[RECENZE] Fiio X3 2nd generation

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kozenka 25. 5. 2015 21:32

Itguru2: Ana jakych sluchatkach jsi poslouchal?
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stanley 393 25. 5. 2015 21:55

,?
Stanley 393
Junior

Odeslat příspěvekod hellex 26. 5. 2015 02:41

čau, nějak to nechápu to je dsd dac ? Dá se z PC poslat dsd signál např . z foobaru s dsd pluginem a obejit tak kompletně pcm zpracování ?
hellex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 26. 5. 2015 19:56

Itguru2 je spammer, takže předpokládám, že neposlouchal nic. V každém případě jeho příspěvky odporují pravidlům SF.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 27. 5. 2015 10:14

kozenka píše:Diky vyzkousim. Jeste posledni dotaz doporucujete spis nechat vypnutej ekvalizer pro co nejvetsi vernost nebo ekvalizerem nic nezkazim?


Vyzkoušej a uvidíš sám ;)
pro některý je to ku*vení zvuku, pro jiný možnost jak si udělat zvuk zábavnější.
Osobně používám ekvalizér už od svých začátků a rozhodně s tím nehodlám přestat. Dokonce několik uživatelských profilů. A jako správnej kacíř bych ho určitě použil třeba i se senny hádé osmistovkama :mrgreen:
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 2. 6. 2015 08:39

Tak uz je X3 2nd doma. Vcera jsem celou noc poslouchal a nemohl jsem se nabazit. Ve srovnani s doposud pouzivanym zdrojem ze Sony Z3 Compact je rozdil neskutecnej. Dynamika,prostor a cistota uplne jiny kafe.Stahnul jsem si jednu zkusebni nahravku v MP3 320kbs, ve FLAC a jeste v DSD. A k memu prekvapeni rozdil je slysitelnej. Nejvetsi rozdil je mezi MP3 a FLAC. Nahravka v DSD uz o tolik lepsi pozitek neprinesla ale rozdil slyset byl. Jedna skladba v DSD 260Mb docela sila :-)
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 3. 6. 2015 08:20

Tak jsou to skutecne "obrovské"soubory,ale benefit v poslechu je také big...No a k té kvalite,jsou MP3 320 a jsou super.Plné dynamiky a pekné rozdelení zvukové scény.Také jsem slysel Flac a i jiné "lossless" a byly zmrsené.
Tak poslouchám a mám klidne na karte jak DSD tak i MP3 320.Ale je to paráda vecer zhasnout,dát si na hlavu oblíbené suchátka jen relaxovat.A ze je to do MHD blbost,tak mozná ano,ale proc si neuzít...I kdyz na taháni ven mám druhý prehrávac,to pouzívám foun (NOTE2) a aspon mi tak neutecou hovory.
Vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 3. 6. 2015 16:56

... také souhlasím s tím, že nějaký audio soubor, i když je "FLAC", či "DSD" a jedna 5-minutová skladba zabere 25MB resp. 250MB, tak to nutně neznamená záruku kvalitního poslechu. Prvořadá je kvalita pořízené zdrojové nahrávky. Ale to je snad všem zřejmé. Také jsem mnohokrát narazil na to, že MP3 hrálo lépe než FLAC, ale to neznamená že FLAC není kvalitnější. Je! Ale musíme si pečlivě vybírat zdroje nahrávky. Také je na netu plno "shitu" ke stažení, kde FLAC je vytvořen konverzí z MP3 (hrozná prasárna!).
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 3. 6. 2015 17:50

Je to tak. Nemusi hned znamenat ze jinej format jina kvalita. Mam skladby, ktery jsou naprosto dokonaly ve FLACU a mam i takovy, ktery jsou rekl bych prumerny.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BEEBO 16. 6. 2015 10:27

Tak jsem si taky pořídil X3 2G a zvukově jsem spokojený. I když největším problémem je kvalita některých nahrávek. Doma ho používám s beyerdynamic dt 880, ale na ven to zrovna není. Můžete mi doporučit sluchátka na ven. Ideálně na kolo nebo na delší chození. Koss Porta Pro samozřejmě mám, ale už jsou přežitá. Poslouchám hlavně metal mnoha druhů od symfonických poslechovek s výraznými vokály, ale klidně i klasické kořeny heavy metalu, tedy naprostá všehochuť.
BEEBO
Junior

Odeslat příspěvekod kozenka 16. 6. 2015 13:13

Byl tady nedavno na AVmanii clanek procti si ho: http://avmania.e15.cz/10-tipu-na-spicko ... ktori-radi
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 16. 6. 2015 13:16

BEEBO píše:Můžete mi doporučit sluchátka na ven. Ideálně na kolo nebo na delší chození. Koss Porta Pro samozřejmě mám, ale už jsou přežitá. Poslouchám hlavně metal mnoha druhů od symfonických poslechovek s výraznými vokály, ale klidně i klasické kořeny heavy metalu, tedy naprostá všehochuť.


Založ si vlastní vlákno v části sluchátka, tam se ti dostane lepší rady. Jinak bylo by dobré říci, jaká sluchátka vlastně chceš(náhlavní, špunty, pecky, customy?) a jaký je finanční limit.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolejnik 23. 6. 2015 20:28

muze nekdo napsat srovnání (v ovládání, zvuku) X3 2nd gen a X5 (klasické první generace) ?
wolejnik
Junior

Odeslat příspěvekod Mr. Intersect 13. 7. 2015 10:06

Děkuji za recenzi (+1)! I díky ní jsem se nakonec rozhodl vybrat si Fiio X3 2nd gen. a ne X1. Věřím, že bych i s X1 neudělal chybu, ale přesto fce X3 (DAC) se mi opravdu líbí a hodí...

Jen pro doplnění. Někomu by se ta informace mohla hodit. Fiio X3 2nd generation spolupracuje s Linuxem (Debian a jeho deriváty) naprosto standardně. Jak mód "Storage", který bez problému připojí kartu, tak i "DAC" převodník, kdy stačí v "Nastavení zvuku" zvolit správnou externí kartu a už vše jede přes Fiio.

Přeji "Fiistům" příjemný poslech a spoustu naposlouchaných hodin...
Mr. Intersect
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin.kratos 24. 7. 2015 13:42

Zdravím, sem tady novej a považuji se za naprostého nováčka.
Pořídil sem FiiO X3 2g, nebavilo mě už poslouchat hudbu z mobilu (sony Z2) chtěl sem jit o level výš.
Samozřejmě hned mě zajimala kvalita hi-res tak sem zkusil jedno album, problem je šum, myslel sem že tohle zmizí diky kvalitnímu přehrávači ,nebo dělám něco špatně ?
Sluchátka vlastnim B&W P5

Jinak spokojenost s přehrávačem rozdil je znatelný oproti mobilu
Naposledy upravil martin.kratos dne 24. 7. 2015 14:11, celkově upraveno 1
martin.kratos
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků