HiBy R5

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistr63 16. 8. 2019 23:48

Nový přehrávač HiBy R5 ze stáje HiBy za 399$ . Pokud jste se setkali s těmito přehrávači a okouzlilo vás zpracování a zvuk , tak je to dobrá volba . Mám R3 a R6 z jejich shopu ,vše bez problémů i s dodáním . Koupil jsem k nim na eBay ručně šitá kožená pouzdra , pak je to paráda .Tento má mít výdrž 18 hodin v relativně malém těle .
Viz : https://store.hiby.com/products/hiby-r5

Pro majitele , kteří zde na fóru snad jsou je nový firmware na R6 , z funkcemi z R6Pro
Přílohy
8BB12CC4-C1E5-44EB-9C52-CB3018AE01FB.png
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 17. 8. 2019 04:47

V Audigu.cz jsem nedávno testoval HiBy R6 Pro Stainless Steel a nějak mě neoslovilo. :roll:
Zvukově velmi dobrý(na úrovni Astell&Kern A&futura SE100),ale ovládání celkem podivné a ne zcela praktické.
Zpracování však bylo špičkové,bytelné a těžké(ocel).

HiBy R5 by mohl být kolem cca 10k celkem slušný DAP ve střední třídě. :D
2x DAC(Cirrus Logic CS43198)stejný jako Astell&Kern A&norma SR15.
Android si ale mohli u HiBy R5 odpustit. 8-)
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr63 17. 8. 2019 23:14

Nevím, co se ti na ovládání nelíbí . U HiBy přehrávače je vše jednoduché , tlačítka na boku slouží pouze ke svému účelu +- hlasitost , vpravo ovládání skladeb . Rozumná velikost a lze najít bez pohledu . Dlouho jsem používal A&K různé typy , tlačítka na velkém přehrávači tiťerná . Jde asi o zvyk
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 8. 2019 00:39

Nemyslel jsem tím ovládací tlačítka. :pozor
U HiBy R6 Pro se mi nelíbilo to procházení hudby a posun skladby ve tvaru titěrného kruhu(kolečka)na displeji.
Do DAPu jsem si vložil vlastní kartu a nějak jsem se v menu zamotal. :D
Jak už jsem napsal,není to moc praktické,ale zřejmě se na to dá zvyknout. 8-)

A&K má ovládací tlačítka opravdu titěrná a v koženém pouzdru v kapse není snadné je rozeznat. :-\
Bez pouzdra je to ok.
U nových A&K nejvyšší třídy to taky docela pokazili(od A&futura SE100 výše).
Myslím tím posun ve skladbách,kde je titěrný posuvný jezdec pod obrázkem alba.
Např.u starého Cowonu PD je výborný široký jezdec(pruh)přes celý displej při uhlopříčce 2,8 palce.
Proč jsem měl problém u posouvání skladby u A&futura SE100,která má uhlopříčku 5 palců? :shock:

Já vím,že jsem moc velký kritik,ale pokud má zákazník platit např. 20-99k,tak ať už to udělají pořádně.
Pokud si podobný DAP koupí nějaký hromotluk s prackami jako lopaty,tak bude mít dost problém. :D
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,EarSonics Velvet+Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE80,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mistr63 18. 8. 2019 09:31

Stačí si v nastavení zvolit jiné téma a rázem se posuvník změní ve vodorovnou čáru , je to jen android , který tam u HiBy přehrávače nenajdeš .
mistr63
Junior

Odeslat příspěvekod inkvizition 9. 9. 2019 16:33

Tož Hiby R5 dnes dorazilo, první dojmy více než pozitivní. Trochu jsem měl problém připojit se k firemní WiFi, doteď nevím v čem byl problém, snad se nebude opakovat. Ale krom toho žádné problémy technického rázu.

Poslouchal jsem zatím s IT01s a Sony 1000xM2 (LDAC i kabel) a ten zvuk si mě opravdu dostal.
Jdu na burčák ať mám večer sílu poslouchat :) .
Úžasný národ, tihle Češi, škoda, že nebyli u stvoření Země. Mohli poradit.
inkvizition
Junior