Přenosný přehrávač (X3, X1 ?)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 5. 2015 21:13

Rád bych pořídil nějaký přenosný přehrávač zvládající flac - hrát budu v kombinaci s Beyerdynamic T50p ("doma" nebo spíš teda uvnitř) a Etymotic mc5 (na cestách). Poslouchat budu tak nějak cokoliv od rocku přes folk až po čistě instrumentální skladby. Přemýšlel jsem o Fio X3 2nd gen. Myslíte si že je to odpovídající? Nebo vzhledem ke sluchátkům stačí něco levnějšího jako X1, aby byla sestava vyvážená? Nějaký zásadní upgrade sluchátek u přenosné sestavy neplánuji. Poslední varianta by byla mobil a Cambridge Audio DacMagic XS. Uměl by někdo tuhle kombinaci porovnat s X3? Díky
lukas_highenergy.cz
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 15. 5. 2015 15:40

Pro T50p mi přijde X1 "málo". X3 je dobrá a přiměřená volba, pokud nechceš něco dražšího.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 15. 5. 2015 20:38

Nějak zásadně víc už bych do přenosného systému asi investovat nechtěl. Jediné řešení, co mě napadlo byla kombinace mobil a k němu externí dac/zesilovsc, třeba ten Cambridge audio XS. To by asi ještě byla kombinace, co bych byl ochotny nosit. Otázka je, jestli je mobil vhodné řešení. S podobnou kombinací nemám žádné zkušenosti.
lukas_highenergy.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 5. 2015 06:21

Mobil je vhodne riesenie, preco by nebol?
Nosit ale prehravac ma viac vyhod ako pocuvat to cez dac z mobilu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 5. 2015 06:34

Popravdě nikdy sem mobil neresil, takže neznám kvalitu přehrávačů flac (vim, že na Windows mobile sem mel problém vůbec něco sehnat, na Android sem nakonec koupil), netuším jestli jsou nejake problémy na úrovni přenosu mezi mobilem a dac apod. Jinak nosenim jsem nemyslel doslova tahani po ulici, ale spis ze to hodim do tašky k notebooku a vezmu na sluzebku/do hotelu apod. Na prehravaci se mi právě libo, ze je to vše v jednom. Na druhou stranu, pokud bych k mobilu získal za stejne peníze vyšší kvalitu, tak bych to klidně zvazil.
Naposledy upravil lukas_highenergy.cz dne 16. 5. 2015 06:34, celkově upraveno 1
lukas_highenergy.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 5. 2015 09:10

Ved nejde o to samotne nosenie. Samostatny prehravac ma vyhodu napr. v tom ze nevystavujes bateriu telefonu, prehravac (vacsina) sa da ovladat aj poslepu hmatom v kapse zatialco mobil vacsinou nie atd. Je to z viacerych dovodov praktickejsie.

Co sa tyka problemov v prenose medzi telefonom a dacom, tak pokial su kompatibilne tak problemy sa vyskytuju zriedka. Toho sa bat netreba.

Co sa tyka kvality, tu jednoznacna odpoved nie je. Vsetko zalezi na porovnani konkretneho dacu s konkretnym prehravacom.

Oboje riesenia su ok. Zalezi len na preferenciach ci pouziti.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 16. 5. 2015 10:21

Díky - mě šlo hlavně o ten přenos. Telefony tahám tak jako tak všude dva a používám jen firemní, takže to vyšťavení soukromého by mi až tolik žíly netrhalo. To spíš ta velikost a 3 zařízení místo 2... Ještě nad tím popřemýšlím.

Btw. Co se dá koupit v rozumné velikosti jako DAC/amp k tekefonu řekněme do těch 6.000 Kč co stojí to Fiio?
lukas_highenergy.cz
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 5. 2015 11:10

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ...drát 16. 5. 2015 13:12

iFi vypadá dobre
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 16. 5. 2015 13:51

Můj osobní pohled a zkušenost.
- Musíš řešit kabel, což nepříjemně prodlužuje zařízení a omezuje možnosti umístění v kapse/tašce

- Software. Málokterý Android to podporuje automaticky, do ostatních se dá nahrát jeden programc o to zvládá, ale ten je mizerný na užívání. A u Iphonů musíš ke kabelu přidat camera kit.

- Zatímco přehrávač hodíš pohodlně do druhé kapsy, telefon s DACem je cihla, co se do kapsy vejde výrazně hůř.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 5. 2015 14:12

Pokial to planuje nosit niekde v batohu ci taske od NTB, tak tam problem s velkostou viacmenej odpada.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 16. 5. 2015 17:34

Pokud to nema stat hodne penez,doporucuji rozumny low end.Bud FiiO X1 a FiiO E12.mas to v rozumne kvalite za dobry peniz.Nebo se ted zacina prodavat prvni generace X3,nebo DX50 kolem trojky.Mel jsem DX 50 a E12,tak vim co doporucuji.Navic DX 50 ti poslouzi doma jako DAC.
Vlada
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 16. 5. 2015 18:35

Jdi do X3 už jen kvůli dacu který hraje na Fw 3.34b perfektně... Čihej na bazaru
LOPO_X
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků