Vhodny MP3 prehravac pre D'n'B,...

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BobiBolivia 26. 7. 2012 09:28

Zdravim :-)

Podotykam, ze skor, nez som sa sem rozhodol nieco napisat, tak som si dokladne presiel toto forum - no nepomohlo :oops:

Hladam nahradu za moj terajsi prehravac Creative ZEN Style 300. Odchadza mu baterka, a uz je po zaruke, preto nastal cas na zmenu. Chcel som ist do COWON C2, no po precitani zopar recenzii som zmätený, a neviem, co by sa hodilo.

Moj styl hudby je zamerany na Drum 'n' Bass, dubstep, house, trance music, disko, nejaky ten rock, proste skor som zamerany na basovu hudbu, a vo dohladnej dobe sa to menit nebude ^^ K tejto hudbe pouzivam uz niekolko rokov KOSS Porta Pro, a hoci su mozno prebasovane, tak mne to az tak nevadi, a kde su az prilis basy, tak ich zrazim cez EQ, a idem dalej.

Chcel by som vas teda poprosit o nejake rady pri vybere. Sluchadla kvoli prehravacu menit nebudem (teda aspon zatial nie), primarne ostavam pri mojich KOSS-ach. Som pracujuci, takze cenove rozpätie nie je velmi uzke, no prosim nestrielajte mi tu prehravace za 300 EUR / 10000 CZK :D
Nie som zatazeny na ziadnu znacku, preto si od vas rad necham poradit ;-)

S pozdravom
BobiBolivia
BobiBolivia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dazo 26. 7. 2012 09:50

Zdar :-)

A preco nie C2, co sa zvuku tyka je praveze perfekt, akurat trocha to ovladanie je divoke! A mas tam mnozstvo nastaveni na zvuk ;-]
A vlastne ak je to ku portam, tak je to mozno aj zbytocne, tam by Ti stacil asi aj clip zip :-)
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xenmaster 27. 7. 2012 00:06

Sony S7xx. A najmä s aktivovaným nastavením Clear Bass.
Galaxy Note 3 >>UE Triple.fi 10 pro
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 27. 7. 2012 09:51

Hlavně jsou Porty na tohle pomalé, nestíhají. Ale pokud ti vyhovují, jak chceš.

Pokud ti stačí výdrž, tak klidně Sansu + třeba rozdíl od Cowonu vrazit do lepších sluchátek.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BobiBolivia 27. 7. 2012 10:29

xxxdvorixxx píše:Hlavně jsou Porty na tohle pomalé, nestíhají. Ale pokud ti vyhovují, jak chceš.

Pokud ti stačí výdrž, tak klidně Sansu + třeba rozdíl od Cowonu vrazit do lepších sluchátek.


Pomale v akom zmysle ? Resp. voci comu - voci COWON-u alebo tomu Sony ? Inak sluchatka velmi menit nechcem kvoli zanru hudby, no asi zalozim niekde vedla dalsi prispevok a popytam sa na alternativy :-))
BobiBolivia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 27. 7. 2012 12:19

Myslel jsem pro určený hudební styl. JE jedno jestli k Sony, Sanse nebo Cowonu...
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 27. 7. 2012 19:29

Za me urcite radim ipod 5G/5.5G. Dobry zvuk, krasny design, prijemne ovladani, velka kapacita, spolehlivost, spousta dostupnych nahradnich dilu (napr vymena poskrabaneho zadniho krytu), kvalita zpracovani a kompatibilni s rockboxem.
Na ebay sezenes za +/- $100. Co vic si prat?
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 27. 7. 2012 19:30

Spis ten 5.5G. Lepsi displej a tusim baterka a vetsi dostupne kapacity nez 5G.
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tejvl 28. 7. 2012 01:10

Pro nekoho muze byt Ipod velka tezka cihla. Jinak zvuk v pohode, vydrz nevim. Ja treba pouzivam Clip + Cowon C2 a Clipa mam stale nejradeji (lepsi ovladani, maly, lehky, ale taham ho hlavne do "terenu", kde je vetsi sance zniceni/odcizeni/ztraty), ale zvukove nevidim rozdim oproti Cowonu, pro Cowon hraje vydrz. V Cowonu mam 32 GB kartu, kterou zchroustne i Clip, takze podle potreby jen prehazuju karty mezi pristroji. A co treba http://www.mall.cz/pametove-mp3-mp4-pre ... n-nwz-e463. Slysel jsem ho se studiovymi sluchadly a zvuk perfektni, dokonce i videa jsou na tom malem displeji kupodivu koukatelna. Kdysi jsem o nem uvazoval a kdyby mel slot na pametovku, tak je to moje jasna volba. Pokud ti nejde o vydrz, tak zkus Clip o Sansy, maly, lehky, sympaticky, umi Rockbox.
Tejvl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xenmaster 28. 7. 2012 01:57

xxxdvorixxx píše:Hlavně jsou Porty na tohle pomalé, nestíhají.


áále no, pomaly už budú zlé všetky slúchatká.

Ak ti ide o kvality zvuku a len hudbu (video treba konvertovať), tak Sony S, ak máš viac prachov tak A resp. F (ešte len príde na trh, Android). Len prosím v žiadnom prípade nie modely rady E, sú to tuctovo, nezáživne a duniaco znejúce mp3ky.
Sony potiahnu Porty v pohode, možno by som videl problém v rýchlom industrial metale, ale určite d'N'b pôjde dobre. Clear Stereo im navyše dodá pekné rozlíšenie nástrojov a trocha sprehľadní priestor, ktorý majú Porty dosť malý (pre neznalých, rozdeľuje určité frekvencie medzi pravý a ľavý kanál, nekazí zvuk ako väčšina dsp efektov).
Ak trváš aj na pozeraní videa bez konverzie (prípadne microSD), tak sa pozri po Cowone, ten C2 je veľmi dobrá voľba.
Porty znejú tiež dobre a čisto na iPode Touch.

Clipy sú už len plastové hračky, ich doba na výslní skončila s prvou HW verziou (excelentný a čistý zvuk), RockBox je síce super, ale zvuk je tak či tak na úrovni Sencoru a podobných "značiek".
Galaxy Note 3 >>UE Triple.fi 10 pro
Asus GR8 >> ATH-M50x
xenmaster
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 28. 7. 2012 09:38

Clipy sú už len plastové hračky, ich doba na výslní skončila s prvou HW verziou (excelentný a čistý zvuk), RockBox je síce super, ale zvuk je tak či tak na úrovni Sencoru a podobných "značiek".

:pozor Si dovolim oponovat, RockBox zvukově Sansu Clip likviduje, degraduje ho na uroveň smetí. Original se chová naprosto korektně, bez zatížení přečůrá mnohem dražší hračky. :potichu
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BobiBolivia 28. 7. 2012 12:40

Ahojte. Schválne som dlhšiu dobu nereagoval, chcel som počuť vaše názory ;-)

@ALL - nie, prehrávač nechcem na prehrávanie videa, na to budem mať telefón alebo notebook ;-) V podstate mi bude stačiť prehrávač, ktorý bude mať displej, na ktorom sa bude dať aspoň dobre prečítať názov pesničky :-)
Ide mi o kvalitu reprodukcie, pesničky sa snažím mať vždy v "320" kvalite, no občas mám pocit, že terajší Creative prehráva songy ako "spoza steny", miestami zbytočne "dunenie".
Čo sa týka ceny, keď sa vojdeme do 5000 CZK, tak to bude úplne super, prípadne jemne viac, ale to už musí byť na to fakt dobrý dôvod :-)

xenmaster píše:
xxxdvorixxx píše:Hlavně jsou Porty na tohle pomalé, nestíhají.


áále no, pomaly už budú zlé všetky slúchatká.

Ak ti ide o kvality zvuku a len hudbu (video treba konvertovať), tak Sony S, ak máš viac prachov tak A resp. F (ešte len príde na trh, Android). Len prosím v žiadnom prípade nie modely rady E, sú to tuctovo, nezáživne a duniaco znejúce mp3ky.
Sony potiahnu Porty v pohode, možno by som videl problém v rýchlom industrial metale, ale určite d'N'b pôjde dobre. Clear Stereo im navyše dodá pekné rozlíšenie nástrojov a trocha sprehľadní priestor, ktorý majú Porty dosť malý (pre neznalých, rozdeľuje určité frekvencie medzi pravý a ľavý kanál, nekazí zvuk ako väčšina dsp efektov)...


Vedel by si mi prosím dať nejaký link na nejaký Sony ? Googlim, ale občas je to chaoticky pomenované :oops: Stačí jeden link ako príklad. Momentálne to už je len súboj COWON C2 vs. Sony.
BobiBolivia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 28. 7. 2012 13:22

Ipoda jsi uplne zavrhl?
LammerOutsider
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BobiBolivia 28. 7. 2012 13:30

LammerOutsider píše:Ipoda jsi uplne zavrhl?

Áno, je to síce pekný prehrávač, ale je to na môj vkus veľké.
BobiBolivia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 28. 7. 2012 13:30

A co Cowon iAudio 9 nebo 10? Taky se můžeš podívat na iPod Nano.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků