Basy a hlasitost !!!

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Frankie_xD 31. 3. 2012 17:50

Chtěl bych se vás zeptat jestli by jste mi mohli poradit nějaký pořádně hlasitý a zároveň pořádně vybasovaný přehrávač!! Na ceně nesejde, sluchátka mám "Koss Porta Pro" který jak sami víte jsou velmi náročný na basy. Ale ještě k nim potřebuji nějaký hlasitý a basovaný přehrávač. Prosím pište vše co vás napadne. Děkuji ;-) ;-) ;-)
Frankie_xD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod flatliners 31. 3. 2012 18:36

ehm,Porty nejsou náročný na basy,ty sou sami hodně přebasovaný...jestli si koupíš player s výraznejma basama,mohla by Ti explodovat hlava :lol:
ale jestli fakt chceš,volil bych Sony anebo Philips...anebo Cowon,tam je spousta přednastavenejch ekvalizérů který určitě budou vyhovovat ;-)
Metal/HC/Punk
Galaxy Note 20 Ultra
Westone 4R, AUDIOSENSE T800, Bang & Olufsen BeoPlay H6, FiiO Btr3k
MacBook Pro 13" Retina
Samsung UE55D8000
flatliners
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod no85307 31. 3. 2012 18:48

Musím říct, že s takovou prosbou se setkávám poprvé :D Já nevím, osobně bych od přehrávače čekal spíše vyváženost a všestrannost, než pouze extraaaa baaaassovost. Cowon nabízí několik desítek možností, jak si zvuk vylepšit. Od oblíbených baaaaaasss boooossstů, až po ekvalizéry, které mají opravdu smysl. Na defaultu je zvuk taky skvělý, ale stačí jen pár chvil a dá se upravit i uživatelsky tak, aby to hudební produkci spíše neuškodilo. Nevím, zkrátka těžko říct. Každopádně bych si přehrávač pro ultra mega basovou produkci asi nekoupil. Ale proti gustu :) Co jsem tak mohl sledovat, v okolí se rozmohla více ohmová sluchátka za těmito účely. Nejsem expert, takže to do podrobna nevysvětlím :)
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod Frankie_xD 1. 4. 2012 08:09

Děkuji, ale očekával bych od vás nějaké konkrétní přehrávače. Jo slyšel jsem že Sony má skvělý basy ale na druhou stranu hraje potichu :( Potřebuji jak už jsem psal přehrávač "Basy a hlasitost !!!" Možná si pomyslíte že jsem magor, ale máte pravdu, já jsem hodně velkej magor. :mrgreen: A můj styl je Hip-Hop a takový tracky na "Shuffle" který jsou vetšinou velmi vybasovaný. Pošlu vám názornou ukázku http://www.youtube.com/watch?v=nQcjTEtl07c Tak teda pište prosím konkrétní názvy playerů. A heslo je "Basy a hlasitost !!!" Dekuji ... :-D ;-)
Frankie_xD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod no85307 1. 4. 2012 17:09

Konkrétní přehrávače, to je těžký. Myslím si, že většina uživatelů tady si přehrávač za těmito účely nekoupila a asi ani nekoupí. Tím myslím za tímto primárním účelem. Já mám Cowon, tam je několik desítek nastavení ekvalizérů, což jsem už psal v příspěvku výš. Bass ekvalizéry nepoužívám, jednak na to nemám sluchátka, která by bassovou linku podtrhla a jednak tyhle eqs na nic nepotřebuji :) Hlasitost ale ok
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod Ohm711 1. 4. 2012 17:38

Napadají mě jen starší Sony Ericssony s equalizérem na MEGA BASS (možná to umí i ty novější). A pokud by nestačila hlasitost, tak stačí nahrát jiné acoustic drivery a hlasitost jde nahoru klidně i o 60%.
Ale kupovat si starý mobil jako přehrávač mi nepřijde moc dobré řešení - jen mě to napadlo.
Ohm711
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod no85307 1. 4. 2012 23:01

Mě stačí, když na Cowonu vidím ty bass úchylárny a je mi smutno. Samozřejmě je to aji tím, že poslouchám z 99% indie a rockovou hudbu, kde se zaměřuji na detaily a nezkreslenost. Takže si ekvalizér upravuji uživatelsky, i když některé nabídky jsou postačující. Měl jsem akorát problém, že třeba u rock ekvalizéru jsou některé skladby opravdu fantasticky živé a detailní, a o jeden dílek hlasitosti už zase něco postrádají. Takže jsem opravdu sáhl do uživatelského nastavení a tam si dle libosti všechno nastavil. Co se týče mass bass boostů a ultra bass boostů a ultra mega quatro boostů, mám zatím zkušenost, že to zní opravdu kravsky na hodně přehrávačích a o mobilech ani nemluvě. Záleží však i na kvalitě skladby, sluchátkách a jiných parametrech. Ale mám vlastní zkušenost, že třeba dubstep ve FLACU mi na Cowonu, špuntech a non-mega bass ekvalizéru připadá bassově daleko lépe, než na ekvalizéru přímo bassovém. Jak pořád říkám, 100 lidí, 100 chutí. Kamarád, co poslouchá jumpstyle, hardstyle, hardcore, happy hardcore apod. nemá zdroj signálu zrovna nejlepší a stejně si nikdy na bassovost se svými špunty neztěžoval. Jak už jsem snad tisíckrát řekl, těžko říct. Slovo dávám povolaným a zkušenějším :)
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod Frankie_xD 2. 4. 2012 08:05

Všem děkuji za vaše odpovědi :tleskani , ale pořád jste mi nikdo nenapsali konkrétní přehrávač :?: , Píšete mi sem pouze "ZNAČKY" přehrávačů. Já vím že "Crown" je nejlepší, ale pořád jste mi nikdo nenapsal jaky nejvhodnější, dle mých představ. Prosím, pište dál. Děkuji ... 8-P ;-)
Frankie_xD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod no85307 2. 4. 2012 12:31

Crown asi nejlepší nebude :P Tak...je rozdíl mezi tím, co si každý představujeme pod pojmem hlasitost a bassy. Myslím, že ti nikdo neřekne ''ten přehrávač si kup, ten ti sedne na 100% ve všech ohledech''. To je jak říct někomu, že mu bude slušet žlutý tričko a potom, až si ho koupí bude vypadat jak blbec :)
Naposledy upravil no85307 dne 2. 4. 2012 12:42, celkově upraveno 1
no85307
Junior

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 2. 4. 2012 12:33

Frankie, zahoď svoji infantilitu a pověz nám něco více než úpěnlivé prosby. Třeba trochu invence do toho, cenového limitu apod.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bubaak 2. 4. 2012 13:40

Cowon I10, S9, J3, C2 .... ten co se ti líbí nejvíc, (hrajou "stejně"), když nebude stačit hlasitost koupíš nějaký Fiioo E11 nebo něco podobný
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod šeďour 2. 4. 2012 13:51

A nebo si sežeň jiný sluchátka vod Kosse...víc nabasovaný než jsou Porty.
Takový GT pětky basujou tak, že z toho bolí hlava i basofila.
A pak jsou ještě výborný MAC 5.Hlasitost projevu a hutnost basu tě určitě osloví.
Velmi levná byla varianta mac pětek vyráběná pro Ford.Ty vyšly, asi tak na čtyři až pět stovek za kus.Akorát se už dneska budou blbě shánět.
Ale, třeba se někomu doma jen válej...tak je prodá.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marty63 2. 4. 2012 14:33

Hele, a nebyla to aprílová otázka? ;-)
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 2. 4. 2012 17:48

byla :mrgreen: proto jsem ho nesundal :potichu
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod no85307 2. 4. 2012 19:52

A já tu chtěl šířit očistu duše :( Mimochodem, každej s takovými dotazy by nakonec mohl říct, že je to Apríl, to by třeba hodně lidí mělo hned snadnější život :D
no85307
Junior

Další stránka