DIY audio riešenia - Raspberry Pi (Hifiberry, IQaudIO....)

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sláveček 13. 9. 2018 12:07

@martas38
kde to je predpokladám na jednom zásuv. okruhu pod 16A ističom. To by ste sa divili čo všetko ľudia majú pod jednou zásuvkou 16A.. :-))
Ide o to že tá elektronika - relé/obvody v Sonoff sú max. dimenzované na záťaž veľmi krátkodobú 10A na ovládaciu zásuvku výstupu. Takisto nemôžete naraz všetky 4 zásuvky zaťažiť na max. 10A pochopiteľne. Buď by vám tam niečo zhorelo v Sonoff alebo zhodilo 16A istič.
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2018 12:23

Ano je to jeden zásuvkový obvod jištěný 16A. Přehlédl jsem, že je řeč o dálkově ovládané zásuvce, tak se omlouvám.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Sláveček 14. 9. 2018 14:56

Asi takto to nejak vyzerá z kompletované + IOS APP ovládanie.
IMG_2777.jpg

IMG_2778.jpg

IMG_2779.png
TV:Panasonic TX-L50ET60E
PC DAC Infrasonic Quartet+Onkyo TX-NR545+repro5.1:HARMAN/KARDON HKTS 5+VMA-II 2p
PC:DAC-HiFimeDIY Sabre USB DAC 2+SAMSON Media O.N.E 4a+AKG550 MkII, RPi2+ALLO Boss DAC 1.2+Onkyo TX-NR545/Pureaudio+VMA-II 2p
Sláveček
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 9. 2018 16:08

Keby niekto mal zaujem, predavam svoje zasoby, aktualne pocuvam hudbu skor cez BT sluchatka alebo Allo Boss.
viewtopic.php?f=1872&t=1291917
viewtopic.php?f=1872&t=1291891
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 23. 9. 2018 18:09

Tak bych nějakému začínajícímu zoufalci jako jsem já popsal předchozíchšest hodin hraní s raPi...aby si rozmyslel, do čeho se pouští...
Během prázdnin jsem pořešil Magni 3 k mým He-4XX a chtěl jsem nějaký DAP na doma. Mám M1 na ven (spokojenost) a chtěl jsem něco stolního co by bylo schopné přehrávat sbírku stažené muziky. Žádný on-line požadavky, prosté přehrávání z USB nebo SD. Nic smysluplného (a za smysluplné peníze) hotového se mi nepovedlo najít, tak jsem si říkal, že zkusím tenhle projekt a se uvidí. Si vyhraju a třeba to bude nejenom k poslechu.
Nu přečetl jsem mnoho (ale jak se ukazuje, asi ne dost..), zakoupil Raspberry 3B+ s Allo Boss DAC 1.2. a jen tak zlehka, že to zkusím.
Jo a zkratka ještě o mně: Vystudovaný programování telekomunikačních systémů a další podobný věcí, ale už je to nějákej pátek. ABSOLUTNĚ žádný zkušenosti s Linuxem.
Staženou image DietPi s AlloGUI, vcelku tlustý zdroj (3A), kabelem k routeru aby to mělo datový krmení, přes HDMI k telce.
No... takto se vůbec nerozběhlo. Laborování s připojením a nic
Pokus číslo další, stažení Max2play. To se pro změnu rozběhlo bez problémů, nicméně
nastartovalo jen do Desktopu, žádná jejich aplikace. Spustit lze KODI (stejně jako na šicím stroji manželky) a funguje bezvadně. Načte ext. disk a přehraje kde co. Ovládání čímkoli včetně ovladače od televize. Jediný dnešní pozitivum.
Nechávám Max2play v záloze a instaluji Volumio.
Rozjede se na první šťouch ale zkončí na login:
Tam naopak začne nekonečnej řetěz možností hesel a kombinací webových rad. No a co? No nic.
Jen podél cesty poznamenám, že všechny postupy přesně podle webových "getting started" včetně zkoušení se připojit z dalších zařízení na té samé síti.
Pokus číslo další (Cimrman povídal, že jich bude 36... no to mne picne)
Nahrávám DietPi na menší kartu a to se oproti první instanci rozjede. Dobrý, vidím světlo na konci tunelu. Jen mi neřekli, že to není ten můj...
Asi nekonečný koloběh upgradů a instalací lemovaný "unable to resolve..." "install update..."
Končí mi Tequila a dnešní příděl trpělivosti. Možná jsem debil, možná mám smůlu,nebo jen někde nejede nějaký aktualizační server, či služba nebo tak něco...prostě první krok. Do velké neznáme díry s názvem Linuxový distro...Budu dál číst, dál se učit, dál zkoušet. Dneska jdu dělat poličku na kytky, ta záleží jen na mne.
Tomu kdo chce s raPi začít, bych přál kliku, to se neochodí nikdy a pokud začíná z nuly jako já, někde na drátě někoho, kdo už si to úspěšně prošel. Hračka je to skvělá, myslím, že to asi nechce ani moc znát, ale tu trošku, co je potřeba, je potřeba mít kamarádství s linuxem a jeho světem (že se třeba nestíhá psát o aktualizacích a nových věcech, protože ten kdo je IN to má v malíku"). Pro někoho, kdo chce zapojit a hrát? No nevím, všechny zkoušené aplikace slibovali, ale asi to funfovalo v některé z přechozích verzích. prostě tak JAK JE TO POPISOVANÉ NA DietPi, MAX2PLAY, VOLUMIO to NEJEDE
Prostě to ale zkuste, třeba budete mít s vaším železem kliku. Nebo se hodně naučíte :hm
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 9. 2018 20:46

Já jsem teda donedávna neměl žádné zkušenosti s rpi (byť s linuxem ano, ale jeho znalosti jsem k rozchození těch mašinek nijak zvlášť nepotřeboval) a teď mám dvě funkční maliny, na jedné Volumio, na druhé Kodi pod OSMC a vše jede jak má a nástavby linuxu se o vše starají sami včetně aktualizací. Ty linuxové distribuce pod kterými to jede nevyžadují prakticky žádný zásah uživatele během instalace a jede to hned jak má. Jediné co člověk potřebuje vědět je, na jaké IP je dané zařízení a jaké má nastavené jméno a heslo pro přihlášení přes SSH, ale to je naprosto jasně uvedeno na stránkách distribucí. To mně mnohem větší problém dělalo poskládat ty krabičky :-D Tak nevím kde je problém. Možná v uživateli, možná v SD kartě, nebo jejím naformátování, možná ve výběru distribuce pod kterou Kodi jede. Bez problémů je OpenELEC, LibreELEC, nebo OSMC. Volumio mně jelo hned na první dobrou.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jbajci 24. 9. 2018 08:33

Taktéž myslím, že to Vladas vzal ze špatného ( uživatelsky obtížnějšího ) konce. Pro instalaci Volumia opravdu není potřeba znát základy linuxu a pro základní přehrávání z USB či SD karty je naprosto vyhovující. Instalace zabere cca 10 min. Stehně fungovalo Runeaudio, OpenELEC, LibreELEC, nebo OSMC jak píše Martas. Při instalaci Moode audio už jsem musel hledat podporu na fórech, jelikož žádné znalosti z oblasti linuxu nemám. S nefunkčností Volumia jsem se po celkem cca 15 instalacích nesetkal. Odzkoušené to mám s Allo Usbridge, Boss, Digione a Pianem.
jbajci
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 9. 2018 09:34

Vladas77: "Tam naopak začne nekonečnej řetěz možností hesel a kombinací webových rad. No a co? No nic." - tu bude problem len medzi klavesnicou a stolickou, ale to iste tusis aj sam. Podla navodu to musi ist, len treba pohladat normalny navod. Par stranok dozadu som pisal pomerne podrobny navod po slovensky pre instalaciu MoodeAudio. To by si mohol zvladnut. Ten tvoj prispevok je zufaly, ale nemas tam ziadne konkretne otazky. Inak ten Allo BOSS 1.2 je fakt super zvukovo, tak tomu este povenuj trochu casu a skus nejake lepsie navody. Linux nepotrebujes poznat a to, ze si byvaly programator ti nejako nepomoze... mozno len kvoli technickemu pohladu, ale ten ti je evidentne na dve veci.
Volumio som uz instaloval davno, ale s Moode ti viem pomoct. Prip. ak by som bol v koncoch, tak ti na tvoje naklady poslem nainstalovanu kartu. Budes vsak musiet vediet zistit IP adresu tvojej RPi alebo aspon MAC adresu a v routri si nastavis vlastnu IP. Bez tej IP sa nepohnes.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vladas77 28. 9. 2018 07:41

Díky za podporu, věděl jsem od začátku, že bude problém mezi židlí a klávesnicí...
Jestli někomu přišel příspěvek zoufalý, tak to moc nepochopil ale to zase chápu já. Byl to jen takový ironický povzdech nad sebou. A protože vzdělání mi dala Žilinská, teraz "univerzita" tak vím své, jak prakticky nikdo z našich slovenských přátel nechápal, čemu jsme se tenkrát nad Cimrmany smáli.
_daRK v poho? Programátor nejsem, k tomu je potřeba mít nějaké nadání, hrabu se v železe a něčem jako EMC. A jezdím školit kolegy z vašho governmentu do Blavy
Myslím, že reálný problém v tom prvním "lehce to zkusím" byl v nastavení připojení k netu. Drát je sice drát a i když se mi povedlo se připojit a ještě to nekomplikovat wifinou, tak díky omezení které jsou na routeru spoustu portů a služeb nefunguje. Thats all. Zkusím nad tím převzít kontrolu (po administraci někým jiným) a věřím, že potom na první dobrou. Dám vědět
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 9. 2018 13:01

Vladas: Co se týče distribucí tak bych fakt zkusil výše jmenované distribuce - na Kodi OpenELEC nebo LibreELEC , nebo na hudbu pro začátek Volumio stažené z oficiálních stránek těchto distribucí. Nemají problém rozeznat připojený hardware a ani nepoužívají žádné "exotické" porty pro připojení. Pak ze staženého obrazu musíš vytvořit bootovací SD kartu. Karta by měla být naformátována na FAT. O vše by se měl postarat např. program Etcher.
Co se wifi týče, ta vestavěná je nic moc. Já používám TP-LINK TL-WN725N v2 wifi adaptér ze stránek rpishop a systém ji hned našel, bez potřeby cokoliv nastavovat. Ale jak píšeš drát je drát.
Kdybys cokoliv potřeboval, tak napiš sem nebo pošli SZ a co budu vědět poradím.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 10. 2018 15:32

Dnes v noci vysla verzia 4.3.
Su tam dake novinky v GUI, ale hlavne (vraj) pouzitelny Spotify Connect. A prvy krat je dostupny in-place update z verzie 4.2 bez nutnosti cistej instalacie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 1. 10. 2018 19:02

Dneska ráno mi to tweetlo tak zkusim o víkendu aktualizovat. Určitě si však udělám zálohu pač si myslim, že mi to udělá čurbes v mojem nastaveni. Co jsem tak četl tak změny jsou spíše kosmetické. Tak či onak je fajn, že projekt nespí a pracuje se na tom.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 10. 2018 19:56

Prave som sa rozhodol to instalovat a pozeram, ze uz konecne existuje ISO image, takze by to malo byt aj bez tych "linux" znalosti. Uvidime...

Edit: nainstalovane na prvy sup, vsetko funguje, ako ma. Dokonca aj ten Spotify Connect, stacilo len nastavit prihlasenie, defaultnu hlasitost a kvalitu. Skoda, ze to takto cez image subor nemal uz davnejsie. Snad uz som daval novu verziu uplne nanovo posledny krat a uz budu len in-place updaty.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fideee 8. 10. 2018 09:08

Pánové,
co říkáte na změny, co se udály ohledně Katany? :) Počkám na další Volumio soundcheck invitation a dle toho se budu rozhodovat :).
fideee
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 10. 2018 09:31

Ake konkretne zmeny myslis ?
Co sa tyka Katany vseobecne, podla mna to ALLO neodhadol, zamieril do cielovej skupiny hifistov, ktori si ale take nieco nekupia (predsa len raspberry svet nie je pre kazdeho) a radsej investuju to klasickeho DACu ako je ProJect PreBox S2 Navyse, kto by chcel pocuvat na zariadeni, z ktoreho trcia 6 kablov ? Teda ak je clovek na LANke + 2 analogove vystupy do zosiku + 3x (!) napajanie Katany.
Je to len moj nazor... kludne podiskutujme :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků