iPod photo, vzpomínáte?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Balda_87 6. 7. 2011 10:25

Tak se mi dostal do ruky iPod photo 60GB. Prvně jsem o něm nechtěl ani slyšet. Ale nakonec mi to nedalo a nechal jsem si ho půjčit s tím, že si ho možná za ten směšný peníz vezmu do práce, kvůli kapacitě. Ne že by mi 16GB karta v Clip+ nestačila, ale mít s sebou víceméně polovinu mojí hudební knihovny a neřešit tak každý týden, co si nandám za muziku abych nezešílel, to za úvahu stálo. Navíc když mě měl přehrávač vyjít i laciněji, než další 16GB microsdhc.. a navíc s trojnásobně větší kapacitou.

Překvapil
Hned jsem nainstaloval rockbox a hurá k poslechu. Neočekával jsem nic. Spíše méně než více. Ale ve výsledku jsem moh výstup i srovnávat s clipem. iPod podle mě zas nějak výrazně nezaostává. Má světlejší projev, nejspíš výrazně pokulhává v podání prostoru, ale rozhodně jsem hned při prvních minutách nestrádal tolik, jako když clipa vyměním za Creative ZEN (první generace). Takže tajně očekávaný propadák se nekoná a já mám nového parťáka na dílnu :tleskani

Pojďme o něm diskutovat.. Měli jste ho někdy? Zkušenosti a srovnání by bylo?
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod enregistree 6. 7. 2011 16:24

Vintage iPod, to je pekne tema.
No, snad to neni tak davno… iPod photo (aka 4G nebo take iPod color) je povazovany spolu s iPodem video (5G) za nejlepsi iPody, co se zvuku tyce. Maji stejny IC, ktery dela DA konverzi a budi sluchatka a linkovy vystup. Pri zapojeni line out do zesilovace se kvalita zvuku jeste zvysi s upravou iMod nebo DIYmod…

Mam jeste dva starsi iPody 3G (clickwheel), ty ale zvukove za 5G trochu zaostavaji a maji malou kapacitu HD.

Oproti tomu iPod touch (1G) je zvukove iPodu video docela blizko, ale je to multifunkcni zarizeni a ovladani poslechu hudby je pro me kompromis, navic ma malou kapacitu disku…

http://en.wikipedia.org/wiki/IPod#Models
--
L_u_k_a_s
enregistree
Junior