DAP k Harmony 8.2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 12. 11. 2016 12:14

Čaute opäť,

po dlhom vyberaní IEM (nakoniec CIEM) sa na vás obraciam s prosbou o pomoc výberu DAP-u ku Custom Art Harmony 8.2. DAP budem reálne kupovať až niekedy v januári, ale chcem mať dovtedy jasno a aj z hľadiska financií si potrebujem urobiť krátkodobý plán. Vlastnosti DAP-u zhrniem v týchto bodoch:

Všeobecné požiadavky: DAP, ktorý by z H8.2 vyžmýkal maximum, svojim prednesom sadol k týmto CIEM a aby bol mojim konečným riešením. DAP budem používať len doma, čiže môže byť rozmermi aj väčší. Prípadne neskôr môžem dokúpiť aj amp, záleží všetko od kvality DAP a jeho vstavaného ampu.

Podporované formáty: Moju knižnicu tvoria prevažne formáty FLAC (24bit, 16bit, od 44kHz - 192kHz), ALAC, APE, DSD.

Výdrž batérie: 5 hodín je spodná hranica pri klasickom FLAC-u.

Materiál, dizajn a používateľské prostredie: V podstate materiál a ani dizajn neriešim. Používateľské prostredie by mohlo byť aspoň trochu vyladené. Mal som iBasso a FiiO X5II. U oboch DAP-och som si rýchlo zvykol na používateľské prostredie, koliesko u X5II niekedy trápilo, ale nebola to veľká chyba, ktorá by ma odradzovala. Odozva systému tiež pomerne rýchla a to očakávam aj u nového DAP-u. Preferujem skôr HW tlačítka, ale nie je to nevyhnutnosť.

Cena: DAP môže byť aj z bazáru a tým pádom by bola cena o niečo nižšia. Tento výber robím teraz hlavne preto, aby som si mohol vybrať DAP a k tomu sa prispôsobiť cenovo. Nechcel by som ísť nad 800€. Ak by sa spomenul aj o niečo drahší DAP, viem sa prispôsobiť a práve preto si chcem urobiť finančný plán.

Dúfam, že som svoje preferencie zhrnul čo najlepšie a že mi niečo predsa len poradíte. Zatiaľ som najviac naklonený k Astell&Kern, Sony ZX2 alebo Questyle QP1R. Ako je u mňa zvykom, vopred ďakujem za komentáre, rady a návrhy.
Naposledy upravil Murder_Inc dne 12. 11. 2016 12:43, celkově upraveno 1
DAP: iBasso DX200
CIEM: Custom Art Harmony 8.2
Murder_Inc
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 11. 2016 12:35

Když budeš přehrávač používat převážně doma, tak je nesmysl trvat na 8 hodinách na baterku. Pokud tedy nebydlíš v jurtě. A asi by bylo rozumnější napřed mít sluchátka doma, trochu je naposlouchat třeba s telefonem ( jestli se nepletu máš iPhone ) a potom teprve k charakteru sluchátek ladit přehrávač. Osobně bych spíš koukal na citlivost sluchátek a z toho plynoucí možný šum u některých přehrávačů ( DX80 ).
Obecně asi neuděláš chybu s některým z vyšších Cowonů, Opusem a nebo nově příchozím xDuem X10. AK bych si na Tvém místě prvně ohmatal v ruce, protože u některých modelů je dost tragický ovládání. Pokud by si snížil požadavek na baterku, tak Aune M2 v některé z těch vyšších verzí. Nicméně to nové xDuoo vypadá hodně slibně. Počkal bych na odezvy na něj a do té doby krmil Harmony z telefonu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 12. 11. 2016 12:50

Výdrž batérie som teda znížil na 5 hodín, to by malo stačiť aj na 3 albumy v 24bite. Reálne ten DAP budem kupovať až v januári, takže najskôr budem počúvať s iPhone. Tento výber, alebo skôr prehľad robím teraz preto, aby som sa vedel cenovo napasovať a pripraviť na nový DAP. Zatiaľ samozrejme neviem, ako hrajú Harmony, ale sú tu nejakí ľudia, ktorí potvrdili v predošlom vlákne tie moje preferencie, ktoré som opisoval a hľadal a priradili ich k Harmony. Chcel som prevažne vychádzať z toho popisu a podľa toho vybrať DAP.
Takže môžme zahrnúť aj spomínaný Aune M2. AK sa mi páči kvôli veľkej kapacite miesta a pre niektorých to je konečné zariadenie, ale u mňa to nemusí byť pravidlo.
Murder_Inc
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 11. 2016 13:17

Až poznáš jak Harmony hrajou ( světlejí, temněji, ... ), tal se Ti bude přehrávač vybírat lépe. Ak70 není špatná volba, ze všech Ak asi jedna z nej, máme-li se bavit o smysluplné ceně za přehrávač.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ivlado 12. 11. 2016 15:33

Sluchátka si vybral špičkové,tak budeš pravdepodobne hľadať na podobnej úrovni aj zdroj. Ja osobne by som určite zvolil Mojo+ mobil. Podľa mňa je to tá najlepšia kombinácia. Na počúvanie na doma budeš mať zvukovo ťažko prekonateľné kombo a na von ti pravdepodobne bude stačiť aj mobil. A ak nie mojo môžeš vziať so sebou. Keby si mal samostaný DAP tak budeš tak či tak ťahať väčšinou aj mobil.Prejdi si nejaké recenzie ohľadne Moja a zváž aj túto alternatívu.
iPhone ➤ Sure 846/Cosmic Ears BA4r
iPad ➤Chord Hugo ➤ Lime Ears Aether
AirPlay ➤ Hegel H160 ➤ USHER Dancer Mini One Diamond
ivlado
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 12. 11. 2016 15:43

ak70 nebo uplne staci mobil, tyhle harmony jsou lehky na vybuzeni a nejsou citlivy na vystupovou impedanci
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 12. 11. 2016 15:51

ivlado píše:Sluchátka si vybral špičkové,tak budeš pravdepodobne hľadať na podobnej úrovni aj zdroj. Ja osobne by som určite zvolil Mojo+ mobil. Podľa mňa je to tá najlepšia kombinácia. Na počúvanie na doma budeš mať zvukovo ťažko prekonateľné kombo a na von ti pravdepodobne bude stačiť aj mobil. A ak nie mojo môžeš vziať so sebou. Keby si mal samostaný DAP tak budeš tak či tak ťahať väčšinou aj mobil.Prejdi si nejaké recenzie ohľadne Moja a zváž aj túto alternatívu.

Máš pravdu, chcel by som nájsť na podobnej úrovni aj zdroj, keďže už chcem mať konečné riešenie vo všetkých smeroch, aspoň pre mňa. Nad Mojo som rozmýšľal, ale jedine v tej rovine, pokiaľ bude mať DAP menej kvalitný zosilňovač. Mobil nechcem používať, ako hlavný zdroj a to z dôvodu malej kapacity (16GB z toho reálne na hudbu by bolo menej než 7GB) a jednak chcem separovať elektroniku podľa využitia. Takže telefón by bola voľba maximálne pre exteriér.

sashafckinggrey píše:ak70 nebo uplne staci mobil, tyhle harmony jsou lehky na vybuzeni a nejsou citlivy na vystupovou impedanci

Myslím si, že zatiaľ AK70 vyhráva aj u mňa, pozriem ešte videá na YT, aby som videl používateľské prostredie a prečítam si zopár recenzií.
Murder_Inc
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 12. 11. 2016 18:07

Ak70 nabízí asi nejlepší poměr cena výkon mezi iRiver přehrávači. Rozumna baterie, rozumné prostředí, rozumné rozměry, rozumný zvuk. Takový pěkný vyvážený přehrávač.

Zvukově ale považuju podobně drahý opus o třídu výše. Tam ale jeví otázka odlišného podání.

Sony ZX2 je zatím nejlepší přehrávač, co jsem slyšel, ale cenově užje to jinde. Baterka drtící veškerou konkurenci ale pro tebe není až tak důležitá.

Pokud to budeš řešit na doma, vzal bych asi Mojo a k tomu třeba Shangling M1 nebo bazarové fiio.
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod ...drát 12. 11. 2016 18:23

...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 12. 11. 2016 19:35

Bína píše:Ak70 nabízí asi nejlepší poměr cena výkon mezi iRiver přehrávači. Rozumna baterie, rozumné prostředí, rozumné rozměry, rozumný zvuk. Takový pěkný vyvážený přehrávač.

Zvukově ale považuju podobně drahý opus o třídu výše. Tam ale jeví otázka odlišného podání.

Sony ZX2 je zatím nejlepší přehrávač, co jsem slyšel, ale cenově užje to jinde. Baterka drtící veškerou konkurenci ale pro tebe není až tak důležitá.

Pokud to budeš řešit na doma, vzal bych asi Mojo a k tomu třeba Shangling M1 nebo bazarové fiio.

Sony sa mi veľmi páči aj kvôli veľkému úložisku. Jedinou nevýhodou z môjho pohľadu, keď som pozeral recenziu na YT je užívateľské prostredie. Nič proti Androidu, ale ZX2 disponuje na mňa príliš veľa funkciami a nastaveniami. Mám rád jednoduchosť aj za cenu mierneho diskomfortu v rámci UI, alebo HW vybavenia. Pozeral som aj bazárové ZX2 a v mojom prípade je to ešte prijateľná cena. Ak už chcem nejaký totálny DAP, tak sa prikláňam k tejto možnosti.

Ešte predsa len sa mi nedá neopýtať na Questyle QP1R. Je v podobnej cenovej hladine ako ZX2 má HW tlačítka, čo mi viac imponuje, ako dotykový panel a UI je jednoduchšie. Ak má niekto skúsenosti s QP1R, budem rád, ak sa podelí.
Murder_Inc
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 12. 11. 2016 19:55

Duke650 ho má, tak mu napiš.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 12. 11. 2016 23:14

Ten Sony ZX2 unikl mé pozornosti..jeví se velmi dobře..

Co OPUS#2 ? cena cca na úrovni ZX2.
TH1RT3N
Junior

Odeslat příspěvekod lithrai 13. 11. 2016 17:15

Opus#2 s cenou na úrovni ZX2? To si kde pozeral? Opus#2 stojí o 500 EUR viac ako ZX2.
Ja mám doma Opus#1 a Plenue M2. Jeden bude musieť ísť preč.
Dethonray DTR1 Prelude - Linum G2 SuperBaX - Alclair RSM Quad
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Murder_Inc 13. 11. 2016 18:53

lithrai píše:Opus#2 s cenou na úrovni ZX2? To si kde pozeral? Opus#2 stojí o 500 EUR viac ako ZX2.

Možno myslel bazárový ZX2.

Každopádne som sa rozhodol. Skúsim zohnať QP1R a keď sa nepodarí, tak jednoznačne ZX2. Veľkosť úložiska ma milo prekvapila, recenzie tiež super. Síce ZX2 má veľa funkcií, ktoré nevyužijem (možno nikdy), ale človek nikdy nevie.
Murder_Inc
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TH1RT3N 13. 11. 2016 19:12

Pravda, srovnával jsem českou cenu ZX2 a Cenu OPUSu na Amazonu které jsem měl otevřený v panelech :-[ ...hodilo mi to rozdíl cca 3000 czk. Na amazonu je ZX2 za 999USD..

Murder, přemýšlíš o bazarové ZX2, nebo nové?..u nové bych už spíše přemýšlel o nástupci WM1A

https://www.sony.cz/electronics/walkman/nw-wm1a

Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (81.64 ) Zobrazeno 4295 krát
TH1RT3N
Junior

Další stránka