Fiio X5 3rd gen

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trifidek 12. 3. 2017 15:07

...mě už to připadá jak telefon, hlavně ten Android, nic proti němu ale to budu mít v telefonu, tabletu a ješte v přehrávači? :roll: Není tam taky sluchátko a mikrofon? :mrgreen:
►HTPC ♫ Foobar2000 DarkOne v4 ♫ ASIO output ♫ ADL Formula USB ♫ DAC Pre Box S2 Digital ♫ Furutech ADL Alpha ♫ Kimber Kable 4PR ♫ Audioengine A5+ Bamboo ⏹
►iBasso DX220,DX150,DX160 ♫ iBasso AM05 ♫ Fiio F9PRO⏹
Trifidek
Junior

Odeslat příspěvekod Sinuhet1 24. 3. 2017 22:02

Taky jsem měl čest ho otestovat v rámci celosvětové tour. Porovnám s Fiiem X7 (AM1,AM2):

Kvalita zpracování špičková, nemám co vytknout X7 je na tom mnohem hůř. Tlačítka jsou u X7 tak volná že mám strach aby se vůbec vrátila do původní polohy.
Velikostně pro mě ideální..tak akorát do ruky pěkně bytelný přehrávač, jediný trochu problém při rychlejší změně hlasitosti kolečko nestíhá je nutno měnit hlasitost tažením po displeji. Jinak displej stejně velký jak u X7 jen má slabší jas a vyšší kontrast. UI stejné jako u X7 jen o hoodně pomalejší, je to na tu cenu hrozně zasekaný přehrávač po výběru skladby tak 2-3 s pauza než začne hrát a to jsem instaloval poslední firmware.

Zvuk...zvuk slušný, má trochu temnější podání, tonalitou mi dost sedl. Všeobecně ale oproti X7 znatelně ztrácí ve vykreslení prostoru - lokalizaci. Dalším slabým místem jsou výšky, s určitými sluchátky se naplno projeví nedostatky - působí monofrekvenčně, úzce, sevřeně celkově hůře prokreslené...není to nějak drastické jsou v pohodě ale třeba u špuntů Noble 4 se rozdíl projevil fakt markantně (v porovnání s X7+AM2).
Nejvíc se mi líbila X5 se sluchátky NAD Viso HP50, to je skutečně dobrý příjemný poslech. NADy mají super prostor a i průser výšek není nějak slyšet - povedená kombinace.

Celkově se dá říct že se jedná o solidní přehrávač s odpovídající cenou. Je ale fakt že pokud bychom hodnotili pouze zvuk tak to za ty prachy zase takové terno není. Zní dobře, relaxovaně, poslouchá se dobře ale taky nějak extra nezaujme.
Sinuhet1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zara 29. 3. 2017 08:26

Offline mode ve Spotify nepoužitelný. Neskutečně zabugovaný firmware.
zara
Junior

Odeslat příspěvekod VobludaVobluda 4. 4. 2017 12:50

Rekl bych, ze je to problem Savantu, ktere jsou hodne citlive, zejmena pokud pouzivas origo kabel. V mem pripade bylo Mojo nepouzitelne se Savantama v metru ale feritovy prstenec to hodne zlepsil (na ebay 5ks za 2-3 EUR i s postou).

Hynex píše:Mě na srazu zvukově neohromil, víceméně podle mě nijak co se týče zvuku nepřesahuje svojí cenovou kategorii. A na Savantech šumí ...
VobludaVobluda
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 4. 4. 2017 13:08

Šum je spíš problém přehrávače ne? To že jsou sluchátka citlivá ještě automaricky neznačí, že budou šumět. Já tedy tu X5iii nezkoušel, ale Savanty zase nejsou ultracitlivý sluchátka a pokud byl na nich šum z FiiA zřetelný, tak bych z toho Savanty nevinil. Já si tedy nevzpomínám ani, že by my šuměly na Moju. Sbírali mi interference od telefonu to jo, ale šum si nevybavuju.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 4. 4. 2017 14:46

1) Každý člověk je na šum jinak citlivý, někdo ho slyší všude, někdo skoro nikde.

2) Některá sluchátka jsou na to citlivější než jiná, ale nikdy to není problém jejich, ale jen a pouze nedokonalých přehrávačů/zesilovačů.

3) Cpát nějaké odpory a podobné před sluchátka možná pomůže se šumem, ale v 95% případů i znatelně ublíží výslednému zvuku.

4) Fiio X5 mk3 prostě šumí víc než je teď běžný standard a patří to mezi jeho slabosti.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Bína 18. 4. 2017 12:30

Bína
Sluchátkový recenzent

Předchozí stránka