FIIO X5 2nd baterie

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod uphone 29. 1. 2018 16:25

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat,jestli by jste nevěděl někdo,kam zaslat Fiio x5 2nd na výměnu baterie.Zkoušel jsem napsat na e-mail eshopu headphones.cz.Ti mi však odpověděli,že žádné baterie na výměnu nemají a že mám bombardovat výrobce požadavky,protože jejich požadavky výrobce nezajímají.Díky za odpovědˇ.
uphone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 17:58

Já myslím, že Ti p. Hejtmánek poradil dobře. Jen mám obavu, že ani Tvé požadavky nebude FiiO nikterak řešit. Nehledě na to, že by cena výměny asi nebyla nejnižší. Asi by bylo lepší přehrávač rozebrat a zkusit si na ALI najít náhradu sám. Ale fakt bych zvážil, jestli to má dnes cenu. Ne trhu je už kopa přehrávačů i za menší peníze, která zrovna X5ii podle mne přehraje.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uphone 29. 1. 2018 18:32

No jo no,tak asi koupím nějaký nový DAP.Každpádně díky za odpovědˇ.Jen mě zaráží,že když jsem před necelými dvěma roky vysolil za ten přehrávač 11 táců tak jsem očekával delší životnost.To víš s penězi na tom nejsem nejlíp atˇuž z jakéhokoli důvodu...A to jsem měl v plánu(jelikož mám hodně rád hudbu a dobrý zvuk) si jednou kupit něco jako ibasso dx200.Tedˇradši uvažuji zda-li radějí nejít do reprobeden nějakých regálovek+zesilovač,jestli to není vzhledem k životnosti pro mě lepší investice.Ale to už patří asi do jinýho vlákna.Můžu tě ještě poprosit nadhodit alesponˇ jeden lepší DAP než je Fiio x5 2nd za rozumný peníz.Díky moc. ;-)
Naposledy upravil uphone dne 29. 1. 2018 20:25, celkově upraveno 1
uphone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 19:06

11 ka za X5ii bolí. To chápu. A už máš tu baterku úplně mrtvou? Tak ho otevři a koukni na tom ALI, co můžeš ztratit? Když Ti zvukem vyhovuje, třeba ho resuscituješ.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uphone 29. 1. 2018 20:21

No vydrží hrát tak hodinku a něco.Zkusím to pak rozdělat a mrknout na ALI.Díky moc za rady.
uphone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 1. 2018 20:25

Ještě si vzpomínám, že mi kdysi p. Hejtmánek řekl, že FiiO má ty přehrávače částečně lepený, tak buď opatrnej.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod uphone 29. 1. 2018 20:52

ok,dík.
uphone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Trifidek 29. 1. 2018 23:53

Nevím jestli X5ka má jen jeden článek nebo dva zapojený jako 2p podle fotek a konektoru to vypadá na 2p.
Najít takovou náhradu aby to rozměrově bylo jen podobný bude asi problém...

http://www.lipolbattery.com/lithium%20polymer%20battery.html
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 30. 1. 2018 02:25

Z pohledu Shanlingu( samozrejme Fiio to muze mit jinak), nechat si to vymenit u nas neni problem a stoji to par stovek max. Samozrejme i sam uzivatel ji muze vymenit, je to dost jednoduche.

Problemy ale nastavaji jinde. Pri posilani prehravace do Ciny tu mame dost nakladne postovne na obe strany. A pokud si od nas chce nekdo koupit jen baterku, tak zaplati hodne mastne postovne, protoze samotna baterie se musi posilat nejakym specialnim zpusobem s kupou papirovani. I z toho duvodu se ted pokousime domluvit nejake stredisko na nahradni soucastky v EU.

Toz k problematice baterii v prehravacich.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 30. 1. 2018 08:54

Potíz je v tom,ze baterie se letecky musí posílat v bezpecnostní schránce.Je to opatrení,které má zabránit samovolné explozi,ke které z casu na cas údajne docházelo.takze jedine posílat pozemní cestou(vlak,more).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr63 31. 1. 2018 23:24

Jak píše akburt, objednal jsem před časem baterií do rezervy pro Astell&Kern přehrávač ,protože jsem našel na netu způsob jak jí vyměnit . Prodejce se mě po objednání dotazoval ,jestli nebude v mém státě problém s převzetím ,že má zkušenosti . Opravdu přišla , někdo vícekrát kontroloval a byla přebalena v takové pevné hliníkové obálce .
Co to vyřešit powerbankou ve velikosti přehrávače . Xiaomi 10600 je relativně malá a funguje k naprosté spokojenosti.
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod D_Tomass44 2. 2. 2018 01:10

Já bych to prostě rozdělal, změřil rozměry a obědnal na ebay baterku stejné, nebo menší velikosti.
D_Tomass44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eiben 2. 2. 2018 06:53

Ja jsem objednaval asi 5-6 baterek z Ebay do telefonu a vzdy prisli v normalnim papirovem obalu.
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 2. 2. 2018 16:31

Všem, všem, všem: kontaktovat FiiO na support@fiio.com
Zatím výměna aku u nich problém nebyl. Cena bývala 20-30 USD.

Do do X5 první gen. raději nelézt, protože má celý záda přilepený.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uphone 5. 2. 2018 14:40

Tak Fiio support jsem kontaktoval,chvíli jsme si dopisovali.Oni mi nabídli abych k nim DAP zaslal na výměnu baterie.Ještě mi poslali video návod na výměnu baterie.Když jsem se jich,ale zeptal na celkovou cenu včetně poštovného už mi neodepsali.Myslím si,že posílat DAP do Číny nebude nejlevnější záležitost.A baterii,že by mi poslali do Čech,to mi taky nenabídli.
uphone
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků