iBasso DX80 vs. FiiO X7

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 13. 4. 2016 10:47

Zdravím, rozhoduji se mezi těmito dvěma DAPy, ke sluchátkům Noble Savant.

Zajímalo by mne, zda se vyplatí připlatit si téměř dvojnásobnou cenu za FiiO.

Jde mi pouze o zvuk, ostatní funkce, jako např. výměnný modul zesilovače jsou vedlejší.

Budu rád za jakýkoliv postřeh, díky.
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 13. 4. 2016 11:22

Pokud to jde jen o zvuk, tak se podívej na opus#1, zvukově ještě o kousek lepší než x7(ale nemá žádné bonusové funkce).

Pokud to finance umožní a nebylo by lepší je dát do kvalitnějších sluchátek, tak bych doporučil si připlatit, rozdíl to je slušný.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 4. 2016 11:59

A Savanty Ti přijdou jako neslušná sluchátka? Kolik je tedy nutno připlatit, aby byla sluchátka slušná? Já si tedy myslím, že Savanty už dokáží hrát slušně s lecčíms.

Add DAP - jde-li Ti o zvuk, zkus poslechnout Mojo. U Savantů jsem měl pocit, že mu nestíhají, ale oproti DX80 to bude lepší investice. Nebo Ti můžu půjčit Studio, garantuju že Tě překvapí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 13. 4. 2016 12:02

Slušným rozdílem je myslen rozdíl mezi dx80 a tím x7 či opusem.

Proti savantum nic nemám, v té ceně jsou super, ale ty sám jsi si tady lebedil, jak jsou k10 ještě o kus lepší a že hrají pěkně i z iphonu.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 4. 2016 12:30

Jo lebedil, ale ne o rozdíl současné ceny.

Četl jsem, že je Opus projevem spíš světlejší, nevím jestli by to byla ideální kombinace se Savanty. Nicméně je fakt, že Opus je asi jeden z nej přehrávačů své kategorie. Škoda té baterky, taky bych ho prubnul.

Musíme zase vymyslet nějaký mikrosraz.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 13. 4. 2016 19:22

Díky kluci za postřehy. Mojo asi škrtám, nechci tahat dvě zařízení..Ten Opus vypadá lákavě, nebude ale světlý projev pro Savanty už příliš? Mám rád basovější, hutnější projev, Savanty jsou na hranici, kdy mi bas ještě nechybí..rád bych ho měl víc a to jsem právě očekával od iBassa.. řešil jsem to ekvalizací a propos, jak je na tom Opus, co se týče ekvalizeru? Jinak, dva sloty, výdrž neřeším, vypadá opravdu slibně..bude přímé srovnání s X7, Bíno? :-)

-- 13. 4. 2016 19:27 --

Jak je na tom Studio, co se týče paměti a slotů? Jediná podmínka pro mě je 2x slot, nebo minimálně podpora 128 gb.
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 13. 4. 2016 19:27

Savanty byly excelentní s P1, možná že Plenue D by mohla být dobrá volba. Já si teď znovu pořídil X5 první generace a na poště mám ..... Savanty :-) Tak potom poreferuju.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 13. 4. 2016 20:34

Plenue D by sedlo taky dobře.

Až se k tomu dostanu, tak by měla být recenze X7 vs Opus#1. Zjednodušeně - X7 má víc funkcí, Opus hraje o něco lépe, ale světlejší/neutrálnější zvuk. Jinak jsou to dost rovnocenná zařízení.

Ale podle toho jak popisuješ tvé preference bych asi radil tu X7.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 14. 4. 2016 08:00

Já rozhodně nedoporučuji DX80, porovnával jsem ji přímo proti X7 a je tam rozdíl třídy. Nehledě na to, že DX80 se hrozně ovládá. Jinak já osobně bych volil cestu jinou. Koupit buď něco na úrovni Fiia X5, zbytek investovat radši do sluchátek, jak píše Bína. Ale radši se zaměřit na charakter toho přehrávače, aby nebyl příliš světlý, nebo naopak. Ten kvalititavni skok přehrávačů pak už není moc velký a je vykoupen nemalým zvýšením ceny. Když se dají peníze do sluchátek, tak je rozdíl větší.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 14. 4. 2016 20:33

V tomto případě je investice do sluchátek asi zatím bezpředmětná. Souhlasím s návrhem na X5 a znovu připomínám Plenue D. Začal bych tou X5. Dá se sehnat za pár korun a hraje výborně.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 14. 4. 2016 22:00

Přesně tak, jak říká mrazík. Jako čerstvý majitel Savantů jsem momentálně spokojený, nemám zatím důvod k upgrade sluchátek.

Jelikož mě spoustu lidí odrazuje od iBassa a k X7 mám výhrady, který by mě za 20K asi vadily (jeden slot, moc androidu, proo mě zbytečná wifi, etc) dám na rady zkušenějších a půjdu do X5II, popřípadě ještě v kombinaci s E12A. X5 určitě neudělá ostudu. Čistě hudební záležitost a bez blbinek. Těch ušetřených 10 000 uložím na Kaisery do budoucna..:)

Díky všem za rady.
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 4. 2016 05:51

Nechtěl si nosit dvě zařízení, ale E12a je správně. Ta se Savanty pasuje dobře. Jen u té X5 zvaž, jestli má smysl jít do novější generace vzhledem k cenám obou provedení a případnému zisku na zvuku. Jelikož je X5II hodnocena velmi často jako pouhá evoluce, tak si myslím, že vzhledem k současným cenám X5 I okolo 5k i méně, to smysl nemá.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 15. 4. 2016 18:50

Samozřejmě do kanceláře, na cestu atd. by byl jen DAP. E12A pouze na doma, pokud by zesilovač X5 nevyužil plně potenciál Savantů. Kdysi jsem k původní X3 + etymotic používal i černou E12 se zapnutým posílením basů, pak teprve hrály dle mého gusta. E12 jim dodala nádhernej, výraznější a pevnejší bas, separaci a lepší prostor. Předpokládám, že u Savantů to bude podobné, uvidíme.. E12 je placka, navíc je k tomu k dokoupení upevňovací sada od Fiia, takže to bude takový přijatelný monoblok.. Mojo je o dost rozměrnější, nemá posílení basů, pokud se nepletu a celkově se mi kuličkový způsob ovládání na něm nelíbí..:)
Každopádně X5 bude nejspíš ta dvojková, už jen kvůli nové baterce, menším rozměrům a celkovému vylepšení. Jednička se mi moc nelíbila.

Díky všem za rady.

-- 15. 4. 2016 19:16 --

For mrazík:

a jak je s X5 a Savanty? :)

Copak, že opět Savanty? stýskalo se po detailech? :)
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 4. 2016 19:21

Stýskalo se mi Savantech. A ano jsou detailnější a neutrálnější. S X5 fungují dobře. Právě je poslouchám a průběžně prohazuju s Kaiserema. Jsou si hodně podobný, ale jsou malinko jiný. Jsou oboje prima.

ad E12 a E12a - každá má jiný projev a to docela dost. E12a má výrazně lepší baterku.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 15. 4. 2016 19:49

E12 na mě působila temnějším projevem, ale s nádherným basem. E12A dle recenzí spíše zesvětluje, tak uvidíme..ale za 3000 (kupuji od Bíny) , není co řešit..mylím, že E12A bude jen plus.
TH1RT3N
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků