COWON PD 32GB vs FiiO M7

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cortes 30. 9. 2019 16:03

Zdravím
COWON PD 32GB vs FiiO M7
Našel by se tu vlastník, který by mě poradil, která s těchto dvou mašinek bude vhodnější mimo jiné i pro poslech audio knih ?
Ani netuším jestli je u nich možnost záložek, navázání u knih kde jsem poslech přerušil.
Což je podmínka, kterou musí splňovat. (Dám si záložku, a můžu mít rozposlouchaných několik knih a poslouchat třeba hudbu)
Nebo si od vás nechám poradit.
Víc se mě zamlouvá M7, má bluetooth, FM rádio-)
Cena do 6000 kč
Opravdu moc děkuji za radu který, nebo aspoň za potvrzení, že u nich jdou udělat ,,záložky,, na audio knihy.

https://www.alza.cz/fiio-m7-silver-d5453887.htm

https://www.alza.cz/cowon-pd-32gb-cerno ... 127921.htm
Lov je cennější než kořist..Nebo taky naopak--))
cortes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 10. 2019 03:33

Cowon PD 32GB jsem měl 2-krát. :-)
Pokud vím,tak možnost záložek tam není,natož abys měl rozposlouchaných několik knih
a ukládal jsi je do paměti pro pozdější návazné spuštění. :pozor
Pochybuji,že by výrobce napadlo,že někdo bude na DAPu poslouchat audioknihy.

Samozřejmě se ale dají vytvářet playlisty,které je možné si pojmenovat.
Několik knih číst či poslouchat najednou nedoporučuji. :pozor
Pozor na guláš v hlavě! :D
Osobně by to bral postupně.Knihu po knize a kapitolu po kapitole. 8-)
Pokud audiokniha kapitoly nemá,tak není problém si na PC ty kapitoly vytvořit třeba
programem na úpravu vyzvánění(pro mp3 třeba "Free MP3 Cutter").

FiiO M7 rádio má,Cowon nikoli.
Pokud chceš ale pouze poslouchat pouze audioknihy,tak si plně vystačíš s mobilem,který má OS Android.
V obchodě Play možná najdeš zdarma aplikaci,která je na audioknihy určená(viz níže). :roll:
A mimochodem...ještě ušetříš 6.000,- kaček. :tleskani

Nejlepší praktická rada nakonec. :D
Pokud vím,tak nejlepší aplikace pro Android je "Smart AudioBook Player"(nemám prakticky ověřeno).
Plná verze je placená,ale prý to stojí za to (je v češtině) 8-)
Zde: https://play.google.com/store/apps/deta ... bookplayer

P.S.- Pokud jsi jablíčkář,tak určitě bude i podobná apka i pro iPhonaře v jejich app storu. 8-)
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,Beat Audio Vermilion,Harman Kardon Go+Play,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cortes 2. 10. 2019 20:43

Díky -)
Tak samozřejmě chci na něčem kvalitnějším ( pro mě do 6000 kč) poslouchat i hudbu.
Třeba FiiO M3K umí záložku-ky,( 4tá záložka Play settings - druhý řádek Resume mode - nastavit Position.) , nemá rádio, to mít teda nemusím.-))
Ale chtěl jsem aspoň Bluetooth.
Peníze budou a já nebudu-), tak proč si neudělat radost.
Jasně, moc tomu nerozumím, ale o radu si napíšu i v 46 letech-)
Telefon mám na telefonování-)
I tak díky
Lov je cennější než kořist..Nebo taky naopak--))
cortes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 10. 2019 22:12

Ok.
V tom případě doporučuji přehodnotit myšlenku "Telefon mám na telefonování". :-)
Dnes se dá s mobilem fotit,chatovat a dělat jiné psí kusy. :D
Žádný DAP nebude lepší pro přehrávání audioknih,než mobil v němž je nainstalována aplikace,
která je k tomu určená. :pozor
Pouze na muziku doporučuji DAP. 8-)

Pokud se bojíš,že by ti někdo volal zatímco budeš poslouchat,tak se odpoj od sítě GSM(režim letadlo) či si nastav tichý profil. :D

Pokud ti to pomůže,tak můj biologický skafandr(fyzické tělo,chceš-li),ve kterém v současné době na této planetě přebývám,je o něco starší. :D
O tom to přeci není. :pozor
Naposledy upravil pseudomagick dne 2. 10. 2019 22:20, celkově upraveno 1
Astell&Kern AK300,Oriolus MK-2,Beat Audio Vermilion,Harman Kardon Go+Play,Prodipe Pro 5 V2,SONY XDR-V1BTDB
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 2. 10. 2019 22:14

Jak ríka pseudomagic,audioknihy poslouchám na mobilu s aplikací Smart audiobook a jsem s ní naprosto spokojený.Rozectených knih můzes mít podle libosti a dalsí jiné funkce.
DAP mám na muziku,ale to i ten mobil s pridáním DACu na cestování naprosto v pohode.
Dnesní mobily jsou de facto malé pocítace,které zastanou velký kus práce,i kdyz obcas vyzadují periferie.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 10. 2019 22:31

Otázka zda investovat do DAPu 6.000,- či používat mobil na hudbu(i s připojeným externím DACem)je velmi diskutabilní.
V dnešní době je kvalita zvukového výstupu v mobilech velmi vysoko.
Některé mobily se zvukem vyrovnají DAPům nižší až téměř střední třídy...přičemž tento
"handicap" se dá dorovnat investicí do velmi kvalitních sluchátek.

Napsal bych to se rovnou,ale nechci zdejším ortodoxním audiofilům "šlapat na kuří oko". :-)
Samozřejmě nemám na mysli hi-end střední či nejvyšší třídy,ale spíše hi-fi do 10 tis.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 2. 10. 2019 22:38

Mě by šíleně točilo mít cokoliv připojené k mobilu. I ty sluchátka, o DACu nemluvě.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 10. 2019 22:54

Osobně by mi taky vadil exter. DAC připojený k mobilu.

Tehdy,když Bína psal,že v Hong Kongu viděl týpka,který měl k Astell&Kern A&ultima SP1000 připojený Chord Hugo 2,tak mě to docela vyděsilo(nejen tou cenou). :-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 3. 10. 2019 11:24

Já hraju pomerne casto z AK300 do HUGO 1 a AK to fakt pomůze.Ale ne na ven,doma nebo v práci je to super zvuk.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 10. 2019 17:52

Pokud je to na doma,tak se to dá.
Nějak ale nechápu proč převádět zvuk přes 2 DACy.
Pokud bys pouštěl hudbu z mobilu + Hugo 1,nebylo by to stejné?
Není tedy AK300 poněkud zbytečný?
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 10. 2019 19:10

Nemusí být tak úplně zbytečný. Ač se to nezdá, tak záleží i na zařízení, co rozhejbe jedničky a nuly z paměťového média. Pokud Mojo propojím s PC, s Sahnling M1 a s HiBy R3, je v každém případě zvuk u totožné skladby jiný. Nejlepší z PC a nejhorší z M1. Mělo by to být stejné, ale není a rozdíly jsou slyšitelné docela dobře.
Chord Mojo, Audio-gd NFB 12 -> Beyerdynamic DT880 Edition 2005, AKG K 142HD
HiBy R3, Shanling M1 -> TSMR3 Pro, FiiO FH5, Dunu DN-2000J, LZ-A4, Trinity Delta
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 15. 10. 2019 06:40

cortes píše:Díky -)
Třeba FiiO M3K umí záložku-ky,( 4tá záložka Play settings - druhý řádek Resume mode - nastavit Position.) ,
I tak díky

Troufnu si tvrdit, že funkci "pokračování tam kde jsem minule skončil - resume" má dneska skoro každý přehrávač, akorát že jsem nikde neviděl, že by těch bodů/záložek mohlo bejt více. Na to bych asi fakt použil aplikaci v mobilu, kerá to bude umět. Vůbec mi přijde kupovat přehrávadlo za 6k,- primárně na poslech audioknih krapet zbytečný, ale proti gustu samozřejmě žádnej dišputát. ;-)
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D / Cowon J3 + Sennheiser IE8
Doma: PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO
boldricus
Junior