Samsung Galaxy SIII aneb vítězný návrat k Wolfsonu?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod javak810i 11. 5. 2012 19:40

Zdravím. Jak jistě víte, tak zvukový čip Yamaha použit v Samsungu Galaxy S2 nebyl žádný zázrak a zvukový výstup rozhodně nedosahoval kvalit Wolfsona, který byl v předchozí generaci Galaxy S a Samsungu Wave.

Vypadá to, že se Samsung u Galaxy SIII vrátil zpět k prověřenému Wolfson DAC. Já upřímě doufám, že bude minimálně tak dobrý, jako SGS1, a že se třeba dočkáme i některých vylepšení (jako VooDoo u SGS1). Momentálně přežívám s Wavem, který ale bohužel neumí flac, takže by bylo přijemné pořídit nový mobil a zároveň i dobrý přehrávač. Alespoň minimálně do příchodu iPhonu 5 :D. Co myslíte?
HP Elitebook 8740W - Core i7, 8GB RAM, Geforce GTX460M
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod glassmoon 11. 5. 2012 20:50

samotny chip takmer nic neznamena
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod javak810i 11. 5. 2012 20:52

Histore (minimálně v mobilní oblasti) nás už naučila, že v 99% měli mobily s kvalitnějším čipem i lepší hudební výstup ;), takže podle mě to přecijen něco znamená ;).
Sennheiser CX400 -> UE SuperFi 4 -> Jays D-Jays -> VSONIC GR07 -> Sennheiser HD 25 -> Sennheiser IE 60 + Sony MH1C -> Sennheiser IE80 (fake) -> Xiaomi Piston 2
javak810i
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krovak_cze 12. 5. 2012 13:07

kdyz se blbe spatla analogova cast tak tomu nepomuze ani pcm1704 :D
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jackoneill 12. 5. 2012 13:36

VooDoo i APT-X GSIIIka podporuje...
Nokia N900 - Objevujte nové možnosti. Online, ať se děje cokoliv.
jackoneill
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patrabus 12. 5. 2012 14:02

a co galaxie 2, podporuje taky apt-x?
Alc OT Easy DB-Nokia 5110-Alcatel OT 301-Siemens C35i-Nokia 3310-7250i-6230i-6233-6120c-N82-6300i-6220c-N79-N85-5800-N97-N97m-SE W995i-U8i-N900-N8-N9-701-SGSII-N9-L800-L820-L920-X SP-SIII-L925-L1020-Z1C-S3m VE-S4m-Z1c-L830-E4g-SIII Neo-Z1c-S4m VE-J5-J5 16
Patrabus
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 12. 5. 2012 15:48

Tiez som sa stretol s nazorom, ze samotny cip nic neznamena a vysledny zvuk je ovplyvnovany az tym, co je za cipom. Z mojho laickeho pohladu, alebo skusenosti si myslim, ze cip zohrava mozno polovocicnu ulohu v dacku. Kazdy cip, ako Wlfson ci cip AD1955, alebo Sebron, kazdy prinasa specificky zvuk a su uzivatelia, ktori cielene vyhladavaju konkretny cip od konkretnej znacky. To je len moj nazor, ktory sa nemusi zhodovat s realitou, nie som elektornik :)
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod javak810i 12. 5. 2012 23:30

Tak je venku recenze na GSMAreně. Galaxy S3 dopadl se zvukem velmi dobře, což bylo očekávatelné. Věřím, že s Voodoo to bude ještě lepší.
javak810i
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod portapro 15. 5. 2012 09:28

S2 byla proti 3 designovej skvost. Nechtěl bych ji ani zadarmo.
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 15. 5. 2012 13:45

palinoch píše:Z mojho laickeho pohladu, alebo skusenosti si myslim, ze cip zohrava mozno polovocicnu ulohu v dacku

Muj DACan má ten samej D/A převodník co má Tomáš Tichý ve svém BB DACu a rozhodně si netroufám tvrdit že jsme na tom, byť jen podobně.
Osobně odzkoušeno, rozdíl asi jako mezi zácpou a sračkou... základ maj stejný, rozdíl je víc jak zásadní a charakterem si nejsou taky moc podobný

PortaPro: dost uživatelů řikaj že větší je lepší :mrgreen: (nevim jaký je rozdíl mezi GIII a tabletem, ve velikosti to nebude). Nevím v čem, muj telefon zvládnu ovládat jednou rukou, vejde se mi do kapsy od džín a když ho položím na stul, nezabere mi 90% plochy stolu a to je na mě až moc velký (bohužel v menším se nedělá) a už i GII/ Moto Droid 3 jsou přerostlý, natož tohle... :-!
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod palinoch 15. 5. 2012 14:09

bubaak, moze byt. Nie som elektronik, je to len amaterska dedukcia. Niekde v diskusii som pozeral merania a odchylky cipov, ktore sa pouzivaju najcastejsie v dac a odchylky su minimalne, vraj pre zvuk neovplyvnitelne. Len cisto amatersky pohlad, ze nove cipy v novych masinkach od Cambridge audio, ako Wolfson WM8742, Wolfson WM8761 vraj nedosahuju kvality stareho cipu Wolfson WM8740. Celkovy pocet cipov na trhu a ich prezentacia, hlavne novy Sebron mi tiez mota hlavu ako je to s cipmi a ich vplyvom na vysledny zvuk.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod portapro 15. 5. 2012 17:36

bubaak píše:
palinoch píše:Z mojho laickeho pohladu, alebo skusenosti si myslim, ze cip zohrava mozno polovocicnu ulohu v dacku

Muj DACan má ten samej D/A převodník co má Tomáš Tichý ve svém BB DACu a rozhodně si netroufám tvrdit že jsme na tom, byť jen podobně.
Osobně odzkoušeno, rozdíl asi jako mezi zácpou a sračkou... základ maj stejný, rozdíl je víc jak zásadní a charakterem si nejsou taky moc podobný

PortaPro: dost uživatelů řikaj že větší je lepší :mrgreen: (nevim jaký je rozdíl mezi GIII a tabletem, ve velikosti to nebude). Nevím v čem, muj telefon zvládnu ovládat jednou rukou, vejde se mi do kapsy od džín a když ho položím na stul, nezabere mi 90% plochy stolu a to je na mě až moc velký (bohužel v menším se nedělá) a už i GII/ Moto Droid 3 jsou přerostlý, natož tohle... :-!

Nejde o velikost, ta je mi jedno(i když jako masová záležitost to velké je), ale jakej nehoráznej ***** to je ve zpracování těla telefonu, nebo pentile amoled, to je průser.
portapro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hewlett62 7. 6. 2012 14:35

portapro píše:S2 byla proti 3 designovej skvost. Nechtěl bych ji ani zadarmo.

:-! Tohle je vskutku hodnotný příspěvek ve vláknu, které je tématicky věnováno zvukovému chipu a výstup. zvuku u SGS3.
hewlett62
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 6. 2012 18:24

javak810i píše:Momentálně přežívám s Wavem, který ale bohužel neumí flac, takže by bylo přijemné pořídit nový mobil a zároveň i dobrý přehrávač.

Neviem čo to maš za Wave (resp. verziu Bady), ale ten môj flacy žerie bez problemov.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod marty63 7. 6. 2012 18:34

Já mám Galaxy Note, který má Yamaha chip. Můžu zodpovědně prohlásit, že kvalita zvuku fakt záleží na sluchátkách a zdrojovém souboru. Vždycky jsem se na lidi, kteří poslouchali hudbu z mobilů díval dost kriticky. Ale po vyzkoušení nejsem prostě schopen nalézt rozdíl mezi přehráváním na IAudio7 a na Galaxy Note. Používám sluchátka VSonic GR02, aplikaci "PowerAmp" (plná verze) a prakticky pouze FLAC. Dokonce jsem zjistil, že Note snad i hraje přesněji - na mnou vytvořených mp3 320 kB se objevil jakýsi kovový nádech, který u IAudia nebyl.
Pro mne parádní zvuk a místo teoretizování si to vyzkoušejte sami. Ovšem na sluchátkách za 300,- + mp3 128 kB to nebude to pravé.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Další stránka