Shanling M1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 1. 2017 13:48

A kolik myslíš, že ušetříš? Stojí Ti to za potíže s případnou reklamací? Můžeš zkusit Massdrop, ale tam na jisto budeš doplácet clo a dph. Shenzen ho má za 150USD, ale půjde to sem měsíc. Děkej jak myslíš, ale to ,,pětikilo" úspory bych asi přehodnotil.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 4. 1. 2017 14:06

Když to dobře půjde tak z Ali usetrim litr a to je čtvrtina ceny. Ne že by ta česká cena byla zas tak špatná, ale záruky se nebojím, na Ali kupuju "všechno" tak to už je pro mě argument. A kdyby nějakej Číňan prodával z Evropy...Zkusím ještě prohledat net a uvidím. Nepotřebuji ho hned za každou cenu a bral bych i bazar klidně.
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doodier 17. 1. 2017 16:54

Vyšel nový fw 1.12 a mám další nitpick výtku k přehrávači a to tu, že když je v obalu, tak mi u některých sluchátek vyskakuje jack. Ta díra v obalu je holt malá a tak se při pootočení jacku občas uvolní.

To pouzdro prostě není dobře vyřešené a buď chce doma upravit, nebo nepoužívat.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alenanela 30. 1. 2017 00:54

Dobrý den,
také jsem si zakoupila M1 , ale bohužel nejsem tak zdatná a nepodařilo se mi to co Vám - upgradovat na 1.1. Stále mi to hlásí chybu. Také jsem nedostala český manuál, tak to je možná tím - s angličtinou trošku bojuji. Moc moc prosím můžete mi podrobně poradit jak na to? Velice děkuji i třeba za odpověd. Zdraví Alena Vacková
Alenanela
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doodier 30. 1. 2017 14:12

Soubor update.upt nahrát na SD kartu (přímo na ni, do žádné složky), zapnout nabité M1, v menu najít system settings - úplně dole je system update, potvrdit a jede to. Nechat dojet, hotovo.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 2. 2. 2017 20:06

Tak dnes mi dorazil M1. Updatoval jsem firmware, chvili si s nim pohrál a momentálně poslouchám z PC přes DAC. První dojmy? Super!

Začnu trochu negativně, kupoval jsem ho na Ali včetně obalu a folii na obě strany přehrávače za cca 3400, což je super cena, ale musím říct že obal je fakt na dvě věci. Vypadá sice dobře, ale nedá se v něm skoro ovládat. Tlačítka sice reagujou dobře bez obalu, tak akorát, ale v obalu se prostě náhodně mačkaj takže ho používám bez obalu. Asi bude potřeba udělat ten tuning s vyřezáním otvorů pro tlačítka. Co se týče zpracování tak upřímně, čekal jsem trochu lepší, kolečko je takový "vratký", ale zase nic hroznýho. Občas stačí jeden krok na posun v menu, občas dva. Možná to je SW lag a nějaký další FW to pořeší, ale spíš ne. Tím by kritika jestli se to tak dá nazvat skončila a začnu s chválou. Konektivita je výborná, zkoušel jsem spárovat s mobilem přes BT a pohoda, mobil nepodporuje AptX takže žádná hitparáda, ale hraje to takže jako nouzovka dobrý. Spojení s PC taky OK po doinstalování driverů. Přehrávač je fakt malej! A překvapivě lehkej, displej je OK, na tom neni moc co zkazit. Zvuk neumím dost dobře popsat, ale hraje víc technicky než GO720, což je můj hlavní DAC, ale neřekl bych ani líp, ani hůř, trochu jinak. Zvuk GO je teplejší, trochu tmavší, M1 je trochu světlejší, středy mi nepřijdou tak čistý, ale celkově je zvuk pěkně vyváženej, fakt nevim co je lepší, oboje je dobrý.
Každopádně za ty peníze je to fakt super univerzální přehrávač do kapsy s výbornym zvukem.

Jo a neví někdo jak dát skladbu do oblíbených? Takový to malý srdíčko?
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod f1sker.com 10. 2. 2017 16:59

Mam dotaz na majitelov M1. Po pripojeni k PC ako dac je nastavena hlasitost pevne alebo ju dokaze regulovat cez kolecko?
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 10. 2. 2017 18:31

Lze regulovat kolečkem
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 8. 3. 2017 13:23

Tak druhý den jsem novým vlastníkem M1 (od Mrazíka) a zatím naprostá spokojenost. Je úžasné, jaký zvuk dokáže tak malá krabička vyprodukovat. Proti původnímu Xduu X3 je u Shanlingu výrazný posun v uhlazenosti zvukového projevu, výšky jsou výrazné a čisté, ale bez sklonu k ostrosti, středy krásně prokreslené a detailní a basová složka hutná a pevná. Přehrávač bez problémů utáhne na poloviční hlasitost Panasonicy RP-HD 10E, Audio-Technicy ATH-SR5 apod., u in-earů (whizzery a hifimany RE-00) se pohybuji mezi 35-45% podle jednotlivých alb. Prostředí přehrávače a ovládání je velmi pohodlné, kdysi jsem miloval jog-dial u původních telefonů Sony (kéž by se dal sehnat funkční Sony Z7 ...), takže je to přesně můj šálek kávy. Celkově absolutní spokojenost, zřejmě jsem konečně našel ideální přehrávač pro mé preference, u kterého na delší dobu zakotvím :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 27. 3. 2017 20:37

Tak jsem si taky jednu M1 pořídil, pro moje využití jako záložní přehrávač na kratší výlety ideální a za 2 500 Z Číny i příjemné. :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinmacak 27. 3. 2017 21:11

Ahoj Franto, tak to je výborná cena. Můžu poprosit o link?
martinmacak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 28. 3. 2017 09:43

To je oficiální cena pro čínský trh a dá se za tu cenu sehnat na Taobao. Mě ho dovezla přítelkyně, jinak je to složitější.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinmacak 28. 3. 2017 13:40

Jo takhle. OK, děkuju.
martinmacak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doodier 31. 3. 2017 17:04

Na Ali je od $115 nahoru. Nebo počkat na nějaké slevy (11.11.) kdy byl i pod $100.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 3. 4. 2017 15:59

Ahoj, tak jsem se stal také spokojeným majitelem. :-))
Přestup z klipu+ je opravdu velký. Chtěl bych se zeptat na sluchátka...U Sansy jsem byl velmi spokojený s HA-FXT90, současně i s iE8. Charakter obou dost různý, zkouším co mi bude na M1 víc harmonizovat. Co myslíte na případný upgrade na 1More Triple? Nebo nějaké jiné doporučení? Díky
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků