DAP okolo 300 Eur

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavlicko 3. 4. 2019 21:42

Ahojte, poprosil by som o radu. Rozmýšľam o "upgrejde" prehrávača Fiio X3 2gn. Zvuk mi vcelku vyhovoval, ale aj keď len pri vyššej hlasitosti. Vadí mi skôr jeho obmedzenosť resp. žiadna pamäť a málo funkcií , zdĺhavé kopírovanie hudby na kartu ma už unavuje..
Ale vravím až na tu obmedzenosť som s nim spokojný. Študoval som miestne fórum... je tu na výber veľa čínanov nabitých funkciami, ale ci sú spoľahlivé a hlavne zvukovo kvalitné, snáď áno... Mozno blbá otázka, či si viem stiahnuť hudbu cez WiFi z internetu napr. cez torrent klient... Predpokladám že mašinky s androidom s tým problém nemajú, ale čo DAPy s vlastným systémom? Základné požiadavky :prehrávanie flac ape dsd..., gapless, vnut. pamäť+karta, ktorá dotyk displej., detailný zvuk, pekné výšky Ideálne nákup z Európy, ktoré alebo aj z Číny ale na spôsob EÚ skladu bez poplatkov.
Zaujal ma Fiio M6....+funkcie, zvuk lepší ako X3 2gn?
Hiby R3... Odladenosť? Zvuk?
Cowon J...???
Alebo niečo iné???
Ďakujem za rady
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 4. 4. 2019 19:46

pavlicko píše:Ahojte, poprosil by som o radu. Rozmýšľam o "upgrejde" prehrávača Fiio X3 2gn. Zvuk mi vcelku vyhovoval, ale aj keď len pri vyššej hlasitosti. Vadí mi skôr jeho obmedzenosť resp. žiadna pamäť a málo funkcií , zdĺhavé kopírovanie hudby na kartu ma už unavuje..
Ale vravím až na tu obmedzenosť som s nim spokojný. Študoval som miestne fórum... je tu na výber veľa čínanov nabitých funkciami, ale ci sú spoľahlivé a hlavne zvukovo kvalitné, snáď áno... Mozno blbá otázka, či si viem stiahnuť hudbu cez WiFi z internetu napr. cez torrent klient... Predpokladám že mašinky s androidom s tým problém nemajú, ale čo DAPy s vlastným systémom? Základné požiadavky :prehrávanie flac ape dsd..., gapless, vnut. pamäť+karta, dotyk displej., detailný zvuk, pekné výšky Ideálne nákup z Európy, alebo aj z Číny ale na spôsob EÚ skladu bez poplatkov.
Zaujal ma Fiio M6....+funkcie, zvuk lepší ako X3 2gn?
Hiby R3... Odladenosť? Zvuk?
Cowon J...???
Alebo niečo iné???
Ďakujem za rady
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod marox 4. 4. 2019 20:31

Šel bych do Ibassa DX120.
marox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 4. 4. 2019 20:32

Ahoj, řekl bych, že za 300 éček chceš docela dost muziky co se požadavků na funkčnost týče.
Můžu ti popsat HiBy R3 a srovnat ho s FiiO X3 2nd. R3 je zvukově o notný kus dál. Zvuk je o dost neutrálnější, než u FiiO. X3 má celkem teplý projev řekl bych. Také rozlišení a podání prostoru je u R3 mnohem lepší. Fičůrky nemá význam srovnávat, protože R3 je podstatně novější zařízení. Zvukově je na míle vzdáleno X3. Ovládání je super, bez problémů, všechno intuitivní, ale chvíli jsem si na to musel zvykat (nikdy jsem neměl před tím DAP s dotykem). Ovšem co tě nepotěší, nemá vnitřní paměť. Pouze paměťová karta. Dál má vestavěného online Tidal klienta. Hudbu do něj můžeš ještě streamovat z počítače nebo mobilu přes DLNA, či airplay. Jinak do něj ještě můžeš nahrát muziku z PC přes wifi, pomocí webového rozhraní. Ale určitě žádný torrent (což mně mimochodem přijde u DAPu docela podivný požadavek). Podle mě je nejrychlejší způsob jak do něj dostat hudbu vrazit kartu do čtečky. A při dnešní ceně karet se tam toho vejde dost i při hi-res. Nákup z Evropy netuším. Mně se ho podařilo koupit z USA na ebay za cca 150USD na Black Friday.
Zbylé přehrávače jsem neslyšel, U FiiO jsem z M řady nic neslyšel, ale co se X řady týče, jde to s kvalitou zvuku z kopce. X3 3rd horší zvuk než předchozí generace. Byl jsem rozhodnut koupit 3. generaci X5. Nádherné zařízení nabité funkcemi, ale zvukově nic moc.
Tvým požadavkům by asi víc vyhovovalo něco s Androidem. Celkem chváleno je HiBy R6 a dost možná bys vedle nešlápl s krabičkou od mýdla Astell&Kern Activo CT10.
Snad jsem ti trochu pomohl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 4. 4. 2019 20:54

Ďakujem ti za informácie... Ten torrent bola trefa na slepo, keďže nemám skúsenosti s WiFi v DAP. S tým Astell&Kern Activo Ct10 máš nejaké osobné skúsenosti, hlavne co sa týka zvuku v porovnaní s Hiby R3? Mám v tom trocha zmätok, ale je toho veľa, ale ak vravíš ze X3 2gn má slabší zvuk ako Hiby R3, tak tým pádom Hiby musí hrať výborne... Fiio X3 2gn hral podľa mňa veľmi dobre, ale pri nižšej hlasitosti sa strácala energia, šťavnatost zvuku a takisto výšky. Nevychutnal som si počúvanie pri nižšej hlasitosti... Napr. starý Cowon J3 s tým problém nemal
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 4. 4. 2019 21:18

S Activo zkušenosti nemám. Ale má offline Tidal, což u R3 docela postrádám. A přehrávače A&K jsou v DAPech takový Mercedes (samozřejmě i cenově).
HiBy hraje fakt výborně. Poměr cena / výkon je velice výhodný i u neblekfrajdejové ceny. Oproti X3 2nd je rozdíl opravdu velký. Navíc vůbec nešumí. X3 jsem měl opravdu rád, ale R3 je jinde ve všech směrech - zvukově, funkcemi i ovládáním. Ale v Evropě ho asi moc nekoupíš. Beru to jako risk, je to spotřební zboží, pokud klekne, mávnu nad tím rukou...
Určitě nebude špatné i to iBasso, ale nemám zkušenosti.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod saba32 5. 4. 2019 15:01

R3 jsem měl v ruce, resp. v uších a mohu potvrdit, že proti X3 2nd je to neskutečný posun vpřed - samozřejme při použití adekvátních sluchátek. Objednat lze i z UK amazonu, dokonce i cenovka je stejná jako z Hiby shopu, bohužel v prvním případě je cena v librách a konečný rozdíl je cca 60 dolarů, samozřejmě za předpokladu, že balíček z Číny projde bez povšimnutí celníků, jinak se cenový rozdíl víceméně setře.
saba32
Junior

Odeslat příspěvekod LuborK 5. 4. 2019 15:32

Ibasso DX 120 ma dve roviny-skladny, vydrz baterie excelentni, ale cele to zabiji dost pomale menu, nekdy se chudak trosku zasousne a musis jej resetovat. Zvukove je v dane cenone hladine hodne vysoko, ale zalezi jako vzdy dost na sluchatkach.
AK Activo je v ovladani rozhodne dale, zvukove je ale takovy zbytecne hutny, ale nekomu to muze vyhovovat.
R3 je stika v potoce, po tech sahnul, kdyby nekdo dal vyber z tech tri.
LuborK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pavlicko 7. 4. 2019 11:15

martas38 píše:S Activo zkušenosti nemám. Ale má offline Tidal, což u R3 docela postrádám. A přehrávače A&K jsou v DAPech takový Mercedes (samozřejmě i cenově).
HiBy hraje fakt výborně. Poměr cena / výkon je velice výhodný i u neblekfrajdejové ceny. Oproti X3 2nd je rozdíl opravdu velký. Navíc vůbec nešumí. X3 jsem měl opravdu rád, ale R3 je jinde ve všech směrech - zvukově, funkcemi i ovládáním. Ale v Evropě ho asi moc nekoupíš. Beru to jako risk, je to spotřební zboží, pokud klekne, mávnu nad tím rukou...
Určitě nebude špatné i to iBasso, ale nemám zkušenosti.


Ahoj martas38, chcem sa opýtať na Tidal offline. Mam asi nejakú predstavu čo to je.. že hudbu s Tidal viem stiahnuť bez platenia polopatisticky povedané... Ale nie som si istý. Prosím o laické vysvetlenie... Ci pre mňa má význam na tým uvažovať v spojitosti s kúpou nového DAPu. Ďakujem za odpoveď
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 4. 2019 11:24

Tidal musis vzdy platit, offline znamena, ze si skladby stiahnes pri aktivnom sietovom pripojeni wifi na interne ulozisko/sd kartu a potom bez pripojenia pocuvas, napr. vonku mimo domova. Osobne mi pride lepsie mat na karte nejake FLAC na von a doma len online, ale kazdy pouzivame asi inak. Snad nevadi, ze som ti odpovedal aj ja a nie martas38 :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 4. 2019 14:40

pavlicko: je to jak píše _daRK. Za Tidal platíš vždy. Buď Tuším 165Kč měsíčně za normální, nebo 300Kč měsíčně za Hifi účet, kde je kvalita Flac 16/44,1, ale často i vyšší. Můžeš poslouchat online, kdy se hudba streamuje přímo do tvého zařízení - mobilu, PC, DAPu, síťového streameru atd. Případně se dá hudba poslouchat offline, kdy hudbu stáhneš do zařízení, třeba mobilu na cesty, abys nespotřebovával data. Ovšem ten offline poslech Tidalu musí tvoje zařízení podporovat. To znamená, že tvoje zařízení je u Tidalu certifikováno (výrobce tvého zařízení patrně platí Tidalu nějaký poplatek). Třeba HiBy R3 umožňuje pouze online Tidal, stahovat do něj nejde.
Já poslouchám na cestách Flac a doma buď taky, nebo Tidal online. Za těch 300Kč měsíčně mně to stojí, protože hudby je tam opravdu hodně, často i věcí u nás oficiálně nesehnatelných a v dobré kvalitě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 8. 4. 2019 08:51

Nové fiia za nic nestoji..hodně funkcí,málo muziky..:-(( V Alze jsem vratil m7 i x5 3gen.Cowon J jsem měl taky na vyzkoušení ale nešel mi ke sluchatkum co jsem měl doma,nicméně Cowon J na zvuk a ovládání z těch 3 nejlepší.možná M9, ale už Fiium nevěřím.nejdou cestou zvuku,ale mraky funkci a design.Nejlepsi je si vzít sluchatka a vyzkoušet přehrávače ať z Alzy či v Audigu.Co se líbí jednomu pro druhého nic moc.Tvé uši karta s naposlouchanou muzikou a oblibené žánry jsou relativně nejlepší rádci..:-))
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 4. 2019 09:18

To Fiio M9 rozhodne nebude orezavatko, ale ani na M7 a M6 nie su zle recenzie, aj ked....
V cene okolo 300 Eur nie je vela rovnocennych superov k tej M9 z pohladu kvality muziky a funkcii.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 8. 4. 2019 09:34

Možná ale nic to nemění na tom že sluchatka dělají v řetězci tu nej práci.třeba Fiio F9 pro hrají super takřka se vším.Takže raději in-ear okolo 5k a pak už mu stačí dap za 200e.Dost lidí třeba haní Shanling M2s a ja na něj nedám dopustit.,tedy až na bluetooth.Ale vyber to co můžeš vyzkoušet .Cowon J,Fiio M9,a to zmiňovane Ibasso vypada taky hodobožově.Hiby R3 taky vypadá pěkně ale když mimo eu tak jen prokadrovany e-shop.Ja už po určitých zkušenostech a reklamacich,beru vše,jen na dojezdovou vzdalenost. :-))
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 8. 4. 2019 10:16

Obecne mas pravdu, sluchatka robia najvacsiu zmenu, ale chce upgrade z X3 2gen a je ochotny dat za DAP 300e, tak naco vyberat DAP za 200e ? Hiby R3, ktore ma v merku a tiez to Fiio M9 su moderne DAPy s online funkciami, s kvalitnymi DACmi, dobrou implementaciou BT (LDAC). Ak ma ten upgrade za to stat, skoda kupovat zase nieco ako Fiio M6 alebo Shanling M2s, hoci netvrdim, ze hraju zle.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků