Rozdíly v audio chipech u telefonů na přehrávačů

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Keyz 5. 1. 2014 09:46

Zdravím.

Po delší době se koukám po nějakém přehrávači pro formát FLAC a celkovou kapacitou (včetně karty) kolem 100GB.

Zajímají hlavně 2 věci na které jsem nenašel jasnou odpověď.

1. Mají již dnešní smartphony kvalitní audio chipy a technické vlastnosti aby kvalitou nahradily přehrávače jako COWON apod? Protože oproti focení není potřeba aby telefon měl optický zoom a další věci které pak vyčnívání. Zde stačí chip který není ani vidět.

2. Kde najdu jaký chip (většinou wolfson) mají jednotlivé přehrávače? A jak poznám který je nejlepší? Měl jsem Cowon D2, j3 a byl jsem spokojen aniž bych věděl co mají za chip.

Tohle bych rád věděl, pak mohu řešit co dál.
Keyz
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 5. 1. 2014 10:27

Trochu problémem bude ta kapacita, napadá mě Iriver AK100 s dvojitým slotem na kartu nebo třeba Cowon D20 32gb a karta.

Za mě pořád jediný telefon, který jsem slyšel a který mě přesvědčil zvukem je iPhone. Ty si zachovávají kvalitu už po delší dobu, u jiných značek to dost kolísá model od modelu.

K otázce 2, dokud se nedostaneš do vyšší kategorie Hi-fi přehrávačů(Ibasso, Iriver, Hifiman), nemá vůbec smysl řešit jaký čip v tom je. Který čip je nejlepší se nedá říct ani ve vrcholovém Hi-fi, natož v konzumních mp3 přehrávačích.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Keyz 6. 1. 2014 03:24

Dík za vysvětlení.

Bohužel kapacitu splňují hlavně Cowony to jsem se již díval. I když jsem byl s Cowonem spokojen tak jestli je nějaký rozdíl mezi ním a Iphonem nevím.

Kdybych uvažoval o lepší kategorii jak píšeš, tak je problém, že ty přehrávače mají často krkolomné ovládání a není to tak pohodlné. Tady cena je logicky velké a nevím zda bych poznal rozdíl aby mi to stálo za skoro 20.000 Kč. U lepších sluchátek (Westone 3) jsem to poznal hned.

Tedy člověk si rozmyslí, zda dát 20.000 Kč pouze za přehrávač anebo omezit požadovanou kapacitu a koupit si například za stejnou cenu IPhone.
Co ten Fiio X3 ? Sice to má taky divný ovládání co jsem koukal ale kapacita dobrá. Lze to nějak porovnat s Cowonem?

Jestli to někdo mohl porovnat tak by mě zajímal jeho názor.
Keyz
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 8. 1. 2014 05:41

X3 hra samozrejme podstatne lepsie ako Cowony. Samozrejme s odpovedajucimi sluchadlami.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Doodier 12. 1. 2014 11:10

A co to iBasso? Na stránkách mají napsáno tohle: Support SDXC and SDHC MicroSD card, up to 2TB a cena je podstatně nižší, než těch 20k o kterých píšeš :)
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 12. 1. 2014 11:46

iBasso DX50 poskytuje o nieco basovejsi, dynamickejsi, hutnejsi, teplejsi zvuk nez FiiO X3 a poskytuje tiez o nieco vyraznejsiu tonalitu nastrojov a o nieco vacsiu mieru detailu. Ovladanie je kombinovane dotykove (napr. volba albumu co ma hrat) a tlacitkove (napr. hlasitost, posun po skladbach albumu).

FiiO X3 je zvukovo neutralnejsi nez DX50, moze byt jemne na svetlejsej strane. Trocha menej dynamiky, basov a detailu v porovnani s DX50. X3 podporuje aj prehravanie audio suborov z pocitaca (funkcia USB DAC). Displej nie je dotykovy, ovladanie je riesene vylucne HW tlacitkami.

Oba poskytuju aj line out na pripojenie napr. ku externemu zosilnovacu alebo aktivnym repro.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý