Cowon Plenue D2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boldricus 6. 2. 2019 15:24

Obrázek

Zakládám nový vlákno pro nástupce populárního hrajícího kvádříku z Koreje, abysme neplevelili ve sluchátkách. :-)
Více informací zde:
http://www.cowonglobal.com/product_wide/PLENUED2/product_page_1.php

Co zaujalo:
- oproti Déčku hned dvojice DAC čipů, přesto udávají stále astronomickou výdrž až 45h
- zmizely ostrý hrany :-)
Co naopak nepotěšilo:
- mluví se tu o hi-res, ale vnitřní paměť jen 64GB
- slot na karty podporuje jen 128GB :-l


Osobně doufám v lepší rychlost ovládání přehrávače, starý D mě dodnes dokáže pozlobit, když roluju skladbami.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 2. 2019 19:11

Jisté je,že se u nového Plenue D2 určitě vyplatí používat balanced output.
2.0Vms vs 4.0Vms output
-120 dB Unbalanced vs 143 dB Balanced

Podpora DSD,DSF či ISO se hodí.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 7. 2. 2019 08:15

Jo, podporu hi-res formátů sem zapomněl zmínit, ale abych byl upřímnej, zatím sem nenašel rozumnej zdroj hi-res nahrávek a hlavně tento formát se zatím tomu co poslouchám cudně vyhejbá. Nehledě na to, že moje aktiální vybavení asi ani není schopno mi rozdíly odprezentovat tak, abych si jich všml. Ale vyznavačům klasiky a jazzu se to určitě hodit bude.
S tím mi ale opravdu uniká smysl omezení velikosti úložiště, hlavně slotu na sd karty. Hi-res formát si uďobne nemalý prostor a číslovka 512GB nebo dokonce 1TB by se i líp vyjímala v reklamě. Standard sdxc teoreticky podporuje až 2TB.

Do plusů sem zapomněl taky připsat absenci bezdrát ptákovin a streamovacích služeb. :tleskani
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 2. 2019 22:36

Na hi-res(DSD,DSF,či FLAC 192kHz- 24 Bit apod.) soubory nepotřebuješ až tak moc velkou kapacitu paměti. :-)
Mám v DAPu 64gb+200gb kartu a docela mi to stačí.
Když budeš chtít,mohu ti v SZ sdělit dobrý zdroj na stahování hi-res alb,ale i alb ve flacu(cd kvalita)apod.
Mám už staženo na HDD asi 3TB,že to ani nestíhám poslouchat. :roll:

-- 7. 2. 2019 22:44 --

Často stahuju i alba v ISO(ze SACD),takže to musím konvertovat do DSF.

-- 7. 2. 2019 23:00 --

Bohužel ani nový D2 nebude podporovat CUE,takže bude i nadále potřeba používat Medieval Cue Splitter k separaci tracků. To samé co u AK300.
Už jsem si na to zvykl. :-)

Pokud to myslíš s hi-res vážně,kup si Cowon Plenue L. :-)
Levný ale nebude. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 8. 2. 2019 08:56

Plenue L stojí nějakých 50 tisíc :shock:
Mít je, koupím DAP do max 20ti táců a zbytek radši investuju do sluchátek. :D

Jo, děkuju za nabídku, napíšu si. Zdrojů hudby není nikdy dost. :-)
Problém s hi-resem z netu ale vidím v tom, že pokud není garantováno obchodem, tak si vůbec nemůžeš bejt jistej z čeho je to upatlaný. Vsadím se, že některý čuňata prostě vezmou obyč CD a lupnou ho do DSD256. :hmm:
Hi-res už bych si radši koupil, abych měl jistotu že je to přímo z mástru. Na něco takovýho sem ale narazil jen na supraphonline.cz, kde píšou z čeho mají nahrávku. Hi-res sem ale v obchodech moc nepotkal a i když chci koupit "jen" FLAC tak sem tam narazím. Naštěstí mi CD kvalita vlastně stačí. Na soustředěnej poslech mco času není a na cestách na to není klid. Takže stejně 2/3 mý sbírky jsou "jen" mp3. :mrgreen:
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 8. 2. 2019 12:28

boldricus: na odhalení čuňáren co popisuješ stačí program Spec. Nikdy jsem nesrovnával CD s DSD256, ale rozdíly v mp3, Flac 44,1/16, 96/24, 192/24 atd. je na těch grafech okamžitě vidět. Jinak souhlasím s tím, co popisuješ v prvním odstavci. Z celého řetězce mají sluchátka samozřejmě na zvuk největší vliv.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 8. 2. 2019 13:00

Díky, na Spec sem úplně zapomněl. :)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 2. 2019 19:31

Také lze použít program "Lossless Audio Checker".
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 11. 2. 2019 10:26

Tak bohužel, zatím stále žádný větší ohlasy. Na head-fi se jeden uživatel rozčaroval nad nutným formátem karet na FAT32 a pro něj nízkou hlasitostí, což je dost diskutabilní. Předpokládám, že testuje s velkýmá domácíma sluchátkama. Na to bych ale bez dalšího zesilovače Plenue D2 tak úplně neviděl.
Druhá věc, proč Cowon nepoužil svůj JetEffect 7, ale starší 5? ten má jem 5 pásem oproti deseti u JetEffect 7. Možná je rezervován jen pro vyšší modely, protože v původním Déčku je taktéž jen pětka.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 21. 6. 2019 07:12

Konečně tu máme recenzi, na Headphonics
https://headfonics.com/2019/06/cowon-plenue-d2-review/

Docela mě mrzí, že nějak nepořešili to pomalý UI, který mě štve už na předchůdci. Jinak totiž D2 dost chválí.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onoff1 21. 6. 2019 09:51

No mě zatím úplně stačí karta 32GB, vše větší je momentální přeplácení, zvláště do OSA. Důležitá je rychlost zápisu, aspoň 10MB/s. Nahraji, poslechnu, smažu, nahraji něco nového.
A to poslouchám 99% Hi-Res. Zdroj mobilní HDD 4TB.
Kvalita nahrávek: MP3 nesmí do DAPu, CD/wav nebo flac/ zcela vyjímečně, jen když není lepší zdroj, standardně 96/24 nebo iso/rip SACD/. A i z těchto lze napočítat jen pár desítek kvalitních, ale skutečně kvalitních, po všech stránkách. Nahraných po roce 2010. Do té doby tomu vždycky něco chybí...
A pokud takovou nahrávkou nakrmíte svůj DAP, tak i s rozpočtem 2600,-Kč /dap+sluch.+karta/
vykouzlíte neuvěřitelný zvuk. Např./Fiio M3K+Yenkee YHP 205+ADATA32GB/
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 21. 6. 2019 11:20

ehhhmmm, COŽE?! :shock:
nechci bejt přehnaně hi-fi, ale s tímhle Jenkííí blézub šitem za tři kila sotva poznáš rozdíl mezi mp3@320kbps a flacy... :-l
Další co mě bije do očí, je tvrzení o skutečně kvalitních nahrávkách po roce 2010. Pokud se bavím o CD tak mi většina rockerů v okolí neustále omlacuje o hlavu, že veškerý remastery klasiky po roce 2000 stojí kvalitativně za houno kvůli loudness war. Tak teď teda nevim.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod onoff1 21. 6. 2019 15:28

Já se nebavím o CD, to co říkáš o CD je pravda, já se bavím o masterech hi-res.
Na ty sluchátka je recenze, jediné minus je tkaná mřížka na výustku místo kovu, ale to zvuku nevadí. Možná by ses divil jaká je výrobní cena násobně dražších sluchátek, jen připlácíš reklamu, krabičku, pouzdro, redukce atd.
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 6. 2019 16:04

No víš není to tak černobílé. To rozdíl cen má i jiné důvody, čímž neříkám, že někteří výrobci by neměli při cenotvorbě trošku ubrat plyn.
To že něco za málo peněz hraje dobře může být dílem náhody a dílem i menší posluchačovo zkušeností a možností porovnání. Já si v hojné míře vyzkoušel cajky za víc i za míň peněz a přeci jen jsem vždy u laciných věcí časem narazil na bariéry nízké ceny. Prostě kvalita stojí prachy a není to jen kvalita zpracování, ale i kvalita použitých dílů, úroveň vyladění. Tohle je cekem dost komplexní věc a prostě je třeba přijmout fakt, že laciná masovka bude vždy ztrácet v porovnání s opravdu kvalitně odladěným kouskem.
Jsou lidi, kterým stačí špunty co na ně vypadnou z krabičky, když vybalují telefon. No a my ostatní plkáme tady :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 6. 2019 16:24

onoff1: docela mě překvapuje, že na tom železe co máš vyžaduješ na ven iso soubory a flacy 24/96. Moje in-eary na ven stály 15x víc než tvoje, ale že bych musel poslouchat na cestách DSD soubory, to opravdu ne. Jednak není stoprocentní izolace od okolí a hlavně není soustředěnost na takový poslech.. Já venku zkousnu i mp3 320. Doma to je samozřejmě jiná.
A jak píše Mrazík, za kvalitu se platí a je to sakra znát.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků