XDuoo X10

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 18:22

xDuoo X10 je další novinkou letošního roku a jestli Aune M1s přivodí renomovaným výrobcům dedikovaných přehrávačů bolehlav, tak X10 může mnohým zapříčinit kolaps. Oba přehrávače pracují s jedním čipem. V případě X10 se jedná o čip AK4490 od firmy ASAHI, který je používán například u přehrávačů Astell&Kern. Dobrá zpráva je, že na nákup X10 není potřeba hypotéka, neboť se dá pořídit za 175USD na Penonaudio.com. I na zesilovací část byly použity kvalitní komponenty a ani u X10 se nebudu pouštět do popisu, jelikož tomu nehovím. Vše je dohledatelné na stránkách výrobce xduoo.com. Přehrávač má dva sloty na karty a lze jej tak naplnit až 256GB hudebních souborů ve všech v současnosti používaných formátech až do 24bit/192KHz. Přehrávač je opět kvadratického tvaru s trojicí šikmých sražení, dvě po stranách a jedno ve spodní části přehrávače. Je menší, než M1s a to o chlup užší a pěkných pár chlupů kratší. V horní lícní straně je displej 2‘‘, který hýří až 256tis. Barvami. Pod ním je čtveřice fyzických tlačítek, kdy krajní jsou pro pohyb vpřed a vzad, levé vnitřní pro návrat v menu a pravé pro volbu možností. Pod tlačítka výrobce umístil kolečko se středovým potvrzovacím tlačítkem. Kolečko funguje naprosto bez vad a slouží pro pohyb v menu. Na horní straně přehrávače je tlačítko ON/OFF a mikro USB připojení pro nabíjení a datový přenos. Na spodku je 3,5mm sluchátková výstup, který podporuje CTIA standard, což v praxi znamená, že lze přehrávač ovládat tlačítky Headsetu. Vedle něj je optický výstup LineOut a přepínač pro zisk – nižší/vyšší. Na pravé straně jsou dvě tlačítka na hlasitost a dva sloty na karty. Na levé straně je ještě posuvník na zamčení a odemčení tlačítek. Tělo přehrávače je frézované z hliníkové slitiny a vzadu je zavíčkováno plastem. Celkové zpracování je vynikající a ačkoliv je při zatřesení slyšet trošku zachrastit tlačítka, tak v porovnání s modelem X3 je to Mercedes S Classe vedle Octavie TDi. Celkově přehrávač vypadá mnohem lépe v reálu, než na fotkách. Hlavně svou velikostí je velmi šikovný do ruky. Je jen o kousek širší a tlustší, než X3.
V balení dostanete k přehrávači USB a optický kabel, a folie na displej, kdy jedna je už naaplikovaná. Zatím se prodává pouze jakýsi pseudokožené pouzdro, které je k dostání rovněž u Penonu za 10,90USD a řekněme si to na rovinu, vypadá dost darebně, ale určitě přehrávač ochrání víc, než žádné pouzdro.
Menu je stejně jako v případě M1s velmi základní a kdo zná X3, tak pro něj nebude problém se rychle orientovat. On to nebude vzhledem k jeho jednoduchosti tedy problém asi pro nikoho. Přehrávač má Gapless, lze mu nastavit digitální filtr a má další základní funkce na které jsme zvyklí. Nemá streamování, nemůže fungovat jako externí DAC ( zatím ), nemá Wifi ani modré zuby. Jedná se o poctivý offline přehrávač stejně jako je jím Aune M1s.
Zvukově je přehrávač laděn na neutrální přednes. Nekoná se tedy světlejší ostrost X3. Na rozdíl od M1s ani netrpí na sykavky, ale stejně jako M1s trpí na šum, ačkoliv ten je výrazně nižší, než má X3 a posluchači s méně citlivými sluchátky budou v pohodě. Všechna pásma na sebe pěkně navazují a jsou vyvážena, aby ani jedno nedominovalo. Detailů umí X10 vytěžit dostatečně, aby byl přednes pěkně rozlišený a ačkoliv nezahraje tak širokou scénu jako M1s, patří ve své třídě a i ve třídách vyšších k tomu lepšímu. Bas je přítomný v momentech, kdy to je žádáno, nic nehučí, nic není zkresleno. To je právě kouzlo neutrálního přednesu, že mu nic nechybí ani nepřebývá. Komu by se X10 zdála nudná, může sáhnout po M1s, která je malinko živější, ale Ti z nás, kteří máme rádi klid a nohy v teple, nám skvěle poslouží X10 se svým nevtíravě vyváženým přednesem.
Osobně bych neuměl říct, který ze dvou zmíněných přehrávačů, tedy Aune M1s nebo xDuoo X10 je lepší. Ideální bude mít oba a volit podle nálady. Zcela určitě, však mohu říct to, co jsem psal už u Aune, že tyto dva přehrávače patří k tomu nejlepšímu co letošní trh nabídl a oba s přehledem přehrají to co mám aktuálně doma. Tedy DX80 a AK70. Ačkoliv je AK 70 naprosto tichá na pozadí, což je zdá se jediná věc v které Aune i xDuoo převyšuje, zvukově je v přímém porovnání zastřená a bez detailů. DX80 je na tom takřka stejně a navíc oba přehrávače převyšuje mírou šumu na pozadí.
Zatím nemám odzkoušenou výdrž baterie, ale chystám se jí změřit a potom to dopíšu. Pokud by Vás ještě něco zajímalo, ptejte se prosím.

Měřením byla zjištěna výdž cca 9h při přehrávání různých formátů v různých kvalitách nastavení na nižší zisk.
Naposledy upravil mrazíkovo dne 27. 12. 2016 09:41, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod n_a_m_e 26. 12. 2016 19:12

Ta hladina šumu je potěšující (ona i ta část ohledně toho, že to hraje lépe než 3x tak drahé přehrávače není špatná :)). Děkuji za recenzi a jsem zvědav na výdrž. Album art to zobrazí? Výstupní výkon je větší u Aune nebo X10?
AKG K702 + Aune T1 + O2
X10 + HiSenior Hybrid CIEM, Trinity Icarus III
DAP na hřbitově: Colorfly C3, Xuelin 770C
n_a_m_e
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 19:44

xDuoo X10 => 240mW@32ohm
M1s => 110mW@32ohm, BAL ouptut 180mW@32ohm

Album art zobrazuje jen některý, ale to může být špatným uspořádáním mého archivu.

-- 26. 12. 2016 21:02 --

Teď jsem ještě zjistil, že X10 nenačte všechny soubory z karty. X3 je schroupe, X10 ne. Nehodlám hledat v čem je problém, ale něco je jinak.

-- 26. 12. 2016 21:10 --

Tak problém je asi v blbě naformátovaný kartě. Jdu to zkusit opravit.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 12. 2016 21:37

Ryan Giggs píše:Tie Senny nie su nijako narocne, takze ano a ano.

díky za info...

mrazíkovo píše:Je potřeba zvednout hlasitost z mnou používaných 25 na 60 ( max je 100 ) a poslouchat to jde.

takže to není moc na tichý poslech? Já rád poslouchám hudbu "potichu"- myšleno tak, aby i na nižší hlasitost byla ještě dobrá dynamika, i když vím, že to stejně klesá...
Má tedy ta X10 slabý výkon pro tišší poslech na těch Sennech HD598?

mrazíkovo píše:....se Senny hraje X10 moc dobře. Nicméně mi trochu uniká pointa dávat ke kapesnímu přehrávači dospělá sluchátka. Už z principu bych to připojil přes zesilovač, ale stolní. Je to pouze můj osobní úhel pohledu.

Potřebuji mobilitu nezávislou na zdroji 220V, poslouchat budu jen v domácím prostředí. Rád bych měl pevné poslechové místo s odpovídajícím sluch.zesilovačem, ale momentálně to není možné, bohužel...

Stále váhám zda jít do kombinace - HD598 + přehrávač (XduooX3, X10, Fiio X3 2gen atd...) nebo HD598 + mobil + DAC/AMP (audioquest dragonfly RED, FiiO Q1 atd...)
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 21:41

Mojo
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 12. 2016 22:06

Mojo co???
Mobil + mojo (jaké?) + HD598???
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 22:09

Chord Mojo, v pohodě utáhne i velká sluchátka.

http://www.head-fi.org/t/784602/chord-m ... n-3rd-post

-- 26. 12. 2016 23:11 --

viewtopic.php?f=1920&t=1246793
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 12. 2016 22:33

mrazíkovo: díky za rychlý infoservis :-)
ale to chro-chro mojo je pro mě trochu vysoký level, i když věřím, že poslech by byl parádní...
moje představa je dostat se s cenou sluchátek HD558(598MOD) cena cca 3600Kč a playeru nebo dac/ampu někam k 5-6 tisícům korun českých dohromady za vše...

-- 26. 12. 2016 22:38 --

Na tom dac/amp + mobil (android) se mi moc líbí uživatelské prostředí přehrávače, možnost většího výběru přehrávačů (i když USB DAC podporují jen některé) a jiné přidané hodnoty(texty skladeb, covery alb atd...
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 22:49

Levnejsi alternativou bude pouzite Oppo ha2. U toho, ale nevim jestli utahne velka sluchatka. Myslim, ze to iBasso by asi taky mohlo makat.

-- 26. 12. 2016 23:51 --

Nicmene za sest tisic bych si byt Tebou nedelal iluze, ze smysluplne poskladas velka sluchatka a slusny zdroj, co je utahne.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 12. 2016 22:55

takže myslíš, že ty levnější dac/ampy jako fiio q1, e17 nebo AQ dragonfly RED nebudou těm 558(598MOD) stačit. Vždyť ty sluchátka mají poměrně vysokou citlivost 112 dB/mW a impedanci 50 Ω...
Sorry za možná naivní dotazy, jsem sluchátkový laik a s poslechem teprv začínám...

-- 26. 12. 2016 22:58 --

momentálně poslouchám Bose AE2 (citlivost neznámá, impedance 38 Ω) jen z mobilu a hraje to slušně i potichu, ale od těch HD558 + dac/amp si slibuji víc detailů a dynamiky...
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2016 23:10

Ja velky sluchatka moc neznam. To je dotaz na jiny kluky tady. A mozna i do jinyho vlakna.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 12. 2016 23:21

ok i tak díky moc za informace a gratuluji k pořízení X10...
foto1977
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 12. 2016 05:48

Kupovat Mojo k HD598 je brutalny overkill. Jedine ze planujes aj buduci upgrade sluchadiel. Nema zmysel vymyslat nejaky dac/amp ak planujes kupovat napr. X10. Tie lacnejsie dac/ampy nie su vykonnejsie ako prehravace.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod bacil2 27. 12. 2016 08:25

... Mojo určite nie je žiadny "brutálny overkill" ... je to výborný parťák pre všetky sluchátka nižšej a strednej triedy ... na posluch muziky to určite nie sú zbytočne vyhodené peniaze
bacil2
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tifar 27. 12. 2016 11:32

Tak ja mám telefón lg flex 2 ako transport,k tomu dragonfly red, westone 4r, akg 701,jbl go...počúvam podľa toho aku mám náladu av rôznych kombináciách. Som sa k tomu dopracoval, ako k niečomu čo mi najviac vyhovuje. Inému nemusí...

Ešte som chcel dodať, keby niekoho zaujímalo, tak red na spotrebu na mojom telefóne asi 8% za hodinu počúvania na westone a tak 10% na akg 701..
tifar
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka