XDuoo X10

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 20. 12. 2016 21:35

To ja napisu uz 24. ;-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 20. 12. 2016 23:01

Jsem zvědav. S čím budeš porovnávat?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 12. 2016 06:29

Srovnávat hodlám s tím co mám doma, tedy AK70, DX80. Dnes bych měl dostat xDuoo X3, které jsem si pořídil ze zvědavosti. V minulosti jsem ho slyšel jen velmi krátce a první dojem nebyl ohromující, nicméně s chutí ho zkusím důkladněji. No a pokud to klapne, tak bych mohl mít zapůjčené Aune M1s. To si myslím, bude asi nejzásadnější srovnání. Bohužel mám teď špunty pouze od Empire Ears, které jsou dost citlivé a zatím se vším s výjimkou iPhonu a AK70 šumí. To by mohlo trošku kazit mé dojmy. Budu si muset zase pořídit nějaký jiný špunty :-(
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 21. 12. 2016 12:01

X3 x X10 x M1
M1 nebo M1s? Vypadají úplně jinak, omrknu co to je za výtvory. M1s vypadá jak staré sony.
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 12. 2016 12:25

Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bio 21. 12. 2016 15:47

Ahoj prosmtě, jak dlouho to trvalo od objednání do dodání domů ?
Díky
petr
bio
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 12. 2016 15:50

Skoro měsíc. Objednával jsem 25.11. a dostal to včera. Nic jsem nedoplácel. Objednáno na Shenzen audio. Asi bych příště objednal spíš u Penonu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 21. 12. 2016 18:42

Shenzhen Audio jsou v reálu příjemní kluci, ale online jsou trošku slabší a hlavně mi přijdou občas dražší. :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 12. 2016 19:40

Cena byla malinko možná vyšší, ale jinak vše dopadlo dobře. Přehrávač došel, výpalný jsem neplatil, tak už ho jen poslechnout. A ze strany Shenzenu jsem nezaznamenal nic, abych měl důvod je kritizovat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 12. 2016 11:56

Prvních pár dojmů. Šumí, ale jen hodně malinko, takže méně citlivá sluchátka budou bez problémů. In natura vypadá o hodně lépe, než na fotkách. Zpracování je v porovnání s X3 na špičkové úrovni. Nic nechrastí, tlačítka jsou pevná a to kolečko funguje a reaguje naprosto bez vad. Jediná věc, která mi hodně kazí náladu je chování přehrávače při přeskakování jednotlivých tracků. Když si manuálně tlačítkem chcete přeskočit na další skladbu, tak je to takřka hned. Když chcete v zápětí přeskočit ještě o jednu, tak musíte cca 15 sekund počkat, protože přehrávač hraje, ale je vytuhlej a neraguje na nic a to včetně displeje. Až teprve, když se na displeji zobrazí aktuálně hraný song, tlačítka začnou reagovat. Trvá to těch cca 15 sekund. Pokud znejistíte a během této doby ztuhnutí začnete panicky mačkat kde co, tak si dobu čekání značně prodloužíte, protože přehrávač napřed za patřičného čekání vykoná všechny zadané úkony a potom teprve je připraven přijmout další. Abych pravdu řekl, tak to je pro mne hodně dealbreaker. Je to jedna jediná věc, která se jim nepovedla, ale nepovedla se tedy řádně. Co se zvuku týče, tak je to posun z X3 směrem k neutralitě. Zmizelo světlé podání a zvuk je naprosto neutrální, žádná ostrost, má to spodek a nezní ploše. Možná o vlas méně detailní, než Aune M1s, ale ten vyrovnaný zvuk je dokonalý. Zvukově zatím nemám so vytknout a pohrávám si s myšlenkou, že to je zvukově špička toho co jsem kdy měl. Přirovnal bych ho ke Studiu s méně šumem a lepším ovládáním ( mimo to co jsem popsal ). Je perfektní do ruky, velikost tak akorát ještě do kapsy. Doufám, že se podaří nějak ještě v rámci aktualizací dořešit ten problém s tuhnutím. Moc rád bych si ho nechal, společně se Spartany je to docela radost poslouchat.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Figut 25. 12. 2016 12:48

I na HeadFi mají stejný problém s tuhnutím?
Cowon Plenue D (1.02) + ER4S | xDuoo X3 + ER4SR
black | death | thrash | grind | doom | sludge | heavy | metal
Figut
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 12. 2016 12:52

Nevim, psal jsem tam, zatim bez reakce. Jeste zkusim jinou kartu. Kdyby nahodou.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xproof 25. 12. 2016 12:53

Možná bych ho zkusil resetovat. Nejspíš to nepomůže, ale co kdyby.
xproof
Junior

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 25. 12. 2016 17:47

První dojmy znějí moc příznivě. Bude i recenze s porovnáním M1s a X10? Frajer na head-fi co má obě víc vychválil po zvukové stránce M1s. Máš obdobný názor?
AKG K702 + SMSL SH9 + SMSL M500
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 25. 12. 2016 18:07

Problém vyřešen. Špatná organizace souborů na kartě. Mám jen jednu složku, kde mám sesypanou všechnu muziku do jedné složky a pouštím z ní náhodným výběrem. Zatím jsem s tím neměl problém, X10 jo. Provedl jsem reorganizaci karty a muziku nechal v originálních souborech dle jednotlivých alb. Už to běhá jak z praku. I start se zrychlil, nedosahuje toho co M1s, ale je pod 10 sekund, což je v porovnání s většinou jiných DAPů pěkný výsledek.

Ad srovnání M1s a X10. X10 je neutrální, M1s má malinko zvýrazněné výšky a tím má o chlup víc detailu. V podání basu jsou na tom oba dva stejně. Oba přehrávače jsou po všech stránách na vysoké úrovni a bude nejvíc záležet na preferencích jednotlivců. Mě osobně líp zní X10. Aune je ostřejší, ale ne tak ostré jako X3 a má i spodek, který mi na X3 chybí. X10 malinko šumí, u Aune jde snížením zisku šum eliminovat. U Aune jsou slyšet sykavky u horších nahrávek, X10 je vyžehlí. Objemem prostoru, separací nástrojů a jejich umístěním na scénu jsou na tom oba přehrávače stejně. X10 je menší, příjemnější do ruky. Ovládání u obou je rychlé a všechny ovadače reagují bez prodlev. Aune má rychlejší start, ale i xDuoo patří k nejrychlejším přehrávačům co znám. X10 má dva sloty na kartu, M1s potom symetrický výstup. Baterka na M1s už mi běží 8,5 hodiny a zatím to nevypadá, že se chystá přestat. X10 vyzkouším zítra.
Dle mého názoru jak X10, tak i M1s přehraje s přehledem celou řadu dražších přehrávačů. V mém případě tedy vztaženo k DX80 a AK70.
Pokud by nědo chtěl mít dva přehrávače, jeden levnější na ven a jeden na takovéto domácí vyspělejší poslouchání, tak já bych volil xDuoo X3 nebo Shanling M1 a k němu buď X10 nebo M1s. M1, X3 a M1s mají podobnost v tom, že mají naladění se zaměřením na detail, tudíž nejsou zcela neutrální. X10 neutrální je. Ta nemá preferenci žádného pásma. Hraje přesně, čistě, bude vhodnější i na delší poslech, který může být v případě zbylých jmenovaných přehrávačů pro některé unavující, díky většímu důrazu na vyšší pásma.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků