Fiio X5

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stalker 11. 6. 2014 14:59

chtěl bych jen dodat, že když zapnete funkci "gapless", nebo máte celé album udělané jako jeden soubor, lupnutí před skladbou se samozřejmě neozve.
stalker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kozenka 11. 6. 2014 21:57

Ahoj všem chtěl bych se s váma poradit ohledně koupě Fiio X5. Nejsem kdo ví jakej znalec, ale na kvalitu si potrpím a jde mi o to zda se mi vyplatí koupě téhle mašinky, abych se posunul o kus vpřed v kvalitě. Momentálně používám jako přehrávač Samsung Note 3, kterej by měl být na slušný audio úrovni a sluchátka mám IE80. Myslíte že rozdíl v kvalitě bude jasně slyšitelnej? Nebo se investice nevyplatí? Dík moc!! :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod Skeptický 12. 6. 2014 11:43

Já jsem na přecházel na X3 z Clip Zipu a Nova N1 a rozdíl byl hodně patrný. Soudím tedy, že u tebe bude ještě větší...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 12. 6. 2014 12:09

Dík za zkušenost. Asi se zajedu podívat do showroomu někam a poslechnu si to osobně to bude asi nejrozumnější. Počítám, že ten rozdíl bude opravdu znát. Chtěl bych z IE80 dostat maximum co jde.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod Ico33 12. 6. 2014 12:18

-pocul som tuto zostavu -ie8 + x5 -mozem ti za mna povedat -mne sa to VELMI lubilo..., muzikalne, dobre basy, stredy a aj vysky..., hlavne si uzijes tie basy, hlbkou...silou.. a kontrolou.. ;-)
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kozenka 12. 6. 2014 12:50

Čím dál víc se mi to zamlouvá :-) jsem hodně zvědavej. V ponděli si zajdu do Audiga na zkoušku :-)
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod borin7 12. 6. 2014 13:23

Zvukove dobry,ale to ovladani nic moc.Na to je lepsi ibasso dx90
Av Harman Kardon 355+JBL ES 80,iXtreamer,Nad Viso HP50+Fiio X3,Panasonic TX-P50ST60E,Panasonic DMP-BDT360EG,Mazda 3 165G
borin7
Junior

Odeslat příspěvekod stalker 12. 6. 2014 15:42

s ovládáním u DX90 nemohu srovnávat, ale měl jsem Nuforce Icon a odvážil bych se tvrdit, že TI PCM 1792A v X5 přehraje Sabre ES9018 v DXku i když jsou dva :-)
stalker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 12. 6. 2014 16:06

Jakou s tím má Nuforce Icon spojitost? Tam je myslím obyčejný ES9022 jako v uDacu, což je o dost nižší třída než nejlepší čip od Sabre 9018(ikdyž v DX90 je osekaná verze pro přenosná zařízení).
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod stalker 12. 6. 2014 17:54

nejsem odborník jako zde vážení členové, ale tvrdím jen, že Fiio X5 hraje o dost lépe než Icon HDP a uDac, tedy dva přístroje s ESS Sabre, které jsem měl v ruce.
stalker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 12. 6. 2014 18:54

Klidně tvrď, že X5 hraje líp než HDP a uDac, ale určitě to nevztahuj na DX90, které používá úplně jiný čip. Taky nebudeš soudit Iriver AK120 podle iPodu Video, ikdyž oba mají Wolfsona.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Milhaus65 16. 6. 2014 20:59

Kdyby někdo chtěl poradit , nebo zkusit Fiio X5 a je blízko Hodonína může se ozvat.
Milhaus65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 17. 6. 2014 16:51

Nemá ho někdo z Ostravy a okolí na vyzkoušení? :-)
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milhaus65 18. 6. 2014 10:58

Kdo má sluchátka Shure se535/se846 nebo Westone 4 nebo nějaké podobné Westone , je z okolí Hodonín Brno a byl by ochoten je nechat vyzkoušet pls písněte.
Milhaus65
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tnx 23. 6. 2014 12:10

Ahoj.
Jsem starší chlap, ale mladý duchem. Bohužel to znamená, že mezi vrstevníky mi moc kamarádi neporadí. Tak to zkouším tady. Ten přehrávač mě zaujal, ale jsem v tomto směru docela laik. Dlouho jsem si vystačil s telefony Sony (SE W910i, Xperia Z) a sluchátky Koss Porta Pro. Ale od té doby, co jsem si domů koupil Onkyo TX NR626 a reproduktory Canton GLE 420, tak mi přijde zvuk z mého přehrávače nějaký slabší. To je asi úděl všech nadšenců v oblasti audia. Rád bych si koupil něco lepšího přenosného, ale chybí mi zkušenosti. Předpokládám, že aby to mělo nějaký význam, tak kromě lepšího mp3 přehrávače potřebuji dostatečně kvalitní sluchátka a potom taky zdroj zvuku odpovídající kvality. Pokud se jedná o Fiio X5. Snese použití při sportu? (Běh, brusle) Doporučíte mi případně něco jiného? Co se týká sluchátek, tak na sport bych asi zůstal u těch Kossů. Ale na cestování nebo domácí poslech bych si případně pořídil něco jiného. Vyplatí se to? Máte nějaký tip? No a poslední, asi nejtěžší věc je, čím ten přehrávač nakrmit? Poznám rozdíl v kvalitě i u mp3? Pokud ano, tak jaký bitrate je potřeba, aby to bylo znát? Pokud ne, tak co mi doporučíte? Mluví se o formátu FLAC. Kde berete digitální audio v takovém formátu? (Zajímají mě placené i neplacené zdroje) Vím, že je to spousta otázek, ale snad se najdou odpovědi aspoň na něco.
Děkuji
Honza
tnx
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka