Upgrade Ipod Classic

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nod32 29. 3. 2012 11:00

Dobry den,nemate nejake zpravy/tuseni jestli Apple nechysta Upgrade Ipod Classicu???Uvazuji nad jeho koupi.A nerad bych koupil a za par mesicu bude treba novy Classic.Dekuji za odpoved.
nod32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod no85307 29. 3. 2012 12:33

Možná něco tutlá pod pokličkou, ale pochybuji, že by v následujících měsících takový upgrade byl. Nevím jak to mají s filozofií u tohoto přehrávače, ale podle mě ještě dlouhou dobu bude tam, kde je. :)
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 3. 2012 16:10

Těžko odhadovat. Podle mě Apple nějaké změny v "ne iOS" iPodech udělá, ale těžko říct, jakým směrem to půjde ani odhadnout termín.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 29. 3. 2012 16:22

=) a co by jsi na něm chtěl upgradovat? čím očekáváš že ho vylepší? =) já myslím že ještě minimálně rok nový nebude, spíše až za rok a víc až klesne ještě více cena ssd disků, pak by se dalo o něčem takovým přemýšlet, že by stavající disky nahradili ssd...Jinak to co Apple chystá nikdo dopředu neví, klepů je všude habaděj ale pravdy je na nich prd.

Být tebou tak si ho s klidem koupím =)
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nod32 29. 3. 2012 16:36

Co upgradovat??No treba vzhled,rozmery,vydrz baterie a neco jsem cetl ze by mohl byt vetsi i disk snad 250GB
nod32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 3. 2012 16:40

No přesně jsi vystihl jeden z (technicky) reálných upgradů, totiž SSD disk. Jestli už na to dozrál čas i cenově je na delší debatu.
Další otázkou je iCloud - pro Apple není v podstatě až tak moc výhodné, že Nano a Classic jsou přímo nevyužitelné s iTunes Match. V podstatě by mě nepřekvapilo, kdyby se jako systém v Classicu použila nějaká ořezaná verze iOS, třeba i s podporou wifi.
Přirozeně je další otázkou, zda to bude až tak jednoznačným kladem, ale možný směr to určitě je.

Jinak ale souhlas v tom, že iPod Classic je dost konzervativní produkt, kde asi bude inovace pomalejší a taky bych se koupě nebál.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 29. 3. 2012 16:44

Já si právě myslím že nic takového v classicu nebude. I kdyby upravili design..tak je to stále nedůležitý upgrade. Velikost asi taky ne...apple ted hodně preferuje fenomén cloud. U toho ssd disku, nevím nevím..ty ceny a rozměry ssd přece jen pořád nejsou tolik příznivé. iOS mi ke classicu moc nesedí, to už bych víc očekával nějakej objemnější touch...přece jen na classicu by byl iOS nesmysl..to by zněj museli udělat něco jako Touch a proč mít na trhu dvě stejně věci že =)
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 3. 2012 16:48

Zrovna iOS problém nebude - soft má Apple zadarmo, tak naopak ušetří na vývoji proprietárních OS pro iPody, hw taky nebude drahý, kdyby to bylo jen pro hudbu, tak stačí nějaký ARM za pár šupů, na to nepotřebuješ nic tak nadupaného jako pro iPad. Porovnej si cenu Touch a Classic a vidíš to jasně - Tpuch už je dokonce levnější.
Ale jestli to půjde tímto směrem je velká otázka...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 29. 3. 2012 18:54

SSD=flash, takže očekávám, že když padne cena pamětí a Apple bude moct za stejnou cenu Classicu nabídnout stejnou kapacitu v Touch, Classic půjde z kola ven. Možná ale budou uctívat tradici (to by bylo milé a do budoucna sentimentální) a originální koncept bude zachovaný s flashem.

S iOS by ale kanibalizoval Touch, to znamená stejné součástky jako iPhone, to znamená dražší výroba Classicu. (aha, te%d koukám, že to hexxisek napsal také :) )
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod no85307 29. 3. 2012 21:36

Pokud s tím Apple opravdu razantně nepohne a nenasadí novou éru Classicu, tak za chvíli to bude pro někoho docela fajn, nebo prostě jen docela, nebo zkrátka a dobře fajn retro přehrávač :) Tím nemyslím, že je to šunka...teda, šrot. Jen bude mít tenhle punc a myslím, že tím se nic nepokazí. Mohla by být třeba nějaká Anniversary edice, nebo něco takového. Kdo ví
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod AP3ND1X 1. 5. 2012 08:48

No nechci dělat něakého chytráka :-)) , ale o Apple věci se zajímám hodně dlouho, resp. od doby co sem si koupil iPod Classic 80GB, tudíž mám i informace o chystaných věcech atd. ale tady buď zklamu a nebo potěším :-D , protože Apple již před jakousi dávnou dobou (nejspíš minulý rok, nepamatuji si přesně) uvedl, že končí podporu iPodů Classic, takže ani další nový Classic nebude a ani upgrade FW... :-| Otázkou by mohlo být "Proč?", ale to je myslím všem jedno, prostě éra HDD, aspoň u Applu, skončila a budou dělat už jen řadu Nano.... A teď k tomu jestli koupit nebo ne - určitě koupit, pokud vám nevadí nepodporující formát FLAC (zrovna včera jsem na tento problém narazil) a neustálé synchronizaci přes iTunes (Po kratší době se s ním seznámíte a bude vám připadat naprosto normální -- a ano jdou použít jiné programy např. Winamp nebo po úpravě WMP) tak směle do toho..!! ;-) Hodně zdaru a krásných chvílí při vybalování iPodu z krabice (je to nádherný pocit) :-D
A ano, je to sice 2 měsíce mimo mísu, ale aspoň něco...
AP3ND1X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 1. 5. 2012 09:20

Jen k tomu vybalování, takhle má být zabalena mp3jka http://www.youtube.com/watch?v=F-EwJETJ0qM Ne že jen sundáš víčko na malé plastové krabičce :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AP3ND1X 2. 5. 2012 13:01

A co je na tom bezvadnýho nebo něco vyjmečného?? Prostě jen mizerné krabice, které jsou zbytečně velké... A nevím proč zrovna unboxing Cowon D2..(?) Je to totálně mizernej přehrávač... Naprosto hnusnej :D s mizerným dotykovým ovládáním na malém displayi, hrozné rozlišení displaye, zbytečně moc konektorů a mizerná paměť (jo dají se tam narvat SD karty, ale na co?? Ruší to vzhled)...
iPod má krásnou malou krabičku (není plastová u Classica pro ujištění), žádné zbytečné kabely, jeden konektor, velká paměť... Ale asi věc názoru... ;-)
Peace a Respect ;-]
AP3ND1X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 2. 5. 2012 14:32

Sice se nemáte krmit milí trollové, ale Cowon D2 přišel v roce 2006.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 2. 5. 2012 16:55

Nebudu dokrmovat, ale D2 má lepší zvuk, silnější zesilovač a moje D2 má 96GB (to nepočítám nevyužitý SD karty co se tu válej, to bych měl přes 130).
Takže sice je starej, "hnusnej" (mně se líbí, do práce má funkční design) a má nic moc rozlišení (stejný jak classic :potichu ), delší výdrž na baterku, nemá nachylný hdd na otřesy, ale pro mě je ve všem podstatným lepší :mrgreen:

Rest in peace, ipod classic :mrgreen:
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků