DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod weefaa 26. 3. 2019 18:57

Je mi jasné, že popis zvládne samou chválu, ale čekal jsem u digitálního transportu řekněme shodný výsledek. I u HIFIBERRY DIGI+ PRO je psán galvanický izolátor a říkám si, zda má smysl si připlatit právě za Allo, které beru jako best value. Signature je mimo a nesmyslná koupě vzhledem k využití. Je ale milou zprávou, že by měl stačit standardní zdroj pro RPi a není nutné jít například do iFI power,
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 3. 2019 20:02

No vieš, závisí k čomu ten transport chceš mat... k akej zvukovke. Pokiaľ tam zaradis nejakú lowend DAC do 100eur ako napr. Fx-audio x-6, netreba to preháňať a kupovať hneď Signature nemá zmysel, ale ak máš dačo lepšie... Ten reťazec treba vždy brať ako celok a tak treba vyberať komponenty.
Inak ak by bol záujem, ten ifi ipower 5v by som možno pustil,asi už s raspberry nebudem laborovat.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 3. 2019 01:12

weefaa: výsledek shodný nebude. Řekl bych, že dost bude záležet na časování toho transportu. Pokud je to špatné, zvuk ztrácí na prostoru a zní to mdle, zastřeně, pokud je to hodně špatné vznikají takové pisklavé pazvuky, ucho je na to hodně citlivé. Ten jev se jmenuje jitter. Dál tam bude asi mít vliv i rušení. Člověk si řekne, že jsou to jen jedničky a nuly a musí to být stejné, ale není tomu tak. Když připojím Mojo k PC a k DAPům Shanling M1 a HiBy R3 přes USB, měl by být zvuk stejný, ale není. Přitom by přehrávač (ať už DAP, nebo PC) měl jen rozpohybovat jedničky a nuly. Ale ty jedničky a nuly se mohou vlivem nekvalitní cesty (rušení) ztrácet. Patrně to nějaký algoritmus dopočítává a ty chyby opravuje, ale jde o to jak a jak je to slyšet.
Jak píše _daRK, záleží na tom, co s tím budeš krmit. Pokud to bude DAC za dvacet tisíc, šel bych do Allo. Pokud to bude DAC za tisícovku, asi bych ten transport moc nehrotil.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bio 6. 4. 2019 20:47

A tohle by k "horsimu" DACu nestacilo ?

https://www.audiophonics.fr/en/dac-and- ... -9638.html
bio
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 4. 2019 20:56

To je otázka. Horšímu DACu s USB vstupem by dost možná stačilo připojení k malině USB kabelem. Bude záležet na tom DACu, na kvalitě Digipi+ a hlavně na preferencích posluchače.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 8. 4. 2019 08:47

Já se držím zásady čím míň krabiček tím lépe. V praxi to znamená než kupovat levný digi transport pro levný DAC, tak koupím přímo I2S převodník jako Allo Boss, Katana, DACBerry Pro, nebo jiný. Výhody jsou jasné za málo peněz hodně muziky. Další výhody jsou méně napájecích zdrojů, méně kabelů, lepší přenositelnost apod. Já používám Allo Piano 2.1 + KALI reclocker+RPI3b+. Rpi je napájeno ifi Ipower zdrojem a KALi +Piano jsou napájeny diy lineárním zdrojem.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod weefaa 8. 4. 2019 21:22

@jbajci - souhlasím, ale pokud řešíš transport do lepšího DACu, nebo potřebuješ DAC s více vstupy, tak ti tebou vyjmenované nepomohou.

Když tu padl několikrát lineární zdroj, máte tipy ke koupi hotového výrobku mimo iFi?
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 8. 4. 2019 21:28

Nějaké hotové lineární zdroje se dají koupit na Ali. Jak je to s jejich kvalitou netuším
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... +supply+5v
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 9. 4. 2019 15:35

včera jsem se dočetl na fóru ( https://www.diyaudio.com/forums/power-s ... ost5755349), že Allo dokončilo testování Nirvany. Má to mít lepší parametry jak ifi Ipower. Kromě toho by měli pracovat také na lineárním zdroji se dvěma výstupy a vylepšeném usb výstupu z RPI3B+: http://moodeaudio.org/forum/showthread.php?tid=1257.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod Pixxel 10. 4. 2019 14:14

Za mě než použít drahý spínaný zdroj od ifi, tak je mnohem lepší kupit toroidek a udělat nebo koupit si k tomu regulator napětí s 7805kama. Výjde to mnohem levněji a je to nefalšovaný lineární zdroj.

to jbajci: co používáš za SW na piano 2.1+kali? Nestává se ti, že při přehrávání hudby ti hudba začně syčet?
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 10. 4. 2019 15:42

ještě k tomu zdroji, používám tento: https://www.amb.org/audio/sigma11/
Teď se k němu vyrábí krabice, jak bude hotovo přidám i foto.

to Pixxel: střídám Volumio a Moode. Aktuálně mám Moode 4.4 s úpravou podle tohoto odkazu: http://moodeaudio.org/forum/showthread.php?tid=901

Zkoušel jsem i Moode 5 RC1, tam při zesilování a zeslabování vypadává levý kanál, ale jinak dobrý. Ani na jednom SW jsem se nesetkal se syčením či jinými pazvuky.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod weefaa 10. 4. 2019 20:45

@Pixxel četl jsem, jak jsi popisoval svůj DYI zdroj a raději bych taky svůj dle mých představ, ale úplně tomu nehovím a nemám nikoho v okolí. Ideálně bych to rád využil do větší "krabice" a rovnou více zdrojů.
Mac Mini M1 > iFi ZEN DAC Signature V2 (iFi iPower2 )> SP Audio SC1 > FELIKS Audio Echo MK2 > Forza Audio Noir Hybrid HPC > ZMF VC.
weefaa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 11. 4. 2019 10:09

Tady tato destička ti zařídí přeměnu AC napětí toroidu na přesných lineárních 5V ale jenom 1,5A. Chtělo by to použít dvě takové destičky paralelně ale vůbec netuším jestli by to bylo košér:).

jbajci: taky mám moode 4.4 s těma úpravama plus ještě nastavení pro IR ovládání. Občas mi to někdy zvuk začně skvrčet a syčet. Občas pomůže vypnutí a zapnutí. Poslední tři měsíce v kuse mi to nedělalo a předevčírem se to znova objevilo. Zaregistroval jsem totiž problém, že moode 4.4 obsahuje nějaké nové jadro či cosik, které není kompatibilní s Kali. Tedy Kali není kompatibilní s novým SW. Prý pomáhá nastavit zvuk na 386khz/32bit. To jsem zkoušel ale stejně to kdysik nepomohlo. Mohl by si mi prosím poslat report nastavení tvého moodeaudia? Díky
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelkr 10. 6. 2019 12:19

Ahoj všichni, jsem zde na fóru nový a tak bych chtěl především poděkovat všem diskutujícím za jejich otázky a odpovědi, které mi pomohly překonat prvotní sžívání s raspíkem:-) Posílám fotky svého zařízení, které je vybavené Raspberry B3+, DAC IQAudio, napájeným USB hubem a dotykovým displejem. Vestavěn je i 128GB SSD pro "příruční" sbírku nahrávek. Jako systém jsem použil Volumio spolu s pluginem Nanosound CD, který umožňuje přehrávat z externí CD mechaniky hudbu a ripovat ji do flac. Vše se ovládá dotykovým displejem, hlasitost, vypínání, posun v playlistu dálkovým ovládáním nebo přes webové rozhraní v mobilu či tabletu.
DSC_6402A.jpg

Druhý systém je koncipován jako "doplněk pracovního stolu manažera" :-)) Je zde sedmipalcový dotykový displej, vestavěný zesilovač cca 2x10 W s možností připojení externích reprosoustav. Vestavěné repro jsou z "Alíka" ale vcelku hrají slušně. Televizní tuner umožní sledovat DVBT televizi či rozhlas, Raspberry je zde opět B3+, tentokrát bez extra DAC převodníku. Systém je zde LibreELEC a nadstavbou Kodi.
DSC_6491A.jpg
pavelkr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 6. 2019 13:03

Paradne to vyzera, normalne mi chvilu (ale fakt len na chvilu :-) ) bolo luto, ze som tieto RPicka zabalil.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků