Současné trendy v oblasti přehrávačů a obecně elektroniky

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 18. 3. 2012 09:16

Ad nákupy - je snad normální nakupovat výhodně :-) Jsou věci, které jsou ze zahraničí jasně levnější, nebo se v ČR neprodávají, tak se koupí venku. Naopak jiné věci jsou nastejno nebo v ČR jen nepatrně dražší - ty je asi lépe koupit doma kvůli záruce atd. A kupodivu se najdou i výjimky, kde je v ČR něco levnější, pak není co řešit.
Tohle mi nepřijde moc jako téma k diskusi, tohle je běžný stav.
Je na diskusi, zda nebude narůstat procento lidí, kteří se "odváží" nákupu ze zahraničí, ale podle mě spíš ne - ti kdo to zvládají už to dělají déle, ostatní sice na naše prodejce nadávají, ale k nákupu zvenku se neodhodlají (třeba kvůli jazykové bariéře).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod no85307 18. 3. 2012 09:54

No, já spíš myslel jak je to celkově s dostupností a možnostmi :) Co jsi vyjmenoval je mi jasné, jen mě napadla myšlenka ''Chtěl bych si založit audiofilní chain, mám všechno koupit tady (a seženu to?) nebo něco tady a něco venku?'' Vím, že zde hraje roli hned několik hledisek. Jedním z nich je třeba již zmiňovaná záruka, nebo cena. Jen mě zajímalo, jak je to s dostupností a jak jsme na tom vlastně s možnostmi ohledně audiofilních komponent u nás.
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod ananta 19. 3. 2012 21:00

Jestli mohu z neaudifilního hlediska, jako jsou jistě borci tady.
Přešel jsem Cowonu D2 na iPod Touch 4th, více méně ze zvědavosti a i ty hry no.
*ALAC-nevidím problém, formát by to měl být úspornější na prostředky než FLAC=lepší výdrž na baterii
*iTunes aplikace-nějak netrpím, musel jsem naučit, proti Total Commanderu/D2 to mě osobně přináší pohodlnou synchronizaci, playlisty jsem si napodobil stromovou strukturu z HDD (iPod umí i složky na playlisty)
*playlisty-objevil jsem "Ameriku", já vím, ale smart playlisty jsou úžasný nástroj
*hry-stačí mi několik perel, Angry Birds, Galaxy On Fire, apod., mnoho desítek hodin zábavy
*konektorová výbava-line out je supr věc, používám doma do repro, chystám se na sluchátkový zesilovač a jiná sluchátka
*ovládání-na ovládání hudby z kapsy to chce jailbreak a naučit tlačítko novým kouskům, pak to jde
EDIT: Ještě mě napadají sluchátka s ovládáním, iPod umí 4pin jack, tedy i ovládání, kompatibilní sluchátka jsou dostupná v širokém spektru.
Za mě se jedná o kouzelnou krabičku, jistě, při přísných testech se ukážou přístroje s lepším zvukem, ale iPod vs. užitná hodnota je bezkonkurenční. A co jsem viděl např. na HEP2012, tak je to prakticky standard i v této oblasti.
Naposledy upravil ananta dne 20. 3. 2012 14:31, celkově upraveno 1
ananta

Odeslat příspěvekod motogod 20. 3. 2012 12:21

motogod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod no85307 20. 3. 2012 13:30

Podle mě je to jeden a ten samý link pořád dokola :) Mimochodem, zvuk mi u Nano připadal v porovnání s Cowonem takový všednější. Nebavil mě zkrátka
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod tomashr 20. 3. 2012 15:05

Upřímně souhlasím, že ty odkazované "recenze" z Whathifi v podstatě žádné rozumné informace nepřinášejí. Já bych sice mezi i10 a Nano 6gen asi moc neváhal a volil nano, ovšem rozhodně ne kvůli argumentům z té odkazovavé recenze :-( S tou se sice shodou okolností shodnu ve výsledku, ale to neznamená, že ji budu chválit. To třeba no85307 odvedl rozhodně lepší práci a je úplně fuk, že se s ním v závěru rozcházím, jeho recenze je prostě kvalitnější.

-- 20. 3. 2012 16:07 --

Jinak když jsme u recenzí, tak na svůj blog jsem sepsal pro změnu drobnou recenzi toho digital docku pro iXXX - http://blog.fotozona.cz/2012/03/pure-i- ... alnim.html .
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod no85307 20. 3. 2012 16:05

Asi to shrnu takhle ''100 lidí, sto chutí'' :) Neházím teď špínu na Nano a iPody, protože to jsou prostě iPody a Apple výrobky. Jen mi přišel dotaz, jestli bych s Cowonem nemohl udělat srovnání s Nano. Tak jsem ho udělal, všechno defaultně nastavený, v závěru trochu poštelovat různé kravinky a pro moje uši byl Cowon více dynamičtější a ta hudba taková hravější. U Nano ne že bych se vyloženě nudil, ale zkrátka tam nebylo TO, co mě chytlo u Cowonu. Jak říkám, 100 lidí, sto chutí. Vím, že se v názorech trochu rozcházíme, ale rozhodně nepovedeme nějakou válku podle mě :) Zase toho tolik nemám odposlouchaného, abych mohl nasazovat ramena :) Vybral jsem si Cowon, jsem s ním strašně spokojený a pokud někomu nevyhovuje, v pořádku. Ale nemám rád, když někomu nesednu zvuk (ať už z mnoha důvodů) a ihned zavrhne celou značku. Mému sluchu prostě jen iPod (konkrétně Nano) nesedí :) Tak snad už jsem to všechno uvedl na pravou míru. Mimochodem děkuji za pochválení recenze, nebo úsilí při její tvorbě

-- 20. 3. 2012 17:12 --

Jinak, prcek Nano 6th se mi ve skutečnosti moc líbí. Rozměry, variabilita a možnosti použití. S příslušenstvím navíc hned několik možností uchycení, třeba jako pásek na ruku apod. Pro sport podle mě skvělé i díky krokoměru, malé váze a jak jsem říkal, že nemusí trčet někde v kapse, ale že se dá připnout na tričko, nebo pro jistější držení třeba připevnit na ruku. Známý ho má od uvedení na náš trh a leze s ním od té doby po skalách a říkal mi, že opravdu fantastická věc. Na manipulaci v takových situacích to prostě není, ale to řeší playlist. Stejně jako u dalších sportovních aktivit, aby člověk na ten přehrávač vůbec nemusel šahat, otravovat se s tím, že mu lítá v kapsy, nebo že za chvíli vypadne. Pořád tu mluvím o sportu, ale tento player mi tohle prostě připomíná, ten první feeling z toho ''razit ven a nestarat se o nic''. Za mě klobouk dolů. Ta variabilita je dle mého možná ještě širší, než jsem vyjmenoval.
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod tomashr 20. 3. 2012 17:23

Já taky tvou recenzi od začátku hodnotím kladně... Hádat se budu kvůli nějakým blábolům, ale to není tento případ, tady naopak šlo o pěkný příspěvek, kde je to skutečně spíš o různosti názoru (či možná spíše priorit a váhy jednotlivých kritérií).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod no85307 20. 3. 2012 17:45

Jasně, já to beru :) Mimochodem, docela lituji toho, že jsem přestal tak nějak víc sportovat....do Nano bych jako do sekundárního playera zřejmě šel. Viz příspěvek výš
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod krovak_cze 20. 3. 2012 20:18

jesi je soucasny trend chtit po prehravaci hovadiny a nezamerit se u nich na zvuk, tak je to docela smutny
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 20. 3. 2012 20:19

Napr. dialkove ovladanie na predzosilnovaci :mrgreen:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bubaak 20. 3. 2012 20:41

nebo dálkový ovládání na MP3 přehravači :mrgreen:
ale to už je dob iriveru :( tak bezdratový ovladač
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 20. 3. 2012 21:36

Jeden dotaz - existuje vůbec nějaký rozumný přenosný audiopřehrávač, který by se dal označit za "audiofilský", tedy skutečně optimalizovaný na zvuk, přitom by si ale zachoval rozumnou velikost (třeba v řádu iPod Classic, až takové mrně jako Nano by nutné nebylo) atd.?
Zaregistroval jsem něco od Hifimanu, ale už mi to přijde dost "obézní" a vlastně mě nenapadá nikdo, kdo by to používal - má někdo osobní zkušenost?
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 20. 3. 2012 22:44

Měl jsem možnost poslouchat nejvyšší Hifiman i Colorfly, oboje to hraje super, rozměrově to je imho taky pořád v pohodě použitelné. A z jakéhokoliv ipodu uděláš audiofilský přehrávač pomocí Fostexu HP-P1(recenze an avčku snad ve čtvrtek či v pátek).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no85307 20. 3. 2012 22:54

No, asi mě zase někdo z pánů výše trochu chytl za slovo. Navíc jsem psal SEKUNDÁRNÍ přehrávač za situace, kdybych více sportoval. Přijde mi praktičtější mít na zápěstí přehrávač, co hraje dobře, než v kapse přehrávač co hraje skvěle (zase subjektivní asi nerozpletitelné klubko). A teď mě ukamenujte, nebo uštípejte. Já se tu bavil hlavně o variabilitě a možnostech iPodu Nano 6th v oblasti sportu.
no85307
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků