[Polemika] Od kdy jsou Hi-fi přehrávače nutností?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr. Datel 21. 1. 2016 23:42

Zdravím srdečně.
pár měsíců jsem brouzdal kolem v avmanii a headfi a podobně, přemýšlel jsem jak si polepšit v poslechu. Byl jsem v zajetí myšlenky, že zdroj signálu je nejdůležitější. Do jisté míry ano, koupil sem Fiio X1 a jsem nadšen. Akorát s původními sluchátky to moc nešlo. Koupil jsem nové - nic moc, AKG K514 MKII - ale ten rozdíl. Kolik muziky jsem dříve přeslechl. A abych podpořil názor o důležitosti sluchátek - je fakt, že i když je připnu k nejlevnější empině co je doma, pořád slyším jak umí zahrát, když má do čeho. Ale ten detail, ten z levnějších empin neleze *- poslouchám teď symfonickou muziku a ten orchestr je v X1 krásně čitelný.
Obecně - jak si čtu názory tu - je to často průhledné - kdo poslouchá s lacinější výbavou než má diskutér, je hlušec a chudák, vyšší výbava než má on je zbytečný kýč.,,,
Je to jako v automoto portálech - kdo si chválí že přešel z Felicie do Octavie, hned se slétne hejno supů aby ho uklovali, a v nejvyšších patrech se chlubí jaká druh laku je na Lamborghini nezbytný. No - já jsem starý pán ;o) (50) a říkám - žij a nechej žít. Ne každý má na to, aby ozkoušel moc sluchátek a zdrojů signálu. Finanční zdroje jsou omezené, a od jisté úrovně kvality je každé zlepšení o pár procent placeno dvojnásobnou cenou.
Ale přece - Fiio X1 je taková nádhera (i když nemá třeba super diplej - proboha na co?) Právě tím že to umí jen muziku - žádné ičoviny kolem to nezajímá a nerozptyluje. Jak jsem četl - mobil co umí i flac je "Jack of all trades, master of none" - Fioo je "Jack of no trades - master of one".

A navíc - aby se v tom dohadování o tom, která sluchátka mají analytické, vřelé a kdovíjaké podání neztratila ta muzika. Mně stačí na mojí nové sadě miláčků poslechnout Bachovy Goldbergovské variace, Passacagliu, Sibeliovy houslové koncerty a sedím si a poslouchám jak na koncertě.

PS a s X7 ať jdou do háje. Taková mašina a Anroid nacpat do toho ;o) Muzika chce trochu retro. Ta co za to stojí, tj. klasika a jazz

-- 21. 1. 2016 23:42 --
Mr. Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Figut 22. 1. 2016 08:25

Rock, metal...
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 1. 2016 09:08

Mr. Datel píše:... poslouchám teď symfonickou muziku a ten orchestr je v X1 krásně čitelný...

...Mně stačí na mojí nové sadě miláčků poslechnout Bachovy Goldbergovské variace, Passacagliu, Sibeliovy houslové koncerty a sedím si a poslouchám jak na koncertě.
... možno by som mal pre teba ešte jeden tip na klasickú vážnu muziku - Philips SHE7050 ;-)
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 22. 1. 2016 10:25

OT: No s tou X7 by mě zajímalo jestli někdo zde do ní půjde heh
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr. Datel 22. 1. 2016 16:44

Bacile, :tleskani

ještě se vysmívej mé šetrnosti...
ale náhodou, pro polohy vleže mám SHE6000, je to výrobek atypický, docela by mě zajímalo co by tomu kdo řekl. Docela otevřené ineary. Asi něco u Philipsů zkoušeli, ale pak se vydali jinou cestou. Ještě je v Euronics ve Znojmě po třech stovkách vyprodávají ;-)
Mr. Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 22. 1. 2016 17:32

Sinuhet1 píše:OT: No s tou X7 by mě zajímalo jestli někdo zde do ní půjde heh

Určitě mám v plánu ho zkoušet a je to i můj hlavní kandidát na můj nový přehrávač.
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 1. 2016 18:32

Mr. Datel píše:Bacile, :tleskani

ještě se vysmívej mé šetrnosti...
... to by som si nikdy nedovolil :D ... ja mám tie Philipsy vyskúšané
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marty63 22. 1. 2016 20:39

Pro mě jsou nutností od té doby, kdy mi nahrazují domácí aparuturu. Jsem sluchátkovej, repro nemám.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr. Datel 28. 1. 2016 22:06

Bacile, nezlob se za tykačku ale nějak mi to sem pasuje. Když jsme u toho zkoušení, dnes jsem si za 4 kilča (400 CZK abychom zůstali při zemi) koupil Philipsy SHE 8100, takové polootevřené hliníkové intraaurálíky . A po krátkém rozehrání a dobrém utěsnění mi připadají dobré (čitelnější než SHE6000)(Braniborské koncerty). Na Fiio X1. Nokia 520 nestíhala...

Ale tady se nenajde stejně nikdo, kdo by měl ty koule testovat laciňáky ;-)
Mr. Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 28. 1. 2016 22:29

Mr. Datel: SHE6000 sú podľa mňa zvukovo dosť podpriemerné ... mám ich doma niekde hodené v šuplíku ... SHE8100 nepoznám, ale to, že SHE7050 sú vhodné na akustickú/vážnu muziku fakt myslím vážne ;-)
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mr. Datel 28. 1. 2016 23:09

Víš, Bacile, jen by mne zajímalo, nakolik třeba ty Philipsy hrajou hůř než třeba RHA MA-600. Jako si myslím, že bych třeba poznal rozdíl mezi Bohemia Sektem a Dom Pérignon. Ale jestli by mi ten cenový rozdíl stál za to. Osobně mi Fiio X1 s těmi novými SHE8100 sedí. Ale když jsem zatím nepoznal nic lepšího... Ale málokdo na světě může mít k dispozici to nejlepší - klidně se uvelebím v nižší střední třídě ;o)
Mr. Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marty63 29. 1. 2016 20:25

Já jsem si koupil SoundMagic E10 a provozuju to s X3 1st. Jsem nadšenej, basy perfektně čisté a důrazné, přesto se necpou do jiných pásem.
Kód: Vybrat vše
https://www.alza.cz/soundmagic-e10-zlata-d2305962.htm?o=2#recenze

Za tu cenu bomba.
iAudio X5L, iAudio 7, FiiO X3 1st, Cowon Plenue 1, Cowon Plenue D
Fischer Audio DB02 Mk II, Soundmagic E50, Soundmagic E80, Sennheiser HD650
marty63
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr. Datel 29. 1. 2016 22:20

HiFi přehrávače jsou nutností od těchto Vánoc - mám Fiio X1 a už nemůžu zpátky. Jsou i lepší ale já si zatím vystačím. A užívám si SHE8100 - nádherné středy, housle, cembalo, flétničky neostré ale prokreslené a detailní. A příští týden dostanu Philips SHE5105 - oooohromně ho slevnili, tak jsem v Patru dvě objednal pro kluka po 250 CZK (hrozně muchluje kablíky od sluchátek a tzhle jsou ploché) - no je to za cca za pětinu pův. ceny, tak jsem zvědavý. Taky žádný hires, ale kreslit by to mohlo pěkně...Zdar. někam napíšu pro kolegy spořínky jak si užít za lepší peníze.
Mr. Datel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 2. 2. 2016 18:25

Jsou skutecne nutností?Není lepsí resení koupit opravdu slusný DAC/AMP například Chord Mojo a k nemu treba FiiO X1 a pouzívat tento prehrávac jen jako transport do kvalitního dac/amp?
Urcite si myslím,ze toto resení nebude tolik podléhat castým zmenám.Vzdyt kvalitu nám dává práve combo dac/amp.Dneska jsem slysel muziku z Iphonu pres Mojo a sedl jsem si na *****.Kam se hrabe moje AK240 na tohle jednoduché a relativne levné resení.Ta kvalita zvuku na HE 400í,panecku to bylo neco.Tohle já z playeru nedostanu.A to ne ze by to bylo spatné AK+HE400i...
Asi AK 240 pujde do sveta a pak koupím Mojo a cokoli,co bude umet transport signálu a mel bych být na super kvalite.
Nebo je má úvaha zcestná?Jsme tady na foru,treba mi to jeste vyvrátíte...
Vladea
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 2. 2. 2016 18:35

Jak se budeš zbavovat AK dej vědět.
Upřímně ti Mojo nebudu závidět.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka