Hiby R3

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 8. 1. 2019 17:44

O přehrávačích od firmy Hiby se tu už píše a R6 má i samostatné vlákno. Já dnes dostal, díky laskavému zapůjčení místního člena, do ruky R3. Ta je vybavena převodníkem ES9028Q2M, nemá vnitřní paměť ale umí pracovat s externí až do kapacty 2TB. Je vybavena dnes již běžnými bezdrátovými techologiemi jako je WiFi, BT a umí přehrát skoro všechno:

DSD:DSD64/128/256(".dsf", ".dff")
DSD:DSD64(“.iso”)
APE FAST/High/Normal:192kHz/24bit(MAX)
APE Extra High:96kHz/24bit(MAX)
APE Insane:96kHz/24bit(MAX)
AIFF:384kHz/32bit(MAX)
FLAC:384kHz/24bit(MAX)
WAV:384kHz/32bit(MAX)
WMA LOSSLESS:96kHz/24bit(MAX)

K ovládání přehrávání slouží fyzická tlačítka na bocích přístroje, v menu se lze pohybovat na dotykovém displeji 3,2 place. Přístroje je vybaven připojením USB C a má 3,5 single a 2,5 symetrický výstup na sluchátka.
Kompletní specifikace je dostupná na stránkách výrobce hiby.com.
Vlastní přístroj je menších rozměrů. Je tedy větší než poštovní známka Shanling M0, ale je menší než většina všeho co je na trhu ( FiiO řada X, iBasso, Aune, ... ). Do kapsy takřka ideál.

Pamatuje si poslední pozici ( lze jej využít pro audioknihy ), má gapless, nastavitelný GAIN, nějaké ty filtry, atp. Po zapnutí přístroj několik sekund nabíhá, ale následná pohyb v menu je rychlý, bez zadrhávání. Kdo má v telefonu Hiby aplikaci, tak bude umět R3 ovládat bez potíží, jelikož prostředí je stejné.

Zvukově asi nebude překvapením, že R3 hraje fakt moc pěkně. Přednes se dá nazvat neutrálním, ale nepostrádá dynamiku a živost. Bas je rychlý, má impact podobný jako Aune M1s a nemá tendenci přetékat kam nepatří. Středy jsou jasné a dobře rozlišené, vokály zní čistě a artikulovaně. Výšky mi přijdou malinko hladčí, podobně jako je umí Shanling M0 či Cowon J. Celkově působí zvuk vyváženě, přístroj posílá do sluchátek dostatek detailů a ty jsou prezentovány s přesností a bez zabarvení. Mé celkové dojmy z tohoto prcka jsou velmi pozitivní a dokázal bych si představit jako případného nástupce pro mé Aune.

Zatím mám naposloucháno jen pár skladeb na Massdrop+. Budu poslouchat dál a střídat sluchátka a určitě ještě něco i doplním. Na každý pád, jestli někdo zvažuje nákup R3, tak za mne je schváleno.
Přílohy
R3-black-webstore_d5b17401-25f2-4464-aff1-7e3ac820d429_1500x.jpg
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr63 8. 1. 2019 23:37

Lépe a výstižněji to napsat asi nejde . Protože to neumím , děkuji mrazíkovo za vyčerpávající popis .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 9. 1. 2019 09:42

Jako Cowon fanboy koukám na ostatní výrobce trochu s despektem :mrgreen:
Jenže zvědavost je potvora, tak sem skoukl videorecenzi a musím říct, že uživatelský rozhraní na mě udělalo velkej dojem:
https://www.youtube.com/watch?v=3ZL8n6lr1xc
Maj to svižný, moc pěkný a pěkně uspořádaný. Zklamání je pro mě (opět) výdrž baterie, škoda že nepřidali trochu na velikosti aby to vydrželo aspoň 20h. Kdyby tak přívětivý uživatelský rozhraní měl Plenue J, už bych asi neměl co řešit.
Každopádně sem zvědavej na další poslechový dojmy.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozenka 9. 1. 2019 10:54

Moc pekne napsane ja akorat vcera vyzvedaval Whizzery A-he03ky a uz se nemuzu dockat az je zapojim do R3ky ty akorat opustili Cinu a jsou na ceste ke me :-)

Na Headfonii prehravac vyhral jako nejlepsi prenosny prehravac (cena/vykon):
https://www.headfonia.com/blog-2018-awards/
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 9. 1. 2019 18:03

Dalším poslechem jsem došel ke dvěm závěrům. Jednak jsem odložil chifi špunty, protože zatímco s telefonem nebo nějakým levným keplem typu Benjie S5 nadělají spoustu parády, tak se skutečně kvalitním přehrávačem, kterým R3 beze sporu je, jsem raději nasadil své M+. Ty jsou R3 mnohem důstojnějším partnerem a daleko lépe odkrývají potenciál R3.
Ke druhému závěru jsem došel porovnáním R3 a Aune M1s. Oba přístroje podávají perfektní zvukový výkon, ale v přímém porovnání má Aune lépe zvládnuté výšky a díky tomu je jeho projev lehčí, vzdušnější, má jiskru. Zatímco R3 má výšky uhlazenější a ten třpyt a lehkost jim malinko chybí. Nejedná se o signifikantní rozdíl, ale pokud budu chtít hnidopišsky hledat na R3 něco řekněme méně pozitivního, bude to právě ta zakulacenost výšek. Což ne každému musí vyhovovat a ve spojení s určitým druhem sluchátek to může být nevdhodná kombinace.
Zítra ještě vyzkouším výdrž na nabití.
Jo a ještě jsem nenapsal, že jsem s žádnými mnou vlastněnými špunty nezaznamenal výskyt šumu na pozadí, což je výborná zpráva.
R3 je určitě jeden z nej přístrojů v ceně do 10k, který je aktuálně na trhu. Kombinuje skutečně kapesní rozměry, technickou vybavenost, odladěný systém a dospělý zvukový projev. Dá se pořídit přímo na stránkách výrobce nebo pro zastánce nakupujících v EU, je v sortimentu advancedmp3players.co.uk, kde je malinko dražší, ale zase má kupující jistotu, že nebude ( zatím ) platit žádné další poplatky a doba dodání je cca do týdne.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 10. 1. 2019 13:48

zrovna premyslim nad hires prehravacem a byl jsem skoro presvedcenej o shanling m0. Dokážete říct, jak by tyto 2 v porovnání dopadly? je u hiby krom wireless veci napr. elektronika lepsi? nebo zvuk bude podobny...? diky
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 10. 1. 2019 17:47

Neumím zhodnotit kvalitu technických fíčurek, ale zvukově je Hiby R3 zcela bez pochyby vyspělejším přístrojem. Zatímco M0 je lazená blíže k líbivému zvuku, R3 je takřka neutrální. Ani ta M0 není žádný průšvih a pokud bude mít někdo tenčí rozpočet, tak mu jí klidně doporučím, ale je-li možno dát do přehrávače peněz víc, tak R3 je podle mne volbou lepší.
Docela bych si rád poslechl i R6, ale kupovat si jí určitě nebudu.
Ještě takovou levnější alternativou k R3 je Hidizs AP80. Oba přístroje mají identický systém ( tedy Hiby ), AP80 má horší displej a možná méně dotažené některé fíčury, nicméně zvukem jsou dle některých recenzí takřka identické. Cenový rozdíl mezi R3 a AP80 je 60USD ve propěch AP80.

Ad baterka u R3. Od 10 ráno nepřetržitého hraní směsice formátů, včetně DSD je baterka na 45%, to je hodně slušný výsledek.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr63 10. 1. 2019 20:46

Přání se mohou plnit i po vánocích. Takže nabídnu mrazíkovo i R6 . Ať má kompletní představu o obou. Za skvělý popis menšího bratra. Jen musím počkat na pouzdro na zakázku. Nechal jsem si ušít z kůže kapsičku.
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod SSakul 10. 1. 2019 21:29

Docela by me zajímalo srovnání R3 a X20 , neměl někdo možnost porovnat ? Jinak X20 má stejný Dac i Amp jako Aune , ale to samo o sobě moc neřekne ..
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 10. 1. 2019 21:50

Taky vlastním HiBy R3 a co se týče hodnocení zvuku, takřka bez výhrad souhlasím s Mrazíkem. Neutrální zvuk, nepatrně na tmavší straně, když to srovnám s přehrávači které vlastním, tak určitě teplejší a hutnější projev než Shanling M1 a světlejší, vzdušnější než FiiO X3 2nd. Podstatně lepší rozlišení - víc detailů než u obou jmenovaných, lepší separace nástrojů. Na lepších sluchátkách více vyniknou kvality přehrávače. Pokud srovnám zvuk s Mojo, tak ve výškách opravdu trošku zaostává. Samozřejmě, že se dá čekat, že R3, bude hrát hůř než Mojo za 12 tisíc. Takže pro případné zájemce ty výšky určitě nejsou žádná katastrofa a R3 hraje líp, hlavně pevnější basy, než FiiO X5 3rd za dvojnásobek, které jsem právě slyšel. Pravda R3 nevypadá tak luxusně. Mimochodem s Mojo přes kabel Shanling L2 opravdu výborná synergie a pro mě zatím nejlepší transport pro Mojo, naprosto srovnatelný s připojením Mojo k počítači přes asynchronní USB. HiBY ještě nabízí pro připojení k Mojo kabel USB-C-coax jack za 25USD, který by měl poskytnout ještě lepší zvuk, ale nemůžu posoudit.
Doba přehrávání je kolem udávaných deseti hodin při kombinaci Flac 16/44, 24/96 a mp3.
Jaký formát je přehráván ukazuje i stavová led, kdy normální formát je indikován modře, hi-res nad 48kHz zeleně, nad 192kHz oranžově a DSD bíle.
Co se týče fičůrek, tak R3 má Tidal klienta, ale umí přehrávat jen online. Na offline přehrávání se údajně licenčně s Tidal zatím nedohodli a pochybuju že se dohodnou.
Dál podporuje AirPlay a dlna, takže s vhodným přehrávačem se dá do R3 posílat hudba z mobilu, čili i Tidal offline.
Osobně mně trošku nevyhovuje dotykové ovládání. Ač mám docela malé prsty, je obtížné trefit některé ovládací prvky u vrchní části displeje a místo toho vysunu vrchní lištu. Ale snad to bude otázkou času než si zvyknu. V kapse se dá R3 ovládat tlačítky.
HiBy R3 je podle mě hodně povedený přehrávač se skvělým zvukem a spoustou funkcí za dobrou cenu a lidem co hledají DAP do deseti tisíc ho doporučuji, těžko najdou v podobné ceně něco lepšího.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 11. 1. 2019 09:01

Já taky ty výšky u R3 nevnímám jako zásadní problém. Pokud někdo nebude mít přímé srovnání třeba s tím Aune, tak to ani nezjistí. R3 je obecně velmi povedená věc a určitě patří k tomu nej, co za minulý rok přišlo na trh. Alespoň pro obyčené smrtelníky :-)

Ad baterka - V 10 večer měla baterka ještě ai 12%. Výdrž se tedy blíží k té ve specifikacích, kde je tuším 15h. To si myslím že nedá, ale testem zjištěných krásných 12h. Za mne má Hiby palec nahoru ve všech ohledech.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 20. 1. 2019 23:39

Ahoj. Lze nějakým způsobem použít R3 jako zařízení, které připojímm k Android telefonu (kabelem nebo ideálně přes WiFi) a použiju ho jako DAC převodník? Jde mi hlavně o stream Spotify do R3... Díky
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 1. 2019 09:06

Jde to. Musíš mít nainstalovanou app, která umí DLNA stream. Myslím, že např. BubbleUPnP.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandero 21. 1. 2019 15:04

A je mozne streamovat pres dlna z mobilu do R3 i v pripade, ze vytvorim z mobilu hotspot? Tzn. nebude mezi tim zadny router.

A jeste jedna otazka - lze porovnat kvalitu zvuku R3 a Dragongly Black?

Díky za odpovedi
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 1. 2019 16:31

S iphone to tak funguje. Vytvořím z něj hotspot, k němu připojím HiBy a přes airplay pošlu hudbu do HiBy. Předpokládám, že u androida to bude totéž, akorát budeš muset nainstalovat tu appku. Když zadáš v google play DLNA, tak ti to určitě najde pár aplikací, co to umí. A vlastně se dá do mobilu nainstalovat přímo HiBy player, který to bude určitě umět a jako bonus se dá pomocí funkce HiBy link přímo ovládat R3, pokud ho máš například v batohu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků