Cowon Plenue D2

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boldricus 6. 2. 2019 15:24

Obrázek

Zakládám nový vlákno pro nástupce populárního hrajícího kvádříku z Koreje, abysme neplevelili ve sluchátkách. :-)
Více informací zde:
http://www.cowonglobal.com/product_wide/PLENUED2/product_page_1.php

Co zaujalo:
- oproti Déčku hned dvojice DAC čipů, přesto udávají stále astronomickou výdrž až 45h
- zmizely ostrý hrany :-)
Co naopak nepotěšilo:
- mluví se tu o hi-res, ale vnitřní paměť jen 64GB
- slot na karty podporuje jen 128GB :-l

Osobně doufám v lepší rychlost ovládání přehrávače, starý D mě dodnes dokáže pozlobit, když roluju skladbami.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D / Cowon J3 + Sennheiser IE8
Doma: PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO
boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 2. 2019 19:11

Jisté je,že se u nového Plenue D2 určitě vyplatí používat balanced output.
2.0Vms vs 4.0Vms output
-120 dB Unbalanced vs 143 dB Balanced

Podpora DSD,DSF či ISO se hodí.
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,Beat Audio Vermilion,Harman Kardon Go+Play,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 7. 2. 2019 08:15

Jo, podporu hi-res formátů sem zapomněl zmínit, ale abych byl upřímnej, zatím sem nenašel rozumnej zdroj hi-res nahrávek a hlavně tento formát se zatím tomu co poslouchám cudně vyhejbá. Nehledě na to, že moje aktiální vybavení asi ani není schopno mi rozdíly odprezentovat tak, abych si jich všml. Ale vyznavačům klasiky a jazzu se to určitě hodit bude.
S tím mi ale opravdu uniká smysl omezení velikosti úložiště, hlavně slotu na sd karty. Hi-res formát si uďobne nemalý prostor a číslovka 512GB nebo dokonce 1TB by se i líp vyjímala v reklamě. Standard sdxc teoreticky podporuje až 2TB.

Do plusů sem zapomněl taky připsat absenci bezdrát ptákovin a streamovacích služeb. :tleskani

Doma: PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO
boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 2. 2019 22:36

Na hi-res(DSD,DSF,či FLAC 192kHz- 24 Bit apod.) soubory nepotřebuješ až tak moc velkou kapacitu paměti. :-)
Mám v DAPu 64gb+200gb kartu a docela mi to stačí.
Když budeš chtít,mohu ti v SZ sdělit dobrý zdroj na stahování hi-res alb,ale i alb ve flacu(cd kvalita)apod.
Mám už staženo na HDD asi 3TB,že to ani nestíhám poslouchat. :roll:

-- 7. 2. 2019 22:44 --

Často stahuju i alba v ISO(ze SACD),takže to musím konvertovat do DSF.

-- 7. 2. 2019 23:00 --

Bohužel ani nový D2 nebude podporovat CUE,takže bude i nadále potřeba používat Medieval Cue Splitter k separaci tracků. To samé co u AK300.
Už jsem si na to zvykl. :-)

Pokud to myslíš s hi-res vážně,kup si Cowon Plenue L. :-)
Levný ale nebude. :pozor
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,Beat Audio Vermilion,Harman Kardon Go+Play,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 8. 2. 2019 08:56

Plenue L stojí nějakých 50 tisíc :shock:
Mít je, koupím DAP do max 20ti táců a zbytek radši investuju do sluchátek. :D

Jo, děkuju za nabídku, napíšu si. Zdrojů hudby není nikdy dost. :-)
Problém s hi-resem z netu ale vidím v tom, že pokud není garantováno obchodem, tak si vůbec nemůžeš bejt jistej z čeho je to upatlaný. Vsadím se, že některý čuňata prostě vezmou obyč CD a lupnou ho do DSD256. :hmm:
Hi-res už bych si radši koupil, abych měl jistotu že je to přímo z mástru. Na něco takovýho sem ale narazil jen na supraphonline.cz, kde píšou z čeho mají nahrávku. Hi-res sem ale v obchodech moc nepotkal a i když chci koupit "jen" FLAC tak sem tam narazím. Naštěstí mi CD kvalita vlastně stačí. Na soustředěnej poslech mco času není a na cestách na to není klid. Takže stejně 2/3 mý sbírky jsou "jen" mp3. :mrgreen:

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 2. 2019 12:28

boldricus: na odhalení čuňáren co popisuješ stačí program Spec. Nikdy jsem nesrovnával CD s DSD256, ale rozdíly v mp3, Flac 44,1/16, 96/24, 192/24 atd. je na těch grafech okamžitě vidět. Jinak souhlasím s tím, co popisuješ v prvním odstavci. Z celého řetězce mají sluchátka samozřejmě na zvuk největší vliv.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 8. 2. 2019 13:00

Díky, na Spec sem úplně zapomněl. :)

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 2. 2019 19:31

Také lze použít program "Lossless Audio Checker".
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 11. 2. 2019 10:26

Tak bohužel, zatím stále žádný větší ohlasy. Na head-fi se jeden uživatel rozčaroval nad nutným formátem karet na FAT32 a pro něj nízkou hlasitostí, což je dost diskutabilní. Předpokládám, že testuje s velkýmá domácíma sluchátkama. Na to bych ale bez dalšího zesilovače Plenue D2 tak úplně neviděl.
Druhá věc, proč Cowon nepoužil svůj JetEffect 7, ale starší 5? ten má jem 5 pásem oproti deseti u JetEffect 7. Možná je rezervován jen pro vyšší modely, protože v původním Déčku je taktéž jen pětka.

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 21. 6. 2019 07:12

Konečně tu máme recenzi, na Headphonics
https://headfonics.com/2019/06/cowon-plenue-d2-review/

Docela mě mrzí, že nějak nepořešili to pomalý UI, který mě štve už na předchůdci. Jinak totiž D2 dost chválí.

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod onoff1 21. 6. 2019 09:51

No mě zatím úplně stačí karta 32GB, vše větší je momentální přeplácení, zvláště do OSA. Důležitá je rychlost zápisu, aspoň 10MB/s. Nahraji, poslechnu, smažu, nahraji něco nového.
A to poslouchám 99% Hi-Res. Zdroj mobilní HDD 4TB.
Kvalita nahrávek: MP3 nesmí do DAPu, CD/wav nebo flac/ zcela vyjímečně, jen když není lepší zdroj, standardně 96/24 nebo iso/rip SACD/. A i z těchto lze napočítat jen pár desítek kvalitních, ale skutečně kvalitních, po všech stránkách. Nahraných po roce 2010. Do té doby tomu vždycky něco chybí...
A pokud takovou nahrávkou nakrmíte svůj DAP, tak i s rozpočtem 2600,-Kč /dap+sluch.+karta/
vykouzlíte neuvěřitelný zvuk. Např./Fiio M3K+Yenkee YHP 205+ADATA32GB/
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 21. 6. 2019 11:20

ehhhmmm, COŽE?! :shock:
nechci bejt přehnaně hi-fi, ale s tímhle Jenkííí blézub šitem za tři kila sotva poznáš rozdíl mezi mp3@320kbps a flacy... :-l
Další co mě bije do očí, je tvrzení o skutečně kvalitních nahrávkách po roce 2010. Pokud se bavím o CD tak mi většina rockerů v okolí neustále omlacuje o hlavu, že veškerý remastery klasiky po roce 2000 stojí kvalitativně za houno kvůli loudness war. Tak teď teda nevim.

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod onoff1 21. 6. 2019 15:28

Já se nebavím o CD, to co říkáš o CD je pravda, já se bavím o masterech hi-res.
Na ty sluchátka je recenze, jediné minus je tkaná mřížka na výustku místo kovu, ale to zvuku nevadí. Možná by ses divil jaká je výrobní cena násobně dražších sluchátek, jen připlácíš reklamu, krabičku, pouzdro, redukce atd.
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 21. 6. 2019 16:04

No víš není to tak černobílé. To rozdíl cen má i jiné důvody, čímž neříkám, že někteří výrobci by neměli při cenotvorbě trošku ubrat plyn.
To že něco za málo peněz hraje dobře může být dílem náhody a dílem i menší posluchačovo zkušeností a možností porovnání. Já si v hojné míře vyzkoušel cajky za víc i za míň peněz a přeci jen jsem vždy u laciných věcí časem narazil na bariéry nízké ceny. Prostě kvalita stojí prachy a není to jen kvalita zpracování, ale i kvalita použitých dílů, úroveň vyladění. Tohle je cekem dost komplexní věc a prostě je třeba přijmout fakt, že laciná masovka bude vždy ztrácet v porovnání s opravdu kvalitně odladěným kouskem.
Jsou lidi, kterým stačí špunty co na ně vypadnou z krabičky, když vybalují telefon. No a my ostatní plkáme tady :-)
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 6. 2019 16:24

onoff1: docela mě překvapuje, že na tom železe co máš vyžaduješ na ven iso soubory a flacy 24/96. Moje in-eary na ven stály 15x víc než tvoje, ale že bych musel poslouchat na cestách DSD soubory, to opravdu ne. Jednak není stoprocentní izolace od okolí a hlavně není soustředěnost na takový poslech.. Já venku zkousnu i mp3 320. Doma to je samozřejmě jiná.
A jak píše Mrazík, za kvalitu se platí a je to sakra znát.
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 6. 2019 05:27

onoff1 píše:No mě zatím úplně stačí karta 32GB, vše větší je momentální přeplácení, zvláště do OSA. Důležitá je rychlost zápisu, aspoň 10MB/s. Nahraji, poslechnu, smažu, nahraji něco nového.
A to poslouchám 99% Hi-Res. Zdroj mobilní HDD 4TB.
Kvalita nahrávek: MP3 nesmí do DAPu, CD/wav nebo flac/ zcela vyjímečně, jen když není lepší zdroj, standardně 96/24 nebo iso/rip SACD/. A i z těchto lze napočítat jen pár desítek kvalitních, ale skutečně kvalitních, po všech stránkách. Nahraných po roce 2010. Do té doby tomu vždycky něco chybí...
A pokud takovou nahrávkou nakrmíte svůj DAP, tak i s rozpočtem 2600,-Kč /dap+sluch.+karta/
vykouzlíte neuvěřitelný zvuk. Např./Fiio M3K+Yenkee YHP 205+ADATA32GB/

Tak to docela úsměvný. :tleskani
Výše uvedené bych čekal spíše od majitele např. Astell&Kern A&ultima SP1000.
Ne však při používání Fiio M3K. :pozor
Osobně se také mp3(pouze 320 kbps)také neštítím,pokud je prostě album v min. CD kvalitě na této planetě nestažitelné. :D
Docela by mě zajímal tvůj názor na zvuk skladeb v mp3 na přenosné aparatuře za 50k. :roll:
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod onoff1 22. 6. 2019 15:06

Nevím, co je tady úsměvného.
Byl to příklad sestavy, kterou venku oželíš, když ji ztratíš nebo rozbiješ.
Ultimu si fakt nekoupím, je to předražené a rozdíl ve zvuku bude minimální od stroje za 20k.
A ven si ji nevezmeš.
M3K je opravdu dostupný hi-res dap se solidní výdrží ořezaný od nesmyslů typu wifi a bluetooth bez vnitřní paměti. Každá moje utracená koruna je zde dobře vynaložena.
A ven si ji vezmeš.
A MP3 hudbu przní bratru dobrých dvacet let a fakt nehodlám si pouštět MP3 na sastavě za 50k, jednak bych si ji ani nepořídil a tam teprve bys poznal tu skvělou mpeg kompresi.
Prostě a jednoduše nebudu po poslechu kvalitní hudby v hi-res přecházet zpět k poslechu MP3
i kdyby to bylo nejvzácnější album na planetě...

-- 22. 6. 2019 16:28 --

Tím nemyslím, že ta sestava je můj hi-end, to v žádném případě.
Je to jedna z mých sestav na ven. Sestava kategorie nejnižžího budgetu se zárukou, koupená v ČR a kabelová.
Bavíme se tu o DAP.
Na doma máme něco jiného...
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 23. 6. 2019 22:53

Úsměvný je na tom to, že tu referuješ o srovnávání DSD 24/96 s FLACy a MP3@320 na poslech venku. Troufnu si tvrdit, že venku bys rozdíl mezi DSD a FLACem na Jenkí špuntech nepoznal. Pokud teda neposloucháš v noci v zimě uprostřed polí za bezvětří, kde by díky metrový závěji prašanu mohlo bejt slušný ticho :mrgreen:

Nicméně zpět k tématu:
Podle recenzí na youtube má Plenue D2 opravdu TICHÝ výstup, kterej prý nešumí ani s citlivými sluchátky. Navíc je dost výkonný na to aby utáhl i HD600 :shock:
Co mi nevadí je nízký rozlišení displeje, ale bohužel ta tupost scrollování, kerá mě u PD fakt sejří fest, zůstala stejná. :/
Jeden recenzent si troufl srovnávat kvalitu zvuku s AK 380, wow :D

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 24. 6. 2019 01:08

onoff1: ty se tady oháníš kvalitním poslechem "Prostě a jednoduše nebudu po poslechu kvalitní hudby v hi-res přecházet zpět k poslechu MP3 i kdyby to bylo nejvzácnější album na planetě" a přitom tady operuješ se špunty za 400Kč a nejnižším modelem DAPu FiiO, což je firma pověstná poklesem kvality zvuku svých nových DAPů. Nic proti, věřím, že nálepka hi-res hřeje na duši, ale vsadil bych se, že já bych na tvé sestavě v autobusu pravděpodobně nepoznal rozdíl mezi mp3 320kbps a flacem 16/44,1. Ale možná jsem hluchý debil utrácející zbytečně tisíce za audio zařízení, když si na tom občas pustím i mp3.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod onoff1 24. 6. 2019 09:16

Nebudu se tady s vámi přít...
Nic jste nepochopili...
Nemá to smysl...
Nevím proč Fiio dostalo EISU...
Sere vás, že by se mohly prodávat strojky za pár babek a které hrají stejně jako ty za desetitisíce a vy jste si je koupili...
A klidně si nacpěte milión mptrojek na Ultimu...
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 24. 6. 2019 11:13

Hele onoffe, můžeš být tak hodný a jít trollit někam jinam?
Právě se mně pokoušíš přesvědčit, abych prodal Mercedes a koupil si tebou užívanou Dacii, protože ti připadá skvělá. Ale já jsem zvyklý na Mercedes kvůli jeho jízdnímu komfortu, materiálům v interiéru, palubnímu systému, tichu uvnitř atd. V Dacii to není a nebude, proto je levná, nemíří na ty co chtějí komfort Mercedesu. Ano je levná a jezdí dobře, ale mě vyhovovat nebude. Tvým snahám se mohu jen chápavě pousmát, Mercedesem jsi se nesvezl, nevíš jaký je a posuzuješ ho z perspektivy tvé Dacie. Proč to děláš, je tvoje věc, ale respektuj to, že se v tomhle vlákně bavíme o Mercedesu. Pokud k tomu něco máš, vpořádku. Pokud ne, buď tak laskav a běž se raději bavit vedle o dacií, ano?
Díky :-)

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 24. 6. 2019 11:33

Já dobře vím, že se prodávají strojky za pár babek a tím obdobím jsem si prošel, asi jako skoro každý tady. Ale pak jsem zjistil že existuje něco lepšího, sice to stojí často o dost víc peněz, ale...
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 24. 6. 2019 18:10

onoff1 píše:Nebudu se tady s vámi přít...
Nic jste nepochopili...
Nemá to smysl...
Nevím proč Fiio dostalo EISU...
Sere vás, že by se mohly prodávat strojky za pár babek a které hrají stejně jako ty za desetitisíce a vy jste si je koupili...
A klidně si nacpěte milión mptrojek na Ultimu...

Pokud přikládáš nějaký větší význam Eise, tak to taky o lecčems svědčí. Fiio bylo kdysi dobrý. Pak se začalo propadat a teď se zase škrábe nahoru. Žel mezi tím se vyrojilo mrtě lepší i horší, lacinější i dražší konkurence.
Je jasný, že to co máš Tě baví a tak to je v pořádku. Na druhou stranu jiný lidi s možná širší zkušeností baví to jejich.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod onoff1 25. 6. 2019 09:24

Je to o Cowon Plenue D2.

A můj úplně poslední příspěvek k tomuto...
Někomu tady strašně vadí, že by za pár korun mohlo být hodně muziky.
Bytostně nesnáším, když mě někdo okrádá a proto si nejdu koupit mercedes, přestože přináší luxus a komfort. Ale potřebuji se dostat z bodu A do bodu B. A to splňuje i dacie. To že se rozsype za tři roky, to je věc jiná. A možná se nerozsype. To dnes vyrobený mercedes se může rozsypat ale taky.
Že by padesát zástupců z celého světa /EISA/ byli takový blbci... mám několik strojků s EISA
a naprostá spokojenost.
Pořád nevím, co vám vadí na Fiiu. Je potřeba se na to všechno dívat s odstupem času.
Co to znamená propadat...
O audio se zajímám bratru čtyřicet let, o osobní /přenosné/audio intenzivně pět let, jen jsem sledoval toto fórum zpovzdálí. A vlastním strojky i za víc než 2k.
Takže tady netrollím jen jsem poznamenal něco o velikosti pměťové karty a formátu, který na ni ukládám. A že to hraje dobře i na některých levných mašinkách.
A příště si přečtětě moje příspěvky pořádně, než na ně budete reagovat.
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 25. 6. 2019 10:39

Mně osobně na FiiO vadí to, že třetí generace jejich DAPů jsou zvukově horší než ty předchozí (především u řady 3 a 5).
A lidem tady nevadí strojky za 2k, spíš leckomu přišlo směšné, že v té Dacii chceš vozit britskou královnu: "Kvalita nahrávek: MP3 nesmí do DAPu, CD/wav nebo flac/ zcela vyjímečně, jen když není lepší zdroj, standardně 96/24 nebo iso/rip SACD/"
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 25. 6. 2019 12:54

martas38 píše:A lidem tady nevadí strojky za 2k, spíš leckomu přišlo směšné, že v té Dacii chceš vozit britskou královnu:

hej, to je krásný přirovnání. :-D
Pro mě je otázka přenosných hracích skříněk od Fiia jednoduchá - ekvalizér. Navíc se mi přehrávače od Fiio nikdy moc nelíbily po stránce ergonomie a fungování systému. Snad jediný co mě zaujalo byla X7, jenže její cena už byla pro mě nad rámec. A co jsem to tak sledoval, "sedmičku" trápil neodladěný fw, něco co v téhle cenové relaci netoleruju.
Že se vrátím ještě k těm autům. Jezdím Mercedesem, protože se nepotřebuju dostat z bodu A do bodu B. je to pro mě čistý relax, únik z reality, terapie, meditace. Pro mě je cílem samotná cesta, sakra já v tom autě vlastně prakticky bydlím. :love:
A taky sem konzerva, kerá jak si na něco zvykne, už to nechce moc měnit. :mrgreen:

-- 25. 6. 2019 14:50 --

https://www.advancedmp3players.co.uk/shop/Balanced_Audio.461/Cowon.609/COWONPD2/Cowon_PD2__Plenue_D_2nd_Gen__with_2.5mm_Balanced_Output.15311.html
Tak už je k mání v přepočtu za zhruba 7500,-

... a peněženka se najednou začala tvářit nenápadně a pomalu couvá ke dveřím. :mrgreen:

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2019 00:34

Vidím docela problém v nepodpoře CUE. U mě by to byl celkem solidní handicap. Mimochodem ten ekvalizér u FiiO mně přišel vždycky tak nějak málo účinný (X1 , XIII 2nd), u HiBy je to jiná káva a o PD se taky říkalo, že ty "*****ítka" zvuku jsou sakra účinná.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 26. 6. 2019 20:38

Osobně jsem veliký kritik modelů Fiio X3mk3 a X5mk3 a k nové řadě M jsem byl dost skeptický. Ale po vyzkoušení jsem si hodně oblíbil M9, a nakonec jsem si jí nechal. Třeba M9 se dá použít i jako transport, má výstup SPDIF a podporuje Tidal offline. Doporučuju novou řadu M aspoň vyzkoušet. Je úplně jinde než řada X.
oblíbené audio:
Aune X1s: ATH-MSR7, Focal Clear, HD660s
Fiio M9, Shanling M0: Ibasso IT01s, ATH-E40
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2019 20:56

A zvukově je to ok? Já měl právě pocit, že začal velký nárůst funkcí, ale docházelo k poklesu kvality zvuku. Jak je na tom s šumem?
Mimochodem jako celkem kvalitní transport jde použít už FiiO XIII 2nd.
Tidal offline zní lákavě.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 26. 6. 2019 21:21

Zvukově neagresivní, muzikální. Rozhodně zvukový posun oproti řadě X.
S některými IEM mírně šumí, ale nic kritického.
oblíbené audio:
Aune X1s: ATH-MSR7, Focal Clear, HD660s
Fiio M9, Shanling M0: Ibasso IT01s, ATH-E40
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior

Odeslat příspěvekod boldricus 27. 6. 2019 09:58

Kdybych chtěl zkusit bezdrát, tak by mohla bejt M9 dost dobrej kandidát. Fakt to nevypadá zle.
Ale jako konzerva se jí vyhnu, platím tu moc věcí kerý nevyužiju. Ale čistě ze zvědavosti se na něj někam zajdu podívat. Zatím sem totiž neviděl přehrávadlo s androidem, kerý by neplejtvalo energií a výkonem. Nemůžu se zbavit dojmu, že "hloupý" přehrávače sou mnohem rychlejší a aby se tak hejbal i android, musí to bejt pomalu 4jádro s 12GB RAM. To pak ale nevydrží hrát 20hodin anebo se to nevejde do kapsy od kalhot.
Koukám, jestli se nedá u M9 zvěšit písmo v systému, tak bych měl ale asi docela velkej problém. Ve srovnání s rukama recenzenta je to písmo fakt malinký.

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod sharyk 2. 7. 2019 21:28

Mám Cowon PD a jsem s ním naprosto spokojený - poměr cena/výkon je neskutečný. Ale narazil jsem na maximální kapacitu paměti (32+128). Mám především flacy 44.1/16 a vysokooktanové hi-resy.
A teď přemýšlím, jak dál - pořídit si nějaký Cowon s větší paměťovou kapacitou? A případně jaký? Na Cowonech mám rád jejich EQ presety a na PD speciálně ještě výdrž akumulátoru.

Napadá mě, jestli - s ohledem na finance - není nejlepším řešením, pořídit si jako rozšíření paměti (k původnímu PD) ještě nový PD2? Což přináší dalších 192 GB plus další bonusy.

Další kapitolou je pak, kde shánět hi-res nahrávky? Supraphonline a Indies Scope jsou fajn, ale nabídka je dost omezená... HD tracks jsou lokalizované především do USA...
sharyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 7. 2019 22:31

Pokud vím,tak Cowon Plenue D2 ještě není v ČR v prodeji.
A k čemu ho kupovat k původnímu PD,když už bys měl PD2? :-)
Nebo rovnou koupit Cowon Plenue R 128GB.

A kde shánět hi-res nahrávky? 8-)
V tom problém nevidím,páč se dají stáhnout grátis. :roll:
Jen musíš vědět kde a jak stahovat.

V SZ jsem ti poslal odkaz na zdroj hudby(mp3,FLAC a Hi-Res). 8-)
Samozřejmě ne vše se dá v Hi-Res sehnat. :pozor
SACD či DVD-Audio moc interpretů nevydává,tudíž občas musí stačit CD kvalita(FLAC apod.).
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 10. 7. 2019 15:54

sharyk píše:Napadá mě, jestli - s ohledem na finance - není nejlepším řešením, pořídit si jako rozšíření paměti (k původnímu PD) ještě nový PD2?

Tak jako proč né, ale myslím, že časem dojdeš k závěru, že sou to dva rozdílný zvukový projevy, což by mě osobně docela štvalo. Takže bych to viděl buď na 1.) PD2 + 256GB karta - podle mých zkušeností s Cowony, zatím jsem vždy úspěšně provozoval o řád větší kartu, než je ve specifikacích. Třeba J3 odmítal ukázat 64GB kartu po připojení k PC, nicméně z ní bez problémů hrál. Stropem je počet skladeb omezený firmwarem výrobce, nikoliv velikost karty. Nutno vyzkoušet, ale myslím si že by PD2 měl zkousnout 256GB kartu, dokud nenarazíš na strop v počtu skladeb. Jen data na kartu budeš asi muset lejt v externí čtečce, nebo USB adaptéru.
... nebo za 2.) Pleňoura z vyšších řad, třeba pseudomágem zmiňovaný Rko, po kterým jsem sám ňákou dobu pomrkával. Problémem vyšších řad Cowonů je konkurenční boj s iRiverem a jejich AK řadou, takže ceny podle toho stoupají jako právě vypuštěná Saturn V. :-|
Ale až budu velkej a budu mít hodně peněz, tak si toho Pleňoura L koupím, vo tom žádná. :mrgreen:

-- 10. 7. 2019 16:57 --

pseudomagick píše:A kde shánět hi-res nahrávky? 8-)
V tom problém nevidím,páč se dají stáhnout grátis. :roll:
Jen musíš vědět kde a jak stahovat.

Hele, ale sem tam bys měl svým oblíbencům taky něco kápnout, jinak nebudou mít za chvíli muzikanti co žrát. ;-)

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 7. 2019 18:38

"Hele, ale sem tam bys měl svým oblíbencům taky něco kápnout, jinak nebudou mít za chvíli muzikanti co žrát. ;-)"

To jsem zřejmě nepochopil. :-)
Jak kápnout?
Muzikanti na CD dnes už moc nevydělávají,především na turné či samostatných koncertech.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 11. 7. 2019 12:34

Vklidu, jen tak porýpávám. :-D
Myslel sem tím, něco si od nich aspoň sem tam koupit, samo krom chození na akce. :-)
Osobně mám pár oblíbenců, od kterých si kupuju vše co vydají a sosat to někde z torráčů mě ani nenapadne, protože to chci mít originál. Když to vezmu kolem a kolem, tak dneska je hudba úžasně levná, před pár lety stálo běžně CD 600,- až 800,- káčé, limitky klidně litr. Snažím se podporovat náš Supraphonline, protože v době streamování je tahle služba docela unikátní a rád bych aby ještě pár let vydržela.

boldricus
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 11. 7. 2019 21:07

Pokud by pro někoho byl Plenue D či Plenue D2 málo,tak může začít šetřit a koupit si rovnou
Astell&Kern A&ultima SP2000. :-)
V Audigu.cz už jsou totiž předobjednávky. :tleskani

Zde: https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/MP ... 000-Silver

Sorry,také si občas musím rýpnout. :twisted:
Ale zpět na zem. 8-)
Divím se,že si D2 ještě nikdo zatím nekoupil,neboť už je v prodeji v ČR za cenu 8.899,-Kč. :shock:

Zde: https://www.neoxshop.cz/8809290183651-c ... gold-black

Docela by mě zajímal názor na zvuk,včetně porovnání s původním PD. :roll:
Plenue D jsem měl již 2-krát.
Pro ty náročnější,firma neoxshop.cz nabízí i COWON Plenue 2 Mark II 256GB Jupiter Gold za 35k.

Zde: https://www.neoxshop.cz/mp3-a-pmp-prehr ... piter-gold
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 12. 7. 2019 10:45

D2 byl v plánu, ale bohužel asi budu muset řešit nákup telefónu, takže audio bude muset počkat.
Ale cena nevypadá zle, osobně sem čekal s přirážkou tak desítku. Původně sem plánoval ho koupit venku, za méně.

boldricus
Junior