Recenze přenosných přehrávačů, co Vás zajímá?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bína 20. 3. 2015 17:09

Mám teď před sebou nějaké recenze na přenosné přehrávače a protože můj přístup k nim je velmi základní(spustím, najdu album, hraju album, opakuj), chtěl bych vědět, co Vás na přehrávačích zajímá.
Ať to můžu všechno vyzkoušet a zmínit už v samotné recenzi.

Díky
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 3. 2015 20:08

Napr. by nebolo odveci poznať realnu vydrž hlavne ulossless (kedže mp3 asi veľmi nepouživaš). Pripadne pri DAPoch Hi. Niekoho by mohla zaujimať praca s playlistami.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Dušin 23. 3. 2015 21:05

Zobrazení reálného 24 hod. času, Sleep a při zapnutí jestli si pamatuje místo přerušení skladby.
Dušin
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 23. 3. 2015 22:33

výdrž,podpora hires,pohyb v menu a skladbách,zobrazenie skladby(skrátené alebo komplet aj s dátovým tokom),čitaťelnosť displeja,podpora W8.1,a to hlavné:kvalita zvuku :-)
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zatycz 25. 3. 2015 13:38

Já přidám ovladatelnost poslepu v kapse a jestli přehrává po složkách :-)
zatycz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KajosH 25. 3. 2015 13:45

Historie prehravanych skladeb/alb/... popr. zda si pamatuje pro kazdou polozku v historii misto preruseni prehravani.
KajosH
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 25. 3. 2015 13:49

jeste prihodim wallpaper, rozmery, vaha.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 25. 3. 2015 22:35

Ryan Giggs píše:Napr. by nebolo odveci poznať realnu vydrž hlavne ulossless (kedže mp3 asi veľmi nepouživaš). Pripadne pri DAPoch Hi. Niekoho by mohla zaujimať praca s playlistami.

Reálná výdrž je vždycky užitečná, navíc u přehrávačů s výdrží pod 10 hodin i jednoduše na vyzkoušení :)
Playlisty jsem nikdy nepoužíval, nevím teda ani v čem a jak se vytvářejí.

Dušin píše:Zobrazení reálného 24 hod. času, Sleep a při zapnutí jestli si pamatuje místo přerušení skladby.

Zobrazení času mě nikdy řešit teda nenapadlo. Sleep se občas využije a zmínit by se dal. Místo ukončení si pamatuje naprostá většina přehrávačů, spíš se to zmíní vždy jako velké negativum, pokud to nezvládá.

...drát píše:výdrž,podpora hires,pohyb v menu a skladbách,zobrazenie skladby(skrátené alebo komplet aj s dátovým tokom),čitaťelnosť displeja,podpora W8.1,a to hlavné:kvalita zvuku :-)

Většina toho je v testu automaticky, jen info o datovém toku? TO lidi neví co si do přehrávače cpou?

zatycz píše:Já přidám ovladatelnost poslepu v kapse a jestli přehrává po složkách :-)

Dobré věci, vždy na ně budu myslet.

KajosH píše:Historie prehravanych skladeb/alb/... popr. zda si pamatuje pro kazdou polozku v historii misto preruseni prehravani.

Co tímhle přesně myslíš? Myslí, že jsem se nikdy nesetkal s nějakým přehrávačem, co by vypisoval historii přes x desítek skladeb, antož aby si pamatoval poslední pozici v každé z nich. Nějaký takový přehrávač je?

sashafckinggrey píše:jeste prihodim wallpaper, rozmery, vaha.

Wallpaper mě opravdu nenapadl, díky za tip.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod bacil2 25. 3. 2015 23:02

nezaškodili by el. parametre sluchátkového výstupu. Minimálne merať aspoň výstupný odpor a max. výstupné napätie (do 600 ohm)
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 26. 3. 2015 08:04

No a kromě pitomostí typu hodiny nebo tapeta :-D samozřejmě zvuk, resp. reálná měření zvukových charakteristik, aspoň těch základních:

- graf THD+N (20Hz-20kHz) při nějakém výkonu
- max hudební výstupní výkon pro THD+N do 0.1%
- graf IMD
- přeslechy pro 20Hz-20kHz
- odstup S/N
- dynamický rozsah
- impulsní odezva

Výsledný zvuk vnímaný recenzentem bude vždy hodně ovlivněný použitými sluchátky, protože i vysoké modely se od sebe svým zvukovým projevem liší výrazně. Proto by nebylo od věci mít k porovnání nějakou neutrální sestavu střední třídy - koncový zesilovač+sloupové repro v rozumné akustice (něco jako SPaudio A200 + VMA I).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod puschpull 26. 3. 2015 10:27

Pro mě je důležitá výdrž, zvuk a schopnost vybudit sluchátka na dostatečnou hlasitost. V druhé řadě ještě kvalita konstrukce přehrávače, intuitivnost ovládání, přehrávání po složkách (pro mě zásadní). :-)
Naprosto mě nezajímá zda přehrávač umí videa (mp4, avi, flash atd ...), txt soubory. Snad ještě občas využívám FM rádio.
Ale výdrž a zvuk jsou klíčové vlastnosti.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Skeptický 26. 3. 2015 12:25

Naprostej souhlas s Petuldou. Mě taky nějaký subjektivní dojmy moc neberou...
Skeptický
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KajosH 27. 3. 2015 09:43

KajosH píše:Historie prehravanych skladeb/alb/... popr. zda si pamatuje pro kazdou polozku v historii misto preruseni prehravani.

Bína píše:Co tímhle přesně myslíš? Myslí, že jsem se nikdy nesetkal s nějakým přehrávačem, co by vypisoval historii přes x desítek skladeb, antož aby si pamatoval poslední pozici v každé z nich. Nějaký takový přehrávač je?

Starsi iRivery tohle umely :-) a dost mi to ted chybi :-( zvlaste pri prehravani audioknih
KajosH
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 3. 2015 12:42

Jo, tohle bych uvítal u přehrávačů také !!! Ale skoro žádný to dnes neumí.
... si pamatuje pro každou položku a místo přerušeni přehráváni.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 27. 3. 2015 13:22

krom těch základních věcí jako zvuk,ovládání a výdrž, tak hlavně možnosti procházení složek, tvorby vlastních playlistů dle složek a NE podle ID3, možnosti nastavení zvuku (EQ)
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: xDuoo X3II (512GB, Rockbox), FiiO FH7 (dříve Se.IE80),
Bose MusicMonitor, Bose soundlink III
snejdy
Mírně pokročilý

Další stránka