iPod Nano - nízká hlasitost

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hitcheroe 12. 4. 2012 00:01

Potřebuji poradit. Před asi třemi měsíci jsem si koupil ipod nano 6, generace, donedávna hrál hlasitě, ale teď se dost ztišil a já netuším proč, četl jsem o limitu hlasitosti EU atp., zkoušel rady jak ho obejít, ale nic nepomohlo, navíc si nemyslim, že by to bylo oním limitem, když předtím hrál bez problému, hlasitě a žádné aktualizace jsem neinstaloval. Tak mi prosím někdo poraďte, jak hlasitost opět zvýšit, předem děkuji za odpověď:)
Hitcheroe
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2012 08:12

V okamžiku, kdy je ale JáPod 1/4roku "starý" bych nezkoušel žádný frajkumšty a na férovku bych ho šel reklamovat tam, kde jsem ho koupil.

Jediný, co bych jako uživatel udělal je, že bych vyzkoušel jestli to nedělají sluchátka (vyzkoušet s jiným exemplářem).

Pokud bude hlasitost nízká i s jinýma laplema, sebrat, vrátit prodejci, požadovat opravu nebo bezvadný kus. Mají na to 30dnů maximálně.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hitcheroe 12. 4. 2012 10:35

Já ho právě koupil přes Apple Online Store, takže jsem nevěděl, jak probíhá reklamace, ale zavolal jsem na jejich podporu a pošlou mi adresy autorizovaných servisů. Jen jsem chtěl vědět, jestli není nějaké jednodušší řešení. Každopádně děkuju za odpověď
Hitcheroe
Junior

Odeslat příspěvekod tomashr 12. 4. 2012 10:54

Ekkar - no obávám se, že na to koukáš zjednodušeně. Ona to totiž taky může být naše milovaná EU - iPod občas přijde odblokovaný, ale když se připojí k iTunes s evroskou IP a udělá se restore či aktualizace firmware, tak se teprve aplikuje toto omezení. A to by bylo víceméně nereklamovatelné... Sice tazatel píše, že nic neaktualizoval, ale kdoví, občas se něco takového potvrdí a ani to člověku nedojde.

Doporučoval bych najít někoho jiného s Nano 6gen koupeným a provozovaným v Evropě a porovnat to, pokud bude ten diskutovaný kus tišší, tak mohlo odejít něco v zesilovači a pak je to na reklamaci, pokud ale ne, tak je to problém. Hacknout to teoreticky jde, ale není to triviální (nutné VPN s US IP adresou a podobné "radosti") :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hitcheroe 12. 4. 2012 11:35

No asi máte pravdu, instalovala se mi aktualizace, ale hned po prvním připojení, pak to dlouho hrálo bez problémů, dost hlasitě a po nějakém čase, bez jakékoliv aktualizace, to začlo hrát takhle potichu. Uvidím, co mi řeknou, no.
Hitcheroe
Junior

Odeslat příspěvekod Ohm711 12. 4. 2012 15:02

iPod nano 6.generace jsem měl asi 2 měsíce a musím říct, že maximální hlasitost byla opravdu nízká. Když jsem chtěl poslouchat přes Vsonic GR07, tak jsem pro dostatečnou hlasitost musel nastavit volume o dvě kliknutí pod maximem. A to si nemyslím, že bych poslouchal nějak moc nahlas a vím o spoustě lidí, kteří poslouchají mnohem hlasitěji než já. Pokud je tišší skladba, tak i na max to hrálo potichu.
V nastavení je možnost nastavit omezení hlasitosti, ale vzhledem k tomu, že se omezuje omezená hlasitost pro EU, tak je to celkem nesmysl.
Řekl bych tedy, že se nejedná o závadu, ale vlastnost. Asi to s limitem trochu přepískli.
A k tomu, že to stalo až po nějaké době mě napadá, jestli to nemohlo být tím, že se to nastavilo až po úplném vypnutí. Přeci jen u tohoto iPodu není důvod pro každodenní vypínání.
Ohm711
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hitcheroe 12. 4. 2012 17:07

Nevím, co myslíš úplným vypnutím, vždy jsem iPod jen uspal, reset jsem dělal až teď, když byly problémy. Ale než byly, tak hrál dost hlasitě, kdy i tichá skladba přehlušila zvuk autobusu a lidí v něm. A ten limit mi přijde hloupý, u telefonu jsem měl při nastavení nejvyšší hlasitosti varování, že to může poškodit můj sluch, nechápu, proč to tady řešili tak radikálně, varováním by se podle mě případným soudním sporům vyhnuli. No nic, iPod jsem odnesl do servisu, kde se mě paní jen zeptala, jestli mám hudbu zálohovanou, že mi ho nejspíš vymění za jiný kus, ani ho nezkoušela, tak snad mi ho vymění a už bude hrát v pořádku.
Hitcheroe
Junior

Odeslat příspěvekod Ohm711 12. 4. 2012 18:41

Podržet tlačítko power na několik vteřin a iPod se vypne úplně. Jedním stiskem se pouze uspí.
Nebo restart - power + volume down na několik vteřin. Prostě iPod naběhne znovu.

Limit hlasitosti není jen u nana. Měly by (možná musí) ho mí všechny přehrávače.
Schválně jsem teť nabootoval origo firmware na mém Clipovi + a nastavil jsem jako region EU. A to je něco. I při hlasitosti na max to pro mě nehraje dostatečně nahlas. V "EU" naplno to hraje jako ve "Zbytku světa" na 50%. Absolutně nepoužitelné. Beru zpět, že to na nanu přepískli. V porovnání s Clipem + s EU limitem hraje nano mnohem hlasitěji.
U nana je problém, že si to nenastavuješ sám, ale nastaví ti to iTunes.

Pak dej vědět co to řekli v servisu.
Ohm711
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hitcheroe 12. 4. 2012 18:52

Já měl za to, že dlouhým podržením se jen uspí, že úplně vypnout nejde, resp. někde jsem se to dočetl. Každopádně jestli se dlouhým přidržením vypne, tak jsem ho vypínal pořád, takže asi ani tím by to nemělo být. A pokud by to bylo limitem EU, tak by to nějak mělo jít vypnout, ne? Takže pokud bych je o to v servisu požádal, tak by to (ne asi přímo oni) měli odblokovat, ne? Kdybych jim podepsal nějaký papír, že odpovědnost za poškozený sluch přebírám já, tak by jim žádný postih nehrozil, ne? Vědět určitě dám.
Hitcheroe
Junior

Odeslat příspěvekod bubaak 12. 4. 2012 19:10

Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Hitcheroe 12. 4. 2012 19:19

Jedna z prvních věcí, co jsem zkoušel, ale díky. Další případné rady ale prosím v originále, podle toho "překladu" bych ten iPod odepsal úplně:)
Hitcheroe
Junior

Odeslat příspěvekod tomashr 12. 4. 2012 19:49

bubaak píše:http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.wikihow.com/Unlock-iPod-Volume-Limit&ei=DhqHT7XWEY3Rsgboq_XQBg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dipod%2Bnano%2Beu%2Blimit%26hl%3Dcs%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DXaP%26rls%3Dorg.mozilla:cs:official%26prmd%3Dimvnsfd

Problém je, že tohle nechodí s novějšími typy, třeba už u Nano 5gen se s tímto neuspěje. Měl by zabrat restore firmware z aplikace iTunes, ovšem kromě US accountu (to je maličkost) je ještě třeba mít v momentu akce US IP adresu. I to se dá pořešit, ale je to otrava a chce to přeci jen jisté zkušenosti.

Jinak potvrzuji, že u Sansy Clip Zip je ten limit fakt hardcore - synátorův Nano 5gen je i s limitem EU přeci jen s většinou sluchátek použitelný, Clip Zip mi ale přijde úplně nanic (naštěstí se dá snáze přepnout).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ohm711 12. 4. 2012 20:17

Hitcheroe píše:Já měl za to, že dlouhým podržením se jen uspí, že úplně vypnout nejde, resp. někde jsem se to dočetl. Každopádně jestli se dlouhým přidržením vypne, tak jsem ho vypínal pořád, takže asi ani tím by to nemělo být. A pokud by to bylo limitem EU, tak by to nějak mělo jít vypnout, ne? Takže pokud bych je o to v servisu požádal, tak by to (ne asi přímo oni) měli odblokovat, ne? Kdybych jim podepsal nějaký papír, že odpovědnost za poškozený sluch přebírám já, tak by jim žádný postih nehrozil, ne? Vědět určitě dám.

Ve starších verzích firmwaru skutečně vypnou nešel. Jak jsi ho zapl, tak šel jen uspat stisknutím power tlačítka a v případě problémů šel udělat restart.
Vypnutí podržením power tlačítka je "vychytávka" nejnovějšího firmwaru.
Já jsem ho prakticky nevypínal, protože ani v režimu spánku baterie vůbec nemizela.

Tomu že ti odblokují hlasitost bych moc nevěřil, ale třeba překvapí... ;-]

Nano mi prakticky jen prošel pod rukama a já jsem si sním pouze trochu pohrál. Neměl jsem takovou potřebu hlasitost nějak řešit.

tomashr: u Clipa je hlasitost opravdu špatný vtip. Jde to ale jednoduše obejít, takže není co řešit 8-)
Ohm711
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hitcheroe 12. 4. 2012 20:22

Ale kdyby to bylo tím limitem, jak to, že se to ztišilo až po asi dvou měsících častého vypínání, neustálém připojení k PC a synchronizaci s iTunes? To pořád nechápu. Proto doufám, že to je opravdu nějaká vada a v servisu ji opraví, protože jestli je ta hlasitost u některé mp3ky ještě nižší, tak jí snad nemůžete slyšet ani za úplného klidu, protože mě stačí jít kolem silnice (ani nijak extra hlučné) a sotva slyším hudbu:/
Hitcheroe
Junior

Odeslat příspěvekod Ohm711 12. 4. 2012 20:38

S tím ti asi neporadíme...
Doufej, že to byla vada a že ti to vymění. Jak jsem psal, tak hlasitost byla velmi nízká i mého nana.
Když to ho vrátí beze změny, tak můžeš vyzkoušet toto.
Ohm711
Mírně pokročilý

Další stránka