Do 10 tisic prehravac nebo prehravac a zesilovac?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 20. 4. 2019 14:27

Zdravim, blizi se mi narozky a muzu si do 10 tisic zvolit darek.
Nevim, jestli mam v teto cene chtit samotny kvalitbi prehravac nebo horsi prehravac s kvalitnim zesilovacem.
Mam rad neutralni az svetlejsi zvuk.
Na cestach to tahat nebudu, takze me velikost netrapi.
Musi to vsak utahnout moje dvoje sluchatka. Jedny jsou Grado rs2e a druha Beyerdynamic T50p.
Zadne online a bluetooth veci nepotrebuji. Jde mi jen o kvalitu reprodukce.
Diky moc.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 4. 2019 18:20

K těmto sluchátkám je přehrávač a zesilovač imho zbytečnost. Radši kvalitní přehrávač (AK70 MkII, CT10, M9, M2X, Plenue J, Plenue D2...možností je spousta) nebo popřemýšlet o Chord Mojo s telefonem, když by nevadilo tahat dvě zařízení.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marpa11 20. 4. 2019 18:40

U tech obou AK jsem cetl, ze maji zvuk spise teplejsi. Ja basy moc nemusim. Chci, aby tam byly, ale spise svetlejsi projev.
Dve zarizeni nosit nebudu. Pouze jednou je donesu, a to domu a z mista se jiz nehnou. Takze mne nevadi ani stacionarni reseni :-)
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 4. 2019 18:50

Za jedenáct se dá koupit Chord Mojo. Připojíš ho k počítači, telefonu, DAPu a budeš mít kvalitní zvuk.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 20. 4. 2019 19:05

Koukam i po Shiit. Jak rikam, hodim to na stul. Na Mojo jsem videl recenze a je ve hre, ale nechci plizivy narust ceny - ted doporuceny Mojo za 11 pak nekdo hodi Shanling M5 a jedeme... Rad bych udrzel limit.
Hledam ted zvuk a nevim jen jakou cestou jit, zda kvalitnejsi prehravac ci horsi prehravac jen jako zdroj a dotahnout to zesikem
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 4. 2019 19:10

Když k tomu Moju připojíš PC, telefon, tablet atd. a nebo k tomu koupíš bazarový Shanling M1, nebo M0, který tady koupíš pod dva litry, bude to hrát úplně jinak než M5. A hlavně s Mojem nebudeš mít hodně dlouho potřebu upgradovat. Záleží na tobě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 4. 2019 19:17

Pozri Fiio M9. Alebo je tu v bazare jeden Audio-GD v dobrom stave, myslím že sa ešte nepredal. Mohol by ti poslúžiť celkom dlho, kým začneš riešiť upgrade. To či lepší DAP alebo DAC/Amp, to si musíš vyriešiť asi sám, oboje ma svoje pre a proti. DAP + Amp som používal chvíľu, aj tu platí to isté, co v predošlej vete, akurát toto riešenie používa asi menej ľudí.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 20. 4. 2019 22:02

Dark(u) uvadis, ze to reseni ma sva pro a proti. Jaka jsou proti u reseni prehravac a zesilovac?
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 4. 2019 22:28

Problém může být kvalita jednotlivých komponentů. Z přehrávače nemusí lézt kvalitní analogový signál vhodný pro připojený zesilovač.Myslím, že v dnešní době je nejlepší řešení digitální zdroj hudby a k němu kvalitní DAC/Amp se vstupy USB, digi coax a optika. K takovému zařízení dnes připojíš jakýkoliv zdroj hudby (DAP, PC, noťas, mobil, tablet, CD player - cokoliv z čeho leze digitální signál).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 4. 2019 23:11

Aj som to začal písať, ale uvedomil som si, že tie výhody a nevýhody, to je fakt na dlhú a asi aj filozofickú debatu a určite dosť subjektívnu. Skúšal som všetko možné, od Raspberry Pi+DAC+Amp až po Mojo krmene lacným DAPom a mobilom, u mňa rozhodol zvuk a pohodlnosť. DAP+Amp ma vyhodu napr. v tom, ze ak potrebuješ ísť "mimo stôl", odpojis DAP a zapojíš sluchatka nan, len tu za 10tis moc nevycarujes. Tých 10 litrov by som investoval radšej do (stredne) lepšieho DAP alebo niečoho ako Project Pre Box S2 Digital, Audio GD a pod.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 21. 4. 2019 08:46

Jak jsem Dark(u) psal, tak ja to chci na jedno misto, prenaseni nepotrebuji, takze mobilita ci spis jeji nedostatek neresim. Na cesty mam mobil a kvalitu zvuku neresim.
Ani in-ear sluchatka me nezajimaji. Posledni dobou jsem na otevrenych Grado a nehodlam to menit :-)
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 4. 2019 09:44

Prepáč, písal som z vlastnej skúsenosti, pred nákupom som tu zisťoval ako v Mojo odstaviť batériu, a zisťujem, ze ta prenositelnost je vlastne výborná vec.
Neviem, či ti niekto poradí k dap+amp vs. lepší dap, záleží od konkrétnych kuskov. Ako zdroj vieš použiť PC alebo mobil cez OTG? Ak áno, máš ďalšie možnosti.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků