Výber mp3 prehrávača - zvuk a výdrž

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tino4 15. 7. 2011 00:24

Ahojte,

Hľadám nový mp3 prehrávač k Samsungu Galaxy (doteraz som používal Nano 4G). Je to celkom v pohode telefón aj na prehrávanie hudbym ale potrebujem niečo menšie, použíteľné aj na šport. Hlavne nech to má lepší zvuk a vysokú výdrž.

Podmienky:
- výdrž !
- čo najlepší zvuk
- kompaktné rozmery

Displej nemusí byť farebný, hlavne aby bol prehrávač malý, ľahký s perfektnou výdržou a dobrým zvukovým podaním (aspoň takým, ako Nano 8GB). Slúchadlá budem používať Phonak Audeo + nejaké mostíkové - asi KPP (plánujem kúpu spolu s novým prehrávačom).

Celkom sa mi páčil iAudio i7, ten sa však už nepredáva. Bola to taká premium klasa. Sandisk Sansa Clip, Fuze nechcem. Chcem premium kvalitu ako to bolo pri iAudio sedmičke. Cena nezohráva rolu, ideálne ak by to bola slušnejšia značka a možnosť zohnať na SK/CZ.
tino4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 15. 7. 2011 05:20

Ten i7, nebo ještě Cowon D2.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 15. 7. 2011 06:12

Cowon i9
perfektní zvuk a výdrž téměř 50 hodin (osobní zkušenost)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tino4 15. 7. 2011 09:11

banner: cowon D2 som mal, nabúchaný player, ale nakoniec som ho vrátil. Zdal sa mi malý displej nato, že by som ho mal ovládať prstom ... Niečo praktickejšie potrebujem.

puschpull: Cowon i9 na ten mi padli oči, len na stránke je písané, že výdrž je 29 hodín, čo je iba o troška viac ako má iPod nano. iPod nano mal napr. 24 hodín mne však vydržal 16-1/8 hodín. Preto chcem väčšiu rezervu, škoda že tomu dali taký veľký displej a tak malú batériu.

Dobre sa ovláda, aká je kvalita zvuku ? Ešte otázka, na trhu nie je nejaký podobná značka ako Cowon ;) ?
tino4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 15. 7. 2011 09:24

opravdu píšou na hudbu 29 hodin
v praxi vydrží imho déle.

když mi odešel Cowon U5, tak jsem zoufale a intenzivně hledal náhradu.
Koupil jsem nakonec Cowon iAudio 9 16GB a jsem maximálně spokojen
3lo mi jen o zvuk a o výdrž, ale i to dotykové ovládání je fajn, celková konstrukce se mi líbí moc

Po jiných jsem se pak už nepídíl
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 15. 7. 2011 13:58

tino4:iPod Touch?
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tino4 19. 7. 2011 12:59

29 hodín, to by bolo ešte aspektovateľné. Musím si prečítať recenziu, aby som vedel výhody / nevýhody. Dosť ma hnevá absencia (micro)sd kariet a neštandardný konekrotr.

flatliners: iPod Touch nie, mal som 1g a aj všetky ostatné som testoval, skúšal. Mám Samsung Galaxy S, takže nepotrebujem multimediálne zariadenie.
Potrebujem slušnejšiu výdrž a hlavne menšie rozmery.

Pekný je aj Sandisk Sansa Clip+, všetko v poriadku. Nepotrebujem farebný displej, jednoducho čisto na hudbu, ale 15 hodín je troška málo ; (

Takže našiel som podľa mňa celkom zaujímavý prehrávač iRiver E30. 52hodín a Flac :) http://www.iriver.com/product/view.asp?pCode=001&pNo=70

Otázka je, že aký kvalitný bude zvukový čip :hm
Má to max. 8GB kapacitu, pričom iAudio 9 má aj 16GB, ale za iAudio 9 8GB dám 130Eur cca. a za iRiver E30 8GB dám necelých 60Eur, takže predsalen, je to cenová motivácia.

Ešte zaujímavý je S100 s výdržou 42 hodín.

Máte niekto skúsenosti s tým iriverom ? Ten mp3 prehrávač, resp. flac prehrávač by mal byť taký, že aj keď ho náhodou stratím, niekto mi ho ukradne alebo podobne, tak neprídem o až takú cennú vec.
Ďakujem za rady

Nevedel by nejaký skúsenejší užívateľ zhodnotiť približnú kvalitu zvuku ostatných značiek ako iRiveru či Samsungu ?

Ďakujem
Naposledy upravil xxxdvorixxx dne 20. 7. 2011 09:27, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno ;)
tino4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lucky.b 20. 7. 2011 20:44

Ja take vybiram a zaujali me:

Cowon i9
Sony s745
Sony a845
Philips muse

Poradite pls,ktery z vyse uvedenych je optimalni z hlediska pomeru cena/vykon?
Je pro me dulezita kvalita zvuku,vydrz,dilenske zpracovani,zivotnost a cena.

Predem diky za jakekoli prinosne info - idealne osobni zkusenost se zminenymi prehravaci.
lucky.b
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků