Hiby R3

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kozenka 31. 1. 2019 14:23

Tak jsem porovnával můj telefon Honor 8X s Hiby R3 se sluchátkama Whizzer A-HE03 KYLIN. Jak v telefonu, tak v přehrávači jsem poslouchal přes Hiby přehrávač a stejný skladby. Všechny skladby FLAC 24bit/194. A upřímně čekal jsem větší rozdíl. Abych vůbec nějakej postřehl musel jsem rychle přehazovat. Nemít okamžitý srovnání, tak na slepo ani nepoznám přes co poslouchám. Přijde mi na Hiby o trošičku pevnější lépe texturovanej bass a celkově skladba je trošičku víc přesná, ale když píšu trošičku myslím tím na hranici slyšitelnosti. I přes to všechno si přehrávač nechávám, protože je to jinak krásnej malej kus HW. Zpracování je 10/10 je miniaturní a nemusim se spoléhat na to jestli se mi vybije baterie v telefonu a já nebudu mít co poslouchat. Nicméně opravdu jsem čekal, že mě ten rozdíl v kvalitě zvuku praští přes uši hned na první poslech. Nevím možná jsem hluchej :-) Možná bych rozdíl poznal s jinými sluchátky?
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 1. 2019 17:03

Možná má Honor velice dobrý zvukový výstup. V dnešní době bych se tomu nedivil. Taky je možný, že to prostě neslyšíš. Myslím se není zač stydět, aspoň ušetříš hodně peněz (mimochodem za ty drobné rozdíly v kvalitě zvuku se v hi-fi platí násobně větší částky než je cena R3 a spousta lidí rozdíl nepozná), taky je možné že nevíš jaké rozdíly hledat (zaměřuješ se třeba na tonalitu, ale uniká ti podání prostoru, separace nástrojů). Možná je problém i ve sluchátkách (neznám je, ale určitě nejsou špatná), čím lepší sluchátka, tím víc vyniknou přednosti zdroje zvuku.
Osobně taky upřednostňuji DAP oproti poslechu z telefonu, protože mě nebaví kabel u telefonu a vybíjení baterky. Trošku u R3 stále bojuji s dotykovým ovládáním, ale naštěstí to jde v kapse s tlačítky. Zvukově mě jeho tonalita naprosto vyhovuje, spárování s Dunu DN-2000J je pro mě nirvána.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 1. 2019 19:26

Já myslím, že hlavním důvodem budou ty Whizzery. Z recenzí moc dobře nevycházejí a patrně nedokáží vytěžit potenciál R3.
Naposledy upravil mrazíkovo dne 31. 1. 2019 20:00, celkově upraveno 1
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 31. 1. 2019 19:34

Třeba s X20 se mi Kyliny líbí neskutečně . Měl jsem akorát chvíli problém , když jsem je neměl 2 týdny doma a poslouchal jsem K701 .. Tak mi pak pár dní ten bas trošku vadil . Mají charakter , který nesedne každému ( spíš než V bych je popsal jako L ) tzn relativně vyrovnané ( lehce upozaděné ) středy a výšky a dost přidané basy . Osobně je preferuju daleko před Haydny ( mají víc detailů , lepší technické podání a přitom jsou zábavnější než Haydn , které půjdou nejspíš na bazar ) , i když třeba My.Dremu nesedl ten fakt hutný bas k těm relativně neutrálním knowless
Naposledy upravil SSakul dne 31. 1. 2019 19:42, celkově upraveno 1
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 1. 2019 19:41

Může být, s R3 už nemusí. A daleko víc detailů, než ultradetailní Haydny? To zní až neuvěřitelně. Zvlášť s útlumem na středech a zvýrazněným basem.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 31. 1. 2019 19:45

Pak se klidně můžeme domluvit a pošlu ti je na zkoušku a třeba můžeš poslat něco na zkoušku k nám na Ostravu .

Edit : Daleko víc detailů jsem přehnal , každopádně mají více detailů než Haydn .

Edit 2 : vím že v recenzích dost kritizujou Bas , který by dost lidí uvítalo menší , ale buď je to o zvyku nebo mi fakt sedly ? Taky je dost rozdíl jaké nástavce používám ( skončil jsem nakonec na L Transparent z Haydn ) Nevím no . I Dark je má s M0 která je celkem teplá a taky co vím je spokojený .
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 31. 1. 2019 19:51

Děkuju za nabídku, ale nemám zájem. Jednak mne zas až tak nezaujaly a druhak vzhledem k jejich ladění jsem k té vyšší detailnosti skeptický. Nicméně Ti věřím, že se Ti líbí víc jak Haydny. Posuzování zvuku je subjektivní disciplína a každému vyhovuje něco jiného.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TomNovis 31. 1. 2019 22:39

Pls dotaz
Když mám propojeny telefon s přehrávačem přes bt a pouštím flac z telefonu, je to stejná kvalita jako když to pustím přímo z přehrávače, nebo se něco ztrácí?
Díky.
TomNovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 31. 1. 2019 22:42

Přes BT je kvalita hodně mizerná mně přišlo. Lepší přes wifi pomocí DLNA.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kozenka 31. 1. 2019 23:02

S Whizerama Kylin jsem hodne spokojenej jsou krasne detailni ale je pravda, ze maji lehce vyraznejsi bass i vysky a stredy jsou podle me takovej prumer. Na takovy Hifimany HE400i se zvukem nechytaj ale to jsme jak v jiny cenovy hladine, tak i konstrukci. Pro me ty Hifimany byly zatim nejlepe hrajici sluchatka co jsem kdy mel. Kazdopadne zpet k tematu. Nechci, aby to vyznelo ze R3 hraje spatne to rozhodne ne. Jen pro me ten rozdil neni az tak velkej jak by clovek cekal.
kozenka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 4. 2. 2019 13:56

mrazíkovo píše:Já myslím, že hlavním důvodem budou ty Whizzery. Z recenzí moc dobře nevycházejí a patrně nedokáží vytěžit potenciál R3.

Schvalne som dnes pozeral recenzie na Haydn, lebo ich mam na ceste... a recenzie maju na head-fi oboje Whizzery bodovo navlas rovnake (3.88 vs 3.86). Sam sa nemozem stotoznit s recenziami na Kyliny na HF (resp. vsetky tie pozitivne recenzie na ne su mimo head-fi) a podla ohlasov na Haydn tu na fore to tiez nekoresponduje s tymi recenziami na HF. Som zvedavy, ako hraju Haydn.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 3. 2019 17:23

Vyšel firmware 3.0, umí z Tidal přehrávat MQA soubory.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 15. 3. 2019 13:52

Existují nějaké důvody proč upřednostnit Shanling M5s před R3?
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMMNNAAAAM 18. 3. 2019 16:21

Třeba zvuk ;).
MMMNNAAAAM
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 4. 2019 16:57

Prave maju na hiby velkonocnu zlavu, R3 vyjde na 140 Eur. Keby dnes nevysiel zlomovy update na Shanling M0, normalne to objednam.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků