Cowon iAudio U7

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2018 11:42

Cowon nedávno pustil na trh další ze svých přenosných přehrávačů. V tomto případě se jedná o přehrávač, který svou koncepcí evokuje Flash memory stick a podobně se i chová. Přehrávač je nabízen ve dvou barevných variantách ( šedá, zlatá ) a dvou variantách dle kapacity vestavěné paměti. Ano, bohužel tento drobek má pouze vestavěnou paměť a to s kapacitou buď 16GB nebo 32GB.

Na čelním panelu je jednoduchý displej, zobrazující základní informace, jako jsou:
formát a jeho kvalita
pořadí tracku
celkový a zbývající čas
stav baterie
název, který roluje s interpretem
způsob přehrávání
nastavení EQ


U7 nemá standardní Cowonovské nástroje na úpravy zvuku, disponuje pouze jakýmsi equalizérem, který má svá přednastavení, ale umožňuje i nastavení uživatelská. Došel jsem k tomu, že nejlépe je to nepoužívat a popravdě to ani není moc třeba.
U7 si pamatuje poslední pozici, umí mixovat ze složek, mezi skladby vkládá sotva postřehnutelné pauzy.
U7 čte FLAC, ale pouze do určitého rozlišení, ta vyšší neumí, stejně tak jako nečte DSD. Což tedy vzhledem ke kapacitě paměti asi zas tak nevadí. V MP3 a nižších FLACich se na něj vejde několik stovek songů.
Nezaznamenal jsem výskyt šumu na pozadí. Při poslechu špuntů používám stupeň 7/8 z 30 možných. Mezi 15 až 20 jsem zkoušel své Senny HD598 a dalo se to poslouchat.
Udaná výdrž je až 15 hodin. Tento údaj je opět zcela mimo realitu. Skutečné výdrže jsem dosáhl při přehrávání mixu formátů a poslechu špuntů max 8/9 hodin.
U7 umí i rádio a umí fungovat i jako hlasový záznamník.

Zvukem je celkem vyrovnaný s lehkým přítlakem ke středům, díky příkladnému rozlišení dává dostatek detailů, nechybí mu se správnými sluchátky vzdušnost. Bas je přesný, má údernost a dává přednesu příjemnou dynamiku. Podáním scény si nezadá i s mnohem dražšími přístroji. Osobně bych k němu nevolil vyslovené světlá či příliš temná sluchátka. Aktuálně ho poslouchám s KZ ZS3 a tato kombinace je na ven ideální. Zvuk a má drive a muzika je prezentována s živostí, ale přesto bez nežádoucích zkreslení.

Před časem jsem měl a zkoušel přehrávač podobné koncepce a to Lotoo PAW Pico a s klidem říkám, že U7 je mnohem lepší volba. Nicméně nelze nevidět, že v množství výrazně levnějších nebo výrazně technicky vyspělejších přehrávačů na trhu, není U7 Best Buy. Své kupce si určitě najde, ale speciálně u nás si je bude hledat obtížně. Jednak cenová politika u distribuce v ČR má nasazenou laťku výš, než jiní prodejci v rámci EU, ale hlavně díky vrozené šetrnosti a špekulantsví místních nakupujících. Já osobně nákupu nelituju. U7 mi poskytuje téměř vše co jsem od ní čekal.

http://www.cowonglobal.com/product_wide ... page_4.php
Přílohy
IMG_8343.jpg
IMG_8344.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod onoff1 13. 6. 2019 10:03

V barvě GOLD je to šperk a nezostudí žádnou dámskou kabelku, zvlášť se sluchátky taky GOLD.
Jo a umí to flac 24/48 /vyzkoušeno přes 1700kb dat. tok/.
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 6. 2019 15:42

Ha, závan pravěku. 16GB flashka za 2k a offline přehrávač k tomu, no nekup to! Ale vážně, pro koho to je? Opravdu to hraje lépe než telefony střední třídy? Nebo jakýkoliv telefon s externím DAC FiiO či AudioQuest DragonFly v podobné ceně?
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onoff1 14. 6. 2019 08:28

No třeba někdo nakupuje podle jiných kritérií... třeba velikosti, hmotnosti, vzhledu, čitelnosti, ovládání.
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 6. 2019 10:45

Asi mám omezený rozhled, ale opravdu mne nenapadá scénář, kdy by takové zařízení mělo smysl. Prakticky by šlo jen o situace, kdy nemáte či nechcete mít u sebe mobilní telefon. O čitelnosti displaye s rozlišením 128 x 32 bodů snad nemá cenu ani mluvit. Rozměry? DragonFly je ještě menší. Prostě vidím jen nevýhody, omezení a nic, co by to obhájilo ...pojedeme zkratkou, je to sice dál, zato je tam horší cesta!
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 14. 6. 2019 12:13

Já zase naopak vidím obrovskou výhodu v oddělení přehrávání hudby od telefonu a ve velikosti. Osobně jsem nikdy hraní z mobilu nepřišel na chuť.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 21. 6. 2019 08:15

Ono je to spíš o tom, že dnes většina lidí vlastně ani neví, jaký pohodlí je mít malý přehrávadlo v kapse. Dokud si nekoupili mobil se sluchátky v balení, tak je venku poslouchat ani nenapadlo.
Pokud často přeskakuju mězi skladbami, tak mobil rozhodně není nic pohodlnýho - obzvlášť v zimě. :-D Řešení samozřejmě jsou BT sluchátka s ovládáním, ale jejich cena začíná na ceně tohodle drobka. Pokud chceš kvalitu na BT cena letí nahoru několikanásobně (úsměvný je, že kombo mobil + drahý BT sluchátka tenhle Cowoní diblík za dvojku nejspíš stejně přehraje :-D) . Na to se ti většina "kazuálů" vykašle a radši bude dál š***** telefón v ruce, aby mohla přeskakovat písničky, a poslouchat jen v buse/tram/vlaku kde je to pro dnešní křehký founy relativně bezpečný. Vídám to dost často, človík teprv na zastávce vytáhne sluchátka a když vystupuje, zase je schová. Nebo prostě jde s telefénem v ruce smířen s tím, že jinak to prostě nejde. Kdyby chudák jen tušil, že to jde?
Ohledně mobil DACů: představa, že mám na mobilu navěšený ještě něco, aby to hrálo? Sorry jako, ale v době křehkých telefonů který nesmí spadnout, to už je pro mě naprostá šílenost. Bazmek a drát navíc, ovládat v kapse se to stejně nedá a je tu slušná šance, že o to někde zachytíš a celý to kombo padne na zem. Takhle opravdu ne.
Možná sem staromódní, ale poslech z mobilu mi přináší řadu obtíží a kompromisů, který s přehrávadlem v kapse neznám. :-)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 6. 2019 12:00

boldricus: mám to úplně stejně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 22. 6. 2019 13:19

Rozumím tomu a beru to, že miniaturní dedikovaný přehrávač má svá pozitiva. Nicméně i varianta mobil s drátěnými sluchátky se dá řešit solidně a zaplatitelně. Už základní jablečňàk SE má postačující kvalitu sluchátkového výstupu (na ven to stačí až až), telefon je to prťavý a slušně hrajících sluchátek s ovladačem na kabelu je dost. Sám mám zkušenost s Beyery T51i, u-Jays, Momentum over ear, IEM ani nepočítám. Ani s Noble K10 šum neruší. Pochybuji, že U7 hraje výrazně lépe (to už raději Plenue D2). Kdo nemá rád jablečňáka, LG má slušně hrající foun s droidem (pro mne je to prašť jako uhoď, oba majoritní oprační systémy mne iritují, jen každý něčím jiným). Většina dedikovaných přehrávačů naopak kabelové ovládání nepodporuje (napadá mne akorát FiiO od druhých generací x-řady) a nezatelefonuju z nich.
Naposledy upravil Doktor Trychtýř dne 22. 6. 2019 13:53, celkově upraveno 1
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 6. 2019 13:28

Základní jablečňák má vestavěný převodník. U nových modelů je to s tou přiloženou tkaničkou co si hraje na převodník horší a k těm nejnovějším už se ani přikládat nebude. Dělají se sluchátka, která mají zabudovaný DAC, ale není jich mnoho a bývají drahá a nikam jinam než do iPhone nejdou zapojit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 22. 6. 2019 14:02

To je pravda, SE a 6s jsou poslední pro mne použitelné telefony (jeden mám soukromý a druhý služební). Až odejdou do křemíkového nebe, asi si akorát trhnu nohou. Ale stále mám funkční 4s, tak snad chvíli ještě vydrží, naštěstí co se funkcí a výkonu telefonu týče, jsem relativně nenáročný.
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 23. 6. 2019 09:32

Doktor Trychtýř píše:Pochybuji, že U7 hraje výrazně lépe (to už raději Plenue D2).


U7 asi není určitě cílen na seriozní posluchače. To, ale ani žádný telefon. Ten má možnost přehrávání jen jako něco navíc, jeho primární funkce jsou jiné. Budeme-li se bavit konkrétně o iPhonech, tak do těch je nutné instalovat přehrávač, aby bylo možno přehrávat formáty FLAC, DSD, atp. Podle instalovaného přehrávače se tak může i měnit charakter zvuku iPhonu. Mě osobně při poslechu z telefonu, ať už přímo nebo např. s Mojem vždy vadilo vazbení. Poslouchat HiRes a neustále se nechat otravovat ruchy z telefonu mi lezlo na nervy. Takže ano, z telefonu lze poslouchat a lze poslouchat i kvalitně, nicméně je to silně kompromisní řešení. A pokud má někdo iPhone se základní 16GB pamětí, kde je pomalu půlka blokována systémem a aplikacemi, tak do ně stejně moc muziky nacpat nejde.

Pokud si však někdo jde zaběhat či jinak sportovně vyřádit, tak mít v kapse U7 je setsakra rozdíl proti prakticky čemukoliv. Ne každý je ochotný se sebou neustále tahat telefon a U7 se vejde do kapsy u trenýrek líp, než kterýkoliv dedikovaný DAP. Je jasný, že okruh zákazníků pro U7 je výrazně menší, než pro déčko či jakýkoliv FiiO, atp, ale zase paušálně ho dehonestovat, aniž bych ho kdy měl v ruce, slyšel a porovnal si ho osobně, je prostě tmářský. Kdysi byl na stejný filosofii postavenej iPod Shuffle a měl mrtě zákazníků po celým světě. U7 tak úspěšná určitě nebude, ale zase to není ani úplně nesmyslné řešení.

A abych reagoval naprosto konkrétně, tak U7 je v pohodě srovnatelná kvalitou projevu s iPhonem 6s s naistalovaným Hiby přehrávačem. Sice neschroupe tolik formátů, ale ni nevazbí.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 26. 6. 2019 12:26

Neměl jsem v plánu dehonestovat U7 pokud to tak vyznělo. Spíš než na U7 samotný jsem reagoval na debatu ohledně poslechu z mobilu. Považuji ho určitě za kompromisní, mimo jiné kvůli zmíněné omezené kapacitě paměti, podpoře formátů a hlavně otravným iTunes. Nicméně pro pohyb po hlučném městě v situaci kdy nechci sebou tahat „plnotučný“ DAP nebo na občasný jogging mi rozměry ještě jakš takš vyhovují a zvukové kvality SE/6s s MP3/320mps stačí. Bezztrátové nebo hi-res soubory si šetřím na soustředěnější poslech na doma na lepším HW. Chvíli jsem uvažoval jestli má U7 pro mne smysl. Dal jsem na jednu stranu menší a lehčí rozměry jednoúčelového zařízení s lepší podpou formátů (ale plnohodnotný DAP je v tom dále) vs. telefon který ve většině situací sebou mám tak jako tak. Odhadoval jsem zvukové kvality plus mínus autobus na úrovni iphone nebo lepší, ale pod kvalitami D2 či dospělejšími zařízeními. Na netu toho o U7 není zatím mnoho (až na jistého Mrazíka na head-fi :-)) Pro mé potřeby mírně zvítězil telefon se sluchátky s ovládáním na kabelu, ale jak jsem uvedl dříve, chápu, že takovéhle mašinky mají smysl (ale slot na kartu tam dát mohli).
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 26. 6. 2019 13:49

Mozná ted budu trochu kacírský,ale snazím se nepropadat tomu,abych vsude poslouchal to nej.Treba na cestu do práce sockou pouzívám mobil pres BT sluchátka a tak poslouchám audioknihy.V práci mobil,Red Fly a dle nálady nejaké IEM a s vazbením tlf.problém nemám.Doma je to uz samozrejme jinak,ale venku obecne poslouchám pres tlf. a obecne pohoda.Vycházím z toho,ze ten mobil mám sebou vzdy a BT IEM mi dává pomerne slusnou svobodu pohybu.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onoff1 18. 9. 2019 09:19

Nový fw s češtinou:
iAUDIO U7 Firmware V1.23 na http://www.cowonglobal.com
onoff1
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků