Mp3 prehravač do 150€ vs DragonFly red,resp.black

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jabud 10. 9. 2019 13:58

Zdravim,rozhodujem sa,čo kupiť na počuvanie hudby zo sluchatiek,či isť do hi-res nejakeho prehravača v cene okolo 150€ alebo sa viac oplati kupiť dragonFly red,alebo black(red som videl v cene 150€) a spojiť ho s telefonom.
Nie som nejaky odbornik na zvuk,počuval by som to par krat do tyždna preto do vyššej sumy by som nechcel isť.Ake su vyhody a nevyhody ?Je za tu cenu ten zvuk až tak lepši oproti bežnemu počuvaniu,že nebudem lutovať,alebo to by som si musel priplatiť viac?
jabud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 10. 9. 2019 14:08

Dá se čekat, že Red bude mít lepší zvuk než DAP za 150€. Na druhou stranu bude asi příjemnější manipulace s přehrávačem, než se spletencem mobil-převodník-sluchátka. Já to mám tak, že mám telefon a přehrávač, mít cokoliv připojeno drátem k telefonu v kapse bytostně nesnáším. Pokud by to mělo být jen na cesty, upřednostnil bych přehrávač. Pokud by se jednalo především o domácí poslech (vážka se dá připojit k počítači) a chtěl vyšší kvalitu zvuku, pak bych bral Red. Samozřejmě jde i o to, jaká sluchátka budeš používat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jabud 10. 9. 2019 14:19

Použival by som to hlavne doma,sluchadla mam Buxton BHP 10000 HR,neviem posudiť,či su dostatocne dobre,aby som využil vyhody lepšieho zvuku.A ten dragonfly sa mi zda,že je dosť maly,aby mi vadil pri prenašani.
jabud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 9. 2019 14:32

Hlavne Dragonfly sa už veľmi kupovať neoplati, kedže už su na trhu aj lacnejšie "usb stick" dacy s minimalne tak dobrym zvukom.
Každopadne na tie sluchadla čo maš je kupovať akekoľvek železo za 150€ vyhodenim peňazi. To radšej tych 150€ daj na nove sluchadla a aj priamo z mobilu to bude hrať lepšie ako tie Buxtony s nejkym Dragonfly.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 10. 9. 2019 14:36

Pokud jde čistě jen o kvalitu reprodukce (tzn. reaguju na Dragonfly, ne na DAPy, které můžou mít další jiné aspekty a výhody), tak v nízké "budget" třídě by se nemělo stávat, že cena zesilovače překračuje cenu sluchátek.
Proč? Sluchátka se na výsledném zvuku podíli ze 70-90%, ty jsou tím rozhodujícím zařízením na kterém celá reprodukce stojí a padá.
U dobrých *a zároveň* škálovatelných sluchátek, počínaje HD600/650 (u 660S už to zase smysl nedává, ale to už je jiná pohádka) o tom můžeme uvažovat, ale u sluchátek za litr je to spíš vyhazování peněz do kanálu.
Doporučuji buď koupit lepší sluchátka a k nim pak třeba ten Dragonfly nebo peníze utratit za něco jiného, co udělá radost.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jabud 10. 9. 2019 14:44

To su tie Buxtony važne až take zle?Možno ta vymena sluchatiek by mi aj stačila,alebo aky iny usb dac by si mi odporučil?Nemam až take velke naroky...
jabud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 10. 9. 2019 14:49

No žádná hitparáda to za ty peníze nebude. A u zvukového řetězce má na výsledný zvuk absolutně největší vliv jeho konec, tedy sluchátka, jak píše ondrasheq. Dá se čekat, že s lepšími sluchátky přímo z mobilu uděláš víc muziky, než se stejnými sluchátky a převodníkem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 9. 2019 15:02

jabud píše:To su tie Buxtony važne až take zle?Možno ta vymena sluchatiek by mi aj stačila,alebo aky iny usb dac by si mi odporučil?Nemam až take velke naroky...

Kúp si za tie prachy radšej jedny AKG K371 a na tie ďalšie "udělátka" sa zatiaľ vykašli.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 9. 2019 20:21

Polož si otázku, či sa ti bude chcieť myslieť na nabíjanie ďalšieho zariadenia. Ja som si to predstaviť nevedel, ale dobehla ma karma a teraz nabíjam okrem mobilu ďalšie 2 :-)
Kup si radšej z bazáru DF Black prip. nejakú podobnú lacnejšiu alternatívu, a ak by to mal byť DAP, tak Shanling M0... a peniaze radšej vraz do sluchatiek. Možno by ti na začiatok naozaj stačila ich výmena, ako sám píšeš.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 10. 9. 2019 23:23

ondrasheq píše:Pokud jde čistě jen o kvalitu reprodukce (tzn. reaguju na Dragonfly, ne na DAPy, které můžou mít další jiné aspekty a výhody), tak v nízké "budget" třídě by se nemělo stávat, že cena zesilovače překračuje cenu sluchátek.
Proč? Sluchátka se na výsledném zvuku podíli ze 70-90%, ty jsou tím rozhodujícím zařízením na kterém celá reprodukce stojí a padá.
U dobrých *a zároveň* škálovatelných sluchátek, počínaje HD600/650 (u 660S už to zase smysl nedává, ale to už je jiná pohádka) o tom můžeme uvažovat, ale u sluchátek za litr je to spíš vyhazování peněz do kanálu.
Doporučuji buď koupit lepší sluchátka a k nim pak třeba ten Dragonfly nebo peníze utratit za něco jiného, co udělá radost.


Přesně moje řeč! :D
Za 150,- éček velmi kvalitní reprodukce zakladatel tohoto vlákna nedosáhne. :pozor
Min. 70% zvuku závisí na sluchátkách.
Lepší varianta tedy je investovat do kvalitnějších sluchátek a klidně poslouchat z mobilu.
Hodně ale záleží z jakého MT. 8-)

Pokud si do mobilu stáhneš Neutron Player(pro OS Android),tak také můžeš hudbu poslouchat ve FLACu(i 192kHZ-24Bit)či DSF.

Kvalitu zvuku(zkreslení,dynamiku či stereo přeslech atd.)jednotlivých MT najdeš v recenzích na: https://www.gsmarena.com/

Jen tak pro představu...
Ze starších a dnes již levnějších mobilů rozhodně doporučuji HTC One M8 či HTC One M9.
Jejich špičkový zvuk se téměř vyrovnal např. Fiiu X5(osobní test).
Osobně jsem se o kvalitu zvuku MT hodně zajímal a mnoho jsem jich testoval,avšak výše uvedeným
se žádný nevyrovnal.
Jediný MT,který mohl tak trochu konkurovat byla verze Samsungu Galaxy S3(s DACem Wolfson)určený výhradně pro italský a ruský trh.
Bohužel ani nejnovější Samsung Galaxy S10+ se nevyrovná starému HTC One M8. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků