Hiby R3

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pixxel 9. 5. 2019 13:25

Máme rodinné předplatné u Spotify už nějaký čas a jsem na něj zvyklý. Kdybych neměl ten účet na spotify, tak bych si teď ten tidal asi dal. Spotify mi navíc krásně funguje s audioMalinou a celkově měnit se mi to už moc nechce. Spotify využívám čistě online, pustím na mobilu to co chci a přepošlu si stream na audioMalinu nebo teď nově na R3ku. Blbé je, že Spotify aplikace má asi nějaký problém s posíláním dalších a dalších streamů. Kdyby měl někdo nějaký nápad tak ho rád uvítám:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 9. 5. 2019 13:32

No jo no, zjevně tu není mobilní přístroj, který by vyhověl všem. Zrovna ten Tidal offline se dá kompromisně, ale dostatečně obejít zásobou FLAC hudby na kartě. Na druhou stranu pokud je to pro někoho nepostradatelná funkce a tráví většinu poslechového času mimo wifi, pak je R3 jednoduše špatná volba, se Spotify obzvlášť. To raději řešit zesilovačem k mobilu, který je s ohledem na streamovací služby pořád nejvšestranější volbou, když teda pomineme poslední FiiO přehrávače, což jsou v zásadě telefony, které neumi telefonovat.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 5. 2019 13:48

ondrasheq: to není jen Fiio, ale i přehrávače Astell&Kern, iBasso a patrně všechny ostatní přehrávače s Androidem, tedy např. i HiBy R6.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 9. 5. 2019 14:04

Ok ok, přiznávám, že jsem po tom moc nepátral, protože jako "nekompromisní" buduju stolní sestavu připojenou k PC a od mobilní sestavu zachovávám jednoduchou (FLACy na kartě, Tidal v R3).
Keep it simple stupid, jak se jmenuje i jedna z modifikací HD650 :)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistr63 9. 5. 2019 21:23

Zeptám se jako “junior” ač jsem věkem veterán . Mám R3 i R6 . Používám je na přehrávání hudby z karet 2x400GB , druhá připojená přes OTG. Jaký smysl má z telefonu streamování do přehrávače ? Vždy je nějaký limit přenosu a pak se dozvím, že někdo shání téměř na konec řetězce Super dvacetižilový kabel za x $ , aby malinko přidal na prostoru . Je to stářím ? Že si věci nechci moc komplikovat ? Není to otázka financí .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 10. 5. 2019 09:12

Moje řeč. Je možné být náročný stran kvality reprodukce a přitom si věci nekomplikovat. A stejně najdeš všude "audiofily", co si budou stěžovat, že jim na přehrávači za sto dolarů nefunguje obousměrný bluetooth přenos. Tak buď solím prachy a nebo využívám to, co ty zařízení umějí spolehlivě.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pixxel 10. 5. 2019 09:17

Osobně mám v R3 paměťovku s oblíbenou hudbou ve flacech ale spotify mám na objevování nové hudby. Doma většinou poslouchám na bednách nebo sluchátkách svou offline hudbu, v práci převážně spotify a objevuji. Taky spotify rád používám při běhání nebo když si chci něco poslechnout co nemám offline. Ne všechna hudba jde sehnat na netu offline v dobré kvalitě, na spotify mám aspoň jistotu toho, že to je 320kbps a k dispozici vždycky, všude a ihned.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 10. 5. 2019 11:55

Pixxel: To co požaduješ funguje přes Airplay s iP naprosto bez problémů. Zkus na Android najít nějaký software co to umí. Měl by to být např. Bubble UPnP, který bude streamovat do přehrávače přes DLNA, tedy přes wifi bez ztráty kvality. Na telefonu vytvoříš wifi hotspot, připojíš k té síti HiBy a přes Bubble by to mělo jít. Uložená hudba v telefonu stoprocentně, zda to funguje i se Spotify aplikací a zda tam nebudou pazvuky netuším, ale za pokus nic nedáš. Přes BT mně to jede taky, ale kvalita je vzhledem k tomu, že jabko používá základní kodek otřesná, ale to je problém Apple a ne HiBy.

Pro ty dva pány co se diví, že někdo streamuje z mobilu: pokud výrobce udává, že to jeho výrobek umí, tak se kupodivu může najít nějaký uživatel který tuto funkci požaduje a pak se diví, že to nechodí. Běžte třeba firmě Chord vysvětlit, že jejich výrobek Poly je nesmysl, protože to nepotřebujete.
Naposledy upravil martas38 dne 10. 5. 2019 12:24, celkově upraveno 1
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 10. 5. 2019 12:22

martas38: díky za pomoc. V telefonu jsem měl nainstalované všelico ale problém je ten, že né všechny aplikace umí podporovat jak DLNA či AirPlay společně s podporou Spotify Connect. Tohle má snad jenom AirSpot a nějaká kopie této aplikace na google obchodu. Hotspot, DLNA a tohle všechno funguje i se spotify ale problém je ten, že Spotify není schopné spustit další písničku když předešlá skončí. Musí se v aplikaci Spotify na mobilu manuálně kliknout na další písničku. Problém asi není na straně Hiby ale spíše v samotné aplikaci od Spotify, popřípadě v prostředníku Airspot.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 10. 5. 2019 12:29

Je to možné že je problém ve Spotify. A neexistuje třeba pro android nějaký přehrávač, co má v sobě podporu Spotify? Jako že bys nemusel používat oficiálního klienta, ale jiný software? Já používám Tidal a na PC nepoužívám ofiko klienta, ale přehrávač Audirvana, který má podporu Tidal v sobě.

-- 10. 5. 2019 12:38 --

Zkus aplikaci BuMP Music Player. Měl by to být přehrávač Spotify. Ale bez záruk, neznám to
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 13. 5. 2019 13:42

martas38: zkusil jsem snad všechno ale nic nefunguje. Ta chyba asi bude na straně spotify. Zkusím napsat do hiby jestli neví co stím.

Jinak jsem si udělal kabel pro balanced výstup pro HE400i a nepoznal jsem žádný rozdíl krom toho, že to hraje hlasitěji.
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 5. 2019 15:18

A zkoušel jsi nějakého jiného klienta než original Spotify? Nemůže to třeba způsobovat nějaká app pro blokování reklam atd? Přímo na mobilu to hraje normálně a problém je jen pokud je spojen s HiBy? Na ostatních mobilech v domácnosti to dělá též?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 5. 2019 10:06

Už jsem tomu věnoval hódně hodin a nic zatím nepomohlo. Z největší pravděpodobností to bude chyba spotify. Je pravda, že jsem to nezkoušel na jiném telefonu, doma však žádný jiný nemám, tak to zkusím od někoho jiného. Jinak jsem psal na podporu Hiby, tak uvidím co napíší:)
Pixxel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 5. 2019 12:16

A dělá to jen ve spojení s HiBy, nebo i v případě, kdy hraješ pouze z telefonu?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pixxel 15. 5. 2019 13:18

pouze ve spojení s hiby. Když to pouštím na RPI (moodeaudio), tak to funguje ok. Myslím, že Spotify má nějaký náboženský problém s DLNA
Pixxel
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků