Hi res prehrávač do 400 eur

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod baracuda2233 31. 7. 2019 18:01

Zdravím uvažujem a kúpe prehrávača do 400 eur k sluchadlám Akg N200. Čo sa týka žánru hudby počúvam prevažne rap a sem tam niečo tanečné.Ohľadom zvuku preferujem viac basy no skôr pevné, čisté a presné. Nakoľko mám väčšie prsty uprednostňujem displej od veľkosti 3,2 palca a väčšie. Ohľadom značiek niesom nijako jednostranne zameraný no nemám osobnú skúsenosť so žiadnym prehrávačom resp. mám transcend no to je škoda písmen. Celkom sa mi pozdáva značka hiby, shanling model 2x a 3s, xduoo x20, hidzis ap200, alebo ibasso dx120. Čo sa týka Fiio bral som do úvahy model X5 3rd a m9 no čo sa týka rady m vraj je tam nejaký problém s podporou ak som to správne pochopil a na fiio, čo som tak zbežne narazil na vlákna tak sú rozporuplné nárory tak neviem k čomu sa prikloniť.Viem, že som, len vymenoval modely danej značky v cca rovnakej cenovej relácii, no keďže nemám nikde poblízku miesto, kďe by som si vyskúšal, čo len jeden zo zmieňovaných prehrávačov a neviem , čo je kvalitný zvuk budem vďačný za každú radu :)
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 1. 8. 2019 00:43

K Shanlingum - M3s se uz rok nevyrabi a s puvodnim tvurcem softwaru uz vubec nespolupracujeme. Tedy vyvoj ukoncen a uz nebudou zadne upravy firmwaru. Ale da se sehnat za docela fajn ceny a spousta lidi ma hodne rado jeho zvuk.

M2X na druhou stranu je nas nejnovejsi prehravac a jeho system(spolecne s M5s) jsou ted primarnim zamerenim naseho software teamu. A oproti M3s je to uplne jinde co se tyce jak ovladani, tak vybavenosti.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 1. 8. 2019 06:24

Ad Bína:A byl by M2x upgrade z M2s zvukově...???:-))Že je modernější je jasné ale v Audigu ho vůbec nemají.:-( M5s jsem slyšel a byl jsem rozhodnut ho koupit..ale ve vzduchu je varianta koupit jen M2x a k tomu It01s..bohužel je to o financich..jsou i jiné koníčky:-))
.Ad baracuda: No na druh hudby co posloucháš.by ti ten chifi X2 bohatě stačil..mám ho do posilky a když boxuju na pytli..takže i Revolta nebo Marpo kvůli rytmu:-),i rocker,potřebuje změnu.:-).Co že si tak razantně navýšil rozpočet?Z 80e na 400:-)?Kup přehrávač do 200e a lepší sluchatka. A je lepší přehrávače vyzkoušet..třeba z Alzy či Audiga,do 14dnu můžeš vrátit.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 1. 8. 2019 07:28

M2X je zvukove o dost jinde nez M2s, za moc muze vyzarne lepsi zesilovac.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baracuda2233 1. 8. 2019 07:56

brodus: tak prišiel som na to , že ak chcem kvalitnejší prehrávač, tak ma to víde aspoň na 200 eur :) , ale tak bolo mi povedané že základ sú sluchadlá tak rozmýšľam o sluchadlách za cca 200-250 eur a zvyšok prehrávač no neviem aké sluchadlá vybrať vzhľadom na to, že počúvam rap no podľa recenzií sa mi pozdávajú v moda crossfade m100master matte prípadne ibasso it01s prípadne it01 no nepočul som ich osobne samozrejme sa nebránim aj iným alternatívam :)
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 1. 8. 2019 08:23

Ad Bína:Jo díky.A když vezmeme M2x vs M5s..pro a proti..tedy nejen finanční rozdíl???Bo ty It01s bych si taky rád koupil..ale když bych vzal m5s tak ne..:-(.A tu m5s jsem v Pze poslouchal pulhoďky..a mňam)).

Ad baracuda:Na tvé styly jsou It01 idealni.Budu 01prodavat a jsou jen rozehrané..kdyby si měl zájem,kvůli přechodu na eska a Fiio f9pro mám áčkové.
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 1. 8. 2019 09:02

@Brodus:

M2X vs M5s
- M5s vetsi baterie a lepsi vydrz
- M5s vyrazne vyssi vykon, predevsim na symetrickem vystupu (ale to je spis uz pro vetsi narocnejsi sluchatka)
- M5s celkove vetsi zamereni na co nejlepsi audio, takze novejsi generace DACu ve dvou kusech, vetsi vnitrni stineni audio obvodu, "audiofilsky" lepsi soucastky.

Jinak jsou vlastne totozne, jen M2X stoji polovinu a je o kus kratsi, takze lip sedne do kapes.

M2X je lepsi v pomeru cena/vykon, u M5s si priplacis za o neco lepsi zvuk.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baracuda2233 1. 8. 2019 09:11

brodus: čiže sa mi veľmi neoplatí resp nieje potrebné ísť do drahších sluchadiel a It01 úplne postačujú? Aký prehrávač by sa k nim hodil? Ďakujem
baracuda2233
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 1. 8. 2019 15:44

baracuda: jít do lepších sluchátek se vždy vyplatí. Sluchátka z celého řetězce nejvíc ovlivňují zvuk. Někdy ovšem neznamená dražší lepší. Informace o jednotlivých modelech obvykle najdeš tady na fóru.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 1. 8. 2019 17:04

Ad baracuda: Jak napsal martas38 sluchatka jsou nejdůležitější součástí sestavy.V tomhle směru nedám dopustit na f9pro..hrají super takŕka na všem,ale jinak bývá i to že ne každá sluchátka hrají na všem dobře či se hodí ke každému stylu bo přehrávači..každopádně ty potřebuješ hodně basů a spíše temnější přehrávač.Ale je lepší začínat na nižším levelu..a zkoušet.Ja zkoušel plno přehrávačů..z těch co jsi jmenoval i obě ty Fiia a Ibasso dx120.X5 nadherny přehrávač ale zvuk s f9pro tak nějak bez koulí,navic android:-((..M9 byl lepší ale na můj oblíbený metal taky tak nějak o nás bez nás ..a zase Android,oba vráceny v Alze.Starší Fiia neměly ty dnešní vychytavky..ale ať X1 1gen či X5 2gen..hrály super.Muj horký kandidát dx120..nádhera přehrávač,na dvě karty,nadčasovy design,bez androida,hrál fajn,ale poslech..po půlhodině nuda..Ladění Shanlingu má pro mne koule,Fiio to mydli moc na vychytavky a pak..jakoby zvuk:-((.Pro začátek by ti ty moje Ibassa rozhodně stačily a k nim třeba Shanling M0 nebo Hiby R3..a určitě by to pro tebe oproti zvuku telefonu byl mazec a při kvalitnim formátu husí kůže.Tedy pokud nejsi nahluchlej:-))

Ad Bína: Děkuji..takže M2x půjde nejspíše k taťkovi:-) Jo a proč k tomu prosím tě ti experti neberou i pouzdra??? :-(
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 8. 2019 17:15

Brodus, on chce vysolit na sluchatka 200-250 Eur a ty mu promujes svoje IT01 ? A pritom sam sa podpises pod "sluchatka jsou nejdůležitější součástí sestavy"... :-) Shanling M0 je dobry asi iba ako transport alebo do batohu na hory, ako hlavny prehravac by som ho nebral. To uz urcite radsej ten Shanling M2X prip. Fiio M9, Hiby R3, ak to ma byt okolo 200 Eur.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 1. 8. 2019 17:33

dark..On ještě neví co chce za co vysolit?:-)..Ještě před par dny začínal s rozpočtem 80éček na přehrávač.Nechci degradovat žánry co poslouchá.občas i elektronicka a rap mají něco do sebe.Ale.Sluchatka dražší jsem mu potvrdil..na výběr je toho hodně.Ale vzhledem k tomu že v posilce i u boxu mám na Ibassech a x2 naposlouchaneho ať Marpa,Resta,Revoltu,Řezníka,Van Dyka..tak je mohu doporučit.K mým hlavnim žánrům ne.:-)
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 8. 2019 17:43

On napisal "bolo mi povedané že základ sú sluchadlá tak rozmýšľam o sluchadlách za cca 200-250 eur a zvyšok prehrávač", tak som mal pocit, ze vie, kolko chce investovat, teda "cca". Ja som to ale zase nejako potrebne neskumal, ci v inych vlaknach pisal nieco ine. IT01 nie su zle, ale ako sam pises, na vyber je dnes toho vela a za ten jeho strop je tu viac ovela lepsich sluchatiek ako IT01. Rozhodne by som investoval hlavne do sluchatiek ako do DAPu, ale nejaky zaruceny navod, kolko za co vycalovat, aby bol clovek spokojny, nie je. Dolezite je aj to, ako to spolu ladi.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 1. 8. 2019 17:56

Ad dark.Tak s tim jak to v konečné sestavě ladí..souhlas. Bohužel si to člověk musí vyzkoušet sám co se komu líbí.,ale minimálně dobré tipy a rady tady na foru najde.stejně jako já.Cesta je to fajn nicméně občas nebezpečná,pro peněženku:-)) Si nemysli že mi to tam ohledně té m5s ještě nešrotuje,ale ty It01s mi taky šmakovaly;-).
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 8. 2019 18:16

Ja som s DAPmi ako cisto prehravace skoncil, ak chce clovek kvalitu, su to uz zbytocne drahe hracky. Navyse vacsinou su ich systemy neodladene (ak sa nebavime o modeloch za vela stoviek EUR) a updaty su len zufale pokusy napravit chyby, ktore sa ani nemali dostat vonku. Z pouzivatelov si vyrobcovia spravili testerov. Nechapem, co tam zamestnavaju za programatorov, ked nevedia vychytat tych par funkcii, ktore DAP ponuka. Namiesto opravy chyb este maju drzost doplnit krokomer alebo citackou knih (na displeji 3,5" fakt prinos). Pri niektorych DAPoch trva niekedy rok, kym sa dostane do pouzitelneho stavu.
V inom vlakne sa o tom nedavno viedla diskusia, clovek ma mobil stale so sebou, tak preco ho nevyuzit ? Taku alternativu by mohol zvazit aj barracuda - ak ma priemerny mobil, moze skusit pripojit Dragonfly Red/Cobalt a nemusi byt zavisly od neodladenych systemov DAPov.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků