Novinka Shanling M5s

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod iljic 4. 12. 2018 00:52

To by mě také zajímalo
Jsem víceméně rozhodnut jej koupit. 10.12. by se měl naskladňovat v headphones.cz. Tak určitě má zkušenosti Bína. :-)
iljic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 4. 12. 2018 01:15

Na ceskem trhu dochazi ke zmene distributora, Shanling od ted najdete u Empetria / Audigo.
Nejde o zadne obchodni rozhodnuti, ale pouze o nasledek smutne udalosti, o ktere me neprislusi mluvit.

Jinak M5s by melo byt v CR v prubehu pristiho tydne.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 4. 12. 2018 10:43

Ešte by ma zaujímalo že či v prípade nastavenia tohto DAPu ako ”bluetooth receiver” je signál konvertovaný pomocou interného dac-u v bluetooth čipe, alebo že či je tento interný dac obídený a následne je čistý digitálny signál spracovávaný až AKM čipmy ?
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 5. 12. 2018 04:35

haweckO píše:Ešte by ma zaujímalo že či v prípade nastavenia tohto DAPu ako ”bluetooth receiver” je signál konvertovaný pomocou interného dac-u v bluetooth čipe, alebo že či je tento interný dac obídený a následne je čistý digitálny signál spracovávaný až AKM čipmy ?


Samozrejme jde signal beze zmeny do AKM DACu, BT receiver s nim nic nedela.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pussyman 26. 12. 2018 00:19

Ahoj, už někdo měl možnost přehrávač poslechnout? Může někdo porovnat s Aune M2? Poprosím o krátkou recenzi, jakmile to bude možné.. Velmi dekuji
Pussyman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalik7 26. 12. 2018 09:37

Mám ho doma od nějakého 20.12. a oproti mému předchozímu cowonu pd je to rozhodně posun vpřed. Zvuk se tedy zdá velmi dobrý. Hlavní výtka směřuje zejména k provedení. Přehrávač je hodně kluzký a držet ho v ruce je poměrně o nervy. Navíc, vepředu sklo, vzadu sklo. Tuhle módu po vzoru telefonů moc nechápu. Jako vypadá to na pohled fajn, ale z uživatelského hlediska je to naprd. Vidím to na pouzdro, pokud to člověk chce nosit sebou v kapse.

Po zvukové stránce vám toho moc neřeknu, nemám tolik zkušeností s ostatnímu přehrávači, tak aspoň řeknu, že za tu dobu, co ho mám, jsem několikrát poslouchat hluboko do noci. Prostě mě to bavilo. Poslouchal jsem pouze nahrávky hires a to klasiku. Užil jsem si zejména vokály a zejména komorní hudbu (Magdalena Kožená má úžasný hlas). Oproti cowonu dostala sluchátka oriveti new primacy nový drajv. Přibylo dost basů, které jsou ale slušně kontrolované, výšky jsou sametové. Bál jsem se toho, že je přehrávač lazen spíše do tepla, ale zatím se zdá, že to věci spíš prospělo.

Výše uvedený popis zvuku berte trochu s rezervou, jak už jsem psal, nemám zrovna moc naposloucháno s jinými přístroji.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod haweckO 29. 12. 2018 12:22

kalik7 vďaka za tvoj komentár k zvuku.

Taká otázočka ešte: Ako je na tom grafické užívatelké rozhranie, myslím tým že či sa systém nezasekáva, či je to pekne plynulé ako napríklad na dobrých/odladených smartphonoch.

PS: akú verziu firmwaru aktuálne používaš?
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalik7 29. 12. 2018 15:38

Firmware mám 2.0 a systém se zdá být svižný, alespoň oproti tomu cowonu určitě. S ovládáním nebyl problém.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 4. 1. 2019 11:40

USB DAC -> vysílání BT LDAC.
Umí to?
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 4. 1. 2019 18:26

kalik7 - môžeš nám napísať ako je na tom tento DAP s výdržou baterií (a že či používaš SE 3.5mm alebo BE 2.5mm jack) ? :)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalik7 5. 1. 2019 12:01

Výdrž? Nejsem schopen odpovědět, neměřil jsem to. Samozřejmě, když to srovnám s PDčkem, je to výrazně někde jinde, PDčko bylo v tomto ohledu king. Relativně malý výdrž (oproti PD) mě moc netrápí, spíš mám obavy o dlouhodobou výdrž, tj. za rok dva tři. Baterie stárnou, ztrácejí kapacitu a tady je baterie nevýměnná (další úžasný moderní trend, někdo by řekl spíš kur.vítko). Aspoň že se dá poslouchat s USB napájením. Na druhou stranu chápu, že u takovýchto malých přenosných zařízeních bude asi celkem problém dělat výměnné baterie. Navíc se to bere asi tak, že je to spotřební elektronika s tím, že vývoj v této oblasti pádí neuvěřitelným tempem. Za pár let budou zae jiná, určitě lepší zařízení, tak proč se otravovat s nějakým starým "šmejdem", že? :hm :-| Používám klasický 3.5 jack.

Panu Hulanovi nejsem schopen odpovědět, nepoužívám BT. Tady bych to směřoval spíš na pana Bínu ;-)
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod Cherubian 7. 1. 2019 20:47

Tak jsem se neudržel a dneska ho objednal. A to jsem se radoval, že mám doma konečně už jenom jeden DAP :-)
DAP: FiiO M17, Cayin N6ii (R01, A01, T01)
CIEM: Lime Ears Aether, Custom Art Harmony 8.2 + Fibae 3
IEM: iBasso IT07, TSMR Land, PENON Globe
Over-Ear: Sennheiser HD 660S + HD650, Shure SRH1540,
Kabely: Han Sound Audio, Effect Audio, Forza Audioworks
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod kalik7 7. 1. 2019 21:26

Tak že by jsme tu byli už dva vlastníci? Jsem zvědavej, co na něj budeš říkat. Co se týče zvuku, jsem spokojený. Problém mám jen s určitým občasným "podivným" chováním, kdy přehrávač např. prapodivně přestane hrát. Naposled se mi to stalo včera, kdy jsem v posteli poslouchal hudbu, přehrávač jsem měl vedle na židli a při rychlým vstaní ke stolu, prostě přestal hrát. Je to trošku duchařina. Aniž by tam byla nějaký viditelná příčina (kromě toho zvednutí se z postele), prostě se přerušil zvuk. Musel jsem pak přehrávač vypnout a zapnout nebo jen znova spustit skladbu. Možná to má co dělat se statickou elektřinou která se dostane do kabelu sluchátek, nevím. Nic jiného mě nenadá. U PD jsem nikdy nic takového nepostřehl :hm
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 8. 1. 2019 03:31

Radek.Hulan píše:USB DAC -> vysílání BT LDAC.
Umí to?


Neumi.

haweckO píše:kalik7 - môžeš nám napísať ako je na tom tento DAP s výdržou baterií (a že či používaš SE 3.5mm alebo BE 2.5mm jack) ? :)


Tedka jsem cetl preview recenze na Headfonics, kde to recenzent zkousel. Vypnuty displej a normalni soubory, 15 hodin. Oproti tomu zapnute DSD, zapnuty displej na maximalni jas, high gain, 6 hodin.

@Kalik Pri tom stavani, nemohl se trochu pohnout jack? Ze zkusenosti vim, ze to cidlo "odpoj sluchatka, pauzni prehravani", muze jednou za cas blbe naskocit.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalik7 8. 1. 2019 07:35

Pr/otočit (lehce) se mohl, vysunout ale nikoliv, jack je v přehrávači docela nafest.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků