[recenze] Cowon iAudio 10

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 19. 3. 2012 23:36

počkej na sluchátka ;-) tam je ta investice už slyšet víc :potichu
Ale základy už máš velice pevný :mrgreen:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no85307 19. 3. 2012 23:40

Chtěl bych jít spíše cestou ''přehrávačem a sluchátky to ještě vůbec nekončí'' Takže si rozšířit obzory i ohledně dalších komponent. Nemyslím tím přímo zesilovače, ale různé vychytávky ohledně kabeláže apod. Jen najít učitele :D
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod marty63 25. 3. 2012 17:32

Rozhodně dej na Bubááka. Sluchátka ti přinesou ještě větší radost z muziky. A nemusí to být závratná investice - třeba tyhle jsou naprosto v dané cenové třídě OK:
http://headphones.cz/inshop/prenosna/sp ... -black.htm

Mám je a používám někdy se starouškem Cowon X5L a častěji s Cowon I7 a nemám potřebu jakkoliv zvuk upravovat. Fakt je, že používám prakticky jen FLAC či maximálně MP3 320.
Tak hodně zdaru při výběru a muzice zdar.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod no85307 26. 3. 2012 13:21

Díky moc :) Já se už rozhodl pro Klipsch, takže věřím, že z nich nebudu zklamaný :) Já mám většinu mojí hudební sbírky ve FLAC, ale starší kousky už jsem ve FLAC nesehnal, tak to nechtěně střídám.
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod tomashr 26. 3. 2012 13:35

Ono MP3 na přenosném přehrávači není zas takový problém, špatná pověst zvuku MP3 je dána jednak minulostí, kdy byla kapacita drahá a tak převládaly 128kbps a za druhé se víc vyskytovaly různé zprasené kodeky. To je pak blbé a opravdu se rozdíl poznat dá. Sám jsem si takhle nedávno naběhl se staženým albem Foo Fighters, které bylo v MP3 ve slušném bitrate, jenže to dělal nějaký magor a neskutečně to zmrvil. Tak jsem jen nechápal, proč je to album tak chválené za zvuk až jsem to zkusil stáhnout znova a nestačil jsem se divit, jaký to byl rozdíl. To ovšem není problém formátu MP3, ale toho, kdo dělal daný soubor (a navíc nemám co stahovat pirátské pochybné zdroje, že :-) ).

Když se ale vezme dobře udělané AAC 256kbps vytvořené kodekem Applu anebo MP3 320kbps udělané nějakou novou verzí LAME, tak je leckdy problém to od FLAC/ALAC poznat i na domácí aparatuře a na přenosné sestavě už je rozeznatelnost vůbec mizivá, hlavně u dnešních zmrvených masteringů CD. Sám se sice snažím mít většinu hudby v lossless, ale je to spíš tak nějak "z principu", reálně by mi 256kbps AAC stačilo ve velké většině případů.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod no85307 30. 3. 2012 16:41

Nedávno jsem sem postoval recenzi na Cowon iAudio 10. Od té doby jsem se s tímto přehrávačem mohl seznámit trochu víc a pokud jste třeba na něco takového čekali, dočkali jste se. V opačném případě s tím budu otravovat a budete si klepat na čelo, proč to zase vytahuji :) Celé to zkrátím jen na nejnutnější množství, takže nemusíte mít strach.

Není tomu rok, ani půl roku, ale pár týdnů, co mi tento přehrávač dorazil a měl jsem možnost se tím, co nabízí trochu více zabývat. Nejsem fanatický posluchač, který by měl nasazená sluchátka 24h denně a jen přehrávač nabíjel a dával do něj hudbu a podporovaný obsah (fotky, videa, etc). Přehrávač jsem podrobil i obměnám, co se týče oblečení a umístění, co se týče typu souboru apod.
Výdrž
I za dobu, co je má uživatelská recenze venku, jsem pořádně nemohl otestovat výdrž. Mohu jen říct, že přehrávač se stále drží na 2 čárkách ze 4, frekvence používání byla 5 dní a každý den cca. 2-3h. Přehrávač jsem neměl ale úplně nabitý a nabíjel jsem ho jen chvíli při přenášení hudby. Ale věřím, že se na uváděnou hodnotu od výrobce s plnou baterií v pohodě dostane. Přehrával jsem jednak 320kbps mp3 a FLAC, vystavoval jsem ho přechodům z tepla do zimy a naopak. Výsledek jsou stále 2 čárky z celkových 4. Výdrž hodnotím jako velmi dobrou
Konstrukce
Zase budu tak trochu prskat kvůli otiskům prstů na přední straně, ale to už je zkrátka a dobře neměnné. Mám hadřík z jemných vláken, takže čištění zabere opravdu okamžik a na opravdu chvíli přehrávač zůstane čistý:) Po dobu užívání krytka portu nádherné drží, kolébka na ovládání hlasitosti stejně dobře funguje, zámek klávesnice bezchybný, váha naprosto skvělá. Takže se nemusíte bát o skladnost v kapsách kalhot a taky o to, že kalhoty budete mít za chvíli u kotníků. Hodnotím skvěle
Paměť
Zakoupil jsem si 8GB verzi a musím říct, že mám pomalu strach o to, jak svou hudební knihovnu do přehrávače nacpu. Některé alba mám ve FLAC a že jich není málo. Ale pro běžného, dalo by se říct i mírněji náročného uživatele však postačující. Sám jsem si dal do přehrávače plno alb, které jsem si chtěl pustit a když jsem tak učinil, zjistil jsem, že polovinu z toho už poslouchat nebudu, takže jsem vše zredukoval. Těžko hodnotit, záleží na každém a na jeho hudebním záběru.
Přenosnost
Zatím jsem nepřišel na věc, která by mě vyloženě omezovala, nebo otravovala. Pokud se rozhodnete (ať už z jakéhokoli důvodu) použít defaultní sluchátka, můžete mít trochu problém s délkou kabelu. Jednomu sluchátku náleží kratší kabel, než tomu druhému a někdy, když máte hlubší kapsy kalhot, tak to trochu tahá za uši. Ale nic, co by se nedalo vyřešit koupí jiných sluchátek s delším kabelem. Ale razantně se to do přenosnosti nepromítne. Přehrávač jsem nosil ve vnitřních kapsách kabátu, saka, v náprsní kapse košile. Vždy bez problému. Hodnotím skvěle
Systém
Stále jsem si ještě neupgradoval firmware na nejnovější verzi, ale co se týče výčtu vylepšení, zatím nepociťuji nutnost upgradu. Systém šlape jak má, žádné zasekávání, žádné nepřesnosti ani do očí bijící bugy. Vše jede jak má. Co se týče vzhledů, nejvíc přístupný mi přišel defaultní Typeface. Nabídku vidíte před sebou, nemusíte se orientovat v ikonách. Hodnotím skvěle
Zvuk
Zvuk mě nepřestává stále udivovat a ohromovat. Vždy najdu nějaké nové věci ve skladbách, které poslouchám roky a až teď s Cowonem jsem si jich všiml. Různé detaily a drobnůstky, které však potěší a zpestří hudební zážitek. Přiložená sluchátka hrají kupodivu velice dobře, ale nejde si odmyslet jejich propustnost a nutnost v tomto případě hnát hlasitost o pár dílků výš. Plánuji koupi špuntů, kde si myslím žádný problém nebude. Hodnotím skvěle
Celkový dojem
Obrázek
Jsem s přehrávačem na 100% spokojený ve všech aspektech. Nebudu z tohoto čísla odečítat nemožnost rozšíření paměti, s tím jsem prostě musel počítat. Pro mě je to krásně přenosný přehrávač s atraktivním designem a fantastickým zvukem, který dokáže pokaždé něčím překvapit. Fantastický zvuk je samozřejmě proměnná, neboť každý má jinak citlivý sluch. Ještě nová sluchátka a dojem bude naprosto skvělý :) Děkuji za pozornost, snad jsem už nepřesáhl hranici informativnosti a otravnosti :)
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod tsrgee 27. 4. 2012 22:09

pár otázok na majiteľov tohto prehrávača: nosíte ho "holý", v puzdre alebo s ochrannou fóliou? ako odoláva škrabancom a iným nepriaznivým vplyvom? respektíve vie niekto kde sa dá kúpiť ochranná fólia vyslovene na tento prehrávač mimo amazonu a ebay? v našich webshopoch som videl hlavne pre J3 a S9. myslíte, že fólia pre J3 by sedela na i10?
tsrgee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod no85307 28. 4. 2012 11:27

Nosím ho v takovém látkovém pouzdru z jemných vláken, tudíž slouží i jako hadřík na umaštěný displej. Škrábance na lesklé přední straně ani na matné zadní straně nemám. Co se týče nepříznivých vlivů, včera jsem s ním seděl v parku, měl ho v kapse a na tu pařilo slunko jak šílený. Nevšiml jsem si toho dřív, tak jsem si říkal, co se bude po zapnutí dít a vůbec nic. Nejlepší je se podívat na rozměry přehrávače a podívat se na jakoukoli kvalitnější ochrannou fólii, objednat ji a potom už to chce jen šikovné ruce a fólii si zastřihnout. Teď jsem viděl na mobilmania.cz video s fóliemi Buff pro iPhone apod. Nejen, že ochrání přístroj, ale také pohlcuje nárazy. Nevím, jestli je už v prodeji, přikládám odkaz http://bufflab.com/
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod Polsonside 22. 3. 2013 19:41

padla tu řeč o sluchátkách Klipsch, jedny vlastním a mohu doporučit, zvuk mají parádní. Mě by třeba hrozně zajímalo přímé srovnání nějakého takového kvalitního přehrávače s běžným telefonem, v mém případě Galaxy S2. S Klipsch komunikuje opravdu dobře a reprodukce je velmi zdařilá, samozřejmě dle očekávání sem nezaznamenal rozdíl mezi 320kbs a flac souborem, snad jen drobně vyšší hlasitost ale to může být vlastností né příliš kvalitního zvukového čipu Yamaha, který S2 obsahuje. Po přechodu na Jelly Bean je zabarvení zvuku celkově více basové což mi příliš nevyhovuje, equalizér u takovýchto sluchátek jen zvuk degraduje, ponechávám na neutrál, no rád bych si poslechl stejnou skladbu z toho Cowonu, zda bude opravdu citelný rozdíl v kvalitě přednesu za použití kvalitních sluchátek Klipsch jelikož pak postrádám samotný význam těchto přehrávačů v dnešní době.
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuSEr 25. 3. 2013 13:23

Takove srovnani Vam muzu dat, i kdyz ne uplne stoprocentni, protoze prave jsem vybalil Cowon iAudio 10 a nejakou chvili posloucham, sluchatka Etymotic Research hf2. Srovnavat muzu s HTC One V za pouziti stejnych sluchatek.

http://www.sluchatka.net/etymotic-research-hf5/

Nejsem vylozene audiofil, takze popis bude spis subjektivni, Zvuk je celkove mene ostry, poslech je prijemnejsi. Pri poslechu z telefonu nekdy dost ujizdely sykavky, az to bylo neprijemne. Dal proti HTC One V zmizel sum, coz je obrovske plus. Pripadne mohu doplnit dalsi info, az budu mit u sebe skladby, ktere mam s Etama a HTC uz naposlouchane. Na skladbach, ktere moc nepousloucham, nemuzu posoudit detaily.

Jedine minus Cowonu, co registruji: slabsi hlasitost, aktualne mam hlasitost na maximu a projev bych oznacil za mirne hlasitejsi, muze nekdo povrdit?
Cowon iAudio 10
Jays j-jays --> Klipsch Image S3 --> Etymotic Research hf2
SuSEr
Junior

Odeslat příspěvekod Polsonside 25. 3. 2013 15:40

Určitě přidejte poznatky ačkoliv zrovna Váš telefon není zrovna ethalon v přednesu, ostatně žádné HTC moc nehraje. Ten Samsung je o poznání lepší ačkoli patří do průměru co se kvality přednesu týče. A co takhle ještě srovnat etymotic a klipsch, vidím že máte obojí.
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuSEr 25. 3. 2013 16:06

Ano mate pravdu, HTC v prednesu neexceluje, mam moznost srovnavat, protoze jsem si vetsinou vybiral hudebni telefony

Nokia 5310 XM - dle meho velmi dobry vystup, nicmene uz je to nejakou dobu, nemuzu porovnat se soucasnymi telefony, nicmene

Samsung Wave I. generace - hudebne na tom byl velmi dobre, nicmene kacirsky budu tvrdit, ze Nokia 5310 XM prekonana nebyla. Jinak byl Samsung Wave asi moje nejvetsi chyba.

HTC Desire (nehudebni samozrejme :-)) - otres, hruza a des, co se hudby tyce

HTC One V (tady nevim, jestli oznacit za hudebni) - nicmene ve srovnani s Desire 100:1, s drivejsimi si uz netroufnu srovnat.

Co se tyka srovnani Klipsch Image S3/S4 vs. Etymotic Research hf2/5 - Etymotic jsou nesrovnatelne lepsi, je to jina trida. Tlakovy menic, mene basujici, vice detailni, pokud poslouchate hudbu zalozenou na vokalech a strunnych nastrojich, je to prave. Obzvlaste v okamziku, kdy jste zamereny na detail a bas mate rad jen tam, kde skutecne je. Dovolim si prilozit vynatek konverzace pri nakupu Etymotic (za tim souvislym hucenim Klipsch si stojim ;-))

https://plus.google.com/u/1/b/104633848 ... suaB14Ag7q

Da se rict, ze prave kvality Ety me dohnaly k tomu, ze jsem investoval do Cowon. Driv bych nekoho, kdo by mi tvrdil, ze si koupim prehravac za pet tacku v dobe slusne hrajicich telefonu, poslal rovnou do Bohnic :-)
Naposledy upravil SuSEr dne 25. 3. 2013 16:17, celkově upraveno 1
Cowon iAudio 10
Jays j-jays --> Klipsch Image S3 --> Etymotic Research hf2
SuSEr
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 25. 3. 2013 16:15

Slyšel jsem většinu Klipschů, krom nejnovějších X7, a musím číci že Etymotic HF2/5/3 hraje o znatelný kus líp i než X10.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polsonside 25. 3. 2013 16:48

no WAVE první generace jsem měl též a jediné dobré na tomhle přístroji bylo zpracování a kvalitní zvukový čip ale nemohu zase tvrdit že aktuální S2 je na tom nějak hůře ačkoli patrný rozdíl tam slyšet je. Po dlouhém váhání sem zvolil ty klipsch S4a a jsem tedy spokojen, poslouchám Elektro ale na kytary bych asi raději ty etymotic ale to už bylo moc peněz, klipsch sem sehnal za krásných 1000 Kč a jedinou výtku mám snad jen k silnějším basum než je zdrávo a že po zakoupení akorát vydali vylepšený model s plochým kabelem a lepším ovladačem. Jinak hrají super ale rád bych slyšel ty etymotic.
S̶a̶m̶s̶u̶n̶g̶ ̶S̶M̶-̶G̶9̶3̶0̶F̶*̶ ̶A̶n̶d̶r̶o̶i̶d̶ ̶N̶o̶u̶g̶a̶t̶ ̶7̶.̶0̶
Samsung Galaxy S22 (SM-S901B) Android 12 One UI 4.1
LED TV Samsung UE40D6000 * UPC CA MODUL
Polsonside
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuSEr 25. 3. 2013 17:27

Ja jsem puvodne miril na Klipsch Image S4 jako nahradu za S3. max. ety mc5, nicmene pote, co jsem slysel hf jsem zjistil, ze by oboji znamenalo vyhozene penize :-) Mam nepouzite nadstavce, pokud jste odnekud okolo Ovy, tak by jste si je mohl poslechnout.

UPDATE: ohledne slabsi hlasitosti - po zvoleni profilu BBE Headphones 2 je hlasitost v poradku a zvuk je opravdu zazitek, projev je alespon podle mne vyrazne lepsi.
Naposledy upravil SuSEr dne 25. 3. 2013 22:07, celkově upraveno 1
Cowon iAudio 10
Jays j-jays --> Klipsch Image S3 --> Etymotic Research hf2
SuSEr
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků