Jaky prehravac do cca 5000,-

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kozenka 26. 12. 2018 13:43

Ahoj vsem brzy me prijdou sluchatka Whizzer A-he03 a chtel bych k nim poridit co mozna nejlepsi prehravac v dane cenove kategorii. Jde mi v prve rade o kvalitu zvuku. Aktualne bych poslouchal na Mate 10 Pro coz me neprijde jako idealni kombinace. Diky za jakekoliv tipy a rady.

V teto cene se nabizi Fiio M7, Fiio X3 III, Shanling m2s pripadne Shanling M0. Ted jen jde o to jaky z nich vybrat...
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 12. 2018 15:15

Hodně se teď chválí tento:

https://penonaudio.com/hidizs-ap80.html
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 26. 12. 2018 16:21

Díky podívám se na něj přidávám do výběru.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod kozenka 26. 12. 2018 21:02

Po zkouknuti vseho moznyho se me ta AP80ka dost zamlouva podle toho co se o ni pise. Skoda ze se neda sehnat v CR musel bych jedine pres Aliexpress.
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 12. 2018 06:58

Proč bys ho nutně kupoval přes Ali, když jsem Ti sem dal odkaz na prověřenej a bezrizikovej shop?
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 27. 12. 2018 09:15

Nemam zkusenosti pres jinej shop jen ten Ali, proto jsem se ptal. Ted uz aspon vim :-)
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 12. 2018 10:11

Aha, tak věz, že Penon je úplně v pohodě a možná i lepší, než ALI. Alespoň z pohledu řešení případných reklamací. Na druhou stranu je potřeba u něj hlídat ceny. Občas je má o dolar či dva vyšší. A je tedy i na Ali, abychom byli informačně úplní.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod my.dre 27. 12. 2018 10:29

Já osobně bych si asi počkal až bude ve slevě Xduoo x20. Myslím si, že za ty peníze je to výborný kup.
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 27. 12. 2018 10:31

No já ti každopádně děkuju za dobrej tip. Přehrávač mě hodně zaujal a to tak, že ho koupim :-) Měl by hrát podle recenzí dokonce i lépe jak Shanling M0 a hlavně má o dost větší displej a pořád je kapesní. Shanling je pro mě až moc malinkej.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 12. 2018 10:48

Myslím, že chybu neuděláš. Taky mám teď jeden v jednání na HeadFi z UK. Hodnocenej je fakt docela dobře. Člověk musí zkoušet nový věci, jinak bysme měli všichni všechno stejný.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 12. 2018 12:27

Mimochodem, kdybys nechvátal, tak já bych Ti potom případně pustil ten můj. Nemám v úmyslu si ho nechávat, chci si ho jen vyzkoušet.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 27. 12. 2018 13:17

Zas tolik nechvatam, sluchatka me stejne prijdou nekdy v pulce ledna pocitam. Takze jestli bych mel prehravac nekdy leden/unor tak me to nevadi vubec. Pisu ti SZ
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 27. 12. 2018 21:15

viewtopic.php?f=1872&t=1294426 na bazaru . Tibormi prodavá komplet celé audio . Máš to tam za 3.5k
SSakul
Junior

Odeslat příspěvekod kozenka 27. 12. 2018 22:46

SSakul: Dik za tip vubec jsem si toho nevsiml podivam se na to jaka je ta AP200 predpokladam, ze je to vyssi model te 80ky.
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod kozenka 28. 12. 2018 11:13

Tak nakonec po dlouhem a unavnem rozhodovani, hledani, cteni recenzi apod. Volba padla na Hiby R3. Podle me jeste lepsi volba jak AP80ka. A maji ho ted s 30 procentni slevou coz je hodne pekny. Vsem diky za rady a pomoc.
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 12. 2018 11:34

Tak to vítej do klubu. Já jsem koupil R3 na Black Friday.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 28. 12. 2018 12:06

Diky odpoledne objednavam :-) zvukove ho hodne chvali a ten displej je radost. Za 4000 myslim ze neni co resit. Jak jsi s R3 spokojenej?
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 12. 2018 17:43

Z počátku jsem trochu bojoval s dotykovým ovládáním. Některé prvky na obrazovce jsou dost malé i na moje celkem malé ruce. Ale je to o zvyku. Chce to na to jít málinko jinak než u mobilu.
Jde na něj poslat zvuk přes airplay, DLNA. Umí přes bluetooth aptX a LDAP (zkoušel jsem jen obyč. SBC). Na sluchátka má klasický i symetrický výstup (neměl jsem možnost vyzkoušet).
Co se týče zvuku, tak pokud budu srovnávat s Shanling M1 a FiiO X3 2nd (možná znáš), tak se oproti těmto zařízením žádný brutální wow nekoná. Lepší separace nástrojů, větší prostor, vyšší rozlišení. Co se zabarvení zvuku týče, tak je mezi těmito dvěma přehrávači. Hutnější a teplejší než Shanling a světlejší vzdušnější než FiiO. Řekl bych neutrální zvuk s lehce teplým nádechem. Pro mě ideál. V kombinaci s Mojo přes USB je zvuk opravdu skvělý. Má ekvalizér, který je třeba proti FiiO celkem dost poznat a hlavně MSEB což jsou digitální úpravy zvuku jako teplota podání, pásmové propusti, hutnost/suchost (nikoliv intenzita) basů atd. (nejsem příznivce těchto hraček, ale myslím se tím dá celkem přizpůsobit sluchátkům pokud někdo potřebuje)
Přehrávač působí kompaktním dojmem, zpracování se zdá být dobré. Jen se mi trochu nepozdává 3,5mm sluchátkový konektor. Jack do něj jde o dost lehčeji než do Mojo či Shanling, mám strach, jestli se to časem nevychodí, ale možná jsou obavy zbytečné, na fórech ten problém nikdo nepopisuje.
Displej je velký krásně čitelný s dobrým rozlišením, jen to ovládání mohlo být trošku lepší. Jinak v kapse jde ovládat tlačítky, případně z mobilu přes HiBy link.
Abych to shrnul tak za ty peníze (mně se ho podařilo sehnat za 149USD) je to funkcemi nabušený přehrávač s dobrým zvukem.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 29. 12. 2018 11:13

Ahoj tak i ja potřebuji poradit s výběrem přehrávače..:-((.???Ocitnul jsem se tak nějak v bludnem kruhu.Mėl jsem Shanling M2S .Zvukově mi vyhovoval,ale problem se sluchatkovým konektorem.Alza mi vratila penize tak jsem vzal rozbaleny kus bo neměla fungl,ale ejhle na každý 5 pokus zapnuti přístroje na xpokusů,po týdnu vráceno.Objednana Fiio M7,roztomilé zařízení,ale zvuk se mi proti Shanlingu nelibil.a.po 2dnech vráceno.:-((.Tak jsem zkusil Fiio X5 3gen,v červené barvě,když jsem ho rozbalil. srdce mi plesalo.nádherné zařízení..spousta věcí,funkcí,a zase..zvuk za ty peníze tak nějak průměr.Nikdy jsem Alze nevratil tolik věcí .Co je naplat že Shanling dělá pěkné přehrávače..když.u 2kusů problém,tak spolehlivost nejspíše *****.?Fiio zase v současnosti prima přístroje..ale chci zvuk,ne mobily.:-).Když to vezmu je to smutné ale Fiio x1 první gen,který jsem měl skoro 4roky,byl oskarovy přehrávač.Měl jsem i pár týdnů x5 2gen a taky super.Tak pomoc..poraďte mi nekdo???:-))Děkuji. Nákupu v Číně se po těch peripetiích bojím.Těch 5t taky není limit.

-- 29. 12. 2018 11:21 --

Jo sluchatka mám Ibasso It01,Trinity Hyperion a Klipsch reference on ear.Nic extra ale neurazíš.:-)
Naposledy upravil Nick Cave dne 29. 12. 2018 11:45, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna zbytečná vulgarita
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod kozenka 29. 12. 2018 18:30

Tak jsem včera objednal ty Hiby R3, už se nemůžu dočkat. 2 roky zpět jsem měl Fiio X3 II a už to mě hodně potěšilo svym zvukem od te doby mám už jen telefon a kvalitní poslech mě prostě chybí.

martas38: Ovládání asi nebude, tak dokonalý jako na telefonu, ale zase bude asi lepší jak u Hidizs AP80ky, která má ještě výrazně ten displej menší. Proto jsem vlastně od toho i upustil. Tak stejně i se Shanlingem M0 u kterýho věřim, že hraje v daný ceně fakt výborně, ale nezkousnul bych ten mikroskopickej dotykovej displej.Na ten zvuk se fakt těšim. Na 3,5 jack jsem zvědavej a dám vědět jak jsem na tom s konektorem já. Jinak aktualizace fw probihá asi klasicky stáhnutím do PC, kopírováním na SD a instalací v přehrávači, že? :-) a to Hiby propojení s telefonem chápu to tak, že můžu mít veškerou hudbu v telefonu a ten jen propojim s přehrávačem, ze kterýho budu poslouchat?

brodus: Co zajít do Audiga, kde si můžeš přehrávače vyzkoušet a porovnat? Jestli teda nechceš objednávat z Číny apod. Myslim si, že by to byla nejlepší možnost pro tebe.
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 12. 2018 18:56

iBasso, ta nová hračka od AK. Možností bude víc, ale nákupem v ČR si je zúžíš. Ještě Cowon stojí za hřích.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 29. 12. 2018 21:21

Nebranim se nákupu v Evropě u solidniho prodejce?? Napadl mně ten Cayin N3 či nějaký vyšší model?Nebo kdo v Evropě prodává ty čiňany??? Nebo nějaký číňan co pristupuje k reklamacim zodpovědně? Do posilky jsem objednal Benjie..tušìm S5 a čekám na něj měsíc((
brodus
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 29. 12. 2018 21:30

Advancedmp3players.co.uk
Hifiheadphones.co.uk
Penonaudio.com to je ten zodpovědný Číňan
Ještě je něco v Polsku a ve Francii, či ve Španělsku je zococity.

Osobně mám dobré zkušenosti s těmi UK shopy. Advmp3 mají občas zajímavé výprodeje. Chce to hlídat.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr63 29. 12. 2018 22:48

Na HiBy.com je velká sleva na R3 , R6 je za zajímavé $ , ale pouze červený , zelený a modrý.
Problém je celnice . Neprošlo . Jinak mám oba a zvuk se mi velice líbí .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 29. 12. 2018 23:10

Veľmi zaujímavo vyzerá nové Fiio M6.
Má vo svojej cenovej kategórii zaujímavé funkcie - podpora prehrávania cez wifi (+ podpora DLNA a AirPlay), možnosť streamovania z väčšiny najznámejších hudobných služieb, podpora APTX-HD aj LDAC, dokáže súčasne pracovať ako USB DAC a bluetooth vysielač, možnosť ovládania z mobilu pomocou Fiio Link.

https://www.fiio.com/m6
Naposledy upravil kuko61 dne 29. 12. 2018 23:45, celkově upraveno 3
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 12. 2018 23:27

Kozenka: ten konektor je jen můj pocit a pravděpodobně zbytečné obavy. Jinak aktualizace software je OTA přes wifi. Ale jde to i stažením firmware na SD, což je ovšem zbytečné.
HiBy link je, že přehrávač můžeš mít v batohu a ovládat ho telefonem, ale i posílat z telefonu na něj hudbu. Jinak samozřejmě můžeš hudbu z telefonu posílat do R3 přes bluetooth, nebo ještě lépe nainstalovat na telefon nějaký přehrávač, který umí streamovat a poslat to do R3 přes DLNA, v případě jabka přes airplay.
Mimochodem jsem četl, že Shanling M0 má lepší zvuk než R3 (nemůžu potvrdit neb M0 jsem nikdy neslyšel), ale určitě má HiBy R3 lepší zvuk než Shanling M1 - zvuk je hutnější a daleko detailnější, trošku temnější.
Ještě jsem zapomněl dodat, že R3 má Tidal klienta. Bohužel neumožňuje skladby ukládat a přehrávat offline, byť to slibovali a ještě tam je jedna zvláštnost, že neumožňuje na rozdíl od PC přehrávání v kvalitě master. Tedy umožňuje, ale pouze z playlistů vytvořených na PC a pouze u MQA souborů, které svítí v přehrávači zeleně. Soubory indikované modře přehrát neumí. Co přesně znamená ta zelená a modrá netuším, ale je to snad něco s podpisy práv interpreta či, co.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 29. 12. 2018 23:57

Nekde jsem cetl myslim l, ze na Headfonic nebo Headfonia, ze zvuk ma lepsi R3 proti Shanlingu M0. Ja si myslim, ze to bude ucho od ucha a zas takovy rozdily ve zvuku nebudou :-) kazdopadne dik za info hodi se vedet aspon budu vedet co a jak. Jen co jsem si vsiml R3 asi nepodporuje wifi na 5ghz, aspon to nikde nepisou tak budu muset prepnout svoji domaci wifi zpatky na 2,4ghz i kdyz nerad docela. Bydlim v huste obydleny oblasti a je tu prehlceny 2,4ghz pasmo.
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 12. 2018 01:14

Myslím, že 5GHz nepodporuje. Jinak routery často umožňují obě frekvence současně.
Každopádně když do HiBy posílám hudbu z macu z přehrávače Audirvana+ přes DLNA a mám R3 propojeno s Mojo, zní to úplně stejně kvalitně, jako když Mojo propojím přímo s komplem přes USB.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrnuhl 31. 1. 2019 18:51

Čauky ☺️
Chtěl bych si po dlouhém rozmyšlení koupit HiBy R3. Na kterém eshopu by jste mi doporučili zakoupit.
Děkuji moc za info
petrnuhl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 1. 2019 19:24

V Evropě napr. Zde:
Advancedmp3players.co.uk

Případně přímo u Hiby, ale tam se může stát, že nižší nákupní cena bude dotížena poplatky při dovozu.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 31. 1. 2019 22:07

Třeba tady:
https://www.ebay.com/itm/HiBy-R3-Touchs ... :rk:1:pf:1

I když to chytnou celníci, jako že z USA chytnou, tak je to pořád velice dobrá cena.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr63 31. 1. 2019 23:11

Pokud nakoupíš na eBay , zejména z USA , ihned se připočítává daň a clo k ceně , v součtu s dopravou . Tam celníci už nic neproclívají . “Zhruba” +30%
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod petrnuhl 1. 2. 2019 06:25

Děkuji všem za rychlou odpověď.
Ještě mě jedna věc zajímá, neboť při koupi bez vyzkoušení je to trošku loterie.
Momentálně mám walnut vs2 s oper zesil. Burson, líbí se , že má dynamický zvuk. Polepším co se týče zvukové stránky? Nemyslím komfort obsluhy a funkce které jsou u HiBy R3 úplně někde jinde Jde mi o to aby tam byl zvukový posun. Možná je to hloupá otázka :-) tak když tak se omlouvám ☺️ Před HiBy R3 jsem totiž hodně uvažoval o Zishan DSD + následné vylepšení výměnou ooer. zesilovače?

-- 1. 2. 2019 06:27 --

Z ebay od toho prodejce už má někdo zkušenost?
petrnuhl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 2. 2019 07:16

Tak si někam zajdi poslechnout Shanling M0. Pokud se ti bude líbit, tak se Hiby bát nemusíš a možná zůstaneš u té M0. R3 má úplně jiný zvukový charakter, než Walnut. Nehledě na to, že hodně záleží i na sluchátkách.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 2. 2019 10:11

mistr63 píše:Pokud nakoupíš na eBay , zejména z USA , ihned se připočítává daň a clo k ceně , v součtu s dopravou . Tam celníci už nic neproclívají . “Zhruba” +30%

Dolezite je uviest, ze ide o Global shipping (co navysi cenu o 25-30%), inak clo+dan zaplatis az pri dodani.
Chord Mojo / Hiby R3 ► iBasso IT04; AQ Dragonfly Red ►AQ NightOwl Carbon;
FiiO BTR3 ► iBasso IT01s; SG S10 ► Sony WH-1000XM2
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 1. 2. 2019 11:52

Pokud bych ho kupoval, vzal bych ho z UK. Jednak bych ho měl rychle a druhak případné řešení čehokoliv by bylo jednodušší. Maj ho i Ali.
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 2. 2019 12:39

mistr63 píše:Pokud nakoupíš na eBay , zejména z USA , ihned se připočítává daň a clo k ceně , v součtu s dopravou . Tam celníci už nic neproclívají . “Zhruba” +30%

Přesně takhle to proběhlo u mě. O daň a náklady na celní řízení se cena navýšila už při nákupu, celnice to chytla, informovali mě, já jim poslal kopii objednávky, faktury a výpisu z účtu, vygeneroval jsem nějaké číslo celního řízení a oni mně přehrávač poslali, nic dalšího už jsem neplatil. Šlo to přes DHL, za pět dní od objednání byl přehrávač doma.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petrnuhl 1. 2. 2019 18:15

Děkuji všem za odpovědi ☺️
Ještě řeším trochu ten obchod..
Uvažuji ten firemní tam se dá koupit i se sluchátky za 250$ a bez za 199 $ tady to nikdo nekoupil, že?
Advancedmp3players.co.uk to je anglicky obchod?
Za jak dlouho to dodají?
petrnuhl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 2. 2019 18:35

Tie sluchatka som nikde nezachytil, ze niekto mal, asi je zbytocne ich kupovat. Bohuzial bez sluchatiek maju skladom len cervenu verziu. Eshop Hiby.com je v Cine a aktualne do 11.2. su tam sviatky, takze to budu expedovat az po tomto datume.
Advancedmp3players.co.uk je z UK, cize anglicky, zatial sa brexit nekona, takze kludne aj tam nakup. Ono aj keby bol, GB zostane v colnej unii (aspon co som cital). Pride ti to za par dni. Vyhoda je bezproblemova zaruka, aj ked to vyjde viac ako na ebay aj v tom eshope.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrnuhl 2. 2. 2019 11:44

martas38 píše:

Přesně takhle to proběhlo u mě. O daň a náklady na celní řízení se cena navýšila už při nákupu, celnice to chytla, informovali mě, já jim poslal kopii objednávky, faktury a výpisu z účtu, vygeneroval jsem nějaké číslo celního řízení a oni mně přehrávač poslali, nic dalšího už jsem neplatil. Šlo to přes DHL, za pět dní od objednání byl přehrávač doma.

Ty jsi to kupoval z Ebay ?? od tohoto prodejce ??
DPH se přičetl hned k poštovnému joo ??

https://www.ebay.com/itm/HiBy-R3-Touchs ... :rk:1:pf:1
petrnuhl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mistr63 2. 2. 2019 14:25

Ahoj. Sice to nesouvisí s tématem. Nakupuji po celém světě . Z USA ti započítají ihned všechny poplatky , balík už přijde rovnou na adresu , pokud máš zvolenou normální dopravu. DHL to prožene přes celnici , ale i tak je to rychlé . K tomu konkrétnímu prodejci z odkazu na eBay . Nemá úplně skvělé hodnocení , dal bych si pozor .
Vždyť je takový výběr 100% prodejců .
Kdybych sem mohl vložit dva obrázky z oficiálního store GearB..... .
Chtěl jsem koupit k telefonu externí teploměr za 25$ , v tu ránu se zablokoval natvrdo PayPal , protože mi chtěli strhnout 3150$ - zhruba 63500 . Někdy se vyplatí mít zabezpečenou platbu .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 2. 2. 2019 14:38

Pri platbe doporucujem platit hlavne PayPalom, ak je spor a predajca nevie preukazat dorucenie, peniaze vratia spat. Ja mam aj daku poistku na karte v banke, ale este som to neskusal radsej, PayPal je proste pre platby do zahranicia najlepsi. A treba si dat verifikaciu cez SMS, bez zaslaneho kodu, ktory pride SMSkou, sa nic neuhradi.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petrnuhl 2. 2. 2019 15:43

Tak přehrávač je na cestě :-)
Děkuji všem za info a rady,jak bude doma dám info
petrnuhl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrnuhl 12. 2. 2019 21:37

Čauky kluci.
Jinak přehrávač už je doma cca 7 pracovních dnů. Celkem mě to vyšlo 3900 + 1400 doprava +poplatky. Objednáno z Ebay tak doufám, že bude vše v pořádku. Akorát jsem mimo domov tak odzkouším až v neděli. Ještě jednou všem děkuji za info :-)
petrnuhl
Kolemjdoucí