Fiio X5 2nd gen

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petr_2 27. 3. 2016 00:38

Snažím se dohodnout s novou X5 2.gen a nějak se mi nedaří, tak snad mi někdo zkušenější poradí.
Problém je tento: Do slotů jsem dal 2 úplně nové karty SanDisk SDXC 128GB Ultra Class 10 (nic jsem s nimi nedělal, jen vybalil a dal do slotu)
V adresářové struktuře mám rozdělené soubory na hudbu a mluvené slovo (každý na jedné kartě) a stejně jsou i otagované v MP3tag. Protože mým cílem je hlavně náhodné přehrávání a potřeboval jsem oddělit hudbu od mluveného slova a přehrávat jen hudbu nebo jen mluvené slovo. Jedna karta je plná tak z 80% , druhá tak ze 30% . Po spuštění jsem nechal knihovny načíst, což proběhlo.
Nastavit náhodné přehrávání šlo taky, ale nedokážu ho donutit hrát jen hudbu nebo jen mluvené slovo.
Když vyberu v play by category "Genre" a pak dále vyberu hudbu, objeví se jen položka hudba v pravo odškrtnutá fajfkou, ale když se pak vracím zpět a přehrávám, stejně si to dělá co chce , tedy míchá mluvené slovo s hudbou a teď už mi dokonce u volby "Genre" nedá ani na výběr jaký tag chci zvolit. Taky si toto nastavení po vypnutí nepamatuje. Navíc prodlevy na reakce tlačítek jsou docela dlouhé. Zkouším ještě update knihovny, ale moc tomu nedávám, zkouším se tedy zeptat tady jestli má někdo podobnou zkušenost, nebo jestli dělám něco špatně a nebo jsem měl smůlu na vadný kus. Předem díky za radu.
petr_2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trifidek 28. 3. 2016 10:21

Ahoj. No to co píšeš určitě není vada přehrávače ale právě špatně popsané a "vyladěné" tagy, jinak ja tyhle rozdělení podle žánru nemám rád a nepoužívám :-| , ale doporučuji ti přes foobar zjistit co jednotlivé skladby a celá alba s sebou vlastně nesou za "svinstvo" VŠECHNO smazat a znovu popsat nebo ve foobaru tagy načíst nově...a začal bych u MP3tag který by letěl z compu jako první ;-)

...co máš za verzi firmware?
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr_2 28. 3. 2016 15:31

teoreticky bych mohl přehrávat přes adresáře aspň zatím a nechat hudbu v jednom a mluvené slovo ve druhém, co se FW týká tak X5II FW1.2.
Můžeš být konkrétnější k případné úpravě tagů?
petr_2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trifidek 30. 3. 2016 19:27

...asi budeš mít někde něco špatné popsané, každá skladba toho nese s sebou opravdu dost, mě když něco špatně řadilo nebo nenašlo, všechny tagy jsem smazal a popsal, nebo stáhl znova a bylo po problému, jak jsem ti psal, uprav si tagy ve foobaru2000 mam tak celou knihovnu a nemám s tím žádný problém ;-)
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků