Lightning redukce s kvalitním výstupem

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Alpha8520 18. 5. 2017 14:12

Vzhledem k iPhonu 7 bez jacku předpokládám, že se audio řeší DACem v připojeném zařízení přes lightning. Neřešil někdo kvalitní DAC redukci z lightningu na jack, která by nějak rozumně utáhla kvalitnější sluchátka? Ano jsou tu Fiia apod., ale to se mi tahat s telefonem nechce, spíš mi jde o řešení ala apple redukce na jack (kus drátu), která má ale o trochu blíž k audiofilství :-D

iPhone zvažuji, ale předpokládám, že ta 10 dolarová redukce bude tragédie, co je v balení a přechod na bluetooth, nedejbože přímo lightning sluchátka nezvažuju. Sluchátka mám většinou kolem 5 tisíc ( v posledních letech fidue A73, nějaké trinity, Vsonic GR01)
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 19. 5. 2017 10:44

Myslím, že zrovna u těch sluchátek co uvádíš Ti udělá originál redukce službu dostatečnou. Budeš-li se pídit po audiofilském řešení, tak by si se mohl dostat jen s redukcí cenově nad ceny sluchátek, což smysl nemá. To už je lepší koupit kvalitnější sluchátka s odpojitelným kabelem a k nim aftermarket kabel s lightning konektorem nebo kabel s modrým zubem.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alpha8520 19. 5. 2017 13:48

Já právě pořád nechápu, jak to přes ten lightning funguje, jelikož pokud si koupím kabel s lightningem pro odpojitelné špunty, tak opět musí být DAC na kabelu ne? Kdesi jsem četl dokonce, že DAC z telefonu nezmizel, a lightning dokáže přenášet analog, pak mi ale nesedí to, proč má ta redukce vlastní audio čip.
Opravdu si myslíš, že mi dokáže ten čip v redukci podat stejnou kvalitu jak dřívější Cirrus Logic čip v 6S?
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 19. 5. 2017 14:13

Dac v novém iphonu skutečně je, ale slouží pouze pro reproduktory. Lightning přenáší jen digitál, proto je v něm schovaný miniaturní Dac. Oproti starším iphonum má nižší výstupní impedanci (vhodné pro tlakové ineary) a i měřením vychází dost slušně. To že Apple přesunul jeden malinký čip z vnitřku iphonum do kabelů nic moc neznamená.
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Alpha8520 19. 5. 2017 15:14

Takže ta redukce není degradace výstupu oproti předešlé generaci? :O To jsem docela příjemně překvapen.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2017 07:32

Nic take ale Bina nenapisal.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Alpha8520 20. 5. 2017 08:02

Bína píše:To že Apple přesunul jeden malinký čip z vnitřku iphonum do kabelů nic moc neznamená.

Já si myslím, že ano, ale možná to myslel jinak
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod wikxzen 20. 5. 2017 11:18

Řeš to až v případě, že iPhone 7 (nebo Plus) si opravdu pořídíš a při posleších hudby nebudeš spokojený. Má zkušenost je taková, že na streamovanou hudbu (Spotify, YouTube atd.) a běžné mp3, mp4 formáty atd. je to víceméně jedno. Samozřejmě, pokud jsi vyznavač Hi-Res formátů a nemůžeš bez toho každý den žít, tak má smysl investovat do něčeho lepšího než je původní redukce od Apple.
Jinak tu je ještě možnost jít do iP6 - až takové rozdíly mezi nimi nejsou. A víceméně hlavně ušetříš, protože firma Apple bude iP6 podporovat ještě hodně let (asi 5 let) z hlediska aktualizací iOS.
X-Pro2 • 16~55/2.8 • 50~140/2.8 • 16/1.4 • 23/1.4 • 56/1.2 • 80/2.8 • 90/2
Godox TT685 • Sennheiser MKE 440 SSM • Capture One 20 Pro
wikxzen
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 5. 2017 11:27

Alpha8520 píše:Já si myslím, že ano, ale možná to myslel jinak

Ten miničipik v kabli môže veľmi ťažko zodpovedať tomu čo je v telefone. Nehovoriac o celej implementacii a sučiastkach.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Carabei 20. 5. 2017 12:40

Zkus se podívat na Nexum Aqua, zlepšení proti iPhonu je znatelné a velikost stále přijatelná. Pokud bys chtěl jít výš, tak Audioquest Dragonfly, velikost flashky se docela ztratí.
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod marts 20. 5. 2017 16:27

Měření říkají, že originální Apple redukce je na tom velmi dobře http://www.kenrockwell.com/apple/lightn ... uality.htm
marts
Expert

Odeslat příspěvekod pHp 30. 5. 2017 14:14

FiiO i1 už se někde prodává (u nás si ještě máme počkat).
Shanling UP s výborným DACem, miniaturní, na výstavě byl dost oblíbený. Navíc jde připojit k PC a k většině Androidu. Cena vostřejší.
pHp
Mírně pokročilý