Evrope" se ta volba hlasitosti už neukazuje - prostě ji Eurohujeři zakázali. Kdyby se tak radši starali o jiný věci a ponechali na uživateli, kolik hlasitosti si nastaví - když už jim zmehlo v určování zahnutosti okurek a banánů dovážených na evropské trhy...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ujoslav 29. 3. 2011 11:04

To iné kódovanie som si nevšimol. Myslím, že je tam na výber Európa, Amerika a "Zvyšok sveta". Možno skús ešte Ameriku, či to nebude lepšie.
Ja mám v Clipe Rockbox :-)
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 3. 2011 11:07

Poraď kde se dá sosnout - třeba to bude ještě lepčí... :-D
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ujoslav 29. 3. 2011 11:17

Stručný návod na inštaláciu Rockboxu:
viewtopic.php?p=7993663#p7993663

Jediná nevýhoda je, že zatiaľ neexistuje USB ovládač, takže vždy pri pripojení k PC nabehne originálny FW aj s jeho krásnym updatom databázy.
Ak by Rockbox nevyhovoval, dá sa jednoducho odstrániť.

Pozor ten odkaz na stiahnutie FW v návode je pre Clip+
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 3. 2011 11:38

Hm, protože mám obyčejný Clip bez +, tak to asi nebudu ani zkoušet...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ujoslav 29. 3. 2011 11:53

Rovnaký postup platí aj pre obyčajný Clip, len nebudeš sťahovať FW, ktorý mám v návode ale tento:
http://mp3support.sandisk.com/firmware/ ... .01.35.zip
ujoslav
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 3. 2011 11:57

Ten samý soft už mám. Je to v02.01.35F.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod EKKAR 31. 3. 2011 22:14

@ hynpin - dík za link, už to je sosnuto & uloženo...
EKKAR
VIP uživatel