Novinka Shanling M5s

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalik7 30. 1. 2019 17:52

Povím svojí (omezenou) zkušenost:
- kolečko ovládá pouze hlasitost a on/off, běhá dobře, snad jen mačkat jde až snad příliš snadno. Tady by více tuhosti neškodilo. Úprava hlasitosti přes kolečko mi ale vyhovuje.
- se symetrikou a usb zapojeným se přehrávač zahřívá odhadem tak na 40-45°C, je teplý, nicméně ne horký. Pod peřinu ho nedávám, tak nevím, o kolik se to více ohřeje.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod Petrsvi 6. 2. 2019 22:07

Zdravím,

uvažuji o koupě Shanling M5s a chtěl jsem se zeptat majitelů jak jsou spokojeni. Měl jsem FiiO X5 III ale Android byl katastrofa. Díval jsem se na recenze a vychází vcelku dobře. Ještě jsem přemýšlel o Astell & Kern AK70 Mk II i když je o něco dražší. Co poradíte?
Díky za odpověď
Petrsvi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kalik7 7. 2. 2019 08:32

Já jsem spokojený, zvuk se mi moc líbí. Ze sluchátek to myslím vytáhlo maximum a kdybych chtěl něco upgradovat, byly by to právě sluchátka, i když jsem s nimi teď maximálně spokojený. Mám jen strach, že kdybych chtěl nějaký skutečný upgrade, vysolím za to pálku a to se mi zrovna moc (teď) nechce. Uvidíme časem.

Jinak přehrývač je fajn, některé mušky (zdá se softwarového rázu) určitě výrobce časem odstraní a bude to fajn. Větší vítka jde snad jen za onou skleněnou povrchovou úpravou, která je dost kluzká a špatně to drží na nakloněných površích. Odolnost proti poškrábání neumím posoudit, chovám se k tomu slušně. Bud muset koupit futrál, aby člověk neměl furt strach, že to někde rozseká.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 7. 2. 2019 09:33

Za výprodejovou cenu AK70 II nemá konkurenci, hlavně je prost softwarových mušek.
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalik7 6. 3. 2019 20:25

Shanling M5s Firmware 2.2 notes

Changes and fixes:
1. Added “All songs” option into artist and composer browsing.
2. Fixed problem causing lowered volume.
3. Improved system performance while playing Hi-Res files.
4. If name of artist is too long, it will automatically scroll on playback screen.
5. Other bug fixes and system changes.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 7. 3. 2019 17:07

Dlouho jsem tady nevidel Frantu.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod inkvizition 7. 3. 2019 17:39

Pravda, taky jsem se divil, že se neprihasil s oznámením noveho Shanling M2x... Asi na Česko ve světě zanevřel :-)
inkvizition
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 7. 3. 2019 17:52

Podle instagramu je zrejme doma na dovolené.To by jako omluva asi stacilo :-).
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladas77 21. 3. 2019 11:41

No asi se dovolená protáhla....
Psal jsem mu SZ i emajl a nic.
Myslel jsem si, že mám M5s na cestě, no trochu se to zkomplikovalo. A moje původně pevné rozhodnutí časem a tím čekáním vcelku znejistělo.
Sledují vlákno na HF, sleduji "nové" recenze a .... no nakonec nevím.
Nových recenzí moc není, asi by se dalo říct, že opadlo prvotní nadšení nad novinkou a potom nic. Nic.
Jestli byl recenzent na Headfonics basshead, tak co Nanotechnos?
https://www.headfonia.com/review-shanling-m5s/
Byl jsem poslouchat v Audigu a přišlo mi to fajn, ale znáte to, dokud jste měli do té doby naposlouchaný něco horšího (M1), tak je potom fajn leccos. A do krabic iBasso se mi nechce.
Takže před cestou do Číny zase asi ve hře N5iis nebo M9?
A když nepotřebuju online, tak mne ten android trochu straší...
Zeptal bych se těch co ho mají: jak moc se "rozehraje s časem" jak leckdo po netu píše? Není to jen o zvyknutí si na suchý, neutrální zvuk?
Dík za rady a případný tipy na něco jiného
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 21. 3. 2019 12:10

Co Hiby R6 (Pro)?
Když už Fiio, tak bych snad radši počkal na M11, která se objeví za chvilku. M9 i M11 ale mají ovládání vlevo, což mi přijde kulantně řečeno nekomfortní.
Jinak, asi bych se neorientoval podle "hluku kolem" a dal víc na vlastní dojmy.
Docházím k tomu, a trochu mě překvapuje, že se to tady nijak nezdůrazňuje, že než kvality/charakter samotného DAPu je často důležitější párování a tím pádem potřeba si zařízení vyzkoušet. Extrémním příkladem jsou třeba Andromedy - co zdroj, co jiná výstupní impendance, to změna charakteru zvuku.
FH5 mi hrají moc pěkně s M0, na výstupu ze sestavy D30+Atom poměrně znatelný hiss. Naopak s HD600 zní sestava pěkně.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vladas77 21. 3. 2019 12:45

No taky koukám na tu M11 a s těmi FH5 by jim to mohlo hrát pěkně...
Uvažoval jsem o DAPu do 20, s tím, že k tomu potom budu řešit sluchátka, ale zdá se ale že s neúprosným časem přichází stále více a více možností..ale to asi všichni známe.
Budu se muset na nějakým DAPu fixnout :hm
Marantz, Denon, Rotel+2xRotel, T+A TB100
Allo Boss DAC, Magni 3, HE-4xx
Shanling M1, ie8, FXT-90, Fiio F5, 1MoreTriple,...
FiiO M11+FiiO FH5 Black
Vladas77
Junior

Odeslat příspěvekod iceman27 21. 3. 2019 17:00

M9 mám a jsem spokojený. No a pro leváka je ovládání nalevo super ;-)
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 21. 3. 2019 20:11

kalik7 píše: Doufal jsem alespoň v malý posun, ale tak masivní, to jsem nečekal! Nevím, čím to je, jestli kabelem nebo tím symetrickým výstupem, nebo obojím.


Každý kabel zní jinak, btw tady je nedávný post od Cayinu, že dost zainvestovali do vývoje kvalitního Single-ended obvodu, ale žádný Single ended only dap neplánují, protože jim už roky nadává veřejnost za to, že neudělali na nějakém modelu Balanced. Prostě nemusí asi být pravidlem, že Balanced je automaticky lepší, záleží na výrobci, ale tlačí je trh, tak tam cpou oba obvody, což se asi promítne do ceny.
odkaz
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalik7 22. 3. 2019 08:14

Je mi to jasný. Mně by spíš vyhohoval SE, kdyby byl na úrovni Balanced, přeci jenom to žere baterii o poznání víc.

-- 22. 3. 2019 08:19 --

Vladas77 píše:...
Zeptal bych se těch co ho mají: jak moc se "rozehraje s časem" jak leckdo po netu píše? Není to jen o zvyknutí si na suchý, neutrální zvuk?
...

Tohle se špatně posuzuje, pokud nemáš nový a rozehraný přehrávač vedle sebe. Jeden výrobce mi říkal, že v tom rozdíl skutečně je, že to zkoušeli vedle sebe, ale věř nebo nevěř. Zvyk a psychoakustika jistě hraje svoji roli. Já osobně nepozoruji něco zásadního, co se týče posunu zvuku, ale to je daný i tím, že jsem vyměnil SE za balanced.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 22. 3. 2019 08:35

A taky ty DAPy moc nepřeceňovat...

Toto psal Crinacle:
But honestly, and I'm readying myself for controversy here, my favourite source for reference use is still straight out of the iPhone dongle. It has near zero output impedance, near zero noise floor, dead neutral in signature (so signature matching is a non-issue) and much less of a hassle to lug around. And this saying so even after having tried almost every DAP out there from the M0 to the SP1000, as well as exotics like the PCM-D1.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků