Sansa Clip Zip

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 17. 9. 2012 06:55

Radar99 píše:2 BladeBrown: To by bylo asi fajn řešení, kdyby se to připojilo. Ale ono se to nepřipojí ani nezapne, nic.

Co reset? Stačí držet vypínač cca 20 vteřin, mě to při jiném vytuhnutí pomohlo (ale netvrdím, že to byl stejný problém, jako popisuješ ty).
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod creat 3. 4. 2013 17:42

Takže Clip Zip doma + 32 GB micro SDHC......to je proste paráda. Lepšia dynamika, lepší priestror a detail. Sony NWZ X1050 sa môže schovať. Konečne nemusím konvertovať flac do strátového formátu. Hrá veľmi dobre bez ekvalitéra, čo sa nedá povedať o SONYčku. Mám q-jay, ale idem do Rock It Sounds R-50. Neviete, ako si s nimi Clip Zip rozumie?

Tá hlasitosť aj mne trocha nestačí, ale asi sa s tým vyrovnám. Tú hlasitosť som poriešil. Treba potvrdiť továrne nastavenia a potom zvoliť "zbytok sveta". Bomba.
Naposledy upravil creat dne 3. 4. 2013 18:01, celkově upraveno 2
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 3. 4. 2013 17:48

Clip ZIp má velmi nízkou impendanci a docela universální zvuk, imho si sedne s naprostou většinou IEM s tlakovým měničem bezproblémů.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod hanni 4. 4. 2013 06:20

S tým by som si dovolil nesúhlasiť. Clip+ aj Clip Zip majú basovejšie a temnejšie podanie zvuku, takže najlepšie si rozumie s neutrálnymi a svetlejšími sluchátkami. Napr. kombinácia Clip (plus aj zip) + Sennheiser IE8 aspoň pre mňa nie je vôbec dobrá kombinácia, s neutrálnymi VSonicmi GR07 si rozumie omnoho viac. Ale to je môj názor. Vyznávači basov ho asi budú mať iný ;-)
hanni
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod R0ck 6. 4. 2013 23:26

Existuje nějaká potencionální možnost, že by se dala do clipa narvat 128Gb karta ? Nebo má alespon někdo zkušenost s kapacitou větší než 32gb (plus, zip nebo puvodní je to jedno). Právě mi asi odešel ipod a chtělo by to rychlou a levnou náhradu.
R0ck
Junior

Odeslat příspěvekod creat 7. 4. 2013 10:04

128 GB neviem, ale už sa predávajú 64 GB micro SDXC karty. Pochybujem ale, že Zip má pre ne podporu. Mám tam 32 GB. Čo potrebuješ vedieť?
Nu Force uDAC-2 ---> DIY headamp s LM4562 + TPA6120IO ---> AKG K701
Sandisk Sansa Clip Zip + VSONIC GR07
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Regrez 7. 4. 2013 13:23

Mal som možnosť v Clip+ vyskúšať 64GB. a bez problémov tak predpokladám, že ani Zip by s tým nemal mať problémy. Ohľadom 128GB. ale pochybujem, to je ale len môj názor :)
Regrez
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 14. 4. 2013 10:39

Mám dva dotazy ohledně tohodle přehrávače?
1.Je normální, když mi zvýšené zatížení procesoru notebooku zůstává i po odpojení Clipu od notebooku?

2.Kde můžu koupit sitovou nabíječku k tomuhle přehrávači?
freekarol
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hamster 20. 4. 2013 09:32

Mám jeden dotaz na zde přítomné. Týká se mého čtyři měsíce starého černého ClipZip-u 8GB. Nainstaloval jsem si poslední Rockbox, nastavil zvuk podle zdejšího návodu a proti kvalitě zvuku (používám na přeskáčku S-jays a Klipsch S4) nemůžu říct "ni zbla". Za ty peníze prostě vynikající. Dokonce lepší než můj obstarožní Panasonic SV-SD50.
Problém mám ale s něčím jiným - s připojením k počítači. Používám Win7 a po připojení USB kabelem se přehrávač chová dost divně. Někdy se po připojení normálně otevře složka přehrávače a vložené 16GB microSD karty, jindy vyskočí hláška, že "zařízení USB může pracovat rychleji" a někdy se po připojení nestane vůbec nic. Baterie se začne nabíjet vždy.
Problém mám i po odpojení - často přehrávač zamrzne se zobrazeným microUSB konektorem na displeji a pomůže jenom asi 10 sekundové podržení vypínacího tlačítka.
Se původním firmwarem přitom šlapal v pohodě.
Dějě se to ještě někomu? Nemáte nějakou radu?
Díky ...
hamster
Junior

Odeslat příspěvekod Regrez 22. 4. 2013 14:25

Pre mňa známa situácia. Skús prehrávač pripájať k počítači v zapnutom stave. K tomu mrznutiu - zvykaj si. Až zaplníš pamäť, hard reset budeš mať na dennom poriadku.
Regrez
Junior

Odeslat příspěvekod hamster 24. 4. 2013 08:13

Aha, tak díky. I když tohle jsem zrovna slyšet nechtěl :oops: Ale co, k původnímu firmware se mi po těch možnostech co skýtá Rockbox už vracet nechce. Zkusím to vydržet.
hamster
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 24. 4. 2013 09:06

Na iPod 5G je Rockbox uplne stabilny ...
Napada ma vyberat SD kartu a zapisovat na nu v citacke. Aj s tym je tazkost?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hamster 24. 4. 2013 09:34

No právě. Doufal jsem, že poslední Rockbox, kde u ClipZip už taky konečně píšou, že je stabilní, to vyřeší. Je to ale furt to samé. Řešit to zapisováním obsahu skrze čtečku jsem nezkoušel. Čtečku přímo na micro SD sice mám, a zápis na kartu by to určitě vyřešilo, problém se zápisem přímo do paměti přehrávače ale zůstává tak jako tak.
Tak nějak jsem doufal, že je na to nějaký trik ... třeba v nastavení nebo způsobu zapojení. Zkoušel jsem Zipa připojovat zapnutého i vypnutého, je to ale prakticky to samé. Teda fakt je, že interní paměť mám už z 95% plnou a kartu asi z poloviny tak možná to bude i tím. Karta je ale Class 10, takže brzdit by nic neměla...
hamster
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 24. 4. 2013 10:05

Ak by riesenie s citackou bolo bezproblemove, kup si vacsiu kartu a do internej pamati si daj len "staly obsah", alebo ju vobec nepouzivaj ... mozno casom bude update Rockboxu.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka