Novinky z Asie - přehrávače

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 2. 2019 18:54

To si prave nemyslim, prave HE400i potrebuju vybudenie z externeho zosiku alebo fakt vykonneho DAPu, aspon co som ja laboroval. Ale ako pises, pocuvat sa to da, len tomu nieco bude chybat.
Chord Mojo+Hiby R3 ► iBasso IT04, IT01s | AQ Dragonfly Red ► AQ NightOwl Carbon
SG S10 ► iBasso CF01+FiiO FH7, Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 2. 2019 19:22

Však nikdo neříká, že to je konečná. Většina začátečníků začne sluchátky a zdrojem hudby a pak buď pokračuje nákupy nebo ne.
Jen, jak psal kolega vedle ve vlákně, bych to nedramatizoval tak, že to nebude hrát když to nepřipojíš k drátům vysokyho napětí.
ISO 12800 - blog o fotografování
https://iso12800.cz/
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 2. 2019 19:48

Jasně hrát to bude. Též jsem si tím prošel. Ale i v této oblasti platí stejně jako všude jinde, že když chceš mít opičku, musíš mít na banány.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomNovis 14. 2. 2019 21:57

Vezmu to podle sebe.
Měl jsem:
telefon+kz zst =spokojenost
telefon+rha t20i=větší spokojenost
Shanling m1+rha t20i=větší spokojenost
M1+hd6xx=opět posun k lepšímu (jeden den trvalo než přišel zesik)
M1+hd6xx+fiio e12=neumím si představit lepší zvuk

vím že existuje opět ne ceka posun dál :D
Podle mě se musí člověk proposlouchat dal a každý krok vpred mu přijde super, ale krok zpět si moc neumí představit ;)

Hodně z toho dělá jiste i placebo efekt, ale je to fajn :D
TomNovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 14. 2. 2019 22:22

Budiž ti přáno, dal jsem si teď schválně blind test (Hotel California, Esbjörn Svensson Trio, Bach) M0 -> s Atomem/bez něj -> HD600 a nepoznal jsem, kdy tam byl. Což může znamenat tři věci:
1) Zvuk z M0 je tak dobrý, že je srovnatelný s budget stand alone zesilovačem
2) Zvuk M0 ani Atomu není žádný velký zázrak i přes perfektní naměřená čísla
3) Jsem polohluchý. To by mě mrzelo, ale zase mě ta end game sestava nebude moc stát :)
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 2. 2019 23:16

ondrasheq: Předpokládám, že nahrávky jsou v kvalitě Flac 16/44,1, nebo výš?
Je možné, že třeba zatím nevíš jak to poznat. Spousta lidí nepozná rozdíl mezi mp3 320kbps a Flacem 16/44,1, protože neví na co se soustředit. Já třeba slyším rozdíl, jestli je u Mojo použit USB vstup, nebo optický vstup a na témže počítači, se stejným přehrávačem na stejné hudbě. Ale vím na co se zaměřit a samozřejmě na skladbě, kterou dobře znám. A pokud to prostě neslyšíš, není se zač stydět a jak sám píšeš, ušetříš spoustu peněz. Lidi v hifi platí za často minimální rozdíly desetitisícové, nebo i vyšší částky.
Co se týče M0 a Atomu, netroufám si soudit, neslyšel jsem ani jedno.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomNovis 15. 2. 2019 14:12

Dnes jsem to zkoušel bez zesilovaxe a s ním. Rozdil bych asi na slepo taky nepoznal, ale když jsem hledal to a to, tak to tam bylo a někde ne.
TomNovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 2. 2019 14:49

By mě i celkem zajímalo co/jak vlastně takový sluchátkový zesilovač zesiluje, když na vstupu má vždycky silnější signál (line out = aspoň u M0 max volume) než co pak pouští ven do sluchátek :)
U výkonných zesilovačů pro repro je to jasné, tady mi ten mechanismus nějak uniká.

martas38: jo, samé FLACy. Ale je pravda, že ani samotné 600 ještě nemám pořádně naposlouchané (mám je asi měsíc). Uvidím časem.
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomNovis 15. 2. 2019 15:04

To mě taky, zatim tomu říkám kouzlo a měří se to v mW :)
M1 má výstupní úroveň 80mW @ 32 Ohmů.
TomNovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 2. 2019 15:10

Atom má 1W @ 32 Ohm. Takže zesílení asi nemusí souviset s hlasitostí. I když teda M0 dá přijatelnou hlasitost pro HD600 někde mezi 50-70/100 na low gain, Atom mezi 40-60/100 low gain, to není skoro žádný rozdíl.
Nic, sorry za offtopic.
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomNovis 15. 2. 2019 15:35

S větším výkonem dokáže od sebe zesilovač oddělit jednotlivé frekvence a zlepšit dynamiku. Když tam není výkon tak to třeba hraje, ale je to víc slité dohromady a nástup frekvenci nema takový duraz. Tohle jsem někde slysel, z mý hlavy to není.
TomNovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 15. 2. 2019 15:40

Že by teda ten Atom nebyl až tak dobrý? Na to jak je chválený se mi to nezdá. Já můžu porovnat zvuk ze Shanling M1 přímo, nebo po propojení s Mojo přes USB. Rozdíl ve zvuku je teda dost velký. Krom detailů, které se na Moju objeví a na M1 nejsou (jak píše TomNovis) je také na Mojo mnohem lepší podání prostoru, separace nástrojů, zvuk je plnější, hutnější. Totéž můžu říct i o HiBy R3, byť to je na tom líp, než M1, ale i tam je rozdíl v porovnání zvuku velký a okamžitě slyšitelný.
Mimochodem M0 nemá fixní line out? To mě docela překvapuje, protože M1 ho fixní má (nemá vliv na sílu výstupního signálu volume).
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 2. 2019 15:49

Fixní line out má, jen jsem chtěl upřesnit, že je to ekvivalent max. volume v "headphone" režimu.
Rozhodně mě nepovažuj za bernou minci pokud jde o Atom :D HD600 nemám naposlouchané, muziku, kterou teď poslouchám taky ne (začal jsem s jazzem).
ondrasheq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 2. 2019 15:59

Já myslel, že line-out má oproti sluchátkovému výstupu vysokou impedanci a nemůže dojít k přebuzení zesilovače se kterým je propojen, tedy ne že je to ekvivalent sluchátkového výstupu na max. Ale tomuhle až tak nerozumím, elektro vzdělání sice mám, ale jen energetiku.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 15. 2. 2019 18:37

Pánové prosím, myslíte že by bylo možný věnovat se více tématu vlákna a méně offtopicum? Určitě pro svoje úvahy budete umět najít vhodnější vlákno v rámci AVmanie. Dík
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka