Ibasso DX50

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod voogac 26. 11. 2014 19:41

Ibasso DX50 a SHURE SE535-CL

dobrá kombinace??

edit: poslouchám v podstatě jen rockovou muziku..
voogac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 27. 11. 2014 20:20

Já mel k DX50 SE 530 a bylo to fakt dobrý.Takze smele nasad spunty a s hudební nirvanou hurá do zimy.
Vláda
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod prdelka_65 12. 12. 2014 20:23

Ahoj,

jsem vlastníkem Cowona D2, který sice po 5ti letech věrné služby hraje skvěle a výdrž má stále uspokojivou. Jelikož se ale už trochu rozpadá, rozhodl jsem se inovovat. A protože si libuji v HiRes formátech 24@96/192 a DSD64 a chci je poslouchat mobilně, objednal jsem mašinku s Wolfsonem - Ibasso dx50. Moje stávající sluchátka Klipsch s4, které byly dostatečné pro Cowon, by asi nedokázali plně interpretovat zvukové možnosti iBassa, tak jsem po poslechu několikerých kandidátů (Etymotic HF5, Vsonic GR07, Hifiman Re400 a RHA T10) jsem vybral RHA MA750, které mi přišly nejpřirozenější.

Jen pro klid na duši se ptám, jestli jsem neudělal nějakou pitomost. Dohromady jsem totiž Ibasso a sluchátka RHA MA750 neslyšel...

Díky za názory
...Hudba je vyšší forma sdělení...
prdelka_65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yang 19. 3. 2015 10:43

Ví už někdo z majitelů jaká frekvenční pásma obsahuje nově EQ od verze FW 1.8.0?
Yang
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yang 20. 3. 2015 12:38

33 - 63 - 100 - 330 - 630 - 1k - 3.3k - 6.3k - 10k - 16k :)
Yang
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sexmaxnamax 12. 7. 2015 15:39

Ahoj přátelé ,taky máte problémy s tímto přehrávačem? Začal se mi náhodně během přehrávání restartovat! :(
Myslel jsem na baterii,ale tou to není. Firmware tam mám poslední, tovární nastavení jsem taky samozřejmě udělal a přehrávám z vnitřní paměti. Máte někdo takovou zkušenost? Nevíte co s tím? A na kolik by vyšla případná oprava?
sexmaxnamax
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 12. 7. 2015 16:50

Zkus nahrat starsi firmware, nebo nejakej custom.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 8. 2015 04:45

Napsal by me tu nekdo jak je to s tou baterii u X50? Je tam uzivateslky vymenitelna Samsung S3. Pokud ji nekdo chce menit, je to jako treba u starych mobilu, vymena bez sroubku a jen lehce rozdelani? Pripadne jen malej sroubovak a je to hned?
Pripadne jestli tu nekdo zna nejaky dalsi i levnejsi mp3 co ma vymenitelnou baterku? :)

-- 22. 8. 2015 06:00 --

Neni to padelek?
http://www.ebay.com/itm/iBasso-DX50-24B ... 463276b60a
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod haens 22. 8. 2015 06:28

je to jak u starých mobilů - zadní kryt je sundávací a baterka je normálně vyměnitelná i bez šroubováku.

na padělek to nevypadá.
Opus #1 + Heir 10
haens
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 8. 2015 13:54

haens: jak ted koukam ruzne po shopech tak me prijde ze tohle je snad jediny jako player co ma tu vymenitenou baterku. To je hrozny lakadlo, proste mel jsem to rad a pusobi to jako navrat starej doby. Proto premejslim, cena je docela dost, pokud neni poruchovej a vydrzi jako ma uz nejakym rokem kamos blbej Cowon J3 tak to muze mit clovek i 10let :) Kdykoliv pozdeji muze za nejakej rok jeste dokoupit lepsi sluchatka, kdyby potencial neuzily.
I kdyz premejslim i docela nad Cowonem, pisou lidi v zahranici, ze Cowon je super pro ruzny nastaveni basu, EQ a ze tyhle playery napr DX50 to maj slabsi.

Je vhodny pro basovou elektronickou music?
Pravda nebo ne?
Ctu zde recenzi toto:
iBasso DX50 má velmi suverénní reprodukci nízkých kmitočtů, z jeho projevu je cítit energie. Již v prvních chvílích poslechu zaujme dynamikou, mikrodynamikou a razancí reprodukce, výborně si poradí s rockovou a tvrdou muzikou nebo elektronickou hudbou. Výborné je i podání vokálu - je pevný, hutný a jasně definovaný. Slabinou reprodukce je „žehlení“ jemných detailů, což je poznat zejména u audiofilních akustických nahrávek a vykreslení hudebního prostoru.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/kapesni-prehrav ... _audio_nyv

U Fiio X3 se bez nich však neobejdete. Jeho projev je totiž výrazově poněkud zastřený, chybí mu vzdušnost a jemnější kresba detailů. A je to dáno právě nedostatkem výšek, zvuku velmi pomůže jejich přidání na zhruba +4 stupně. Pak se prostor, vzdušnost a kresba nástrojů vylepší a celek zní velice době. Nástroje zní plně, hutně, velmi dobrá je dynamika.

Cenove je to skoro jedno...pac takovej player se dnes jako DX50 sezene za 7k... to mame cenu nekde jako driv Cowon J3, FiiO3 gen2 skoro podobne, Cowon M2 co me napadl (5000czk)
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 9. 2015 21:44

Tak mam nakonec to Ibasso DX50. Rad bych se zeptal, pomaha skutecne novej firmware? Opravilo to radu chyb? Koukal jsem ze je 1.9.3 nejaka zkusenost primo zde?
A co je presne ten Rockbox? Co me to zmeni a vylepsi?
:)
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod sexmaxnamax 18. 11. 2015 11:37

Tak mě moje drahé Ibasso opustilo a přestalo definitivně hrát, prej něco s deskou, takže je po něm :(( Nemáte někdo nebo nevíte o někom kdo by třeba měl jiný přístroj nějak jinak poškozený ,tak aby se dala z něj ta deska použít? Třebas rozbitým displejem nebo ovládáním?
Nebo kde ji levně sehnat? Přímo od výrobce je drahá. Poradil by někdo něco? Nechce se mi ho vyhodit ,byl to "dobrej kámoš".
sexmaxnamax
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 28. 12. 2015 02:44

Jak dlouho jsi ho mel? Novej koupenej z kramu?
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod sexmaxnamax 2. 1. 2016 20:22

Nene z druhé ruky ,tady z fora :( byl asi rok po záruce..
sexmaxnamax
Junior

Odeslat příspěvekod ewa 9. 4. 2016 15:33

DX50 mi hraje perfektně přes sluchátka, ale vadí mi jeho omezení použití v domácím prostředí. Problém je ten, že po připojení (kvalitním kabelem) k zesilovači a domácímu repru přes linkový výstup je kvalita špatná. Připojení téhož přes koaxiál a ext. D/A převodník je kvalitní, ale z důvodu dodávaného krátkého kabelu nepraktické. Jiný, 1xcinch/jack nelze sehnat. Testovala jsem na stejné nahrávce, rozdíl je mi divný, můžete mi to někdo vysvětlit?
ewa
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka