[První dojmy] Cowon Plenue D - finální evoluce D2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 4. 2016 08:38

ripper6 píše:V zahranici ctu, ze Cowon at uz za 5tisic nebo tento za 7000czk hraje +- stejne jako kdysi D2, M2.
Zalezi aky Cowon za 7000,-. Taky Z2 ci S9 stoja tiez 7000,-, ale su to obycajne mp3 prehravace. Plenue D je ale ina kategoria.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 4. 2016 13:27

Myslel jsem samozrejme tento D co se zde probiral jako novinka...
http://mp3-prehravace.heureka.cz/cowon-pd-32gb/
https://www.mironet.cz/cowon-plenue-d-p ... #146053604

Jak koukam 6300czk neni spatna cena na HD player. Me tam jen porad nesedi, ze by mel vydrzet cca 50-100hodin a zaroven je to HD player.
Jak je pak mozny ze treba ibasso dx50 vydrzi tak 14hodin? Je to tim ze Cowon proste muze bejt super, ale hraje slabsi? Nema tedy sluchatkovej zesilovac?
Me napada ze ten by tam mohl zrat.
"čip Wolfson WM8740 (24 bit) navazuje 9V sluchátkový zesilovač"

U Cowonu se clovek nedocte, jakej vlastne ten chip ma? :)

Nezda se me taky ze by prehral playery s cenou nekde za 9-10 000czk. To potom ani ty lidi kupovat nemusej, staci jim pak neco za 5-6k a maj vlastne to jeste lepsi. Docela me to porovnani zajma.

A toto ze zahranicniho fora ke Cowon Plenue D
I would want to hear the M2 and Plenue D side by side, I am genuinely intrigued to see if the D is silent or mimicing the same amount as hiss as the M2. My guess (with the battery life being so similar) that the Plenue D will also hiss. I wouldn't be at all surprised if the guts are the same, to me this is a M2 with a capacitive screen and slightly better UI. I dunno about you but for $260-399USD I would want something that is dead silent, I would be furious if the thing hissed lol.
Je otazka, zda je to pravda a nebo skutecne hraje podobne jako kdysi D2 ci M2.
http://mp3-prehravace.heureka.cz/cowon-iaudio-m2-32gb/
https://www.mall.cz/pametove-mp3-mp4-pr ... won-d2-2gb

Presto konecne vzhledove, normalne hezkej player (Cowon PD).
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 11. 4. 2016 14:19

Vysvětlení výdrže proti DX50 jsem napsal. Porovnání s DX50 jsem zmínil a v topicu jsou další porovnání s Fiio mX3mkII podobné kvalitativní úrovně.

Ano, Plenue D je podobně jako Sony přehrávače slabší výkonově a neutáhne domácí sluchátka. Ale to na cestách se špunty bude vadit málokomu.

Plenue D má taky nějaký Wolfson, ale "teoreticky horší".

Tobě se to zdát nemusí, možná tedy bude vhodnější dát na dojmy lidí co ho skutečně slyšeli. Plenue D je v tomhle ohledu docela revolucí a tím středním segmentem trhu docela zamává.

Citace ze zahraničního jsou jen dohady od klávesnice, podobně jako tvoje.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 4. 2016 16:15

ripper6 píše:Jak koukam 6300czk neni spatna cena na HD player. Me tam jen porad nesedi, ze by mel vydrzet cca 50-100hodin a zaroven je to HD player.
Jak je pak mozny ze treba ibasso dx50 vydrzi tak 14hodin? Je to tim ze Cowon proste muze bejt super, ale hraje slabsi? Nema tedy sluchatkovej zesilovac?

Už to maš vysvetlene vyššie Binom. DX50 a podobne DAP prehravače maju podobnu implementaciu (sučiastky) ako stolne mašiny napajane zo siete. Preto viac žeru. Plenue D použiva čreva určene pre prenosne pristroje, ktore su energeticky menej naročne. Nie je v tom žiadna nadpozemska veda.

V tej citacii vidim len porovnanie šumu, nie zvuku ako takeho.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 4. 2016 17:14

Uz to procitam, dekuji za vysvetleni, bude se to hodit i pro kamose. Ten pak rekne...to je tak drahy a proc potom to vydrzi tak malo a pod.

Otazkou jen bude co vydrzi dnesni baterka v playeru, pokud se napr za 2 roky docela vopotrebuje (i polovicni vydrz u Cowonu je v poho) nebo by klekla, tak to clovek muze nejspis vyhodit. Levna vec ok, ale treba vec za 7-10k+ a aby za dva roky byla kaput to nic moc.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 14. 4. 2016 01:43

No a já si myslel, jak super PD je, proti x3ii jo, ale jak jsem zase prozřel s clipíkem (ve své době lepší jak cowon d2) a nanitem! Ještě cowon i7 byl výborný. A to nejsou tak drahé playery jako ty dnešní protěžované hi-res (na metal je to stejně na hov..). Zajímavé je, že tyhle klasické playery nikdo pořádně neporovná s těmi na dnešní hi-res vlně. PD je dobrý, ale kurňa, proti tomu clipku to je rozdíl cenově neopodstatněný. Myslím si, že za tím je spousta keců a pocit vyjímečnosti, že ty playery mají tuto pozornost. Jsem z toho celkem zklamaný, připadá mi to jako podvod.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 14. 4. 2016 12:40

No, tak můžeš být aspoň šťastný. Cowon prodat někomu, komu udělá radost a ty se vrátit ke Clipu, který je praktičtější a méně otravný na ovládání.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 4. 2016 21:02

Bych se pripadne mohl toho decka ujmout
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Espin 15. 4. 2016 09:45

Potvrdí mi prosím někdo z uživatelů, zda Plenue D zvládá cue soubory? Doma stále používám IAudio7 (konektor sluchátek nedrží a na cestách vynechává), momentálně mi po roce odešel Clip Plus se kterým jsem byl také hodně spokojený (poměr cena/výkon), takže se poohlížím zpátky po Cowonu.

Díky E.
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 15. 4. 2016 10:19

Myslím si že je neumí, odpoledne projistotu prezkousim
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Espin 15. 4. 2016 10:43

Tak toho jsem se obával, je to jediná věc co mi u Cowonu chybí, bohužel mám část hudby právě v nerozdělených souborech. Dá se samozřejmě pustit najednou celý soubor, ale člověk nemá přehled co hraje... Takže by nezbývalo než jít pro nějaké Fiio...
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 15. 4. 2016 12:03

Nebo nad tím strávit jeden den a pak si koupit lepší přehrávač :)
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 17. 4. 2016 09:42

Přišel někdo na způsob, jak vypnout ten "omezovač" hlasitosti? Mě to docela otravuje.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Larrybee 18. 4. 2016 17:47

To jsou tady opravdu všichni s Plenue D nespokojení ????
Larrybee
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 18. 4. 2016 17:52

Larrybee píše:To jsou tady opravdu všichni s Plenue D nespokojení ????


Čteš nějaké jiné fórum než já? Má ho tu sx02 a Larrybee a oba se tváří spokojeně. Já si ho asi možná dokonce koupím a budu ho mít jako záložní menší přehrávač. A to že mu vytýkám nějaké drobnosti? Možná ten recenzent ve mě.

A pak je tu Figut, ale ten byl naposledy spokojený s nějakou koupí možná jednou za posledních pět let :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků