Současné trendy v oblasti přehrávačů a obecně elektroniky

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 16. 3. 2012 10:35

//xxxdvorixxx: odděleno od recenze Cowonu i10, doporučuji nejdříve projít tamní poznámky viewtopic.php?f=726&t=1163878

v čem je ipod o tolik lepší než třeba tahle i10
(lets go, flame war, Dvorix připrav si smetiště :mrgreen: )

Za I10 nabíjím naboje:
- výdrž
- zvuk
- ovládání
- připojení k PC :mrgreen:

Za Aplle
- víc her
- wifi
- Displej

nutno říci že oba přehravače kopou za jinou kategorii, i10 je spíš nano ;-]
A proti nanu má jednu jedinou nevýhodu, jinak je v úplně všem lepší
-rozměr
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod tomashr 16. 3. 2012 10:53

Touch je zkrátka a dobře plnohodnotné kapesní zařízení s možností instalace bez nadsázky desetitísíců aplikací, které možnosti rozšiřují. A když máš tohle za podobnou cenu jako holý MP3, tak nějak nevím, co chceš zdůvodňovat... Hry jsou jen jedna z mnoha možností.

Jsi vedle s výdrží - při přehrávání hudby s vypnutým displejem a wifi je u iPod Touch udáno až 40 hodin a je to reálné. Ve výdrži tedy Cowon rozhodně nevyhraje.
Zvuk se taky dramaticky neliší, mimochodem při použití doma lze Touch použít v digidocku s externím DAC.
Ovládání snad myslíš jako vtip - to je podle mě jasný bod pro touch, zrovna tak to "připojení k PC" snad myslíš jen jako pokus o flame, pokud by to bylo míněno vážně, tak je to docela smutné..

Jinak když se budeme držet "hudby", tak jsou body pro Touch tyto:
- iCloud a iTunes Match. Prosím diskutující, aby si před případnou reakcí nejprve zjistili, co to opravdu dělá, je kolem toho hodně fám, ale když zkusíte, tak to hodně oceníte.
- lze využít internet rádia či třeba Last.FM

Naopak body pro Cowon:
- umí rovnou FLAC. Touch sice "lossless" umí bez problémů také (ALAC), ale je nutná konverze, což je méně pohodlné
- vestavěné FM rádio
- 16GB storage - Touch se bohužel s 16GB nedělá, je jen 8GB a pak až 32GB, který je přeci jen už dražší.

-- 16. 3. 2012 11:58 --

bubaak píše:nutno říci že oba přehravače kopou za jinou kategorii, i10 je spíš nano ;-]
A proti nanu má jednu jedinou nevýhodu, jinak je v úplně všem lepší
-rozměr

Když jsem u toho, v čem ti připadá Cowon lepší než Nano (které je mimochodem levnější bez diskuse)? Tohle jsi otevřel ty, ale ona je to v podstatě taky docela zajímavá otázka...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 16. 3. 2012 11:06

To je další věc samozřejmě, výrobci se popularitě Apple přizpůsobili dorovnáním cen :) Na druhou stranu, menší prodeje, menší zisk. To samozřejmě souvisí s mojí první výtkou vůči výrobcům. Ultrabooky jsou cenově draho, aby dělali konkurenci pro Macbook. Výbava 00 nic (to znamená Macbook Pro bez Thunderbirdu obrazně řečeno) a cena téměř stejná. Přitom to léta zvládali levnější a rychleji.

i10 je myslím opravdu spíše proti Nano, Cowon má proti Touch kategoricky zařazené "chytré" přehrávače D3 a Z3, Samsung Galaxy Wi-Fi apod.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tomashr 16. 3. 2012 11:15

xxxdvorixxx - v podstatě s tebou souhlasím, akorát že pokud i10 postavíš proti Nano, tak to vyrovnání ceny bude tlouct do očí ještě více... A i když to bubaak asi vidí jinak, tak já bych čistě funkčně klidně aktuální Nano viděl jako rovnocenné s i10. No a D3 vedle Touch už je cenově vyloženě problém...

Opakuji, nemám nic proti zde recenzovanému iAudio 10, naopak se mi docela líbí, jen mi přijde cenově relativně vysoko...
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 16. 3. 2012 11:32

Takže shrneme:
Zvuk se taky dramaticky neliší, mimochodem při použití doma lze Touch použít v digidocku s externím DAC.

Vypadám jak prase co si bude doma pouštět MP3 přehravač o kapacitě 8GB připojený na wifi aby bylo vubec co poslouchat?
Promin, na tohle Flame šiřit nebudu a nebudu se ani vyjadřovat, moje Motorola ma DLNA a k týhle prasárně bych jí neznásilnil.

Ovládání snad myslíš jako vtip - to je podle mě jasný bod pro touch, zrovna tak to "připojení k PC" snad myslíš jen jako pokus o flame, pokud by to bylo míněno vážně, tak je to docela smutné..

promin, ovládat iphone/touch pod mikinou skutečně neumím, Cowona nemusim vyndavat kvuli každému přehození písničky a nemastím si displej mastným prstem. Myslím smrtelně vážně.
Díky tomu že je o třídu níž má taky míň funkci, přehlednější menu, rychlejší odezvu.
Propojení PC myslím taky smrtelně vážně, kdysi jsme měli doma ipod nano přesně dva dny, mamča ho vrátila velice rychle s množstvím neslušných slov. Není nad ctrl-c a v bez nutnosti instalovat něco co zašpiňuje widle (ano na macovi itunes funguje) a hledat alternativy? Na co připojím a mám, nic neřeším. A přepnout si na tu stupidni synchro taky můžu, na co ale?!

Jinak když se budeme držet "hudby", tak jsou body pro Touch tyto:
- iCloud a iTunes Match. Prosím diskutující, aby si před případnou reakcí nejprve zjistili, co to opravdu dělá, je kolem toho hodně fám, ale když zkusíte, tak to hodně oceníte.
- lze využít internet rádia či třeba Last.FM

Jasně v metru to využiju! Raději vsadím na kapacitu než na wifinu, která spolehlivě funguje snad jen doma (jinak nosím tři zařízení s wifinou stale u sebe, většinou stejně přepnu na 3g)
Takže tímhle mě taky neohromíš.

VS. Nano
- ovládání
- zvuk
- výdrž
- video, fotky...
jo no i 10 nemá krokoměr sorry :D
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod tomashr 16. 3. 2012 11:40

Jo, je mi to jasný - prostě spadáš do kategorie zanadávat si na Apple, ale jinak převládají nesmysly. Na tohle fakt nemá cenu reagovat :-(

Ale přeci jen - slyšel jsi už třeba v ovládání někdy slovo VoiceOver? A všiml sis, že se dá jakýkoli iPod ovládat i ze sluchátkového kabelu (a když na to přijde, tak nejen u originálních sluchátek)?

Jaká je souvislost tvé reakce o wifi na to o docku a externím DAC už vůbec netuším, ale to asi nikdo. Ne, raději opravdu no comment :-(
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 16. 3. 2012 11:54

Applu se zastávám, MacBook Air jsem měl málem doma :potichu jen nesnáším zastánce applu, androidu a jiných stlaček co přijdou, moje stojí stejně (levnější) je ve všem lepší! pak jim řekneš ne, rozklepou se a začnou kolem mávat jak dementi. (Jinak náš tým byl nejlepší v prodejích Applu v jednom z el. řetězců ;-] )

Používám UE Fi10 (ty maj max. micro.), a dr.No beats si fakt kupovat nebudu.

Ta že mám doma PC s 2,5TB diskem, kvalitní DAC a nemám potřebu si k tomu nic připojovat. Proč taky že ano.
Přenosný přehravač mám jako přenosný přehravač a druhý jak přehravač v práci (wifi tu nemáme a 48 GB + 16 + 8 + 8 + 4 mi přišlo jako lepší volba), nepotřebuju se zatěžovat odpadním zdrojem zvuku ještě doma :roll:
A nebreč, jsem jeden z největši flameru na foru :-l

Ono totiž vše má něco do sebe a to poslední retardovaný nano jsem si málem koupil taky (z jistých dúvodu, ale nebudu ti nabíjet náboje do tvého flamu).
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod krovak_cze 16. 3. 2012 12:18

a nekdo jinej tu spada do kategorie: apple je nejlepsi, nic lepsiho neni, kdo ho nema neni clovek atd. atd. zname.... ale jak to ma zacit hrat, tak je to spatny, az uslysim ipod s dobrym zvukem tak se teprve da zacinat diskuse o srovnani s cowonem, na wifi a podobny hovadiny ma vetsina lidi mobil
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod no85307 16. 3. 2012 14:18

Trochu jsem se těchto bujarých diskuzí bál. Za sebe říkám, že jsem chtěl kvalitní zvuk - pořídil jsem si Cowon, za druhé jsem prostě nechtěl iPod. To je vlastně celé. Mimochodem, Cowon jsem srovnával s iPod Nano 5th G a musím říct, že zvuk Cowonu je daleko zábavnější a dynamičtější. Vše jsem testoval v defaultním nastavení, aby někdo nemohl říct, že jsem Cowon nasolil a iPod tak odepsal. V tomto testu jsem bral Cowon jako zajímavý kus elektroniky, individuálně pracující se svou vlastní ''hlavou''. Pokud si všimnete, nepadlo zde ani jedno slovo o srovnání.
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 16. 3. 2012 14:42

Z applu špatně nehrálo nano 6. generace, v něčem se zdá její zvuk čistší, zas Cowon i9 mi přišel dynamičtější.
Tehda jsem se rozhodl dobře a věřím že za čas si řekneš to samé!
Na ten konektor se ale zeptej raději na servisu, případně jiného majitele, neměl by být volný :potichu (zahraniční fora atd..)

Dvorix: prosím smaž ten flamewar, ať to nevypadá jak po nájezdu fanatických applařu(myslim že není ani třeba přemisťovat, tohohle je plný forum). Děkuji
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod no85307 16. 3. 2012 14:45

To mě nenapadlo, díky! :) Já jen, nechtěl jsem se tady ohrazovat, nebo tak. Ale jak říkám, vybral jsem si Cowon a recenzoval jsem ho jako samostatnou jednotku bez tisíce srovnání se všemi iPody apod. Já jen tak pro úplnost :)
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod tomashr 16. 3. 2012 15:29

Když konektor vyloženě padá, tak to opravdu může být i chyba kusu, bylo by dobré to porovnat s jiným a případně reklamovat - to se bohužel občas děje u řady věcí.

Jinak si ale ještě neposledy rýpnu - argument výběru "prostě jsem nechtěl iPod", tak na to dokonale sedí zkratky OMG LOL :-) S bubákem jsem se tu chytl, ale musím mu uznat, že se posléze alespoň snažil uvést důvody, i když v některých s ním opravdu nesouhlasím, leč tohle mě pobavilo.

Jinak poznámka mimo téma - dal jsem si jako domácí úkol, že napíšu nějaké postřehy k iTunes, problémy se sice najdou, nicméně takřka démonická pověst tohoto sw podle mých zkušeností v reálu založena z velké části na pár prkotinách a neznalostech uživatelů. Třeba u Win verze v praxi nadpoloviční většinu problémů opraví zaškrtnutí dvou věcí v preferences :-) Ale až to stvořím, tak to přirozeně už půjde do jiného threadu, sem to nepatří.
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod no85307 16. 3. 2012 15:33

5 lidí si koupí BMW, koupím si já taky BWM? Ne :) Možná to někomu může přijít hloupé, ale ve srovnání s Nano jsem se opravdu utvrdil v tom, že jsem s Cowonem udělal dobře. Dynamičtější zvuk, který mě bavil. A to je ono, chtěl jsem přehrávač od této značky, používal jsem ho a udělal recenzi bez srovnávání s iPody a podnícování nekonečných debat, proč jsem si sakra nekoupil iPod a proč jsem sakra řekl ''prostě nechci iPod''. Navíc jsem člověk, který rád hledá alternativy. I kdyby měl iPod ocenění přehrávač roku 2010,2011 atd, stejně bych se podíval po jiné alternativě bez jakéhokoli zaujetí proti produktům Apple
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod tomashr 16. 3. 2012 15:42

Když ta tvoje formulace není ve stylu "5 lidí si koupí BMW, tak já musím taky", to cos napsal je poměrně jednoznačně ve stylu "5 lidí si koupilo BMW, tak to já si ho prostě natruc nekoupím" a to mě docela pobavilo. Nemám naprosto nic proti tomu, že si někdo koupí něco jiného než Apple, u mě ostatně taky najdeš nejednu non-Apple věc, v řadě případů je to naprosto správné rozhodnutí!!! Ale jaksi jsem vždy výběr začínal od začátku, ne od bodu "xyz prostě nechci"...
Ale nic, slibuji, že už nebudu zlobit ani chytat za slovo :-)
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod no85307 16. 3. 2012 15:47

To je v pořádku. Jen jak jsem řekl, rád hledám alternativy:) A natruc rozhodně nic nedělám, to ne. Jak jsem již řekl, nedělám to natruc Applu, jen mě zaujala značka Cowon, chtěl jsem se o ní dozvědět víc, prošel jsem si recenze, videa, podíval se na názory některých uživatelů a tento přehrávač mě bez jakéhokoli srovnávání přesvědčil jako individuální kus elektroniky v kontextu značky Cowon. To je tak celé :)
no85307
Junior

Další stránka