DAP k FiiO EX1

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod philcol 5. 10. 2018 10:32

Zdravím všechny,
potřeboval bych radu ohledně výběru nového DAPu, neb jsem si rozbil FiiO X1 1. gen a stejně už delší čas uvažuju o novém.
Potřeboval bych tedy nějaký DAP, ideálně oficiálně koupitelný v ČR, který bude pro FiiO EX1 (respektive i záložní VSonic VC1000) dobrým partnerem a zároveň by šlo do něj dostat i Tidal (ať už přímo nebo z telefonu přes kabel či ideálně BT). Telefon mám zatím HTC A9s, ale objednán HTC U Ultra (snad mi někdy dorazí).
Cena by měla být do 8 tis. Nicméně, není naprosto striktní.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 10. 10. 2018 10:21

Musím říct, že byly doby, kdy by takovýhle dotaz nezůstal bez odpovědi, ale časy se mění :-)
Odpovím si tedy sám, protože jsem byl včera v audigu poslouchat několik přehrávačů. Základními testovacími nahrávkami byla Melody Gardot - Preacherman a Daft Punk - Give Life Back to Music plus náhodně vybrané věci od Mumford and Sons, Lary Fabian, Birdy či Coldplay. Zde jsou mé dojmy:
  • Shanling M0 - tento prcek, na kterého jsem četl v podstatě pouze velmi pozitivní reakce, mě osobně dost zklamal. Je to tím, že jeho projev byl na můj vkus příliš temný a hutný. V nahrávkách oproti mé stávající X1 chyběl vzduch, prostor a hlavně prokreslení detailů. Rychle jsem měl jasno, že tudy cesta nevede
  • iBasso DX120 - o něco lepší projev, než M0, nicméně přišel mi takový suchý, bez energie, jakoby byl líný a stále poměrně temný. Stále mi v nahrávkách chybělo mnoho detailů. Nelíbil se mi ani designově a ovládáním.
  • Shanling M2s - poprvé jsem si říkal, že tohle bych mohl nosit. Projev poměrně světlý a vzdušný, byly slyšet detaily, na které jsem zvyklý. Příjemný na poslech, ale na druhou stranu ani žádný wow efekt. Na první seznámení mi vůbec nesedlo ovládání, ale to je spíš otázkou zvyku.
  • FiiO X3 III - velmi dobrý charakter zvuk (zjevně jsem zvyklý na zvukovou charakteristiku FiiO, nebo mi prostě víc sedí). Na druhou stranu se nemůžu ubránit dojmu, že oproti mé X1 I nepřínáší de facto nic nového, lepšího a ještě k tomu všemu má horší ovládání.
  • FiiO X5 III - jako poslední jsem spíš ze zvědavosti zkoušel X5 a musím říct, že se mi otevřely úplně nové obzory. Ve všech nahrávkách jsem najednou slyšel spousty nových věcí, detaily, které tam předtím vůbec nebyly, neskutečné prokreslení prostoru a celý dojem byl takový krásně vzdušný. Jak jsem poslouchal předchozí DAPy, říkal jsem si, že limitem budou sluchátka, ale teprve s X5 III jsem pochopil, že mají limit úplně někde jinde. Neskutečné. Jen se zatím nejsem schopný smířit s tou cenou, takže si budu chtít poslechnout ještě X5 vedle M2s, jestli se dvojnásobná investice vyplatí. K tomu přemýšlím, kde by se dalo slyšet ještě FiiO M7, které by mohlo být dobrým kompromisem.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 10. 2018 11:47

Ci nebude problem v tom, ze k sluchatkam za 2000 Kc hladas DAP za trojnasobok. Kedze EX1 su velmi svetle, asi by to chcelo DAP s temnejsim podanim - uz neviem ktory, ale M3s alebo M2s od Shanlingu by mohol vyhovovat, alebo Cayin N3. Kedysi som mal EX1 a na chvilu aj Fiio X3 2gen a mne ta kombinacia znela velmi dobre.
Je zvlastne, ze M0 ti znela prilis temna, ale kazdy pocujeme inak.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod philcol 10. 10. 2018 12:16

Primárně nehledám DAP za trojnásobek (mimochodem já za ně dal kdysi 3 tis. Kč), raději bych něco kolem těch 5 až 6 tis. (nebo třeba i levnější), protože jsem si myslel, že víc ani nemá smysl. Jak se ale ukázalo, tak asi má.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 10. 10. 2018 12:58

Možná ještě chvílu počkat na nový FiiO M9.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 10. 2018 13:04

Tak pisal si "do 8tis", co je skoro 3 nasobok aj pri tej cene co si dal za EX1, ale to je vlastne jedno :) Vzdy ma zmysel cokolvek povysit v kvalite, najviac to vsak poznas na sluchatkach. Ale nejdem ta presviedcat, aby si si kupil nove, ked chces len DAP. Poznam tu spokojnost s EX1tkami, vtedy som si myslel, ze tazko poznam rozdiel pri lepsich. Mylil som sa.... Tak dobre vyber.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod philcol 10. 10. 2018 13:31

pHp píše:Možná ještě chvílu počkat na nový FiiO M9.

Taky mě to napadlo. Kdy zhruba bude k dispozici? Nevíte někdo?

_daRK píše:Tak pisal si "do 8tis", co je skoro 3 nasobok aj pri tej cene co si dal za EX1, ale to je vlastne jedno :) Vzdy ma zmysel cokolvek povysit v kvalite, najviac to vsak poznas na sluchatkach. Ale nejdem ta presviedcat, aby si si kupil nove, ked chces len DAP. Poznam tu spokojnost s EX1tkami, vtedy som si myslel, ze tazko poznam rozdiel pri lepsich. Mylil som sa.... Tak dobre vyber.

I o lepších sluchátkách bych uvažoval, ale po zkušenostech s DUNU, bych docela rád zkoušel vyšší řady téhle značky. Bohužel jsem v Česku nenašel nikoho, kdo by je distribuoval a už vůbec, abych si je poslechl. Na blind ze zahraničí se mi je kupovat nechce, není to úplně levná záležitost.

Kde by se dalo poslechnout FiiO M7?
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 10. 10. 2018 13:52

Za jakými Dunu míříš?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod philcol 11. 10. 2018 07:10

To nedokážu říct. V podstatě by mě zajímal zvuk všech vyšších modelů téhle značky :-) Možná nejvíc ale DN-2002.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 10. 2018 19:24

Mám DN-2000J. Celkem dobrý, ale za menší peníze se dá sehnat větší paráda. Abych byl konkrétní, tak LZ-A4 mají velice podobné ladění, ale jsou zvukově o kus dál než Dunu a podařilo se mně je sehnat v akci za méně než polovinu ceny DN-2000J.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 29. 10. 2018 14:46

FiiO M9 je už na celnici. Tak snad do konce týdne v prodeji.
M7 lze tradičně poslechnout u "dobrých prodejců". ;)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 31. 10. 2018 12:54

Skvěle...Díky za zprávu.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků