Novinka Shanling M5s

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 8. 1. 2019 22:25

Asi si ho taky půjdu poslechnout :-). Je možné, že v dohledné době (1 rok) vyjde silnější verze M7s? Přeci jen trestat jej vysokoimpedančními sluchátky - na to není M5s stavěné. Vyzkouším, uvidím. Vím že vy nesmíte ani naznačovat...
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 9. 1. 2019 02:07

K tem vysoko impedacnim sluchatkum, znam dost uzivatelu co si chvali Senny 600 uz na M3s a s M5s jsou jeste spokojenejsi. Holt lidi :D
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 1. 2019 10:01

razerfan píše:... Je možné, že v dohledné době (1 rok) vyjde silnější verze M7s? Přeci jen trestat jej vysokoimpedančními sluchátky - na to není M5s stavěné...

... nie je žiaden dôvod aby výrobcovia prispôsobovali napäťový rozsah sluchátkového výstupu na moderných prenosných DAPoch nejakým starodávnym 600-ohmovým vykopávkam s nízkou citlivosťou iba preto, že Ty si ich doma pestuješ.
... mimochodom, ako už tu písal Bína, tak na HD600/650 (citlivosť = 102 dB/1V) už M3s/M5s na normálny posluch úplne postačuje.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalik7 9. 1. 2019 16:27

Měl bych pár připomínek k systému:

1. Vypínání je přehrávače je poměrně horor. Přidržím kolečko, pak je potvrzovací dialog, ale mnohdy to musím udělat několikrát, než se mi podaří stisknout potvrzení. Dialog vždy zmizí a já musím opakovat. Je to otravné.

2. Skroling seznamů skladem je trochu nepřesné, ještě jsem se nenaučil jak moc táhnout, abych se dostal tam, kam potřebuju. Jednou moc, podruhé málo. Totéž je u pohybu doprava doleva, tam je to málo citlivé a musím udělat poměrně dlouhý pohyb, abych se dostal do vedlejší nabídky. Snad se to v dalších FW trochu vychytá.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod Vladas77 10. 1. 2019 08:27

Stále se nemohu rozhodnout, jestli M5s nebo Cayin N5iiS...streamovat nepotřebuji, spíš mi jde o praktičnost použití. Dvě karty jsou výhodou ale péče výrobce rozhodně potěší více.
S párováním ke sluchátkům problém nevidím. Na doma HE-4xx, na ven zatím BGVD DMG (paráda :love: ) ale znáte to, sluchátka přicházejí a odcházejí...
Chápu, že M5s je příliš čerstvá, tak těch zkušeností zatím mnoho není. :pozor
Poslední recenze na
https://headfonics.com/2019/01/shanling-m5s-review/
zas taková sláva není. Tedy co do rozsahu oproti jiným recenzím DAPů na tomto webu. Nevím jaký k tomu byl důvod :hm
Tak asi ještě počkat :hm
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 10. 1. 2019 09:34

Uprimne, k tehle recenzi je nutne pristupovat trochu s ohledem na recenzentovi preference. Jak sam pise, basshead a vasnivy uzivatel EQ. Na Headfoncis bych rad prehravace Shanling videl u jineho recenzenta, ale co nadelame. Na Head-Fi tahle recenze sbira zatim dost kritiku od majitelu M5s.

A absence jakychkoliv porovnani s obdobnymi prehravaci a testovani na jedinych in-earech asi mnoha ctenarum nepomuze.

kalik7 píše:1. Vypínání je přehrávače je poměrně horor. Přidržím kolečko, pak je potvrzovací dialog, ale mnohdy to musím udělat několikrát, než se mi podaří stisknout potvrzení. Dialog vždy zmizí a já musím opakovat. Je to otravné.

2. Skroling seznamů skladem je trochu nepřesné, ještě jsem se nenaučil jak moc táhnout, abych se dostal tam, kam potřebuju. Jednou moc, podruhé málo. Totéž je u pohybu doprava doleva, tam je to málo citlivé a musím udělat poměrně dlouhý pohyb, abych se dostal do vedlejší nabídky. Snad se to v dalších FW trochu vychytá.


Potvrzeni vypnuti me taky nejak zlobi. Zkusim prosadit zkraceni doby na 3 sekundy(tech 5 tam zustalo z predchoziho nastaveni, tam to davalo smysl) a nejake razantni zvetseni tlacitek.

Rychlost tahu a apod se porad ladi.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 10. 1. 2019 18:51

Takže, za posledních pár let mi rukama prošlo FiiO, iBasso, AK, COWON a teď i Shanling a musím říct, že takhle překvapenej (v pozitivním slova smyslu) jsem už dlouho nebyl. Po cca 50 hodinách rozehrávání jsem ho dneska poprvé poslechl a jako za mě klobou dolů.

Zvuk je krásně sytej, plnej, "muzikální" s perfektně přirozenejma středama (ale narozdíl od FiiO X5iii nezní jak plácání se v bahně) a co se separace nástrojů týče, tak je lepší, než u mnoha podstatně dražších DAPéček. Nicméně pokud má někdo už hodně teplá sluchátka, tak bych ho před koupí minimálně vyzkoušel.

OS je rychlej a překvapivě dospělej, pár věcí by se ale mohlo ještě doladit. Oceňuju, že běží na vlastním FW, po zkušenostech s FiiO a iBasso už bych do full Androidu znuvu nešel. Kvalita (myslím OS) AK nebo COWON to neni, ale to je pochopitelný.

Nejvíc mě asi překvapila kvalita zpracování, přehrávač vypadá a působí opravdu prémiově a je i příjemně těžký. A hlavně ten polozaoblený design je krásnej na pohled. Tady mám ale jednu výtku. Že v balení není pouzdro, to je OK (Aliexpress to jistí), to není běžný ani u jiných značek, ale že tam není ani ochranná folie na display, to je bez debat fail jako prase.

Mimochodem tu recenzi na Headfonics bych vůbec nebral vážně, snažit se z už tak pěkně plného zvuku drásat basy skrz napálenej EQ, nevím no. Navíc ten týpek je známej basshead...
DAP: FiiO M17, Cayin N6ii (R01, A01, T01)
CIEM: Lime Ears Aether, Custom Art Harmony 8.2 + Fibae 3
IEM: iBasso IT07, TSMR Land, PENON Globe
Over-Ear: Sennheiser HD 660S + HD650, Shure SRH1540,
Kabely: Han Sound Audio, Effect Audio, Forza Audioworks
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 11. 1. 2019 06:23

Cherubian píše:že tam není ani ochranná folie na display, to je bez debat fail jako prase.


Tato zmena oproti starsim prehravacum mi byla vysvetlena takto:

M0 a M5s maji to modni zahnute sklo, na ktere snad existuje specialni tvarovana kryci folie, ale ta je pod patentem.

Samozrejme se tam da dat rovna folie, ale ta se muze i po kratke dobe zacit odlepovat a hlavne to pry vypada moc blbe.

A tak padlo rozhodnuti pro M0 a M5s zadne folie nedelat...
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalik7 16. 1. 2019 10:12

Pár dalších připomínek:

1. Názvy filtrů se ne zcela shodují s názvy filtrů výrobce D/A převodníků. Chtělo by to sjednotit.

Obrázek

2. Občasné problémy s přehráváním pokračují. Včera jsem zkoušel nahrávku DSD256 a krátce po startu skladby (do cca 10s) se objeví zapraskání (výpadky, ruchy), jakoby přehrávač nestíhal přehrávat. Zatím jsem to pozoroval jen u HiRes, protože to přehrávám nejčastěji.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod kubino 18. 1. 2019 11:12

Na zahnuté displeje mobilů existují folie už roky. Jedná se o tzv. aplikaci za mokra, dělají je např. firmy ScreenKnight nebo Spigen. Já to používám na V30 a spokojenost.
Kdo si chce chránit i jiné zařízení, může si koupit podobnou folii a přesný tvar si vytříhnout, ne?
kubino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalik7 19. 1. 2019 09:09

Firmware v2.1
http://en.shanling.com/download/57

Changes and fixes:

1. Added “Recently Added” playlis
2. Added “USB Audio output” setting. Choose between fixed and variable volume when using USB output.
3. Fixed problem causing lowered volume of balanced output while using Airplay.
4. Fixed lag when using SBC in Bluetooth receiver mode.
5. Improved compatibility when connecting to Sony Bluetooth headphones.
6. Fixed problem causing crash of system when trying to play corrupted audio files.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod kalik7 25. 1. 2019 19:13

Dnes jsem dostal z Ali USB kabel, takže jsem mohl propojit M5s a stolní DAC (s výstupem do zesíku a sloupových repro) a kupodivu to hrálo :-) Ještě by to chtělo nějakou apku do telefonu na ovládání.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod kalik7 28. 1. 2019 18:44

Tak mi dnes došel symetrický kabel z Ali, tak jsem zvědavej :-)
Přílohy
kabel.jpg
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod kalik7 28. 1. 2019 23:02

Wow, just wow!

Pánové, musím se s vámi podělit! Když jsem to strčil do uší, něco mi ihned řeklo, tady je něco jinak, hned první sekundy! Ok, asi se mi to zdálo. Před hodinou jsem si lehl do postele a začal pouštět hudbu, jednu druhou, třetí, desátou. To není možný, říkám si. Zvuk se neskutečně projasnil, zadefinoval, uhladil, zpřesnil, basy, středy, vše. Doufal jsem alespoň v malý posun, ale tak masivní, to jsem nečekal! Nevím, čím to je, jestli kabelem nebo tím symetrickým výstupem, nebo obojím. Ten přehrávač, vlastně celý řetězec se posunul o minimálně jeden level výš! Jdu spát, zejtra vstávám, ale nejradši bych poslouchal dál!
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod inkvizition 30. 1. 2019 15:28

Zdravím, mám pár dotazů ohledně tohoto přehrávače...

-Jak je na tom kvalita kolečka? Na M3s se občas sekalo a celkově scrolování bylo dost chaotické, málokdy se dalo pohodlně trefit na konkrétní položku... Nebo je to jako u M0, že kromě volume je kolečko nevyužité?
- Jak je zpracované chlazení, opět srovnání s M3s, které topilo jak o život, pokud jsem s tím usnul a padla na něj peřina, tak byl doslova žhavý
- V současné době není podporován žádný streaming přes wifi, plánuje se něco dodělat, nebo smůla? Vzhledem k charakteru zařízení samozřejmě i offline. K čemu ta WiFi vlastně teď je? Jen pro DLNA?

A trochu mimo mísu... je v současnosti na trhu něco zvukem podobného, v možností offline/online streamu ze spotify/tidal a symetrickým 2,5mm výstupem, LDAC a ideálně i lepší výdrží do stejné ceny?

Děkuju moc za odpověď, pokud nějaká bude :)
inkvizition
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků