Questyle QP1R - kam dál?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Duke650 6. 2. 2019 19:32

Jediné, co u QP1R postrádám (jen občas), je možnost pustit si Tidal a poslechnout si něco, co nemám na disku nebo na jedné ze dvou 200GB karet.
Přestal jsem navštěvovat toto fórum i head-fi a nemám přehled o nejnovějších hračkách, tak se rovnou zeptám - existuje DAP, který
- umí Tidal přes wifi
- umí fungovat jako USB-DAC k PC
- má slušný line-out výstup
- má také symetrický sluchátkový výstup pro 2,5 mm jack
- pojme 2 paměťové karty
- utáhne nejen in-ear, ale rozpohybuje i velká sluchátka
- nestojí o moc víc než QP1R
- rozumí si s JH Angie, UE900S a Oppo PM-3 (časem možná Aeon closed)

Neřeším vzhled, user interface, rozměry ani výdrž baterky.

Onkyo DP-X1 snad OK, ale nemá fci USB-DAC...
Nějaký pěkný Cowon Plenue by to splňoval?
Nebo nějaký novější iBasso ? (měl jsem dx50, dx90, dx80...)
Nebo FiiO? To jsem nikdy neměl
AK bych asi taky překousnul, i když cenovou politiku této značky nemám zrovna rád...

Díky za užitečné rady.
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cherubian 6. 2. 2019 21:13

Uf tak to je hodně nároků, to bude těžký najít DAP, co tohle všechno splňuje a skoro bych si troufal říct, že žádnej takovej v současnosti na trhu není.

Ikdyž možná jeden, co se alespoň blíží mě napadá, AK KANN. Co se cenové politiky AK týče, řeknu k tomu jen to, že ostatní výrobci DAPéček jim už i v tomhle směru velice obstotně sekundují... Navíc cena, za kterou se zrovna ten KANN prodává třeba v Audigu, je podle mě super. Pokud ti stačí online TIDAL, tak ten KANN umí taky, offline už ale nepodporuje. Paměť do něj můžeš narvat obří, výkonu má na rozdávání, baterie více než slušná. Ale je to cihla :-)

DP-X1 je už postarší model a v týhle branži jde všechno šíleně rychle kupředu, COWONy nepodporují streamovací služby a FiiO teď razí politiku "hromada funkcí na úkor kvality zvuku".

iBasso by stálo taky za zvážení, pokud jak říkáš, neřešíš user interface (měl jsem DX200 a s FW jsem nebyl zrovna spokojenej, ikdyž na Headfi jsem byl asi jedinej, tak nevím no...). DX200 i DX150 mají velikou výhodu ve vyměnitelných zesilovacích modulech (investice navíc), takže rozehrají vše od IEM po náročná domácí sluchátka. To ale dokáže i ten KANN, kterej má taky páru jak bejk. Ale DX150/200 mají jen jeden slot na kartu, nicméně podporují tuším velikost až 512GB.

Já osobně bych výběr zúžil na AK KANN vs. iBasso DX150/DX200. Obě značky tu navíc mají super oficiální zastoupení (Audigo), takže případné problémy by se měly řešit snadno. Tohle by mohla být diskuse na dlouho, snažil jsem se to co nejvíc zjednodušit.
DAP: FiiO M17, Cayin N6ii (R01, A01, T01)
CIEM: Lime Ears Aether, Custom Art Harmony 8.2 + Fibae 3
IEM: iBasso IT07, TSMR Land, PENON Globe
Over-Ear: Sennheiser HD 660S + HD650, Shure SRH1540,
Kabely: Han Sound Audio, Effect Audio, Forza Audioworks
Cherubian
Junior

Odeslat příspěvekod Duke650 6. 2. 2019 22:26

Díky za tip, koukám na ten Kann, tváří se jako nadějný adept..
https://www.innerfidelity.com/content/a ... yer-page-2
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 8. 2. 2019 18:25

Co tak počkat na dubnové iBasso DX220 ? Anebo jsem dnes na Headfonia četl recenzi na Hiby R6Pro. Možná nejlepší Android player.
https://www.headfonia.com/review-hiby-r6pro/

Ten QP1r si hádám, že nedáš hned tak do šrotu. Jen pro zajímavost jsem jej srovnával s Hugem 2, Roon, Audirvana atd.a rozdíl jsem nepoznal. Pak jsem jej propojil do H2 digitálně, a rozdíl nepostřehnutelný, možná ve prospěch QP1r..I výkonově je skvělý. U mě s LCD-X super kombinace. Samozřejmě všude se něco najde. (Shuffle přehrávání tam snad neexistuje, pokud ano, tak mě napiš ). Malá obrazovka,blbě už vidím, tak to mě štve, ale když to hraje zapomenu.Jen to wifi na to moje objevování ve Spotify, mě taky chybí.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 8. 2. 2019 23:09

Po zralé úvaze :-) kašlu na hledání DAPu s wifi.

- QP1R hraje tak, že by byla škoda zbavovat se této hračky

- DAP s wifi na Tidal doma vlastně nepotřebuju, protože do sluchátek si Tidal pouštím z PC přes QP1R v režimu USB-DAC a do reprobeden přes streamer Yamaha

- DAP s wifi na Tidal v práci nevyužiju, protože se nepřihlásím na firemní wifinu :-( a wifi pro hosty máme pomalou...

P.S. shuffle jsem nikdy nepoužil, ale je to myslím pod Play settings / Play mode
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 9. 2. 2019 16:59

Hmm..já když bych uvažoval s upgreatem DAP, tak QP2r a hub system HB2. A na to wifi holt používám Note 8 připojený přes USB výstup do Q5 a H2. V kvalitě Questyle, si myslím, člověk bude muset tu wifi konektivitu připlatit. AK Futura anebo Ultima, možná ta DX220.
https://www.questyle.com/en/product/HB2
Shuffle jsem myslel ,,všech skladeb" ne jen alba. Špatně jsem se vyjádřil.
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 9. 2. 2019 17:39

Existenci QP2R jsem tak nějak okrajově zaznamenal.
Jediný slot na kartu je v mém případě no-go. Mám 2 karty po 200GB a ani to není dost, když má člověk knihovnu s 1,28TB
Nicméně myšlenky na upgrade jsem zahnal a jsem spokojený s tím co mám... časem možná vyměním PM-3 za Aeon
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků